نقد و بررسی بازی Dirt 5

در صنعت بازی های ویدیویی، بازی dirt 5 یکی از بازی های ریسینگ آرکید قدیمی محسوب می شود. در بین بازی های نسل هشتم بازی های ویدیوئی، بازی های مسابقه ای خیلی با کیفیتی وجود ندارد، البته دیرت 4، فورزا هوریزون 4 و دیرتر الی 2 بازی های خوبی بودند ولی بقیه بازی ها خیلی قوی نبودند و در عرض کمتر از 12 ساعت کاربر از بازی کردن با آن ها خسته می شد و دیگر رغبتی به ادامه نداشت. بازی دیرت در بین افراد علاقمند به بازی های کامپیوتری از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است علی رغم این که در برخی از نسخه ها خیلی خوب و مفید عمل نکرده است اما این بازی هیجان زیادی را برای کاربران ایجاد می کند. عرضه بازی dirt 5 با عرضه سایر نسخه ها کمی متفاوت است، این بازی، بازی روز عرضه ایکس باکس سری ایکس محسوب می شود. یکی از نکات جالبی که در خصوص بازی dirt 5 وجود دارد این است که نحوه اجرای این بازی توسط کنسول های نسل فعلی قابل انتخاب است. به این معنی که کاربران ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 می توانند انتخاب خود را از بین دریافت فریم ریت بالا یا کسب تصاویر با کیفیت تر انجام دهند که این مسئله جز مشکلات بازیdirt 5 نیز محسوب می شود. از آنجائی که بافت ها و جزئیات بازی dirt 5 به صورت نامناسب طراحی شده اند در حالت دریافت فریم ریت بالاتر ممکن است کاربر نتواند نرخ فریم 60 بر ثانیه و سایر حالت ها را انتخاب کند. قسمتی که dirt 5 قدرت خودنمایی دارد در حالت کریر است. کریر dirt 5 دارای حالت داستانی پیدا کرده است. در واقع منظور جایی است که بازیکنان باید در مسابقات مختلف شرکت کنند و مراحل مختلف این مسابقات را پشت سر بگذارند. کریر dirt 5 دارای فصل های متعددی است که هر فصل خود دارای چند مسابقه می باشد. در پایان مسابقه لازم است با برونو دوراند رقابت کنند. برونو دوراند در این بازی دستیاری به نام AJ دارد که کاربر را راهنمایی می کند.

بررسی بازی dirt 5

برای شرکت در مسابقات نهایی هر فصل بازی dirt 5 باید بازیکنان در حین مسابقه ستاره کسب کنند. همچنین در بازی dirt 5 بعد از تمام کردن هر فصل تعدادی مسابقه دوئل نیز طراحی شده است. هم خوانی عوامل متعددی چون طراحی ماشین ها، پیست ها و نوع مسابقات می تواند به موفقیت در بازی ماشین سواری کمک کند.

به طور کلی بازی dirt 5 از مسابقات مختلفی با طراحی و تنوع بسیار بالا و خوبی برخوردار است اما تعداد مسابقات مختلف، سبب شده است که این مسابقات دارای روندی تکراری باشند.

چرا بازی dirt 5 با وجود ضعف هایی که دارد همچنان طرفداران زیادی دارد؟

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چرا این بازی dirt 5 در کنار ضعف هایی که دارد همچنان مورد توجه کاربران است؟ باید بگوییم که مسابقات مختلف در کنار ماشین های بسیار خوب و شرایط آب و هوایی پیست مسابقه سبب جذب مخاطب و خسته نشدن او در بازی در این محیط می شود. در مسابقات مختلف هر کاربر با استفاده از ماشین های مسابقه مخصوص به رقابت با سایر بازیکنان می پردازد به عنوان مثال در مسابقات اولترا کراس که یک بازی نیمه آفرود هست بازیکنان با استفاده از اتومبیل های سرعتی با هم رقابت می کنند و همچنین برخی از مسابقات به صورت انفرادی صورت می گیرد. در برخی از این مسابقات مانند Pathfinder که دارای یک محیط کوهستانی با موانع مختلف است باید در کوتاه ترین مدت زمان ممکن به خط پایان برسید یا باید با انجام دریفت امتیاز بالا را کسب کنید.

برای هر مسابقه سه چالش مختلف در نظر گرفته شده است و برای سه ستاره شدن در مسابقه لازم است کاربر در این سه چالش پیروز شود و صرفا کسب رتبه اول نمی تواند سبب سه ستاره شدن کاربر در این بازی شود. به ترتیب با پشت سر گذاشتن هر یک از چالش ها و رتبه ای که در انتهای بازی کاربر دریافت می کند، کاربر می تواند ستاره کسب کند. شرایط آب و هوایی مختلف و اجزای مختلف پیست مسابقه در حین بازی dirt 5 شما را در شرایطی بسیار لذت بخش قرار می دهد که می توان آن از به عنوان یک تجربه بی نظیر یاد کرد، اگرچه در ابتدا وقتی وارد پیست بازی می شوید ممکن است فکر کنید طراحی و تعداد پیست ها برای شما جذاب نیست و از این بازی انتظار طراحی بسیار بهتری را داشته اید. تیم سازنده بازی dirt 5 سعی کرده است از تعداد قابل قبولی ماشین استفاده کند. 63 ماشین در این بازی در نظر گرفته شده است که در 13 کلاس قرار دارند. همه این 13 کلاس در ابتدای بازی در اختیار شما قرار ندارد و به تدریج با پشت سر گذاشتن مراحل مختلف و ورود به فصل های مختلف بازی به آن ها دسترسی پیدا می کنید، به طوری که به تدریج به ماشین های قدرتمند تر و بهتری دست می یابید. ماشین هایی با طراحی ها، عملکرد و هندلیت متفاوت می تواند سبب شود تا بتوانید تجربیات متفاوت و جذابی را در این بازی داشته باشید.

بازی dirt 5
بررسی بازی dirt 5

انتخاب ماشین در بازی dirt 5

انتخاب ماشین در بازی dirt 5 باید بر اساس جزئیات مرحله بازی صورت بگیرد، در برخی مسابقات ماشین های با قدرت بیشتر مناسب تر هستند در حالی که ممکن است در برخی مسابقات بهتر باشد شما ماشینی را انتخاب کنید که از هندلینگ و کنترل بهتری برخوردار است و در این زمان لازم است سرعت و قدرت ماشین را نادیده بگیرد و فقط به هندلینگ بهتر فکر کنید که چنین مواردی در طی بازی به ندرت رخ می دهد. همه این موارد سبب می شود تا کریر بازی dirt 5 تجربه لذت بخشی را برای شما فراهم کند.

آرکید بازی dirt 5

در این بازی در کنار بخش داستانی، حالت آرکید هم طراحی شده است. در این حالت می توانید شرایط مسابقه را به طور دلخواه طراحی کنید و تجربه جدید و لذت بخشی را در بازی داشته باشید. نکته دیگری که در این بازی وجود دارد و تجربه آرکید آن را هیجان انگیز تر می کند این است که بازی از اسپلیت اسکرین چهار نفره هم پشتیبانی می کند.

بازی dirt 5
بررسی بازی dirt 5

کیفیت بخش آنلاین بازی dirt 5

در بخش آنلاین بازی dirt 5 نیز می توانید بدون افت فریم یا لگ خاصی به بازی بپردازید و کیفیت مناسبی دارد. در این بخش بازیکنان به صورت 12 نفره می توانند به بازی و رقابت بپردازند که این بخش نیز خود دارای سه حالت است. پیشنهاد ما به شما برای کسب یک تجربه متفاوت انتخاب گزینه Vampire است. در گزینه Vampire ماشین انتخابی شما یک خون آشام است سایر ماشین ها تا طلوع صبح وقت دارند از دست آن فرار کنند. گزینه King نیز تجربه جالب و سرگرم کننده ای را برای شما فراهم می کند. Vampire و King به طور کلی جذاب تر از گزینه Transporter هستند.

در Polygroung شما قادر به طراحی یک زمین مسابقه برای خود هستید که می توانید آن را با سایر بازیکنان به اشتراک بگذارید و یا حتی سایر بازیکنان ممکن است زمین مسابقه ای را بارگذاری کنند که شما نیز قادر هستید از آن استفاده کنید.

بازی dirt 5
بررسی بازی dirt 5

ویژگی های بصری بازی dirt 5

بازی dirt 5 از لحاظ بصری خیلی خوب عمل کرده است و با توجه به نوع نورپردازی و افکت های حاصل از کثیف شدن ماشین در طی زمان در هر مسابقه بسیار جذاب به نظر می رسد. اگر چه استودیو کد مستر در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است اما کیفیت بافت ها در حالت پیش فرض بازی می توانست بالاتر باشد. در نرخ فریم بالاتر بازی dirt 5 خیلی خوب نیست.

بخش فنی بازی dirt 5

مشکل خاصی در بخش فنی بازی dirt 5 دیده نمی شود. در طی بازی شما با افت فریم یا باگ مواجه نمی شوید. موسیقی به بازی ماشین سوار آرکید معنی می بخشد و هرچه تنوع موسیقی بالاتر باشد هیجان انگیز تر و جذاب تر خواهد بود. dirt 5 در منوی بازی و در مسابقات دارای موسیقی می تواند مانند آدرنالین خون بازیکن عمل کند و سبب افزایش شور و شوق مخاطب جهت کسب بهترین مقام عمل کند.

کد مسترز بعد از گذشت یکسال از عرضه نسخه نیمه شبیه ساز Dirt، نسخه کاملا آرکید را تولید و به بازار عرضه کرد. اگرچه بازی dirt 5 در نرخ فریم های بالاتر با مشکل مواجه است و همچنین روند مسابقات در مقایسه با تعداد بالای آن ها ممکن است تکراری باشد اما در هر صورت می تواند به خوبی ساعت ها و ماه ها سبب سرگرم شدن بازیکنان بازی dirt 5 شود. ممکن است شما طرفدار سری Dirt نباشید اما باید بگوییم که این بازی یک بازی جذاب برای علاقمندان به سری بازی های آرکید ماشین سواری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی