معرفی بازی Battlefield 2042 و آشنایی با قیمت و حالت های بازی

Battlefield 2042 یکی از مورد انتظارترین بازی های ویدیویی بوده که قرار است عرضه آن در ماه های آینده صورت گیرد. در این مقاله می خواهیم در مورد این اثر ساخته شده توسط استودیو های بازی سازی الکترونیک آرتز و دایس به بیان مطالبی بپردازیم. در چند ماه گذشته خبر های زیادی در خصوص نسخه جدید بازی بتلفیلد در فضای مجازی منتشر شد. این موضوع باعث شد تا دو استودیو سازنده این بازی یعنی الکترونیک آرتز و دایس به صورت کاملا رسمی از Battlefield 2042 رونمایی کنند. معرفی این بازی با انتشار یک تریلر صورت گرفت؛ البته ویدیوی دیگری از این بازی در تاریخ 23 خرداد ماه در جریان کنفرانس مایکروسافت و بتسدا به نمایش در آمده بود. در ادامه این مطلب به برخی از این مهم ترین ویژگی های این بازی خواهیم پرداخت، پس تا انتها همراه ما باشید.

بازی Battlefield 2042

بازی Battlefield 2042 در چه زمان و مکانی رخ می دهد؟

نسخه جدید از بازی بتلفیلد همانطور که از نام آن مشخص است در سال 2042 به وقوع می پیوندد. در طی داستان این بازی بحران های اقلیمی زیادی در کره زمین رخ داده که باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای انسان ها شده است. در این میان دو کشور روسیه و آمریکا برای مواد غذایی و سوخت با یکدیگر وارد جنگ شده اند. بازیکنان در محیط بازی Battlefield 2042 سربازانی را هدایت می کنند که این سربازان خود را وابسته به هیچ گروه و کشور خاصی نمی دانند. این سربازان که با نام No-Pat شناخته می شوند، به انتخاب خود برای یکی از طرف های جنگ به نبرد می پردازند.

بازی Battlefield 2042

حالت های تک نفره و چند نفره

سازندگان Battlefield 2042 این بازی را تنها به حالت چند نفره طراحی کرده اند و امکان بازی به صورت تک نفره وجود نخواهد داشت. بازی بتلفیلد 2042 نیز همان راه بازی Call of Duty: Black Ops 4 را ادامه خواهد داد. بهتر است بدانید این بازی در زمان انتشار خود به علت عدم برخورداری از حالت تک نفره بحث های زیادی را به وجود آورده بود.

بازی Battlefield 2042

نقشه های مختلف بازی

در طراحی بازی های چند نفره، نقشه بازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در مجموعه بازی های بتلفیلد این موضوع را به خوبی مشاهده کرده ایم و می دانیم که بازی بتلفیلد در این زمینه یکی از بهترین ها می باشد. اما در مورد نقشه بازی Battlefield 2042 باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟ استودیو دایس اعلام کرد که این بازی در زمان عرضه 7 نقشه را برای انجام بازی ارائه خواهد داد. نقشه های این بازی همگی قابلیت پشتیبانی از 128 بازیکن را به صورت همزمان دارا می باشند. البته تجربه بازی Battlefield 2042 به صورت 128 نفره تنها در کنسول های نسل نهمی امکان پذیر خواهد بود. همچنین نقشه های این بازی در کنسول های نسل هشتمی کوچکتر شده و تنها 64 بازیکن می توانند در آن به انجام بازی بپردازند.

بازی Battlefield 2042

یکی از بزرگ ترین نقشه های این بازی نقشه Breakaway بوده که واقع در منطقه ای در قطب جنوب است. این نقشه مساحتی حدود 5.9 کیلومتر را دارا می باشد. نقشه Manifest یکی دیگر از نقشه های بازی Battlefield 2042 بوده که به صورت یک هزارتوی صنعتی در کشور سنگاپور خواهد بود. این نقشه به علت دارا بودن کانتینر های مختلف جهت مبارزات نزدیک طراحی شده است.

همچنین طراحی نقشه Orbital به صورت یک پایگاه فضایی در موقعیت مکانی کشور فرانسه صورت گرفته است. نقشه Hourglass در شهر دوحه کشور قطر واقع شده که این نقشه محیط مناسبی برای مبارزه با ماشین آلات مختلف خواهد بود. همچنین نقشه Renewal در کشور مصر می باشد که در محیط آن یک دیوار غول پیکر و طویل آن را به دو قسمت تقسیم کرده است. در طرفی از این دیوار زمین های کشاورزی و در طرف دیگر آن ساختمان های فرسوده قرار دارند. کوچک ترین نقشه بازی Kaleidoscope بوده که در کشور کره جنوبی قرار دارد. همچنین آخرین نقشه بازی Discarded واقع در کشور هند است که دارای منطقه ای آبی می باشد.

حالت های مختلف بازی

بازی Battlefield 2042 از سه حالت مختلف برای انجام بازی برخوردار خواهد بود. اولین حالت این بازی به صورت All-Out-War بوده که بخش های دیگری همچون Breakthrough و Conquest را در بر خواهد گرفت. حالت دیگر بازی Battlefield 2042 تحت عنوان Hazard Point شناخته می شود که کمی با دو حالت دیگر تفاوت خواهد داشت. این حالت بازی به گفته استودیو دایس قابل انجام به صورت گروهی بوده و ریسک زیادی دارد. اما در مورد حالت سوم این بازی اطلاعات چندانی منتشر نشده و استودیو دایس این حالت را به مانند یک نامه عاشقانه به طرفداران بتلفیلد تشبیه کرده است. حالت سوم بازی Battlefield 2042 در جریان برنامه EA Play در تاریخ 32 تیر ماه (22 ژوئیه) معرفی خواهد شد. در نهایت باید بدانید که این بازی دارای حالت بتل رویال نمی باشد.

بازی Battlefield 2042

با متخصص های بازی Battlefield 2042 بیشتر آشنا شوید

یکی از مهمترین قابلیت های بازی Battlefield 2042 وجود متخصص های مختلف در محیط این بازی است. این شخصیت ها هر کدام دارای قابلیت های خاصی هستند که الگوبرداری آن ها از بازی بتلفیلد 4 صورت گرفته است. هدف اصلی اضافه شدن این متخصصان به نسخه جدید بازی بتلفیلد فراهم شدن امکان شخصی سازی و بهره مند شدن از قابلیت های مختلف آن ها می باشد. هنگام عرضه بازی Battlefield 2042 امکان استفاده از 4 متخصص فراهم می باشد که در آینده تعداد آن ها به 10 شخصیت مختلف خواهد رسید.

همانطور که عنوان گردید هر یک از این متخصصان دارای قابلیت های خاصی می باشند. کاراکتر Webset Mackay بر اساس کلاس Assault طراحی شده که استفاده از آن، امکاناتی نظیر نشانه گیری سریع به هنگام حرکت را به همراه خواهد داشت. همچنین این متخصص دارای یک قلاب Grapple hook می باشد. Maria Falck یک متخصص Medic بوده که می تواند هم تیمی های خود را احیا کند. در محیط بازی Battlefield 2042 این متخصص دارای اسلحه Syrette Pistol با قابلیت پرتاب سرنگ می باشد.

بازی Battlefield 2042

شخصیت Wikus “Casper” Van Daele در کلاس Recon فعالیت می کند که این متخصص دارای دستگاهی با حسگر حرکتی می باشد؛ این متخصص می تواند حرکت دشمنان را به راحتی شناسایی کند. همچنین کاراکتر Casper دارای OV- P Recon Drone بوده که به کمک آن می توان اهداف را برای سلاح های Lock-on تعیین کرد. Pyotr “Boris” Guskovsky آخرین متخصص گروه است که در نقش Support فعالیت می کند. او دارای یک Sentry Gun می باشد که این سلاح به صورت خودکار به دشمنان شلیک خواهد کرد. همچنین این سلاح مکان دشمنان را برای بازیکنان شناسایی خواهد کرد.

سلاح ها و آیتم های موجود در بازی Battlefield 2042

سازندگان Battlefield 2042 علاوه بر سلاح ها و قابلیت های متخصصان بازی، ابزار های زیادی را برای مبارزه در نظر گرفته اند. به عنوان مثال در این بازی، بازیکنان می توانند به کمک لباس های بالدار در نقشه بازی پرواز نمایند. همچنین در بازی Battlefield 2042 امکان استفاده از سگ رباتیک وجود خواهد داشت که احضار آن می تواند کمک زیادی به پیش‌برد روند بازی نماید. علاوه بر آن در این بازی وسایل نقلیه زیادی در نظر گرفته شده که بازیکنان می توانند به کمک تبلت درون بازی آن ها را درخواست نمایند. ناگفته نماند که امکان شخصی سازی وسایل نقلیه در طول بازی وجود خواهد داشت.

بازی Battlefield 2042

در بازی بتلفیلد 2042 چه رویداد های پویایی در انتظار بازیکنان خواهد بود؟

یکی از موارد جالب در مورد بازی Battlefield 2042 وجود رویداد های پویا در محیط بازی بوده که به طور اتفاقی رخ خواهند داد. برخی از این رویداد ها شامل مواردی مانند طوفان های شن در نقشه Hourglass، گرد باد های شدید در نقشه Kaleidoscope یا موشک آماده پرتاب در نقشه Orbital خواهد بود.

فصل های مختلف بازی

بنا به گفته سازندگان Battlefield 2042، این بازی قرار است در فصل های مختلفی به وقوع بپیوندد. هر یک از فصل های بازی به صورت سه ماهه بوده که با ارائه هر فصل محتوا های جدیدی برای بازی عرضه خواهد شد. همچنین هر کدام از فصل های بازی Battlefield 2042 دارای بتل پس جداگانه همراه ما بخش های پولی و رایگان هستند.

محتوا های قابل ارائه در سال اول بازی

همچنان اطلاعات چندانی در خصوص محتوا های قابل ارائه در سال اول بازی Battlefield 2042 در دسترس نمی باشد. اما استودیو دایس با انتشار اخباری به معرفی برخی از این محتوا ها پرداخته است. براساس این اطلاعات قرار است تا در هر فصل شاهد معرفی یک متخصص جدید باشیم. همچنین بتل پس این بازی تنها در ویژگی های ظاهری Battlefield 2042 نقش خواهد داشت. علاوه بر آن، در اولین سال از عرضه این بازی سه باندل Epic ارائه خواهد شد که شامل Blistered Earth، Tempest و Cold Blood می باشند.

بازی Battlefield 2042

هزینه خرید بازی

در خصوص هزینه خرید Battlefield 2042 اطلاعات خوشایندی در دسترس نمی باشد. زیرا کاربران کنسول های نسل نهمی باید هزینه ای معادل با 69.99 دلار را برای خرید این بازی پرداخت نمایند. این موضوع با توجه به عدم برخورداری از حالت تک‌نفره کمی غیر معقولانه خواهد بود. همچنین قیمت Battlefield 2042 برای کاربران کنسول های نسل هشتمی 59.99 دلار خواهد بود.

نسخه های Gold و Ultimate بازی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

بازی Battlefield 2042 علاوه بر نسخه استاندارد در دو نسخه Gold و Ultimate انتشار خواهد یافت که هرکدام دارای ویژگی هایی هستند. در نسخه Gold آن، نسخه اصلی بازی به همراه یک سال اشتراک بتل پس داده خواهد شد. اما در نسخه Ultimate بازی Battlefield 2042 علاوه بر موارد ذکر شده در نسخه های دیگر آن، یک عدد Midnight Ultimate Bundle ارائه می شود. این باندل شامل یک لباس لجندری با نام Shadow Stalker به همراه اسکین لجندری Obsidian و اسکین Onyx برای سلاح و وسایل نقلیه می باشد.

در نسخه آلتیمیت این بازی یک موسیقی و آرت بوک نیز ارائه خواهد شد. نسخه گلد این بازی با قیمت 89.99 برای کامپیوتر و 99.99 دلار برای کنسول ها عرضه می شود. همچنین نسخه آلتیمیت آن برای کامپیوتر با قیمت 109.99 دلار و 119.99 دلار برای کنسول ها انتشار خواهد یافت. با پیش خرید کردن هر کدام از نسخه های بازی Battlefield 2042 به شما یک پک Pre-Order داده می شود. این پک شامل دسترسی سریع به بازی، یک عدد چاقو با نام Baku ACB-90، چارم Mr.Chompy برای سلاح های بازی و کارت های پس زمینه Landfall و Old Guard tag می باشد.

بازی Battlefield 2042

زمان عرضه بازی Battlefield 2042

بازی Battlefield 2042 برای علاقه مندان به سبک بازی های اکشن در تاریخ 30 مهر (22 اکتبر) عرضه خواهد شد. ارائه این بازی به صورت همزمان برای کنسول های نسل نهمی و هشتمی و همچنین کامپیوتر های خانگی صورت خواهد گرفت. ناگفته نماند کسانی که این بازی را پیش خرید کرده اند می توانند این بازی را در تاریخ 23 مهر ماه (15 اکتبر) تجربه نمایند. همچنین مشترکین EA Play می توانند بازی Battlefield 2042 را در تاریخ 15 اکتبر به مدت 10 ساعت تجربه نمایند.

برخی از پرسش های مطرح شده در خصوص بازی Battlefield 2042

• بازی Battlefield 2042 بر روی کنسول های نسل هشتمی چه تفاوتی با کنسول های نسل نهمی دارد؟
بازی بر روی کنسول های نسل نهمی مانند PS5 و ایکس باکس سری ایکس دارای گرافیک چشمگیری است. همچنین کاربران این کنسول ها می توانند بازی را در نقشه های 128 نفره تجربه نمایند. اما در کنسول های نسل هشتمی مانند PS4 و ایکس باکس وان انجام بازی در نقشه های 64 نفره امکان پذیر خواهد بود.

• بازی Battlefield 2042 چه زمان عرضه خواهد شد؟
این بازی در تاریخ 30 مهرماه (22 اکتبر) برای کنسول های نسل نهمی، هشتمی و کامپیوتر عرضه خواهد شد.

• آیا بازی Battlefield 2042 دارای بخش داستانی می باشد؟
پاسخ این سوال خیر است، بنا به گفته استودیو الکترونیک آرتز این بازی فاقد بخش داستانی و حالت بتل رویال می باشد.

5 دیدگاه

  1. اونقدر ذوق داشتم که بازی را دوماه پیش خریدم و از عوامل سایت نهایت تشکر را دارم که همکاری لازم با گیمرها را دارن و اجازه انتشار کامنت را می دهند و دوست داریم که با پلیرهای ایرانی فضای صمیمی داشته باشیم ،کسانی که بازی را دارن با ایدی IRAN_DR_HOPHEAD در اوریجین و در استیم با کد 153184500 بنده را پیدا کنن و هدفمون بزرگتر کردن دایره پلیرهای ایرانی هست و چون پینگ نزدیک به هم داریم و اینکه میخواهیم با 90 درصد پلیر ایرانی وارد سرورها شویم و یا اگر هم سروری خلوت باشد آن ها را به خود اختصاص دهیم یا در نزدیکترین سرور ها بازی کنیم و همیشه سرور شلوغی را داشته باشیم و از دور همی لذت ببریم به همین دلیل سرور دیسکور را درست کردیم تا مشکلات تحریم پلتفرم ها را حذف کنیم و همیشه شاهد حضور پر رنگ بازی کنان باشیم و هر روز دوستان جدید پیدا کنیم چرا که ما لایق بهترین ها هستیم discord.gg/UAmt4v2SYT خوشحال می شویم که شما هم به ما ملحق شوید اگر این پیام را می بینید شدیدا دوستان خود را به جمع ما ها ملحق کنید در مورد این پیام بی تفاوت نباشید که بعد از خرید بازی تنها نباشد و ما هم از حضور شما لذت ببریم با تشکر از ادمین سایت دوستدار شما DR_HOPHEAD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی