نقد و بررسی بازی Deathloop

بازی Deathloop از سوی استودیو بازی سازی آرکین در شعبه لیون این شرکت توسعه پیدا کرده است و شما می توانید با اجرای آن ، تجربه بسیار خوبی را کسب کنید. شخصیت اصلی در بازی Deathloop با نام Colt شناخته می شود و در جزیره ای به نام بلکریف پیدا می شود. بازی با حل کردن معماهای سخت و پیچیده ای آغاز می شود که بسیار جذاب است و گیم پلی این بازی شوتر شما را به وجد خواهد آورد. در واقع شما در این بازی به چالش کشیده می شوید و مبارزه در سبک های مختلفی را تجربه خواهید کرد که قطعا برای شما در بازی های سبک شوتر جذاب خواهد بود. در نظر داشته باشید که بازی Deathloop یک بازی سبک شوتر به حساب می آید که بسیاری را به خود جذب کرده است و ما در این مقاله با شما همراه هستیم تا به بررسی تخصصی تر این بازی بپردازیم.

سرعت شما در بازی باید بالا باشد چرا که این تنها راه حل پشت سر گذاشتن چالش ها و مراحل بازی به شمار می رود. پازل هایی که در بازی باید حل شوند به خوبی در تریلر بازی معرفی می شوند و به عنوان یک پلیر شما باید در یک حلقه تشکیل شده از چهار مقطع زمانی، هشت ویژنری (Visionary) را از بین ببرید تا لوپ های بازی از بین بروند.
سازنده این بازی (استودیو آرکین) به خوبی توانسته است روی این داستان سخت مانور بدهد و یک بازی بسیار جذاب را در بازی Deathloop شاهد خواهید بود. پیاده سازی گیم پلی در این بازی به خوبی انجام شده است و شما باید از تمام قدرت خود استفاده کنید تا بتوانید مکانیزم های بازی را هماهنگ کرده و در نهایت به جنگ چالش های بازی بروید.

Deathloop

بررسی مکانیک بازی Deathloop

یکی از مهم ترین قسمت های بازی که باید به بررسی آن بپردازیم، مربوط به مکانیک پیاده سازی شده در گیم پلی بازی می باشد. در واقع می توان گفت که تا حد زیادی این بخش از بازی، مشابه به بازی Dishonored می باشد و با اسم و ظاهری بسیار متفاوت در دسترس شما قرار داده می شود. قدرت Shift که در بازی حال حاضر وجود دارد، بسیار شبیه به قدرت Far Reach است که در بازی Dishonored 2 و توسط امیلی مورد استفاده قرار می گرفت. همچنین ساختار بازی که به صورت شوتر و مخفی کاری می باشد، باعث شده است تا بازی Deathloop برای PS5 بسیار شبیه به بازی دیگری باشد که از سوی همین شرکت بازی سازی معرفی شده است و تنها تغییراتی به صورت جزئی در آن مشاهده خواهید کرد.

با توجه به این مسئله شاید در ابتدا این تصور برای شما پیش بیاید که بازی شبیه به سایر بازی های سبک مشابه استودیو بازی سازی آرکین می باشد ولی باید گفت که این تصور اشتباه بوده و در واقع شما اگر به صورت منصفانه به بازی نگاه کنید، متوجه خواهید شد که روی جزئیات بازی بسیار توجه شده است و دقیقا از المان های مشخص در جای مناسب استفاده می شود. همین امر باعث شده است تا بازی بسیار جذاب باشد و شما در طی پشت سر گذاشتن مراحل، احتمالا زمان را گم خواهید کرد.

بازی DEATHLOOP

بررسی بیشتر بازی Deathloop و مراحل آن

یکی از مهم ترین اصولی که در بازی Deathloop باید در نظر داشته باشید، آن است که شما باید 16 مرحله را در بازی به صورت ثابت پشت سر بگذارید و در هر مرحله باید از روشی جدید و نوین برای به سرانجام گذاشتن آن استفاده کنید. در واقع در جزیره ای که گم شده اید، چهار بخش مختلف وجود دارد که به نام های Updaam، Karl’s Bay، Complex و Fristed Rock شناخته می شود و در هر منطقه شما می توانید منطقه زمانی متفاوتی را مشاهده کنید که شامل صبح، ظهر، عصر و شب خواهد شد. تفاوت ها در این مناطق بسیار جذاب خواهند بود و شما را به خود جذب خواهند کرد.

همچنین آب و هوای گیم پلی بازی متفاوت خواهد شد و شما می توانید آب و هوای آفتابی و صاف را تجربه کنید و در همین بازی در برخی از مراحل آب و هوای برفی شما را به چالش خواهد کشید. پس می توان گفت که در هر منطقه زمانی، چهار مرحله وجود دارد که در مجموع بازی را به 16 مرحله تقسیم بندی می کند و در نهایت باید در نظر داشت که در هر مرحله، برخی از المان های بازی Deathloop مانند محل جایگیری دشمنان با یکدیگر متفاوت خواهد بود که همین مسئله برای شما بسیار جذاب خواهد شد.

با توجه به تمامی مسائل بیان شده، به این نتیجه می رسیم که استودیو بازی سازی آرکین برای شما 16 زمین بازی متفاوت را طراحی کرده است و شما به عنوان مخاطب بازی باید با خلاقیت خود سعی در پشت سر گذاشتن چالش ها شوید. در برخی از مراحل شما باید مخفی کاری کنید و در برخی دیگر از مراحل نیز باید با باس مرحله روبرو شده و آن را بکشید. در کنار این مسئله نباید از یاد برد که برای افزایش تجربه و قدرت در بازی ممکن است لازم باشد که برخی از مراحل را دوباره و دوباره تکرار کنید. همچنین شما آزادی عمل برای بازی کردن خواهید داشت و نوع بازی به گونه ای نیست که شما را محدود کند.

بازی DEATHLOOP

بررسی سلاح ها و امکانات در بازی Deathloop

سلاح ها در بازی با تنوع بسیار زیادی در دسترس شما قرار داده می شوند و جذابیت بسیار زیادی برای شما خواهند داشت. قدرت ویژه هر سلاح به شما کمک می کند تا مراحل بازی Deathloop را بتوانید پشت سر بگذارید و از سوی دیگر شما قادر خواهید بود تا هر سلاح را مطابق با نیاز خود Customize کرده و از آن استفاده کنید. همین امر باعث شده است تا شما بتوانید به عنوان گیمر بازی Deathloop ساعت ها غرق در بازی شده و برای پشت سر گذاشتن چالش ها همواره امیدی خواهید داشت. توانایی های شما در هر مرحله بهبود پیدا می کنند و همین مسئله باعث می شود تا بتوانید مبارزات سخت تر را نیز پشت سر بگذارید. پس در صورتی که یک مرحله را پشت سر گذاشتید، می توانید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و به مراحل بعدی بازی بروید. در محیط بازی نیز برای شما امکاناتی همچون فایل های صوتی، نوشته ها و غیره وجود دارند تا بتوانید راهنمایی شده و مراحل را راحت تر و با دانش بیشتر از بازی پشت سر بگذارید.

زمانی که تمامی نکات بیان شده در بررسی را تا به اینجا کنار هم بگذاریم، به این نتیجه خواهیم رسید که بازی با توجه به ایده اصلی که دارد، ارزش بازی کردن را پیدا کرده و به شما این امکان را می دهد که از خلاقیت خود برای پشت سر گذاشتن مراحل استفاده کنید. در بازی Deathloop شما باید کشف کنید، باید پیشرفت کنید و در نهایت شما می توانید از این بازی لذت ببرید و در نهایت نیز در بازی آن قدر قدرتمند خواهید شد که بخش به بخش را پشت سر بگذارید و به مراحل بهتر برسید. همانطور که اشاره شد، در گیم پلی اکتشاف های شما بسیار مهم است و باعث می شود تا اطلاعات بیشتری در خصوص دشمنان داشته باشید. همین امر باعث می شود تا با علاقمندی بیشتری به عنوان یک پلیر، به دنبال کشتن 8 ویژنری که در بازی حضور دارند بروید.

بازی DEATHLOOP

بررسی چالش ها در بازی Deathloop

شما در بازی با نام Colt شناخته می شوید و در بازی چالش های زیادی را پشت سر خواهید گذاشت که یکی از آن ها، کمبود زمان است. در واقع گیمر باید بداند که محدودیت در ورود به لوپ ها و مرحله های بازی خواهد داشت. برای مثال اگر در هنگام شب وارد یکی از مراحل شوید، در طول مرحله زمان نمی گذرد ولی زمانی که از لوپ خارج شوید، متوجه خواهید شد که روز شده است. بروز برخی از اتفاقات در بازی نیز بر اساس نقشه های از پیش تعیین شده می باشد و برخی از اتفاقات تنها در برخی از مواقع روی می دهد. با توجه به این مسئله، Colt اگر یک زمان مشخص برای کشتن دو عدد از ویژنری های داستان پیدا کند، قادر نخواهد بود که بازی را به انتها برساند و لوپ را از بین ببرد چرا که نمی توان در یک زمان مشخص، در دو منطقه حضور پیدا کرد.

این کار باعث می شود تا مهم ترین چالش برای شما در طول بازی روی دهد، آن هم پیدا کردن اسناد و اطلاعات مربوط به ویژنری ها می باشد و در واقع شما باید اطلاعات خود را در طول بازی آن قدر زیاد کنید تا بتوانید در طی یک روز مشخص، تمامی چهار منطقه زمانی را پشت سر بگذارید و مراحل آن ها را تمام کنید. پس می توانیم به این نتیجه هم برسیم که گاهی در بازی تکرار به عنوان بخشی جدانشدنی شناخته می شود و شما باید با دقت بسیار زیادی آن ها را پشت سر بگذارید. این مسئله باعث می شود تا در ساعت های آخر روز، به لوپ های تکراری برویم و همین مسئله باعث می شود تا صدا، موسیقی و گیم پلی دیگر مانند گذشته برای ما جذاب و جالب توجه نباشد.

نقد و بررسی بازی Deathloop

زمانی این چالش بیشتر مشکل ساز تر می شود که با ماهیت بازی بیشتر آشنا می شویم، استودیو بازی سازی آرکین در واقع آزادی عمل بسیار زیادی را در بازی Deathloop ایجاد کرده است تا به پلیر ها ثابت کند که چالش های شبیه به یکدیگر در دقایق بازی اصلا تکراری نخواهد شد ولی باید با تمرکز و قدرت بالا به کشتن شخصیت های اصلی بازی بپردازیم تا بتوانیم موفق باشیم.

از جنبه مثبت چالش ها نیز می توانیم به کشف موارد نو و تازه در بازی اشاره کنیم. برای مثال زمانی که می خواهید یکی از ویژنری ها را از بین ببرید و متوجه می شوید که اتفاقی خاص در بازی روی می دهد که باعث می شود تا ویژنری کشته نشود و همین مسئله باعث می شود تا بازی بار ها و بار ها به صورت تازه ای برای شما اجرا شود.

بررسی گیم پلی و جزئیات در بازی Deathloop

زمانی که گیم پلی بازی را مشاهده می کنید، یک گیم پلی بدون نقص را می بینیم که از هر لحاظ به معنای واقعی کلمه به صورت عالی توسعه پیدا کرده است. البته نباید از یاد برد که دیالوگ نویسی هایی که برای شخصیت های اصلی بازی انجام شده است و صداگذاری های انجام شده به بهترین شکل ممکن انجام شده است. همچنین در برخی از مراحل، تا حد زیادی از برخی قدرت های مشخص شخصیت پلیر یعنی Colt کاسته می شود تا شما بتوانید تجربه بازی جذاب و بدون نقصی را داشته باشید که هر قدم در آن می تواند چالشی نو و جدید برای شما تبدیل شود.

کاهش قدرت در برخی از مراحل بازی باعث شده است تا بازی از حالت خطی که دارد خارج شود و گیمر را مشغول حل کردن برخی از مسائل و چالش ها کند. بازی Deathloop از هر لحاظ می تواند گزینه ای مطلوب برای گیمری باشد که از بازی های حوصله سر بر خسته شده است.

اگر شما با گیم پلی بازی دیزانرد توانسته باشید ارتباط برقرار کنید، قطعا بازی Deathloop نیز می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما برای بازی کردن باشد. البته در بازی Deathloop میزان قصه گویی بسیار کاهش پیدا کرده است و داستان بازی با چالش ها کاملا پوشش داده شده است. همه نقاط مثبت بازی در کنار یک ویدیو گیم درجه یک نسل نهمی باعث شده است تا گیمرهای حرفه ای از بازی دث لوپ راضی باشند.

کرش کردن را می توان از مهم ترین مشکلات بازی Deathloop به خصوص در PS5 دانست. البته گیمر های PC میزان کرش کردن بازی را بسیار بالاتر گزارش داده اند ولی باید بدانید که شاید دستاورد ها و پیشرفت های شما در نتیجه کرش کردن بازی از بین برود و همین مسئله باعث شده است تا تجربه ناخوشایندی برای بسیاری از گیمر ها پیش بیاید.

نقد و بررسی بازی Deathloop

بررسی هوش مصنوعی در بازی Deathloop

هوش مصنوعی هم از دیگر مواردی است که ممکن است شما را در بازی Deathloop نا امید کند. در واقع در برخی از استراتژی هایی که یک گیمر برای بازی ایجاد می کند. از سوی دیگر اما می توان گفت که این بازی برای کسانی که علاقمند به یک بازی اول شخص هستند می تواند گزینه ای مناسب و بسیار جذاب باشد چرا که هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نمی کند و همین مسئله باعث می شود تا بازی Deathloop به یکی از بهترین گزینه ها تبدیل شود.

هوش مصنوعی در این بازی باعث شده است تا رمز ها در هر بار اجرای بازی تفاوت پیدا کنند و به صورت کاملا تصادفی به شما نشان داده شوند و همین مسئله باعث می شود تا از آسان شدن بیش از حد بازی جلوگیری شود. در کنار آن می توانیم از میان بر هایی استفاده کنیم که باعث می شوند سرعت بازی بالاتر برود و همین مکانیسم هوش مصنوعی باعث شده است تا گیمر از کشتن ویژنری نا امید نشده و بتواند همواره به دنبال راهی برای از بین بردن وی باشد.

با وجود تمامی مسائل بیان شده می توانیم به این نتیجه برسیم که بازی به خصوص برای کسانی که علاقمند به این سبک بازی هستند و همچنین می خواهند در یک بازی چالش و معما داشته باشند گزینه ای مناسب به شمار می رود و در کنار آن وجود حالت های مختلف بازی مانند حالت آنلاین باعث می شود تا شما به هیچ عنوان از بازی خسته نشوید و همواره به دنبال آن باشید که از روش های جدیدی برای پیشرفت استفاده کنید. اما کسانی که از بازی های شوتر، مخفی کاری و معمایی استقبال نمی کنند، قطعا بازی Deathloop نمی تواند گزینه ای مناسب برای آن ها باشد.

نقد و بررسی بازی Deathloop

بازی Deathloop یک اثر نسل نهمی شناخته می شود

نباید از یاد برد که بازی Deathloop به عنوان یک محصول نسل نهمی شناخته می شود و برای اجرا روی کامپیوتر ها هم نیازمند یک سیستم بسیار قدرتمند می باشد و این در حالی است که اگر به مقایسه یک اثر نسل هشتمی با بازی Deathloop بپردازیم، به این نتیجه می رسیم که اصولا پیشرفت چندانی در گرافیک اثر شاهد نبوده ایم ولی باز هم می توان گفت که بازی از لحاظ فنی تکنولوژی های تصویری بسیار جذابی را دارد و با فریم ریت مناسبی ارائه می شود که همین امر باعث شده است تا بازی Deathloop برای PS5 یک گزینه کاملا مناسب باشد.

استودیو بازی سازی آرکین اما از قابلیت هایی که برای دسته های دوال سنس در نظر گرفته شده است زیاده روی نکرده است و در واقع می توان گفت که دسته های بازی عملکرد مناسبی دارند ولی لرزش خوبی را به دست ها منتقل نکرده و همین امر باعث می شود تا شما تفاوت زیادی بین دوال سنس و سایر دسته ها در بازی Deathloop احساس نکنید.

نقد و بررسی بازی Deathloop

نتیجه گیری

بازی Deathloop برای PS5 زمانی به پایان می رسد که شما هنوز در حال یادگیری بازی هستید و یک پازل بسیار بزرگ که در ابتدای بررسی به آن اشاره شد را حل کرده اید. زمانی که متوجه می شوید بازی تمام شده است، قطعا به خود افتخار خواهید کرد و شاید حتی پرسش های باقی مانده ای که از بازی وجود دارد دیگر برای شما اهمیت چندانی پیدا نکند. شاید شما هم پس از اولین پایان، به دنبال آن باشید که بازی به نوع دیگری به پایان برسد و همچنین چالش های بازی را دوباره و به نحو متفاوتی پشت سر بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی