برطرف کردن مشکل عدم اتصال دسته دوال سنس به PS5

برطرف کردن مشکل عدم اتصال دسته دوال سنس به پلی استیشن 5

بالاخره پلی 5 ساخته سونی ( Sony ) نیز به بازار عرضه شد و در اختیار کاربران قرار گرفت اما بسیاری از خریداران این کنسول هنگام راه اندازی آن با مشکل جدی رو به رو می شوند و آن عدم اتصال دسته دوال سنس به دستگاه است. هنگامی که کنسول راه اندازی و روشن می شود در ابتدا شرکت سونی از کاربران می خواهد تا کنترلر دوال سنس را به وسیله کابل به کنسول وصل کنند اما وقتی که تمام مراحل انجام می شود و با وجود روشن شدن کنترلر هنگام اتصال، کاربر قادر به ورود به منو نخواهد بود.

این مشکل که برای برخی از گیمرها در نقاط مختلف جهان به وجود آمده حاکی از وجود باگ نرم افزاری در این کنسول است زیرا با وجود سالم بودن کنترلر و دستگاه، ارتباط بین آن ها برقرار نمی شود و نمی توان از دسته دوال سنس برای برقراری ارتباط با پلی استیشن 5 استفاده کرد. برای حل این مساله راه حل های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به دو نمونه از آن ها اشاره می شود.

راه حل اول:

برای حل مشکل عدم اتصال کنترلر به پلی استیشن 5 می توانید یک بار دسته را ریست کنید برای این کار در پشت کنترلر دوال سنس یک سوراخ کوچک قرار دارد. هنگامی که یک سوزن را داخل این سوراخ کرده و به مدت 10 ثانیه نگه دارید تنظیمات کنترلر به حالت اولیه باز می گردد و ریست می شود. حالا می توانید کنسول را روشن کنید و کابل مخصوص کنترلر که از نوع USB تایپ C است را به دستگاه متصل و از آن استفاده کنید. در صورتی که این روش جواب نداد می توانید روش دوم را امتحان کنید.

ریست کردن دسته dualsense
مشکل عدم اتصال دسته دوال سنس به PS5

راه حل دوم:

در این روش لازم است تا در مرحله اول دسته پلی استیشن 4 که به دوال شاک 4 معروف است را به وسیله کابل USB به پلی استیشن 5 متصل کنید. حالا کنسول را روشن کنید و بعد از تنظیم زبان دستگاه، به منوی اصلی وارد شوید سپس به طور همزمان دکمه پلی استیشن و دکمه ای به نام Create که روی دسته دوال سنس قرار دارد را فشار داده و برای مدتی نگه دارید با این کار بلوتوث کنترلر را ریست خواهید کرد. در ادامه باید وارد تنظیمات دستگاه شوید و در بخش Accessories به تنظیمات Bluetooth Accessories وارد شوید و با انتخاب گزینه Wireless Controller که معرف کنترلر دوال سنس است دسته را به دستگاه متصل کنید. در صورتی که تنها یک بار از این روش استفاده کنید برای دفعات بعد با مشکل عدم اتصال دسته به کنسول و شارژ آن رو به رو نخواهید شد. این شیوه روش بسیار موثری برای فعال شدن دسته و اتصال آن به کنسول پلی استیشن 5 است.

ریست کردن دسته dualsense
مشکل عدم اتصال دسته دوال سنس به PS5

سایر روش ها:

انتشار ویدئویی رسمی از قطعات داخلی و ظاهر پلی استیشن 5

اگر برای حل این مشکل از حالت Safe Mode کنسول پلی استیشن 5 استفاده شود در صورتی که کنترلر برای اتصال به دستگاه از طریق USB نیز مشکل داشته باشد نمی توان به وسیله کنترلر دوال سنس حالت Safe Mode دستگاه را کنترل کرد بنابراین استفاده از این روش توصیه نمی شود.

قبل از خرید پلی استیشن 5 به صورت حضوری و از فروشگاه ها لازم است که ابتدا کنترلر آن چک شود بنابراین باید کنسول را روشن کرده و با دسته دوال سنس آن وارد منو شوید و آن را امتحان کنید تا در صورت خراب بودن، آن را تعویض کنید اما اگر دستگاه را به صورت اینترنتی خریداری می کنید از نوع گارانتی آن و امکان تعویض دسته در صورت خرابی اطمینان پیدا کنید البته برخی از فروشگاه های اینترنتی فرصت یک هفته ای برای تعویض کنترلر خراب به کاربران می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی