نقد و بررسی بازی Astro’s Playroom

زمانی که سونی (Sony) در سال 2013 کنسول بازی پلی استیشن 4 را در بازار عرضه کرد، بازی The Playroom به عنوان یک بازی رایگان برای آشنا کردن بازیکنان با دوربین پلی استیشن جدید همزمان با کنسول منتشر شد که در آن ربات های مختلف و زیبایی بودند که برای آشنایی کاربر با ویژگی های محصول جدید سونی طراحی شده بودند. در بازی The Playroom ربات ها قصد آن را داشتند تا یک تجربه واقعیت افزوده را برای کاربران پلی استیشن 4 رقم بزنند.

اکنون، پس از چند سال و حالا که هدست های واقعیت مجازی رونق بالایی کسب کرده اند، سونی بازی The Playroom را به همراه محصول PlayStation VR خود منتشر کرده است. این بار این بازی تفاوت های مثبت بسیار زیادی را کسب کرده است و یک بازی جذاب به شمار می رود که برای هدایت ربات ها، پرش از سکوها و مبارزه با باس ها تبدیل شده بود.

همزمان با عرضه جهانی PlayStation 5 در بازار، بازی جدیدی به نام Astro’s Playroom به صورت رایگان بر روی این کنسول ارائه شد که یک بازی تمام و کمال به شمار می رود و برای تمامی کاربران پلی استیشن 5 در دسترس می باشد. در این بازی که پیشرفت بسیار زیادی نسبت به دو نسخه قدیمی خود داشته است، سعی می شود تا کاربران بتوانند بیشتر با ویژگی هایی که کنترلر دوال سنس آشنا شوند و در واقع نقطه عطف این بازی را می توان دسته های بازی جدید دوال سنس سونی دانست. در واقع شما می توانید حس جدیدی از این کنترلر را بیشتر تجربه کنید که این حس قطعا برای شما جذاب خواهد بود.

بازی Astro’s Playroom

با بازی Astro’s Playroom جدید پلی استیشن بیشتر آشنا شوید

در این بازی شما می توانید یک حس متفاوت را داشته باشید و همچنین به شما این امکان داده می شود تا بیشتر با ویژگی های دسته های پلی استیشن جدید آشنایی پیدا کنید. برای مثال زمانی که شهاب سنگ از کنار شما رد می شود، یک لرزش خاص در پایین کنترلر احساس خواهید کرد و یا زمانی که می خواهید ربات خود را به حرکت در بیاورید، نوعی احساس جدید به دست شما منتقل خواهد شد. اسوبی به عنوان سازنده این بازی برای تمامی بخش های بازی امکانات منحصر به فری را به ارمغان آورده است و شما می توانید در بخش آموزشی و همچنین بررسی شیوه راهنمایی بازیکنان برای آشنایی بیشتر با ویژگی های این بازی همراه باشید. انیمیشن های متنوع با توجه به رفتار هر یک از ربات ها ساخته می شود و در دنیای شلوغ این بازی کاربر علاوه بر سرگرم شدن و لذت بردن از موسیی بازی، می تواند به نکات آموزشی برای استفاده از این بازی پی ببرد.

عدم عملکرد یکی از اساسی ترین قابلیت های پلی استیشن 5 از ابتدا

Astro’s Playroom را می توان یک بازی پلتفرمر دانست که محتوای پیچیده ای ندارد و در حد و اندازه خود به عنوان یک بازی پنج ساعته می تواند بسیار جذاب باشد. در این بازی می توانیم انیمیشن های جذابی که برای مشت زدن، پرش یا پرش دوتایی به همراه پرتاب لیزر را مشاهده کنیم و همچنین برداشتن تیرکمان برای زدن اهداف در بازی با مقداری خشونت و همچنین تیربار می تواند برای شما بسیار جذاب باشد. در این بازی شما می توانید امکانات مختلفی را در دسترس داشته باشید و در بازی پیشروی کنید.

بازی Astro’s Playroom
نقد و بررسی بازی Astro’s Playroom

ویژگی های دوال سنس را به خوبی در بازی Astro’s Playroom کشف کنید

یکی از مهم ترین دلایلی که سونی این بازی را برای نسل جدید کنسول های پلی استیشن در نظر گرفته است را می توان درک بیشتر ویژگی های دوال سنس دانست که قطعا برای شما جذاب خواهد بود و می توانید سایر بازی های این نسل از کنسول های گیمینگ را راحت تر بازی کنید.

در ابتدا شما می توانید از ویژگی هیپتیک فیدبک استفاده کنید که با استفاده از آن، با قدم گذاشتن بر روی هر سطح می توانید احساسی متفاوت داشته باشید. برای مثال زمانی که روی چمن قدم می گذارید، می توانید چمن برخورد کرده به پای ربات را احساس کنید و یا با قدم گذاشتن روی فلز می توانید فاصله برداشته شده را با لرزش های کوچک حس کنید. بارش باران نیز به شکل نقطه ای روی دسته احساس خواهد شد. هیپتیک فیدبک مورد استفاده در این دسته باعث می شود تا در زمینه های یخی یا فضای شنی نیز احساس های مختلفی را دریافت کنید.

ویژگی دیگری که با این بازی می توانید به آن دست پیدا کنید را می توان اسپیکر روی کنترلر دانست که با رفتن شما روی هر سطح یک صدای مخصوص مربوط به سطح را ایجاد می کند. ورود به طوفان یا یخ و برف را می توانید از طریق اسپیکرها احساس کنید و به شما توصیه می کنیم که این اسپیکر را به هیچ وجه پیش از ورود به بازی قطع نکنید! ادپتیو تریگرها را می توان سومین ویژگی خاصی دانست که با استفاده از تیر و کمان های در بازی می توانید احساس کنید. در واقع این تریگرها سفت می شوند و زمانی که با پوشیدن لباس Frog یا میمون می خواهید بازی کنید، احساسات مختلفی را درک خواهید کرد که از طریق تریگرها به شما منتقل می شود.

بازی Astro’s Playroom
نقد و بررسی بازی Astro’s Playroom

مراحل مختلف نسبت به یکدیگر در بازی رایگان پلی استیشن 5

Astro’s Playroom برای پلی استیشن 5 به صورت پیش فرض وجود دارد و شما می توانید مراحل بازی را در بخش های مختلف مشاهده کنید. در واقع این بازی می تواند به شما کمک کند تا با سخت افزار پلی استیشن 5 نیز بیشتر آشنا شوید و در مراحل مختلف می توانید به بخش های مختلف کنسول خود مراجعه کنید. برای مثال زمانی که لباس Frog را بر تن خود می کنید، کنترل کردن آن با استفاده از موشن کنترلر امکان پذیر می باشد و باید از قابلیت ادپتیو تریگرها استفاده کنید. همچنین در مرحله GPU شما می توانید یک تراشه گرافیکی را که در حال خواندن آهنگی با همین نام است باید لباس میمون را بر تن کرده و با استفاده از حسگر موشن، پرش های بلندتری را انجام داده و کنترلر را چرخش دهید.

انتظار فروش بیشتر PS5 در مقایسه با PS4، انتظاری از جانب مدیر عامل پلی استیشن

در دو مرحله بازی به شما ماموریت داده می شود تا لباسی مانند توپ را بر تن کرده و با استفاده از تاچ پد می توانید این توپ را هدایت کنید. تاچ پد دوال سنس بزرگتر از دوال شاک است ولی در نهایت هدایت توپ با این قطعه نمی تواند بسیار جذاب به شمار رود. در نهایت شاید شما هم به این نتیجه برسید که با توجه به محدودیت های تاچ پد در این کنترلر شما نمی توانید لذت خاصی را از این دو مرحله ببرید. در واقع در این دو مرحله شما باید سعی کنید تا توپ از کناره های زمین به پایین سقوط نکند.

حسگر موشن کنترلر نیز برای هدایت میمون یا هدایت گلایدر برای جابجا کردن ربات از دیگر داستان هایی است که دارای عملکرد بالایی بوده و برای بازیکن می تواند کاری سخت باشد. از این روی شاید شما مجبور شوید که این مرحله را چند بار تکرار کنید.

پس از این که هر یک مراحل بازی را به پایان برسانید نیز به شما یک فرصت SpeedRun ارائه می شود که در این بخش شما باید سرعت خود را در به پایان رساندن بازی بیشتر کنید. در این چالش رقابت نیز می توانید با سایر گیمرها در سراسر دنیا بازی کنید و خود را به چالش بکشانید. البته انتظار می رود که بسته های الحاقی برای این بازی در ادامه بیشتر ارائه شود و شما می توانید پتانسیل مربوط به بزرگتر شدن و ارائه مراحل بیشتر را برای علاقمندان داشته باشید.

بازی Astro’s Playroom
نقد و بررسی بازی Astro’s Playroom

با محصولات گیمینگ PlayStation بیشتر آشنا شوید

در طی این بازی به شما امکان داده می شود تا در نمایشگاهی از محصولات گیمینگ پلی استیشن که در طول تاریخ ارائه شده اند بیشتر آشنا شوید و شما می توانید با پیدا کردن پازل های مخفی شده در بازی، بیشتر با محصولات عرضه شده در بازار آشنایی پیدا کنید. در واقع این کار باعث می شود تا شما بتوانید ربات ها را به بخش آزمایشگاه برده و ایستراگ هایی را از بازی های مختلف مشاهده کنید.

این بازی یکی از پر ارجاع ترین محصولات پلی استیشن به شمار می رود که تنها محدود به بازی های انحصاری پلی استیشن نشده و شما می توانید با شخصیت های مختلف از بازی های مختلف ملاقات داشته باشید که به خصوص برای گیمرهای حرفه ای بسیار جذاب خواهد بود.

خلاقیت بالای سازندگان این بازی غیر قابل انکار است و با قرار دادن شخصیت هایی که با آن ها آشنایی کامل داریم، می توانیم حس و حال متفاوتی را داشته باشیم. در این بازی که گرافیک جذابی برای آن در نظر گرفته شده است می توانیم از قابلیت Re Tracing در این کنسول نیز بیشتر آشنا شویم و فناوری های مختلف را مشاهده کنیم.

با فناوری جدید سونی در PS5، ورود به بخش های مختلف بازی برای شما سریع تر می شود

با توجه به تنوع رنگ ها و همچنین مراحل مختلف این بازی جذاب در کنار موسیقی زیبا با تنوع بالا می توانیم با تواناییهای محصول جدید سونی بیشتر آشنا شویم تا بتوانیم درک بهتری از پلی استیشن جدید که نسل جدیدی از بازی ها به شمار می رود داشته باشیم.
صداگذاری های مربوط به بازی باعث می شود تا بازیکنان غرق در بازی شوند و این مسئله را می توانیم مدیون نیم اسوبی باشیم که دقت بسیار بالایی در طراحی صداها داشتند. در واقع برای هر محیط و هر اکشن یک صدای خاص طراحی شده است. برای مثال صدای مشت زدن، باد، باران، شنا کردن، حرکت شن ها، حرکت کردن روی سطوح مختلف از جمله چمن و غیره به خوبی در این بازی صدا گذاری شده اند و همچنین حرکت دشمنان نیز می توانند باعث شوند تا در نهایت صداگذاری با کیفیت بسیار بالایی انجام شود و شما می توانید در پخش صدا از اسپیکر کنترلر این صداها را به خاطر بسپارید.

بازی Astro’s Playroom
نقد و بررسی بازی Astro’s Playroom

نتیجه گیری

در بازی جدید Astro’s Playroom که توسط شرکت سونی برای محصول جدید همین شرکت یعنی پلی استیشن طراحی شده است، می توانیم انتظار بسته های الحاقی جدید را داشته باشیم که با توجه به پتانسیل بالا می تواند برای ما بسیار جذاب تر باشد. همچنین این اثر رایگان با گیم پلی کوتاه ولی هوشمندانه ای که داشته می تواند به یکی از جذاب ترین بازی های پیش روی شما تبدیل شود و قطعا ارزش وقت گذاشتن را خواهد داشت. این بازی که جایگزین بازی Knack در پلی استیشن 4 شده است، می تواند برای علاقمندان به دنیای بازی های کامپیوتری بسیار جذاب باشد و شما را حداقل به مدت 5 ساعت سرگرم خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی