بررسی بازی FIFA 21

اگر شما هم جزء آن دسته از گیمرهایی هستید که به فوتبال علاقه مندید، بدون شک در جریان انتشار اخیر بازی فیفا 21 می باشید. انتشار این بازی پر طرفدار با آغاز فصل فوتبال مجازی طرفداران آن همراه است. بازی های سری فیفا یکی از قدیمی ترین و در عین حال محبوب ترین بازی های شبیه سازی فوتبال هستند که مدت زیادی است در میان علاقه مندان به فوتبال رایج شده و پس از عبور از فراز و نشیب های فراوان توانسته اند به جایگاه امروزی دست یابند. با نقد و بررسی بازی FIFA 21 با ما همراه باشید.

لازم به ذکر است که بازی های مذکور گاه به حدی موفق عمل کرده اند که در میان بازی های فوتبالی پیشرو بوده و گاهی نیز عملکرد آن ها به حدی ضعیف بوده است که کاربران بازی با PES را به آن ها ترجیح داده اند. اخیرا EA موتور بازی های فیفا را به فراست بایت تغییر داده و بدین ترتیب باعث شده است که حالت های جدیدی در بازی ها نمایان شده و پیشرفت های قابل توجهی در جلوه های بصری بازی ها احساس شود. اما در عین حال ایرادات غیر قابل چشم پوشی نیز در این زمینه به وجود آمده است. عدم پیشرفت قابل قبول بازی ها نسبت به نسخه های پیشین و روند عجیب و یکنواخت بازی ها از جمله مهم ترین ایرادات وارد بر این اقدام می باشد.

در حال حاضر زمان زیادی از عرضه بازی های فیفا گذشته و این مجموعه فوتبالی توانسته است به بازی FIFA 21 برسد. این بازی نسخه ای مشترک میان نسل 8 و نسل 9 این بازی ها بوده و ضمن دارا بودن بخش هایی حیرت انگیز و کاربر پسند، دارای مشکلاتی عمده نیز هست.

شما به عنوان بازیکن فیفا ممکن است دارای انتظاراتی متفاوت از سایر بازیکنان باشید. اگر چه در دنیای امروز افراد زیادی یافت می شوند که تجربه بازی فوتبال به صورت آنلاین را به هر بازی دیگری ترجیح می دهند، اما هنوز هم گیمرهای زیادی هستند که بازی آفلاین فیفا را به نوع آنلاین آن ارجحیت داده و دوست دارند در دورهمی های دوستانه خود از آن لذت ببرند. مهم نیست جزء کدام یک از گروه های مذکور باشید، آنچه اهمیت دارد این است که مهم ترین ویژگی یک بازی فوتبال جذابیت و کیفیت آن است.

بازی FIFA 21
بررسی بازی FIFA 21

گفتنی است که فیفا در سال های اخیر با مشکلاتی در زمینه کیفیت و جذابیت رو به رو شده است. به گونه ای که بسیاری از طرفداران آن به بازی های PES روی آوردند. اصلی ترین دلیل این موضوع یکنواختی روند بازی است که بسیاری از کاربران را شاکی کرده است. برای مثال زمان زیادی از انتشار فیفا 19 نگذشته بود که کاربران متوجه شدند روند این بازی کاملا بر مبنای ارسال های بلند و استفاده از ضربات سر است! جالب است بدانید که در بازی فیفا 20 نیز مشکلاتی از این قبیل به چشم می خورد. برای مثال در این سری بازی ها خیلی راحت و از طریق فرار از کناره ها و ارسال پاس های کوتاه می توان به گل رسید.

اتفاقات فوق الذکر باعث شده اند که روح واقعی بازی فوتبال تحت تاثیر قرار گرفته و تیم های مختلف نتوانند از طریق تاکتیک ها و سبک خاص بازی به نتیجه دلخواه برسند. آنچه موجب شده است که فوتبال واقعی به هیجان انگیزترین ورزش دنیا تبدیل شود، سبک متمایز بازی هر تیم است که باعث می شود نتیجه غیر قابل پیش بینی باشد.

نقد و بررسی بازی Need for Speed Hot Pursuit Remastered

خبر خوب برای طرفداران بازی FIFA 21

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بازی فیفا 21 به دلیل عدم اغراق از جهت گیم پلی و عرضه فوتبالی جذاب و لذت بخش متعادل ترین نسخه عرضه شده بازی های سری فیفا می باشد. جالب تر این که سازندگان بازی فیفا 21 بازخوردهای کاربران را مد نظر قرار داده اند و بر همین اساس ویژگی های جالبی را به بازی افزوده اند. البته این موضوع بدین معنا نیست که بازی مذکور فاقد اشکال بوده و کاملا ایده آل است. برای مثال هنوز هم در طی بازی ممکن است پس از انجام یک تکل موفق توپ را به بازیکن حریف بدهید و یا ممکن است پس از انجام یک خطای عجیب و غریب با جریمه ای عجیب تر از سوی داور مواجه شوید.

اگر چه نقص های قابل توجهی در بازی FIFA 21 وجود دارد، اما خوشبختانه روند بازی بر مکانیکی ثابت استوار نبوده و همین موضوع لذت آن را دو چندان کرده است. یکی از مهم ترین لطف هایی که EA به بازی هی گیم پلی کرده است، تاثیر سبک بازی بازیکنان گوناگون در بازی می باشد. اگر نسبت به انجام این بازی اقدام نمایید، موضوع مذکور را به خوبی درک خواهید کرد. برای مثال ممکن است در نخستین روزهای انجام بازی با خودتان بیندیشید که بازیکنان دارای سرعت زیاد به سادگی می توانند از سد بازیکنان کم سرعت گذشته و بدین ترتیب برای تیم حریف دردسر بسازند. اما باید بدانید که اگرچه سرعت یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین مولفه های بازی فوتبال است، اما بازیکنان کم سرعت نیز می توانند در نبردهای یک به یک موفق عمل نمایند.

حتما فابینیو را به عنوان یکی از هافبک های دفاعی کند باشگاه لیورپول می شناسید. در طراحی بازی فیفا 21 نیز فابینیو همین ویژگی را دارا است، اما در عین حال به طور فوق العاده ای فضای وسط زمین را پوشش داده و پاس های حریف را قطع می کند. درست مانند فابینیو در دنیا واقعی!

لازم به ذکر است که موضوع مذکور در رابطه با سایر بازیکنان موجود در بازی فیفا 21 نیز صدق می کند. بنابراین می توانید با شناختی که از بازیکنان واقعی دارید، ترکیبی بی نظیر ساخته و با آن از پس رقیبانتان بر بیایید!

در بررسی بازی FIFA 21 متوجه شدیم که به گونه ای طراحی شده است که شما به عنوان یک گیمر نیازی به تکیه بر یک مولفه خاص برای دستیابی به گل نخواهید داشت. برای مثال نیازی نیست که تنها به سانتر و یا فرار از کناره ها پناه ببرید تا به گل برسید، بلکه در طی بازی تمامی روش ها دارای شانسی یکسان برای رساندن شما به گل هستند. همین امر موجب شده است که هیجان بر جو بازی حکم فرما شود.

بازی FIFA 21
بررسی بازی FIFA 21

آزار مدافعان حریف با دریبل های ریز در بازی فیفا 21!

یکی از مهم ترین قابلیت های تعبیه شده در بازی فیفا 21 قابلیت Agile Dribbling است که زمینه ای را فراهم می سازد که بازیکنان دریبل زن بتوانند با استفاده از دریبل های ریز عرصه را بر مدافعان حریف تنگ کرده و آنان را آزار هند. البته لازم به ذکر است که این ویژگی های تاثیرگذار و جزئی نیازمند بهبود تعادل هستند.

انتشار شایعات جدید از بازی 6 Battlefield

از دیگر پیشرفت های بازی فیفا 21 می توان به سیستم بهبود یافته ضربات سر اشاره کرد که با استفاده از آن ها می توان به تهدید دروازه حریف پرداخت. فرارهای خلاقانه نیز یکی دیگر از مهم ترین پیشرفت های بازی فیفا 21 محسوب می شود که به طریق های گوناگون بازیکنان را در موقعیت گل قرار می دهد. بازی فیفا 21 یک بازی مهارت محور و متعادل بوده و از همین رو توانسته است گیمرهای زیادی را به خود جذب نماید.

بازی فیفا 21 یک بازی 60 دلاری است!

برای بسیاری از افراد و به ویژه آن دسته از افرادی که فیفا را به صورت آنلاین و رقابتی بازی می کنند، مهم ترین عامل تعیین کننده بازی FIFA 21 گیم پلی است. این دسته از افراد باید در نظر داشته باشند که بازی مذکور یک بازی 60 دلاری است. بنابراین برای صحبت در مورد کیفیت آن باید به بررسی کلیه جوانب پرداخت. این موضوع سبب می شود که کاربران کلیه مشکلات بازی را بشناسند!

لازم به ذکر است که بازی فیفا 21 گزینه ای مناسب برای افراد علاقه مند به تجربه کژوال نیست. چرا که این افراد غالبا توجه زیادی به حجم تغییرات بازی در مقایسه با نسخه های پیشین دارند. اگر شما هم به این دسته از افراد تعلق دارید، خرید بازی فیفا 21 در ازای پرداخت قیمت 60 دلار برای شما منطقی و منصفانه نخواهد بود. چرا که بازی فیفا 21 حتی در برخی موارد نسبت به نسخه های پیشین خود ضعیف تر عمل می کند.

به منظور درک بهتر و راحت تر موضوع فوق الذکر می توان ویژگی های مهمی نظیر حالت داستانی بازی، شبیه سازی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا و… را به عنوان عواملی مهم برای خرید نسخه های پیشین بازی های سری فیفا معرفی نمود. اما در بازی فیفا 21 هیچ ویژگی مهمی موجود نبوده و کیفیت نیز به طور قابل توجهی تغییر نکرده است.

امان از خلف وعده سازندگان بازی فیفا 21

در بازی فیفا 21 می توان شاهد برخی خلف وعده ها از جانب سازندگان هستیم. برای مثال سازندگان پیش تر وعده داده بودند که فوتبال خیابانی در بازی فیفا 21 با فوتبال معمولی تفاوت های عمده ای داشته باشد. اما امروز شاهد آن هستیم که این وعده به هیچ عنوان عملی نشده است. چرا که بازی فوتبال خیابانی در این سری از فیفا نیز کاملا شبیه به فوتبالی معمولی است که در فضایی کوچک بازی می شود. البته لازم به ذکر است که این بازی در بازی فیفا 21 با داستانی جدید عرضه شده است.

بازی FIFA 21
بررسی بازی FIFA 21

تغییرات قابل توجه بخش آلتیمیت

بخش آلتیمیت یکی از مهم ترین بخش های بازی FIFA 21 می باشد. امکان تجربه بازی به صورت Co-Op یکی از اصلی ترین تغییرات در بخش مذکور است. شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که دوست دارید بازی فیفا 21 را به همراه یکی از دوستانتان تجربه کنید. چرا که بسیار لذت بخش خواهد بود اگر با همکاری و همراهی یک بازیکن دیگر مراحل سخت را پشت سر گذاشته و پیروز شوید.

آموزش نکات مهم در بازی FIFA 21

از دیگر تغییرات بخش آلتیمیت بازی فیفا 21 می توان به سیستم جدید مسابقات ریوالز اشاره کرد. این موضوع باعث می شود که امتیازات هفتگی برای 30 بازی نخست در نظر گرفته شود، از وقوع برخی سوء استفاده ها جلوگیری شود و… . این تغییرات اگرچه تغییرات چندان قابل توجهی محسوب نمی شوند، اما تا حدودی موفق به تغییر فضای بازی و بهتر شدن آن گشته اند.

شخصی سازی استادیوم یکی دیگر از مواردی است که صرفا جنبه تزیینی داشته و به بخش آلتیمیت اضافه شده است. یکی از اساسی ترین مشکلات موجود در این قسمت تاثیر قابل توجه پول واقعی می باشد. این موضوع ناشی از تمایل بسیار زیاد EA به کسب درآمد است. گیمرها با پرداخت این پول ها می توانند بازیکنان ماهر را به خدمت گرفته و تیمی منحصر به فرد تشکیل دهند که هیچ تیم دیگری توان مقابله با آن را نداشته باشد و این موضوعی بسیار آزار دهنده برای سایرین است.

کیفیت گرافیکی و صوتی بازی فیفا 21

بازی FIFA 21 از لحاظ بصری در مقایسه با سایر نسخه های عرضه شده در سال های گذشته تغییر چندان محسوس و قابل توجهی نداشته است. اگر جزء طرفداران پر و پا قرص بازی باشید، متوجه خواهید شد که در بازی فیفا 20 نیز شاهد چنین کیفیتی بودید. جالب است بدانید که کیفیت بازی به گونه ای است که طراحی عجیب و غریب چهره برخی بازیکنان زمینه شوخی بسیاری از گیمرها را فراهم ساخته است.

یکی دیگر از تغییرات عمده بازی فیفا 21 تغییر تیم گزارشگری قدیمی و در عین حال محبوب مارتین تایلر و الن اسمیت می باشد. در نسخه جدید شاهد حضور تیم گزارشگری جدیدی خواهید بود. این موضوع واکنش توییتری گزارشگرهای پیشین را در پی داشته است!

بازی FIFA 21
بررسی بازی FIFA 21

بازی فیفا 21؛ خوب یا بد؟

بنابر آنچه تا بدین جا گفته شد، بازی FIFA 21 یک بازی در زمین چمن فوتبال است که باعث شده است گیمرها لذت بهترین نسخه بازی های سری فیفا را تجربه کنند. گفتنی است که بازی مذکور از نظر گیم پلی نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، اما باید بپذیریم که این بازی به عنوان یک بازی 60 دلاری تفاوت چندانی با نسخه های پیشین خود ندارد. بنابراین اگر به آن دسته از افرادی تعلق دارید که به امید تجربه یک بازی متفاوت و جدید قصد پرداخت هزینه 60 دلاری را دارید، ما به شما توصیه می کنیم که این کار را انجام ندهید!

البته لازم به ذکر است که صاحبان کنسول های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان و ایکس باکس وان سری اس نیازی به پرداخت هزینه برای دریافت بازی فیفا 21 نخواهند داشت. چرا که بازی FIFA 21 در این کنسول ها به صورت رایگان ارتقا پیدا می کند.

برای مشاهده قیمت و خرید بازی FIFA 21 برای کنسول های Nintendo Switch , Xbox One و PS4 به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی