ایکس باکس سری ایکس برای بازی 2077 Cyberpunk آپدیت گرافیکی دریافت می کند

حساب کاربری توئیتری بازی Cyberpunk 2077 طی خبری اعلام کرد که آپدیت گرافیکی بازی 2077 Cyberpunk برای Xbox Series X این بازی قرار است به صورت رایگان در اختیار کاربران ایکس باکس وان قرار بگیرد. با روی کار آمدن نسل نهم کنسول های بازی، ویژگی Backward Compatibility نیز به آن ها افزوده شد حال این سوالات در ذهن کاربران ایجاد می شود که آیا این ویژگی روی تمام بازی ها قابل اجرا است؟ و اینکه آیا کاربرانی که از بازی Cross Gen روی پلی استیشن 4 و یا ایکس باکس وان استفاده می کنند نیاز به خرید مجدد بازی برای پلی استیشن 5 و یا Xbox Series X دارند؟

البته شرکت سی دی پروجکت رد (CD Projekt) که سازنده بازی Cyberpunk 2077 است برنامه خاصی را برای کاربران ایکس باکس وان در نظر گرفته است. در جدیدترین اخباری که توسط حساب کاربری توئیتری سایبر پانک اعلام شده مشخص شده است که با توجه به ویژگی های Smart Delivery و Backward Compatibility که در کنسول های نسل جدید وجود دارد، کاربران ایکس باکس وان این بازی نیازی به خرید مجدد آن برای Xbox Series X ندارند زیرا آپدیت گرافیکی بازی سایبر پانک به رایگان برای کاربران این کنسول عرضه می شود.

فیل اسپنسر رئیس ایکس باکس درباره ویژگی Smart Delivery کنسول Xbox Series X توضیحاتی را در اختیار علاقه مندان قرار داد و اعلام کرد: “همه کاربران می توانند بهترین نسخه این بازی را مطابق با نوع پلتفرم ایکس باکس خود خریداری کنند و نگران اجرای آن بر روی کنسول خود نباشند زیرا ما متعهد می شویم که تمام بازی هایی که در استودیو بازی سازی ایکس باکس تولید می شوند از جمله بازی Halo Infinite، از این ویژگی پشتیبانی می کنند. بنابراین با یک بار خرید بازی می توانید از این ویژگی بر روی کنسول خود استفاده کنید. این ویژگی برای تمام ناشران و توسعه دهندگان قابل دسترس است و می توانند از آن برای بازی های ایکس باکس وان و Xbox Series X استفاده کنند.

حال باید دید که آیا سونی نیز مانند مایکروسافت چنین ویژگی را برای کنسول های خود در نظر می گیرد و یا کاربران برای بهره مندی از ویژگی های بصری و جلوه های گرافیکی بازی ها، ملزم به خرید نسخه نسل نهمی این شرکت هستند؟ البته هنگام عرضه نسل هشتم این کنسول ها نیز با چنین موردی روبه رو بودیم به طوری که کاربران با خرید بازی Cross Gen می توانستند این بازی را با قیمتی کمتر روی کنسول نسل هشتم نیز اجرا کنند مثلا اگر نسخه ایکس باکس 360 بازی Battlefield 4 را خریداری کنید با پرداخت 10 دلار می توانید این بازی را به نسخه ای برای ایکس باکس وان تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی