معرفی بازی Forza Horizon 5

بازی Forza Horizon 5 جدیدترین نسخه از مجموعه بازی های فورزا بوده که این بازی قرار است در کشور مکزیک دنبال شود. پنجمین نسخه از بازی فورزا به عنوان بزرگترین نسخه موجود در این مجموعه به حساب می آید. در این مقاله می خواهیم به طور کامل به معرفی این بازی بپردازیم. همانطور که می دانید بازی فورزا هورایزن 5 در جریان E3 2021 توسط مایکروسافت معرفی گردید.

این بازی به عنوان پنجمین نسخه از مجموعه بازی های فروزا شناخته می شود توسط استودیو پلی گراند گیمز طراحی شده است. در نسخه های قبل Forza Horizon به بخش های مختلفی از جهان سفر کرده بودیم. این نقاط شامل بخش هایی از کشور آمریکا در اولین نسخه و قسمت هایی از کشور های فرانسه و ایتالیا در نسخه دوم این بازی بوده است. همچنین نسخه سوم از بازی فورزا ما را به کشور استرالیا برد و در چهارمین نسخه از این بازی شاهد سفر به کشور بریتانیا بوده ایم. اما در Forza Horizon 5 قرار است به یکی از کشور های موجود در قاره آمریکای شمالی برویم؛ این کشور از حیث آب و هوا و همچنین شرایط محیطی تجربه متفاوتی را برای ما رقم خواهد زد.

بازی Forza Horizon 5

جهان متفاوت بازی

داستان بازی Forza Horizon 5 در کشور مکزیک اتفاق خواهد افتاد. این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد، شرایط خوبی را برای انجام مسابقات ریسینگ فراهم می کند. کارگردان این بازی یعنی آقای مایک براون که قبل از پیوستن به این استودیو در سال 2013 بر روی بازی های موتور استورم و درایو کلاب کار کرده بود؛ او در مورد استفاده از کشور مکزیک در بازی Forza Horizon 5 گفته است که این انتخاب می تواند در تنوع این بازی نقش مهمی را ایفا کند. کشور مکزیک یکی از کشور های دارای کوهستان های برفی همراه با سواحل فوق العاده است.

همچنین این کشور دارای شهر های تاریخی زیادی می باشد که در کنار آن از جنگل های زیبا و تپه های سرسبزی بهره می برد. بنابراین علت انتخاب کشور مکزیک برای بازی Forza Horizon 5 متنوع بودن این کشور از نظر آب و هوا، زمین های سرسبز و … می باشد. کشور مکزیک از نظر فرهنگی نیز کشوری غنی بوده و همه ساله مردم زیادی به این کشور سفر می کنند. این کشور با توجه به دارا بودن موسیقی های تاثیرگذار و آثار هنری گوناگون موجب جذابیت بیشتر بازی Forza Horizon 5 خواهد شد.

بازی Forza Horizon 5

هنگام ورود به این بازی به سادگی می توان متوجه تنوع زیست بوم جذاب موجود در محیط آن شد. همچنین موردی که موجب تنوع بیشتر این بازی نسبت به نسخه قبلی آن می شود، وجود یک آتشفشان فعال در محیط بازی است. سازندگان بازی Forza Horizon 5 برای طراحی این آتشفشان از اطلاعات و داده های واقعی زمین شناسی بهره گیری کرده اند. در نمایش این بازی بخش هایی از شهر گوآناخوآتو نیز به تصویر کشیده شده است. این شهر زیبا همراه با تنوع رنگی گوناگون و خیابان های باریک به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کشور مکزیک به شمار می رود.

تغییرات آب و هوایی گوناگون بازی Forza Horizon 5

در نسخه چهارم از مجموعه بازی های فورزا شاهد وجود ویژگی های آب و هوایی گوناگون و همچنین تغییر فصل های مختلف آن بودیم. بازی Forza Horizon 5 نیز از همان ویژگی برخوردار می باشد. تیم سازنده این بازی سعی کرده تغییرات فصل های مختلف بازی و همچنین تغییرات آب و هوایی آن را به شکلی کاملا واقع گرایانه طراحی کند. این موضوع باعث شده تا بازیکنان در محیط این بازی احساس نزدیک تری از تغییرات آب و هوا و فصل های مختلف سال را تجربه نمایند. البته بازی Forza Horizon 5 دارای تنوع بیشتری از نظر آب و هوا می باشد. همانطور که می دانید در نسخه چهارم از این بازی هنگام بارش باران در شهر ادینبرا، اوضاع در شهر های دیگر بازی نیز به همین ترتیب می باشد.

بازی Forza Horizon 5

اما در بازی فورزا هورایزن 5 قضیه فرق کمی فرق خواهد کرد؛ به این صورت که اگر در یکی از شهر های موجود در مکزیک باران ببارد در شهر های دیگر خبری از باران نخواهد بود. این موضوع انجام بازی Forza Horizon 5 را با جذابیت بیشتری روبرو خواهد کرد. مثلا زمانی که شما در حال مسابقه دادن در کنار یک آتشفشان بوده و همزمان در حال تماشای بارش برف هستید، در همان لحظه شخص دیگری در حال انجام مسابقه در کنار ساحل و زیر آفتاب خواهد بود. البته در این بازی همچنان فصل های مختلف سال به خوبی قابل مشاهده هستند و شما می توانید به سادگی تغییرات آن را مشاهده نمایید.

فصل های مختلف بازی

همانطور که عنوان شد بازی Forza Horizon 5 دارای فصل های مختلفی می باشد. به عنوان مثال هنگام مسابقه در فصل گرم و خشک سال، شما با طوفان های مختلفی از گرد و خاک روبرو خواهید شد. همچنین در فصل پاییز طوفان های استوایی مختلفی در انتظار شما خواهند بود. به طور کلی در بازی Forza Horizon 5 مسابقات آن با توجه به فصل های مختلف سال تحت تاثیر شرایط آب و هوایی قرار می گیرند؛ وجود آب و هوای کاملا پویا در روند مسابقات شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت. البته در این میان، سخت افزار قدرتمند کنسول های نسل نهمی ایکس باکس تاثیر زیادی در روند طبیعی شدن جلوه های بصری بازی خواهند داشت. در زمان گذشته سازندگان بازی های ویدیویی برای طراحی طوفان شن از یک فیلتر نارنجی رنگ استفاده می کردند.

بازی Forza Horizon 5

اما در بازی Forza Horizon 5 قضیه کاملا فرق می کند. سازندگان این بازی برای طراحی طوفان شن از افکت های سه بعدی استفاده کرده اند که وجود نورپردازی خوب، تاثیر زیادی بر روی آن گذاشته است؛ به گونه ای که شما قادر هستید تا دانه های شن را به خوبی در هوا مشاهده نمایید. همچنین در بازی Forza Horizon 5 طراحی طوفان های استوایی آن نیز به صورت کاملا واقع گرایانه صورت گرفته است.

آشنایی با گیم پلی بازی

با عبور از جلوه های بصری بازی Forza Horizon 5 مانند جزئیات خیره کننده و ریزه کاری های گوناگون آن، حالا نوبت به گیم پلی این بازی می رسد. در قسمت گیم پلی این بازی از انواع گونه های مختلف ماشین استفاده شده است که هر کدام از آن ها تجربه ای متفاوت از رانندگی را خلق خواهند کرد. نسخه چهارم از بازی فورزا پس از عرضه به سرعت توانست به محبوبیت زیادی دست پیدا نماید. این اثر در ابتدا شروعی پر قدرت داشت و پس از گذشت چندین سال همچنان در لیست بازی های موفق قرار دارد.

بازی Forza Horizon 5

سازندگان این بازی در این مدت در خصوص سلیقه مخاطبان خود اطلاعات زیادی را بدست آورده اند. آن ها متوجه شده اند که بازیکنان تمایل دارند تا در محیط بازی به صورت آزادانه به رانندگی بپردازند. این موضوع باعث شده تا بازی Forza Horizon 5 از دنیای عظیم همراه با جزئیات بیشتری برخوردار شود.

همچنین این بازی جوایز زیادی را در هنگام انجام ماموریت های بازی به بازیکنان خواهد داد. به طور کلی در بازی Forza Horizon 5 گزینه های بیشتری برای جستجو وجود دارد. همچنین سیستم بازی چالش های مختلفی را برای بازیکنان در نظر می گیرد که این موضوع به گشت و گذار در محیط بازی ختم خواهد شد. در کنار آن نباید بخش اصلی مسابقات بازی را از یاد برد.

در بازی Forza Horizon 5 بخشی جدید تحت عنوان Horizon Story وجود دارد که با ورود به این بخش می توان به انجام مسابقات گوناگونی پرداخت؛ وجود شخصیت های مختلف به همراه 130 چالش متفاوت، تنها تعدادی از بخش های موجود در این قسمت از بازی خواهد بود. ناگفته نماند که در قسمت Horizon Story امکان شخصی سازی ماشین به صورت کاملا پیشرفته وجود دارد که در کنار آن می توان به شخصی سازی کاراکتر بازی نیز پرداخت.

بازی Forza Horizon 5

وجود بخش چند نفره

استودیو سازنده مجموعه بازی های فورزا در نسخه چهارم از این بازی حالت های مختلفی را به آن اضافه کرد؛ از جمله آن ها می توان به Eliminator (بتل رویال) و حالت Super 7 اشاره نمود. سازندگان این بازی پس از گذشت چندین سال به این نتایج خوبی دست پیدا کرده اند. آن ها متوجه شدند که تنها راه پاسخ به نیاز های مخاطبان بیشتر، طراحی یک بازی ریسینگ همراه با جزئیات فراوان خواهد بود.

این استودیو این موضوع را در بازی Forza Horizon 5 عملی کرده است. در این نسخه از بازی فورزا حالت Eliminator از همان ابتدا حضور خواهد داشت و استودیو سازنده در مورد حالت Super 7 نیز تصمیماتی گرفته است. البته در پنجمین نسخه از بازی فورزا حالت دیگری با نام EventLab در نظر گرفته شده که به کمک آن می توان مسابقه دلخواه خود را ایجاد نمود. با کمک این ابزار امکان طراحی مسابقه با حالت های دلخواه و کاملا خلاقانه وجود خواهد داشت.

بازی Forza Horizon 5

به طور کلی در بازی Forza Horizon 5 با استفاده از EventLab امکان شخصی سازی تمامی قسمت های مسابقه وجود خواهد داشت؛ حتی این ویژگی بر روی قوانین ابتدایی بازی نیز تاثیر گذار خواهد بود. اما در بازی فورزا هورایزن 5 بخشی جهت انجام بازی به صورت چند نفره در نظر گرفته شده است. این بخش دارای یک دستیار هوشمند با نام Forza Link می باشد؛ این دستیار با بررسی رفتار ها و کار هایی که درون بازی انجام می دهید، افرادی که دارای سلیقه نزدیک به شما می باشند را پیدا می کند.

در بازی Forza Horizon 5 این موضوع جذابیت رقابت ها را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. علاوه بر آن وجود بخش Horizon Open انجام مسابقات آنلاین را همراه با آزادی عمل بیشتر فراهم خواهد ساخت. از جمله آن ها می توان به مسابقات معمولی تا دریفت و موارد دیگر اشاره نمود.

ماشین های موجود در بازی

یکی از مواردی که در مجموعه بازی های فورزا به خوبی به آن ها پرداخته شده است، طراحی و نمایش ماشین های مختلف می باشد. استودیو سازنده بازی فورزا معمولا ماشین های موجود در هر نسخه از بازی خود را براساس فرهنگ و محیط آن کشور طراحی می کند. به عنوان مثال در نسخه های قبلی این بازی شاهد حضور انواع ماشین های استرالیایی و بریتانیایی در قالب نمونه های کلاسیک، اسپرت و… بوده ایم. البته در نمایش های اخیر Forza Horizon 5 سازندگان این بازی هیچ گونه تصاویری از این ماشین ها را به نمایش نگذاشته اند.

بازی Forza Horizon 5

تاکنون طراحان این بازی به معرفی و نمایش ماشین های مختلف از این بازی پرداخته اند که تعداد این ماشین ها در نسخه اصلی بازی به صد ها عدد خواهد رسید. این موضوع نشان می دهد که سازندگان بازی Forza Horizon 5 برای طراحی جدید ترین بازی خود از تنوع بسیار زیادی استفاده کرده اند.

برخی از ماشین های موجود در بازی Forza Horizon 5

همانطور که گفته شد بازی Forza Horizon 5 دارای ماشین های متنوعی می باشد که در ادامه می توانید نام برخی از ماشین ها را مشاهده نمایید.

• ماشین مرسدس-آ ام گ Project One
• ماشین مرسدس-آ ام گ GT 4-Door Coupe
• ماشین مرسدس بنز Unimog U5023 در بازی Forza Horizon 5
• ماشین پورشه Taycan Turbo S
• ماشین پورشه 911 Type 964 Desert Flyer
• ماشین پورشه 911 Carrera S
• ماشین جگوار XJR-15
• ماشین لندروور Defender 110
• ماشین مک‌لارن 720S
• ماشین مک‌لارن Senna در بازی Forza Horizon 5
• ماشین شورولت Colorado ZR2
• ماشین شورولت C8 Corvette Stingray
• ماشین شورولت Camaro ZL1 1LE
• ماشین ماشین فورد Bronco R Baja در بازی Forza Horizon 5
• ماشین فورد Bronco R Baja در بازی Forza Horizon 5
• ماشین فورد De Luxe Five-Window Coupe
• ماشین فورد F-150 Raptor
• ماشین فورد Transit Supervan 3
• ماشین آپولو Intensa Emozione
• ماشین فانکو MotorSports F9

بازی Forza Horizon 5

• ماشین هنسی VelociRaptor 6X6
• ماشین کونیگزگ Jesko در بازی Forza Horizon 5
• ماشین لامبورگینی Aventador LP700-4
• ماشین لامبورگینی Huracan LP 610-4
• ماشین میتسوبیشی Lancer Evo X در بازی
• ماشین میتسوبیشی Lancer Evo X
• ماشین پاگانی Huayra BC
• ماشین پنال The Cholla
• ماشین پولاریس RZR XP 1000 EPS در بازی Forza Horizon 5
• ماشین آلومی‌کرفت Class 10
• ماشین آریل Nomad
• ماشین لوکال موتورز Rally Fighter
• ماشین ریماتس Concept Two
• ماشین سوبارو Impreza 22B STI در بازی Forza Horizon 5

موارد ذکر شده در قسمت بالا تنها بخشی از ماشین های موجود در این بازی است. بدون شک کشور مکزیک یکی از جالب ترین کشور های موجود در زمینه فرهنگ ماشینی است. همچنین مردمان این کشور علاقه زیادی به صحبت در مورد ماشین دارند.

بازی Forza Horizon 5

برخی از ویژگی های بازی فورزا هورایزن 5

به گفته سازندگان Forza Horizon 5 این بازی بر روی کنسول ایکس باکس سری ایکس با رزولوشن 4k و 30 فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد. همچنین این بازی بر روی کنسول ایکس باکس سری اس با رزولوشن 1080p و 30 فریم بر ثانیه پردازش می شود. اما در مورد حالت 60 فریم بر ثانیه بازی Forza Horizon 5 مواردی در نظر گرفته شده است که البته اطلاعاتی از آن در دسترس نمی باشد.

اما به هر حال اجرای بازی با این میزان فریم نیازمند به کاهش کیفیت بازی خواهد بود. اما بخش Forzavista دارای حالت ری تریسینگ می باشد تا به این طریق جذابیت های بصری آن به حداکثر میزان ممکن برسد. وجود این بخش در بازی Forza Horizon 5 ویژگی های بصری این بازی را تا حد قابل قبولی افزایش خواهد داد. البته انتشار این بازی برای کاربران کنسول ایکس باکس وان نگرانی هایی را به وجود آورده بود؛ اما سازندگان Forza Horizon 5 اطمینان خاطر داده اند که جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.

زیرا استودیو سازنده این بازی، نسخه های قبلی آن را به گونه ای بهینه سازی کرده است که حتی کاربران دارای سخت افزار ضعیف نیز می توانند به تجربه آن بازی ها بپردازند. در کل سازندگان بازی Forza Horizon 5 تلاش می کنند تا با بهینه سازی های موجود امکان تجربه این بازی را برای کاربران دارای سخت افزار ضعیف نیز فراهم سازند. همچنین این بهینه سازی هیچ گونه آسیبی را به کیفیت بصری بازی وارد نخواهد کرد.

بازی Forza Horizon 5

هزینه خرید بازی

بازی Forza Horizon 5 مشابه با سایر آثار مایکروسافت با قیمت 59.99 دلار ارائه خواهد شد. البته نسخه های دیگری از این بازی با نام Deluxe Edition برای علاقه مندان عرضه می شود که نسخه از قیمت 79.99 دلار برخوردار می باشد. همچنین نسخه دیگری از این بازی با نام Premium Edition با قیمت 99.99 دلار ارائه می شود که نسخه تجربه کاملی را برای علاقه مندان به ارمغان خواهد آورد. ناگفته نماند که بازی Forza Horizon 5 از همان زمان انتشار در اختیار کاربران ایکس باکس گیم پس قرار خواهد گرفت. در صورت دارا بودن اشتراک گیم پس می توان نسخه 59.99 دلاری این بازی را بدون صرف کوچک ترین هزینه ای انجام داد.

بازی Forza Horizon 5

تفاوت نسخه های Deluxe و Premium

نسخه Deluxe بازی Forza Horizon 5 با قیمت 79.99 دلار عرضه خواهد شد که با تهیه این نسخه می توان به 42 ماشین جدید دسترسی پیدا کرد. البته به صورت هفته ای یک عدد از این ماشین ها تحت عنوان Car Pass ارائه می شوند. علاوه بر آن در این نسخه از بازی Forza Horizon 5 هشت عدد ماشین Formula Drift از همان ابتدا به شما داده خواهد شد. همچنین با خرید نسخه Premium این بازی که با قیمت 99.99 دلار عرضه می گردد، دسترسی زودتر از موعد مقرر به این بازی امکان پذیر می باشد. در کنار آن، می توانید به ماشین های Car Pass، پک خوش آمدگویی و عضویت VIP دسترسی داشته باشید. به همراه این موارد، دو بسته الحاقی دیگر را در اختیار خواهید داشت.

بازی Forza Horizon 5

زمان انتشار بازی Forza Horizon 5

بازی Forza Horizon 5 در تاریخ 18 آبان ماه 1400 (9 نوامبر 2021) برای کاربران کنسول های نسل نهمی و هشتمی ایکس باکس و کامپیوتر های شخصی عرضه خواهد شد. همچنین اگر نسخه پریمیوم این بازی را خریداری نمایید می توانید چهار روز، زودتر به این بازی دسترسی داشته باشید. در نهایت بازی Forza Horizon 5 در هنگام تولد یک سالگی کنسول های نسل نهمی مایکروسافت برای یکبار دیگر دوست داران مسابقات ماشینی را به رقابتی نزدیک دعوت خواهد کرد. به همین منظور علاقه مندان به سبک بازی های ریسینگ می توانند این بازی را زودتر از عرضه بازی Forza Motorsport تجربه نمایند.

بازی Forza Horizon 5

برخی از پرسش های مطرح شده در مورد بازی Forza Horizon 5

• بازی Forza Horizon 5 در کدام نقطه جهان به وقوع می پیوندد؟
جدید ترین نسخه از مجموعه بازی های فورزا بازیکنان را به کشور مکزیک خواهد برد و قرار است تا بخش های مختلفی از این منطقه را در اختیار کاربران قرار دهد.
• بازی Forza Horizon 5 چه زمان عرضه خواهد شد؟
پنجمین نسخه از مجموعه بازی های فورزا در تاریخ 18 آبان 1400 (9 نوامبر 2021) برای کنسول های نسل نهمی، هشتمی و کامپیوتر های خانگی عرضه خواهد شد.
• آیا بازی Forza Horizon 5 در گیم پس قرار خواهد گرفت؟
بله این بازی قرار است تا در اولین روز انتشار در اختیار مشترکان گیم پس قرار گیرد.

4 دیدگاه

    • سلام خدمت شما کاربر گرامی، خیر انحصاری ایکس باکس می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی