بررسی بازی F1 2020

اگر به دنبال یک تجربه متفاوت و بی نظیر در زمینه سرعت، هیجان، شبیه ساز ریسینگ و یا پیچیدگی دنیای فرمول یک هستید کافیست کد مسترز با F1 2020 را انتخاب کنید زیرا این بازی می تواند ساعتها عاشقان موتور اسپورت را سرگرم کند. بسیاری از گیمرها با چگونگی این بازی آشنایی ندارند به همین علت در ادامه به بررسی بازی F1 2020 می پردازیم.

کد مسترز (Codemasters) طبق روال هر ساله یک نسخه از بازی فرمول یک را منتشر می کند. امسال با شیوع بیماری کووید 19 قضیه شکل متفاوتی به خود گرفت و با تعویق افتادن مسابقات فرمول یک، عرضه این بازی نیز به تاخیر افتاد و این امر اشتیاق گیمرها را بیش از پیش کرد. FIA در چند ماه گذشته با استفاده از F1 2020 به طور رسمی مسابقات فرمول یک را با حضور رانندگان رسمی در چند مرحله به صورت مجازی برگزار کرد. این موضوع موجب شد دیگر به F1 2020 تنها به عنوان یک بازی نگاه نشود بلکه آن را نمود یک شبیه سازی بی نظیر بدانند.

تریلر بازی F1 2020 

بخش My Team

با بررسی بازی F1 2020 می توان به بخش My Team برخورد کرد جایی که به گیمر اجازه می دهد با تمام چالش های مسابقات فرمول یک دست و پنجه نرم کند. در این حالت گیمر در نقش مالک و یازدهمین تیم حضور پیدا می کند. کد مسترز تمام تلاش خود را کرده است که گیمر به عنوان مالک یک تیم علاوه بر کسب تجربه رانندگی فرمول یک با مدیریت تیم، تقسیم مناسب بودجه، بخش های مختلف، مواجهه حرفه ای با نشریات و خبرنگاران، رقابت با تیم های خارج از پیست آشنا شود.

برای استفاده از آپشن My Team باید اقدام به طراحی رنگ خودرو، لوگو ، نام و زبان کرد. این مرحله کوچک ترین قدم این مسیر پر و پیچ و تاب است و در ادامه باید به جستجوی اسپانسر رفت تا بتوان با آن تعامل حرفه ای کرد. اسپانسر با تامین بودجه مالی توقع دارد اهداف مورد نظرش در تیم برآورده شود و شما وظیفه جز اجرای آن ندارید.

هزینه ای که اسپانسر پرداخت می کند باید به دو بخش تقسیم شود یک بخش آن به پیشرانه تعلق می گیرد که بسته به توان فنی آنها مبلغ دریافتی آنها نیز متفاوت خواهد بود. بخش دوم پول دریافتی از اسپانسر صرف راننده دوم می شود. همانطور که در بالا اشاره شد تقسیم این مبلغ بین این دو بخش اختیاری است مثلا بدون شک برای پیشرانه فراری باید هزینه بیشتری پرداخت کرد و این در حالی است که هزینه برای راننده دوم کم میشود و در نقطه مقابل می توان با انتخاب پیشرانه رنو و هوندا، راننده دوم گرانتر استخدام کرد. به علت آنکه این مسابقات در سطح فرمول یک اجرا می شود بدون شک نمی توان راننده حرفه ای استخدام کرد و باید به رانندگان جوان و ماهر در حوزه F2 قانع بود.

پس از ورود رسمی به گیم پلی بازی فرمول یک 2020، در کات‌سینی جذاب ویل باکستن (Will Buxton) خبرنگاران و گزارشگران به معرفی تیم و مصاحبه با گیمر می پردازند. از این لحظه به بعد به عنوان مدیر یک تیم باید با دقت به سوالات پاسخ داده شود. هر پاسخ بر توسعه ی فنی تیم و آینده ی بهبودهای خودرو موثر است.

دیگر شما مالک تیم هستید و باید به مدیریت اموری مانند بازاریابی، تیم توسعه‌ی شاسی، آیروداینامیک، بدنه و دوام قطعات بپردازید. برای تامین بودجه های این بخش مجبور به جلب کردن توجه اسپانسرها هستید و در صورت عدم موفقیت مجبور به تعطیل کردن بعضی از بخش ها خواهید بود. اگر بخشی تعطیل شود بهبود جدید نیز کنسل می شود. این امر سبب نزولی شدن نمودار رشد تیم در میان رقبا می شود و کسب امتیاز را نیز سخت تر می کند.

لازم است به صورت هفتگی و قبل از آغاز مسابقه به تمام بخش ها زمان داده شود تا در توسعه و بهبود خودرو تلاش کنند. در این مسیر پیشرانه به صورت مداوم به روز رسانی هایی را ارائه می دهد که از سوی تامین کننده است. این به روز رسانی ها توسط تیم فنی می تواند بهبود موثرتری بیابد.

بررسی بازی های F1 2020 نشان می دهد بخش توسعه و تحقیق این بازی نسبت به نسخه قدیمی غنی تر و پربار تر شده است. در این بخش موارد بیشتری برای توسعه خودرو در دسترس قرار می گیرد همچنین می توان هر بخش را برای تحویل سریع آپگرید در فشار قرار داد، این موارد سبب می شود در مسابقه پیش رو با قدرت بیشتری در مقابل رقبا حاضر شوید. امکان شکست در این حالت افزایش می یابد که در این صورت باید برای برگشتن به حالت قبل هزینه کرد.

مشاهده
بررسی Super Mario 3D All-Stars

ماهیت بازی فرمول یک 2020 شبیه مسابقات فرمول یک است به همین دلیل همواره فهرست بلندی از تنظیمات خودرو در دسترس گیمرها قرار می گیرد. این تنظیمات می تواند شامل تغییر زاویه چرخ‌ها، ارتفاع بال‌ها، باد لاستیک‌ها، تنظیم رفتار دیفرانسیل، نسبت سیستم ترمز، نیرو مورد نیاز پدال ترمز، رفتار سیستم تعلیق و … باشد. این قبیل تنظیمات را نباید دست کم گرفت زیرا عملکرد خودرو را در پیست و شرایط آب و هوایی متفاوت تحت تاثیر قرار می دهد. با جستجو در اینترنت می توان به لیست این تنظیمات با توجه به نوع پیست دسترسی پیدا کرد.

انجام این تنظیمات برای کسانی که در این زمینه مهارتی ندارند بسیار مشکل است جهت رفع این مشکل F1 2020 شرایطی را فراهم کرده است که در آن می توان قبل از آغاز مسابقه رفتار رانندگی خود را مورد ارزیابی قرار داد. این ارزیابی قبل از هر گرندپری با حضور در چالش ها و تست ها در بازه های زمانی متفاوت امکان پذیر است. انجام این کار می تواند به مهندسین تیم کمک کند که بهترین تنظیمات خودرو را با توجه به سبک رانندگی شما طراحی کنند. به طور مثال میزان مصرف بنزین که بر اساس میزان شدت استفاده از پدال گاز متغیر است، ارزیابی می شود و این موضوع باعث می شود در طول مسابقه نیازی به صرفه جویی در سوخت و تغییر مد پیشرانه نداشته باشید زیرا مقدار کافی بنزین در اختیار شما قرار دارد.

مهندس با استفاده از نتایج این ارزیابی می توانند بهترین داون‌فورس (Down Force) را با توجه به عملکرد گیمر در پیچ ها پیشنهاد کنند. حضور در این چالش ها تنها برای بهتر شدن تنظیمات خودرو کارا نیست بلکه به راننده نیز در جلوگیری از مصرف بیش از حد بنزین، خورده شدن تایرها یا حفظ موثر توان باتری برای رقابت‌های نزدیک کمک می کند.

حالت Driver Career

حالت Driver Career در کنار My Team به جذابیت بازی F1 2020افزوده است که استفاده از آن مشابه بازی های پیشین F1 است. با استفاده از این حالت در مسابقات F2 کار خود را شروع می کنید و بعد از شرکت در مسابقات مختلف و کسب تجربه و مهارت می توانید در مسابقات فرمول یک و تیم های بزرگ حضور پیدا کنید. قبل تر امکان حضور در خلاصه رقابت های سه گرندپری بازی های F2 وجود داشت اما در این بخش می توان به طور کامل حضور در مسابقات F2 را تجربه کرد.

کد مسترز برای کسانی که علاقه به بازی های آنلاین ندارند نیز تدبیری اندیشیده است و امکان بازی آفلاین هم برای آنها فراهم کرده است. در بخش Split Screen عاشقان موتور سواری می توانند از تجربه آفلاین بازی های دو نفره لذت ببرند. در این بخش می توان از چالش‌های مختلف با خودروهای کلاسیک در پیست‌های مختلف و حالت Time Trail برای ثبت بهترین رکورد در هر پیست لذت برد.

f1 2020 seventy edition

سه بخش Ranked، Unranked و League می توانند به صورت آنلاین ساعت ها گیمرها را به خود مشغول کنند. در حالت آنلاین امکان نقد بازی F1 2020 به علت عدم عرضه‌ی بازی در زمان بررسی و خالی بودن سرورها وجود ندارد.

گیم پلی بازی فرمول یک 2020 مهمترین بخش بازی‌های ریسینگ و شبیه‌سازها است. بازی F1 2020 هر چند اندک اما قدمی مثبت در این راه برداشته است. برای آنکه افراد بیشتری از این بازی لذت ببرند، طراحی این بازی به گونه ای پیش رفته است که برای مبتدی ها آسان و برای حرفه ای ها سخت شده است. با استفاده از سیستم Steering Assist کنترل خودرو برای مبتدی ها بسیار آسان شده است. با استفاده از این بخش خودرو همواره در خطوط ریسینگ باقی می ماند اما ممکن است این حسن در زمان سبقت گرفتن از خودروی پیش‌رو آزار دهنده باشد. برای پایان دادن به مسابقه بدون استفاده از پدال ترمز کافیست سیستم ترمزگیری کمکی در حالت High قرار گیرد.

اگر استفاده از سیستم های کمکی غیر فعال شود متوجه خواهید شد که امکان کنترل خودروهای فرمول یک امروزی بسیار دشوارتر از نمونه های قدیمی است. برای درک بهتر می توان به این مورد اشاره کرد که در صورت غیرفعال بودن سیستم‌های کنترل تراکشن و ترمز ضد قفل به هیچ عنوان نباید پدال‌های گاز و ترمز را بدون احتیاط و تا انتها فشار داده شوند زیرا موجب می شود که کنترل خودرو از دست شما خارج شود.

بازی f1 2020

با پیشرفت هوش مصنوعی امکان تنظیم درجه سختی بازی نیز موجود دارد. بیشتر گیمرها علاقه ای به حضور در بخش آسان ندارند اما باید بدانید حضور در درجه سختی بالا بسیار پر ریسک است زیرا آنجا میدان مسابقه واقعی است و هر راننده ای برای حفظ جایگاه خود دست به هر عمل خشنی میزند و امکان رخ دادن تصادف بالا است.

مشاهده
بررسی بازی Paper Mario: The Origami King

اگر شما هم تمایل به تجربه خشونت حاکم بر بازی های فرمول یک را دارید کافیست سیستم های کمکی را در حالت Elite قرار دهید. شاید میزان سختی استارت این بازی را هم نتوانید باور کنید زیرا نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد و گیمر باید در پدال گاز جهت رسیدن به دور موتور مناسب، تعویض مناسب و به‌موقع دنده‌ها حرفه ای باشد. اگر تجربه این میزان چالش برایتان کافی نیست پس به شرایط مسابقه آب و‌ هوای بارانی، رفتار خشن‌تر راننده‌ها، تعویض مداوم دنده‌ها و ترمزگیری بسیار سخت در سرعت‌های بالا را بیفزاید تا فرصت پلک به هم زدن نیز نداشته باشید. در تجربه این لحظات که باور می کنید از این سخت تر هم نمی تواند باشد پیام رادیویی مهندس را دریافت می کنید که اعلام می کند” بارش باران کم شده است و لاستیک ها باید با سرعت تعویض شوند لطفا استراتژی پیشنهادی را بررسی و تایید کنید”.

جلوه های بصری بازی F1 2019 به لطف فناوری جدید نورپردازی بسیار موفق عمل کرده است. همین امر موجب شده است که کد مسترز ترجیح می دهد به جای پرداختن به جلوه های بصری تمرکز خود را بر بر توسعه‌ی حالت‌های جدید بازی مثل My Team بگذارد. آنچه مایه حسرت است تفاوت جزئیات و نور پردازی در کنسول های مختلف است به طوری که تصویری که کنسول‌های عادی (پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان) نشان می دهد با کامپیوتر و کنسول‌های رده ‌بالا (پلی‌استیشن ۴ پرو ایکس‌باکس وان ایکس) متفاوت است. با اینکه همگان اذعان می کنند عمر کنسول های نسل هشتم به پایان رسیده است اما باید اعتراف کرد کد مسترز نیز در حق این کنسول ها کم لطفی کرده است که شاید همین امر بتواند اثر منفی بر امتیاز بازی F1 2020 داشته باشد. یکی دیگر از ایراداتی که به این بازی وارد است طراحی ضعیف جزئیات و بافت رانندگان است که واقعا در حد بازی های امروزی نیست. کات‌سین‌های تکراری و عجیب برای رانندگان در قبل و بعد از مسابقه، در نسخه جدید این بازی هم دیده می شود نمونه ی آن خوشحالی دنیل ریکیاردو بعد از کسب مقام هشتمی است.

بازی f1 2020

در کنار معایب ذکر شده نباید از محاسنی همچون طراحی عالی پیست‌، شبیه‌سازی شرایط مختلف آب‌و‌هوایی و تغییر داینامیک آنها غافل شد. این نقاط قوت در نسخه‌ی کامپیوتر به علت وجود داشتن نورپردازی عالی بسیار بیشتر به چشم می آید و برای گیمر شرایط تجربه بازی بسیار پر هیجان را فراهم می کند. از محاسن دیگر آن می توان به اضافه شدن پیست های بازی هانوی (Hanoi) ویتنام و زنتوورت (Zandvoort) هلند اشاره کرد.
وجود خودروی کلاسیک که نمادی از مطرح‌ترین نمونه خودروی افسانه ای فراری F1-2000 میشائیل شوماخر است سبب شده است که این بازی رنگ و بوی دیگری به خود بگیرد.

بسیار علاقمند به مطالعه داستان خودرو ها و ورق زدن آلبوم آنها هستند که این امکان در بخش Showroom فراهم شده است. در این بین شاهد مشکلاتی مثل جزئیات بسیار بد برخی خودروها خواهیم بود که بدون شک در نسخه روز عرضه‌ی بازی رفع خواهد شد.

در بازی های ریسینگ صداگذاری از ارکان مهم به شمار می رود و رخ دادن هر گونه نقصی در آن موجب تنزل کیفیت و جذابیت بازی می شود. کد مسترز در این زمینه بسیار حرفه ای و خوب عمل کرده است و به خوبی توانسته است جزئیاتی همچون صدای باد و برخورد قطرات باران به کلاه کاسکت راننده و … را اعمال کند. در حوزه صدا نباید از طراحی دقیق صدای پیشرانه‌ها غافل شد که در مقایسه با نمونه های کلاسیک هویت خاص هر یک قابل لمس است. مثلا با قرارگیری پشت فرمان MP4-23 مک‌لارن می توان غرش دلنشین‌ پیشرانه‌های V8 پیش از دوران هیبریدی‌ها را تجربه کرد و لذت برد.

بازی f1 2020

تمرکز بر عرضه سالانه بازی ها بسیار سخت است و همین دشواری سبب بالا و پایین شدن بسیاری از بزرگ‌ترین IPها شده است. اما کدمسترز در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده و شاهد افت در بازی های بازی F1 نبوده ایم. نسخه 2020 این بازی نیز با تکیه بر حالات جدید بازی و بهبود گیم‌پلی توانسته است نظر گیمرها را به خود جلب و رضایت آنها را کسب کند. بررسی بازی F1 2020 این جسارت را به ما می دهد که خرید نسخه 2020 این بازی را به تمامی کسانی که به موتور اسپرت علاقمند هستند پیشنهاد کنیم و این پیشنهاد شامل گیمرهای باتجربه که نسخه‌ی 2019 را تجربه کرده اند نیز می شود.

برای مشاهد قیمت و خرید بازی F1 2020 برای PS4 می توانید به این لینک مراجعه کنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی