جزئیات تکنولوژی‌های Machine Learning و Ray Tracing در Xbox Series X

در کنفرانس جدید و تکنیکالی که توسط توسعه دهندگان مایکروسافت (Microsoft) ارائه شد این شرکت جزئیات تازه ای از تکنولوژی هوش مصنوعی و تکنولوژی رهگیری پرتو استفاده شده در Xbox Series X را برای علاقه مندان به نمایش گذاشت. در واقع بخش مهمی از قابلیت ها و توانایی های یک پلتفرم جدید مانند همه نسل های مختلف کنسول های بازی به تکنولوژی های نوآورانه ای که در آن استفاده می شود بستگی دارد. حال که ایکس باکس سری ایکس قرار است در ماه نوامبر به عنوان جدیدترین کنسول مایکروسافت معرفی و به بازار عرضه شود، پشتیبانی از نرم افزاری قدرتمند برای توسعه بازی های نسل جدید و همچنین قابلیت ها و فناوری های جدید یکی از ویژگی های مهم آن است.

جزئیات تکنولوژی‌های xbox series x

یکی از مهندسین کامپیوتر شرکت مایکروسافت به نام جف اندروز و معمار ارشد پردازنده های گرافیکی به نام مارک گروسمن، درباره فناوری به کار رفته در ساختار Xbox Series X در طی کنفرانس Hot Chips توضیحاتی را برای کاربران به اشتراک گذاشتند. از مهمترین مسائلی که در این کنفرانس به آن اشاره شد فناوری رهگیری پرتو در سیستم های جدید و یا Ray Tracing بود که مهمترین قابلیت این کنسول نسل جدید محسوب می شود. در این کنفرانس، مهندسین مایکروسافت اعلام کردند که کنسول Xbox Series X می تواند حداکثر95 گیگا ری- ترایانگل و 380 گیگا ری- باکس در ثانیه را ارائه دهد. البته نمی توان این واحدها را با چیز دیگری مقایسه کرد زیرا توسط سازندگان ساخته شده و فقط برای آن ها قابل فهم است. آن ها همچنین گفته اند که هنگام استفاده از ری تریسینگ در این کنسول سرعت عملکرد آن 3 تا 10 برابر افزایش می یابد.

جزئیات تکنولوژی‌های xbox series x
جزئیات تکنولوژی‌های xbox series x
جزئیات تکنولوژی ‌Xbox Series X

سپس در ادامه کنفرانس جزئیاتی از هوش مصنوعی سیستم یا Machine Learning در یادگیری ماشینی منتشر شد که در آن به بهبود عملکرد هوش مصنوعی در ارتقا عملکرد سیستم و تنظیم رزولوشن اشاره شد. همچنین جزئیات بیشتری از تکنولوژی VRS که در کنسول Xbox Series X از آن استفاده شده نیز ارائه شد. این ویژگی برای بهبود عملکرد کنسول و واگذاری وظایف هنگام ارائه جلوه های بصری بازی به قسمت های خاصی از سیستم استفاده می شود. در واقع ویژگی VRS و یا همان Variable Rate Shading باعث می شود تا ایکس باکس سری ایکس با مشکلاتی که ایکس باکس وان با آن مواجه بوده برخورد نکند.

جزئیات تکنولوژی‌های xbox series x
جزئیات تکنولوژی ‌Xbox Series X

در پایان سر دبیر سایت The Verge جرئیات تکمیلی این تکنولوژی ها و مشخصات و قابلیت های فنی کنسول جدید را برای علاقه مندان به نمایش گذاشت و اعلام کرد که به زودی توئیتی در ارتباط با مقایسه سخت افزاری Xbox Series X و ایکس باکس سری اس منتشر خواهد کرد که می تواند برای علاقه مندان و کاربران بسیار جذاب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی