بازی GTA IV با ماد گرافیکی جدید متحول می شود

گروهی از سازندگان ماد ها گرافیکی، پروژه ای جدید را برای ساخت ماد گرافیکی بازی GTA IV ساخته Rockstar آغاز کرده اند تا بتوان این بازی محبوب و دوست داشتنی که مدت زیادی از عرضه آن گذشته است را با کیفیتی نزدیک به کیفیت بازی های جدید نسل هشتم و نهم بازی کرد.

بازی GTA IV تقریبا 12 سال پیش عرضه شد. این بازی به یکی از محبوب ترین بازی های ویدئویی جهان بدل شد به گونه ای که حتی تاکنون نیز بسیاری از علاقه مندان به آن هنوز هم با شوق فراوان آن را بازی می کنند. حالا گروهی از سازندگان ماد های گرافیکی تصمیم گرفته اند این بازی را که با تکنولوژی و گرافیک 12 سال پیش ساخته شده است را متحول کنند و آن را به دنیای بازی های جدید نزدیک کنند. این بدون شک خبر خوبی برای گیمر هایی است که هنوز GTA IV را بازی می کنند و حتی خبر بسیار خوبی برای کسانی که دوست دارند این بازی را تجربه کنند ولی تاکنون به خاطر کیفیت پایین آن که ناشی از قدیمی بودن بازی است به سمت آن نرفته اند.

این گروه جدید ماد سازی که BisonSales نام دارد در پروژه ای به نام RevIVe قصد ریمستر کردن کامل بازی GTA IV و بهبود گسترده گرافیک آن از طریق اعمال انواع جلوه های گرافیکی مدرن را دارد. این گروه به تازگی ویدئویی منتشر کرده است که در آن به صورت تریلر بخشی از بهبود های گرافیکی که ماد جدید ایجاد کرده است را نمایش می دهد. با بررسی این ویدئو شاهد محیطی زیبا و هستیم به گونه ای که تکسچر ها و همینطور نورپردازی باز بهبود یافته است که در نتیجه باعث بهبود کلی گرافیک می شود. این ویدئوی کوتاه که در آن از ماد iCEnhancer 4 beta نشان دهنده پیشرفت های خوبی در جریان بازی است که از جمله مهمترین آنها را می توان در تکسچر های سازنده شهر لیبرتی سیتی مشاهده کرد. با این حال به نظر هنوز تا زمانی که بتوان با وجود این ماد GTA IV را یک بازی نزدیک به نسل نهم دانست راه زیادی مانده است.

پروژه RevIVe هنوز در مراحل ابتدایی کار خود است و به نظر هنوز زمان زیادی تا انتشار و در دسترس بودن آن مانده است. دست اندرکاران این پروژه گفته اند بخش زیادی از اوقات فراغت خود را صرف کار بر روی این پروژه می کنند تا هر چه زودتر آماده شود. با این حال آنها سعی دارند با استفاده از سایت Patreon منابع مالی بدست آورند تا بتوانند کار ریمستر کردن بازی GTA IV را با سرعت بیشتری به پیش ببرند. نکته ای ممکن است گیمر هایی که از کنسول بازی استفاده می کنند را ناامید کند این است که این ماد گرافیکی تنها برای PC در دسترس است. در سال های اخیر بازی های فراوانی برای دو کنسول محبوب پلی استیشن و ایکس باکس عرضه شده اند که از ماد ها پشتیبانی می کنند ولی گویا GTA IV به واسطه قدیمی بودن نمی تواند با ماد بر روی کنسول های جدید اجرا شود.

تمامی کد های تقلب بازی Red Dead Redemption 2

بازی GTA IV برای ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 عرضه شده بود ولی به لطف قابلیت Backward Compatibility می توانید آن را بر روی کنسول های جدید مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس نیز بازی کنید. در پایان باید گفت زمانی که پروژه ریمستر کردن این بازی به اتمام برسد گیمر های زیادی را به سمت بازی محبوب GTA IV باز خواهد گرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی