افزایش روزهای کاری کارکنان CD Projekt RED در آستانه انتشار بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 یکی از بهترین و هیجان انگیزترین بازی هایی است که بزودی و تا قبل از اتمام سال 2020 منتشر می شود. مدت زمان زیادی است که استودیو شرکت لهستانی سی دی پراجکت رد (CD Projekt RED) ، تمام تلاش خود را برای ساخت و تحویل پروژه انجام می دهد. این شرکت برای جلوگیری از ایجاد پدیده کرانچ که ناشی از فشار کاری زیاد و ایجاد شرایط سخت کاری است، در طی ماه های گذشته تلاش زیادی کرده و برای ممانعت از ایجاد این پدیده تلاش زیادی صورت داده است اما سرانجام در ماه نوامبر برای انتشار بازیCyberpunk 2077، مجبور به افزایش تعداد روزهای کاری کارکنان خود شد که این امر سبب افزایش فشار کاری آن ها گردید.

در پدیده کرانچ، کارمندان تحت فشار کاری بالا باید حجم کاری خود را افزایش دهند و تمام شرایط سخت را تحمل کنند تا بتوانند پروژه خود را به موقع و در زمان مشخص تحویل دهند. این زمان ممکن است بین چند هفته، چند ماه و حتی چند سال طول بکشد. این روش علاوه بر سختی های خاص خود، مانع بروز استعدادها و خلاقیت های کارکنان می شود از این رو بسیاری از روانشناسان صنعت گیم، با این گونه تصمیمات مدیران، مخالف هستند. اما استودیو سی دی پراجکت رد توانست با استفاده از این روش، ساخت بازی Cyberpunk 2077 را به مراحل پایانی خود نزدیک کند و آن را برای ماه نوامبر و برای کنسول های بازی Xbox One , پلی استیشن 4 و PC آماده کند. البته نسخه پلتفرم نسل جدید این بازی نیز قرار است بعد از این تاریخ منتشر شود.

بازی Cyberpunk 2077

در طی مصاحبه ای که در سال گذشته توسط شرکت سی دی پراجکت رد با نشریه Kotaku انجام شد این شرکت اعلام کرد که از عواقب و آثار منفی که پدیده کرانچ بر روی کارکنان می گذارد به خوبی آگاهی دارد و به شدت با آن مخالف است در این بین یکی از کارکنان شرکت که هویت خود را اعلام نکرده بیان کرده است که شرکت برای تکمیل پروژه بازی Cyberpunk 2077 در موعد مقرر ایمیلی را به تمام کارکنان فرستاده و در آن به افزایش روزها و ساعات کاری اشاره کرده است.

در ادامه نیز بعضی از کارکنان اقرار کردند که مجبور بوده اند در تعطیلات آخر هفته و حتی تا نیمه شب نیز کار کنند. البته این شرایط کاری سخت بیشتر به دلیل رفع باگ ها و مشکلات بازی Cyberpunk 2077 برای انتشار نسخه نهایی آن و دریافت گواهینامه های مورد نیاز و ثبت مدارک توسط شرکت های سونی و مایکروسافت برای انتشار در پلتفرم های مختلف بوده است.

نقد و بررسی Cyberpunk 2077

در ایمیلی که برای کارکنان ارسال شده بود به این نکته اشاره شد که تمام بخش های استودیو باید علاوه بر ساعات کاری خود، به صورت اضافه کاری نیز مشغول به کار شوند و یک روز از تعطیلات آخر هفته خود را نیز کار کنند و شرایط ویژه ای را در هفته های پایانی پروژه ساخت بازی Cyberpunk 2077 تجربه کنند. مدیر این شرکت در ادامه گفته است که با وجود اینکه با پدیده کرانچ کاملا مخالف است اما برای پیشبرد پروژه خود به ویژه در ماه های آخر به ناچار از این شیوه استفاده کرده است.

تاریخ انتشار بازی Cyberpunk 2077 و کنسول های دریافت کننده آن

علاوه بر فشار کاری که به دلیل انتشار بازی Cyberpunk 2077 بر روی کارمندان شرکت سی دی پراجکت رد بوده است و گزارش های منتشر شده به دلیل وجود پدیده کرانچ و شرایط کاری سخت، پدیده دیگری با نام ویروس کرونا که شیوع جهانی پیدا کرده است نیز باعث شده تا چالش ها و مشکلات زیادی سر راه استودیوهای ساخت بازی قرار گیرد و این امر سبب شده تا نگرانی و اضطراب کارکنان دو چندان شود. ترس کارکنان از ابتلا به این ویروس و همچنین فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه ها، دوران استرس زایی را به وجود آورده و باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای انتشار بازیCyberpunk 2077 شده است.

بازی Cyberpunk 2077

در نهایت و با وجود تمام مشکلات قرار شد تا بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ 19 نوامبر 2020 و مطابق با 29 آبان 99 منتشر شود. این بازی در مرحله اول برای کنسول های ایکس باکس وان، پلی استیشن4 و PC ارائه می شود. در ادامه و در زمان تعیین شده نیز پلی استیشن 5، گوگل استیدیا و ایکس باکس سری ایکس نیز بازیCyberpunk 2077 را دریافت کرده و در اختیار گیمر ها قرار می دهند. همچنین می توانید برای مشاهده سیستم مورد نیاز بازی برای PC به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی