نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War ساخته شرکت Activision به عنوان عضو جدید خانواده کال آف دیوتی شناخته می شود. این سری بازی محبوب با جذابیت های زیادی که داشته است، روایتگر تاریخ از دید خاص و از چشم یک سرباز بوده می باشد. در سال گذشته شاهد ارائه نسخه جدیدی از کال آف دیوتی به نام Modern Warfare بودیم که یک تجربه داستانی بسیار جذاب را برای ما ایجاد کرد که با ساعت ها گیم پلی جذاب توانست بسیاری از علاقمند به سبک شوتر را به خود جذب کند. امسال نیز بازی Call of Duty: Black Ops Cold War توسط استودیو تریک آرک و ریون معرفی شده است و به عنوان یکی از زیرمجموعه های سری Black Ops به شمار می رود. این بازی را می توان به عنوان یک پیشرفت چشم گیر و راضی کننده نسبت به نسخه مدرن وارفار دانست. در ادامه می توانید با مشاهده بررسی بازی به صورت ویدئو را مشاهده کنید و پس از آن نیز به صورت مفصل به بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War می پردازیم که قطعا برای شما هم جذاب خواهد بود. با ما درنقد و بررسی بازی Call of Duty Black Ops Cold War ادامه همراه باشید.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War مربوط به دوران جنگ سرد است. این دوره از تاریخ دنیا با ترس از یک حمله اتمی برای بسیاری از مردم دنیا سپری شد و در واقع یک تهدید جدی برای بشریت به حساب می آمد. طرفین جنگ (شوروی و آمریکا) ماموریت های مخفیانه ای را انجام می دادند تا بتوانند به دشمن خود ضربه بزنند و از بروز جنگ هسته ای جلوگیری کنند. در قسمت بازی Call of Duty: Black Ops Cold War یک تیم تشکیل می شود که به دستور مستقیم رییس جمهور وقت آمریکا (رونالد ریگان) کار خود را انجام می دهد و به دنبال آن هستند که یک تهدید قدیمی اتمی را خنثی کنند. در این بازی می توانیم تهدید های قدیمی را مشاهده کنیم و گیمر به خوبی از اوج گیری تنش ها و درگیری ها آگاه خواهد شد. تهدید اصلی در این بازی، یک جاسوس شوروی می باشد که با نام پرسیوس شناخته می شود و به عنوان یک فرد همواره در سایه شناخته می شود. پیدا کردن و از بین بردن او کار سختی خواهد بود و شما به عنوان شخصیتی شناخته می شوید که باید خودتان نام انتخابی را روی کاراکتر خود بگذارید ولی در بازی با نام مستعار Bell شناخته شده و توسط هم تیمی های شما مورد خطاب قرار خواهید گرفت.

یکی از مهم ترین خصوصیاتی که در خصوص بازی Call of Duty: Black Ops Cold War باید بدانید، وجود سه بخش داستانی، چند نفره و همچنین یک بخش زامبی می باشد که در بخش داستانی می توانید جذابیت بیشتری را مشاهده کنید. این بازی به صورت اکشن و سینمایی طراحی شده است و صحنه های بسیار جذابی برای آن طراحی شده است. وجود صحنه های بسیار جذاب و همچنین امکان تیر اندازی از هلی کوپتر و یا هدایت ماشین های کنترلی برای حرکت میان خودروهای نظامی و شلیک تیر از آن را می توان از دیگر ویژگی های این بازی دانست که حتما برای گیمرها می تواند جذاب باشد. در کنار این بخش های هیجان انگیز، آدرنالین خون گیمر با وجود مخفی کاری هایی که باید انجام دهد بالا می رود و به طور کلی می توان گفت که این بازی در کنار تمامی نسخه های Call Of Duty بیشترین میزان مخفی کاری را به خود اختصاص داده است. در میان این کارها شما باید وارد خانه های مربوط به نیروهای رده بالای دشمن شوید و همچنین ماموریت های مختلف را پشت سر بگذارید. همچنین در یکی از مرحله ها به عنوان یک اسنایپر می توانید وارد دنیای جدیدی از گیم شوید. به طور کلی می توان گفت که نوع گیم پلی بازی مطابقت بسیار زیادی با حال و هوای دوران جنگ سرد خواهد داشت.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War
نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

هیچ یک از سناریو های بازی Call of Duty: Black Ops Cold War از بین نخواهد رفت!

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در مورد بازی Call of Duty: Black Ops Cold War باید در نظر داشته باشید، وجود تمامی مراحل بازی بدون از بین رفتن دیگری است. در واقع شما باید مخفی کاری کنید ولی قسمت های اکشن و سینمایی نیز برای شما ایجاد خواهد شد. اگر بخواهیم نگاهی عمیق تر به این بازی داشته باشیم باید بگوییم که این بازی حق انتخاب بسیار مناسبی را به گیمر خود می دهد. در واقع شما می توانید بدون مخفی کاری دشمنان را با اسلحه از بین ببرید و یا از ترکیب اکشن و مخفی کاری استفاده داشته باشید. شاید به طور کلی تمامی این ویژگی ها برای شما مورد پسند نباشند ولی باید بدانید که این بخش ها دارای طراحی بسیار زیبایی بوده و در نهایت می توان گفت که Call of Duty: Black Ops Cold War یکی از بهترین بازی ها برای شما خواهد بود.

در این بازی شما حق انتخاب خواهید داشت! در واقع داستان بازی همانطوری پیش می رود که شما می خواهید و کاراکتر شما نیز قابلیت Customize یا شخصی سازی را خواهد داشت که در ادامه بازی می تواند روی گیم پلی بازی تاثیر گذار باشد. در واقع پایان چند گانه با وجود حق انتخاب زیادی که به گیمر داده می شود را می توان از دیگر ویژگی های بسیار جذابی دانست که در این بازی در اختیار شما خواهد بود. اگر می خواهید این بازی را اجرا کنید، یک سورپرایز ویژه در بخش داستانی با چرخش داستان خواهید داشت که قطعا می تواند برای جذاب تر شدن بازی برای شما مناسب باشد.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War
نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War در بخش داستانی بی عیب و نقص نیست!

با وجود تمامی ویژگی های مثبتی که برای این بازی می توانیم در نظر داشته باشیم، باز هم این بازی تماما بی عیب و نقص نخواهد بود و باید بدانید که این بازی می تواند جذابیت های زیادی را برای شما داشته باشد. بخش داستانی به سرعت تمام خواهد شد و همچنین به نظر می رسد که از تمامی پتانسیل شخصیت ها در این بازی استفاده نشده است. در بازی شخصیت های محبوب مثبت و منفی زیادی وجود دارند که ما برای جلوگیری از اسپویل نام آن ها را برای شما نخواهیم آورد ولی باید بدانید که این بازی به طور کامل از شخصیت ها استفاده نمی کند و در نهایت باید بدانید که بازی برای شما شاید جذابیت زیادی داشته باشد ولی کامل نیست!

جذابیت بالای گرافیکی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War با جذابیت گرافیکی بسیار بالایی همراه خواهد بود و در بخش داستانی می توانید کاملا حال و هوای دهه هفتاد میلادی را در آن درک کنید. همه چیز به خوبی به تصویر کشیده می شود و شاید بتوانیم بگوییم که در این بازی همه آن چیزی که باید به تصویر کشیده شده باشد، به تصویر کشیده شده است. بازی پیشرفت گرافیکی بسیار بالایی را تجربه کرده است و می توان گفت که این بازی می تواند به صورت کاملا جذاب به تصویر کشیده شده است و همچنین باید بدانید که تمامی جزئیات به تصویر کشیده شده اند تا بازی در حال و هوای نسل نهم بازی ها بتواند به خوبی نیازهای کاربر را برطرف کند. همچنین باید بدانید که این بازی بدون هرگونه مشکل فنی اجرا می شود و به خوبی بهینه سازی شده است تا بتوانید به راحتی روی PC آن را بدون مشکل اجرا کنید.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War
نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War خارج از قسمت داستانی

همانطور که گفته شد، این بازی در بخش داستانی به زودی تمام می شود و باید به دنبال محتوای خارج از بخش داستانی باشید. یکی از قسمت های این بازی به صورت چند نفره اجرا می شود که دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و به طور طولانی مدت بسیاری از گیمرها را به خود جذب می کند. در این مورد باید بدانید که این قسمت از بازی دارای ضعف های بسیار زیادی است ولی به گونه ای می باشد که باز هم بتوانیم به بازی امیدواری داشته باشیم. با توجه به این مسئله در هنگام خرید این بازی باید دقت بسیار زیادی را داشته باشید و بر این اساس می توانید نسبت به خرید بازی اقدام کنید.

در خصوص این بخش باید بدانید که بازی با تفنگ هایی که در این بازی در نظر گرفته شده است کاملا با کیفیت است و هر گیمر می تواند حس بسیار خوبی را از بازی به خصوص در بخش گان پلی داشته باشد و همچنین سیستم شوتینگ نیز به خوبی توسعه پیدا کرده است. به جزئیات در بازی Call of Duty: Black Ops Cold War توجه بسیار زیادی شده است و صداگذاری های بی نقص این بازی می تواند برای شما گزینه ای مناسب باشد. در صورتی که می خواهید یک بازی مناسب برای بخش چند نفره به شمار می رود. اما مهم ترین عیب این بازی در بخش چند نفره را می توان وجود هشت نقشه برای این نمونه از بازی دانست که باعث می شود بسیاری از گیمر ها نتوانند به خوبی نقشه های مورد نظر خود را پیدا کنند. همچنین صف های طولانی ایجاد شده برای نقشه های مختلف باعث می شود تا گیمر به مرور از بازی نا امید شود. در ادامه این مسئله می توانیم به این نتیجه برسیم که این بازی نقشه های کم ولی با کیفیتی دارد که همین امر باعث می شود تا گیمر نتواند تمامی انتظار خود را از یک بازی حرفه ای داشته باشد.

در کنار ایرادی که می توانیم به دلیل کمبود نقشه های بازی برای شما بیان کنیم، این بازی می تواند حالت های بسیار کمی را داشته باشد. بیشتر حالت های بازی در ورژن های قدیمی تر بازی نیز وجود داشته اند و حالا ما تنها یک گزینه جدید را می توانیم داشته باشیم. یک بخش جدید نیز به این بازی اضافه شده است که به آن VIP Escort گفته می شود. در این تیم یک شخصیت VIP حضور خواه داشت و شما می توانید راحت تر بازی کنید که البته این مسئله باعث می شود تا بازیکن ها بتوانند به سرعت خود را به قسمت خروجی برسانند که این مسئله کمی مشکل بوده و می تواند حوصله سر بر باشد.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War
نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

یک حالت جدید دیگر که برای این بازی در نظر گرفته شده است Fireteam : Dirty Bomb می باشد. در این محیط می توانیم به این نتیجه برسیم که این بازی باز هم به این دلیل که تیم های اسکواد چهار نفره در آن بازی می کنند، می تواند کمی خسته کننده باشد و به دلیل در هم و گیج کننده بودن نیز می تواند گیمرها را از این قسمت نا امید کند. در ادامه صحبت هایی که در خصوص این بازی می توانیم داشته باشیم، آن است که در واقع ارتباط برقرار کردن و رسیدن به هدف مهم ترین خواسته این قسمت از بازی به شمار می رود که باید به خوبی انجام شود و در غیر این صورت نمی توانیم انتظار عملکرد مناسبی را داشته باشیم.

علاقمندی گیمرها به حالت های کلاسیک Call of Duty: Black Ops Cold War

به طور کلی می توان گفت که بسیاری از گیمرها به دلیل حالت های قدیمی و کلاسیک این بازی بیشتر به آن جذب می شوند. در واقع شما می توانید در این قسمت ها هنوز هم خود را سرگرم کنیم و همچنین می توان گفت که حالت های جدید بازی در این بخش دیگر خسته کننده نخواهد بود. در واقع شما می توانید با ورود به این بخش اصالت را بیشتر متوجه شوید و همچنین به شما تجهیزات و ماشین های نظامی داده می شود تا چند نفره بتوانید به خوبی این بازی را اجرا کنید. تمامی این بخش ها در کنار اصالت بازی که باعث شده است در مدت زمان کوتاهی گیمرهای زیادی در آن حضور داشته باشند می تواند یکی از اصلی ترین نقاط قوت بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به شمار رود.

تعداد زیادی از اسلحه ها در اختیار شما قرار داده می شود که می توانید آن ها را به روز رسانی کنید تا در نهایت بتوانید عملکرد خود را در بازی بهبود بخشید. قسمت گرافیک این بازی نیز می تواند یکی دیگر از جنبه های مثبتی باشد که گیمرهای بسیاری را به خود جذب کرده است. همچنین باید بدانید که اسلحه ها بر اساس شخصیت ها می توانند قابلیت های بیشتری داشته باشند و همچنین شما می توانید با کسب XP های جذاب تر، قدرت خود را بهبود بخشید و بازی را در سبک و سیاق مورد نظر خود اجرا کنید که این مسئله به خصوص برای گیمرهای شوتر می تواند یکی از مهم ترین بخش های مورد نیاز باشد.

به طور کلی اگر بخواهیم در مورد قسمت چند نفره بازی صحبت کنیم، باید بگوییم که این بازی می تواند ارتقا بسیار مناسبی داشته باشد و شما می توانید ساعت های متمادی خود را سرگرم این بازی کنید. این سیستم می تواند جذابیت های زیادی را برای شما داشته باشد و برخی از محدودیت ها که برای شما شرح شد نیز به حدی نیستند که ما Call of Duty: Black Ops Cold War را به عنوان یک بازی بد معرفی کنیم.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War
نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

با قسمت زامبی در Call of Duty: Black Ops Cold War آشنا شوید

آخرین بخش بازی که باید در مورد آن صحبت کنیم، قسمت زامبی می باشد. در واقع شما می توانید در این بازی یک قسمت ترسناک را داشته باشید که در عین حال یک تجربه جذاب برای گیمرها به شمار می رود. داستان از چه قرار است؟ در قسمت زامبی شما به عنوان سربازانی در داخل یک پایگاه هستید و زامبی ها را باید از بین ببرید. در واقع این قسمت از بازی با خرید اسلحه هایی که در بازی وجود دارند جذاب تر و ساده تر می شود و شما می توانید با پولی که از کشتن زامبی ها به دست می آورید، امکانات خود را در بازی ارتقا دهید. کلیت این قیمت که با جذابیت زیادی در اختیار شما قرار می گیرد، الهام گرفته شده از Black Ops4 می باشد. در این بخش شما می توانید یک نقشه داشته باشید و همچنین باید بدانید که دوربین های در اختیار شما برای بازی Call of Duty: Black Ops Cold War می تواند جذابیت بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. دوستان خود را نیز می توانید در این قسمت همراه کنید و به خوبی می توانید با کشتن زامبی ها، این همکاری تیمی را بهبود بخشید که در واقع این بخش می تواند برای شما مفید واقع شود.

نتیجه گیری بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War را می توان یک بازی بسیار خوب معرفی کرد که نسخه ای بهبود یافته نسبت به نسخه های قبلی بوده و می تواند برای شما جذاب باشد. در بخش های مختلف بازی می توانید اهداف و ماموریت های خاص خود را دنبال کنید. در بخش داستانی که وارد دنیای جنگ سرد می شوید و در واقع کیفیت بالای بازی در بخش گرافیکی و کنترل جذابی که دارد باعث می شود تا بسیاری از گیمرها به این بازی جذب شوند. در واقع این بخش یعنی بخش داستانی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War می تواند یکی از مهم ترین نقاط قوت آن باشد و به خصوص با گیم پلی جذابی که دارد می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد.

بخش دوم بازی نیز که به عنوان چند نفره شناخته می شود با توجه به مزایا و معایبی که دارد و در مورد آن به صورت مفصل با شما صحبت کردیم می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای بازی کردن به شمار رود. این قسمت از بازی به دلیل نقشه های محدودی که دارد شاید نتواند عملکرد خوبی را از خود نشان دهد و همچنین باید بدانید که این بخش از بازی نمی تواند دلیل محکمی برای خرید این بازی به شمار رود. به طور کلی می توان گفت که Call of Duty: Black Ops Cold War پسرفت های زیادی در خصوص این بخش داشته است و شاید نتواند آن طور که باید انتظارات شما را برآورده کند. این در حالی است که پتانسیل این بخش در آینده باید در نظر گرفته شود تا در نهایت بتوانید عملکرد خود را در این خصوص بهبود بخشید.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War
نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد تا بتوانید یک بازی کاملا حرفه ای را در بخش زامبی داشته باشید. یک بخش کاملا مهیج که قطعا می تواند برای شما جذاب باشد و قطعا از این قسمت لذت خواهید برد. در این قسمت شما می توانید پول خوبی برای خرج کردن در بازی به دست بیاورید که به طور قطع یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما می باشد.

از لحاظ گرافیکی می توان گفت که Call of Duty: Black Ops Cold War یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما به شمار می رود و قطعا می توان گفت که این بخش از بازی توانسته است موفقیت بسیار زیادی را برای گیمرها ایجاد کند. در صورتی که می خواهید یک بازی همه چیز تمام داشته باشید و به دنبال یک گرافیک قوی هستید، Call of Duty: Black Ops Cold War می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد که همواره در دسترس شماست و می توانید از آن استفاده کنید. البته باید بدانید که شاید در آینده و با نسخه های الحاقی که برای این بازی به خصوص در بخش چند نفره ارائه می شود، می توانید انتظار یک بازی بهتر را داشته باشید و قطعا می توانید تمامی انتظارات خود را از این قسمت بالاتر ببرید. خرید این بازی به صورت آنلاین و کاملا قانونی در دسترس شماست و اگر علاقمند به خرید بازی های شوتر هستید که داستان قوی و گیرایی داشته باشد و همچنین بخش های داستانی مناسبی را در اختیار شما قرار دهد، قطعا می توان گفت که Call of Duty: Black Ops Cold War یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی