تا اواسط سال 2022 کمبود قطعات الکترونیکی ادامه خواهد داشت

با شروع انتشار ویروس کرونا در جهان کمبود قطعات الکترونیکی به یک معضل جهانی تبدیل شده و بسیاری از شرکت ها با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. به تازگی یکی از شرکت های تامین کننده قطعات الکترونیکی یعنی Foxconn طی خبری اعلام کرده که مشکل کمبود قطعات الکترونیکی تا اواسط سال میلادی آینده ادامه خواهد داشت. در سال گذشته پس از انتشار ویروس کرونا و شروع اپیدمی جهانی بسیاری از شرکت های تولید کننده لوازم الکترونیکی در بخش سخت افزار با مشکلات زیادی روبرو شدند و آن طور که به نظر می رسد این موضوع همچنان ادامه خواهد داشت. البته مشکل کمبود قطعات الکترونیکی تنها مختص به شرکت های لوازم الکترونیکی نبوده و تقریبا اکثر کسب و کارهای مرتبط با این حوزه را دستخوش تغییرات زیادی کرده است.

یکی از دلایلی که موجب به وجود آمدن مشکلاتی برای صنعت سخت افزار شده است کمبود تولید و عرضه قطعات الکترونیکی است. در این میان بسیاری از کارشناسان بر این باورند که رفته رفته به انتهای این معضل جهانی یعنی همه گیری ویروس کرونا نزدیک می شویم اما با وجود شرایط موجود نباید انتظار داشت که اوضاع در عرض چند هفته یا چند ماه مانند سابق شود. مدیر عامل شرکت بزرگ Foxconn آقای یانگ لیو که شرکتش وظیفه تامین قطعات شرکت های بزرگ بسیاری همچون اپل، گوگل و مایکروسافت را بر عهده دارد به تازگی اعلام کرده که تامین قطعات در ماه های نخست سال 2021 روند قابل قبولی داشته است. او همچنین باور دارد که تا اواسط سال 2022 مشکل کمبود قطعات الکترونیکی همچنان ادامه داشته باشد.

مشکل کمبود قطعات برای کنسول های نسل نهمی

در این میان کنسول های نسل نهمی پلی 5 و Xbox Series X نیز با مشکل کمبود قطعات روبرو بودند که این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای عرضه این کنسول ها به بازار شده است. نبود قطعات کافی می تواند تاثیر زیادی در روند قیمت گذاری این گونه کنسول ها داشته باشد. جدا از این موارد گیمر هایی که Pc را برای انجام بازی انتخاب کرده اند نیز با کمبود قطعات الکترونیکی از جمله کارت گرافیک روبرو هستند که این موضوع باعث افزایش قیمت های عجیب و غریب این قطعه در بازار شده است. در کل شرایط موجود را نمی توان آنچنان امیدوار کننده نامید اما با این وجود بسیاری از متقاضیان کنسول ها این انتظار را از سازندگان دارند که با عرضه بیشتر این کنسول ها در بازار باعث به وجود آمدن تعادل در روند قیمت گذاری این کنسول ها شوند. با این اوصاف همچنان باید منتظر ماند و دید که در آینده چه اتفاقی در انتظار دنیای گیم خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی