بررسی بازی Mafia : Definitive Edition

نقد و بررسی بازی Mafia : Definitive Edition

اگر شما هم از آن دسته گیمر هایی باشید که از گذشته بازی های جهان باز را انتخاب می کردید، Mafia نامی است که هیچ گاه از یاد نخواهید برد. این شرکت در طول هجده سال گذشته تلاش کرده است تا Mafia به پایان نزدیک نشود ولی باز هم نسخه های دوم و سوم مافیا نتوانستند جذابیت نسخه اول را داشته باشند. این شرکت در حالی که پارسال شایعاتی در زمینه ساخت نسخه چهارم را داشت، در واقع نسخه ریمیک مافیا یک، ریمستر مافیا دو و سه را در بازار عرضه کرد. ما در این مقاله قصد داریم بیشتر در زمینه Mafia : Definitive Edition با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

هجده سال پیش، استودیو Illusion Softworks بر اساس سریال های گانگستری که در آن زمان تولید می شود، بازی مافیا را می سازد و در بازار عرضه می کند. بازی که توانست الهام بخش بسیاری از شرکت های بازی سازی باشد. داستان جذاب بازی که آغشته به خون بود و رگه های آبی رنگ داستانی عاشقانه با سارا، دختر لوئیجی و همچنین روایتگر دوستی و خیانت بود را در بازار عرضه کرد. این بازی که به صورت شوتر سوم شخص در بازار عرضه شد، به عنوان یکی از جذاب ترین و با کیفیت ترین بازی های آن روز ها بود، بازی که شاید امروز گیم پلی ضعیفی داشته باشد ولی حداقل همه عاشقان این بازی را مجبور کرد که برای بازی کردن، نرم افزارهای مجازی ساز را بر روی سیستم عامل ویندوز نصب کنند تا بتوانند یک بار دیگر وظیفه برنده شدن در مسابقه ای مافیایی را داشته باشند، از دختر لوئیجی مراقبت کنند و یا فرانک را که خیانت کرده بود فراری دهند.

بازی mafia definitive edition

این Hangar 13 بود که پس از دو دهه وظیفه ساخت دوباره بازی را به دست گرفت ولی این استودیو در نهایت نتوانسته است چیزی که باید و شاید را پیاده سازی کند. زمانی که ما از Remake یک بازی صحبت می کنیم، یعنی باید انتظار داشته باشیم که داستان، جذاب تر شده باشد، گیمر بتواند احساس نزدیک تری به خانواده مافیایی داشته باشد و همچنین باگ های قبلی از حذف شده باشد. البته Hangar 13 می تواند در خصوص اضافه کردن نقاط مختلف گرافیکی موفق باشد ولی همانطور که انتظار ما گیمرها از این بازی این بود که بتوانیم در روح داستان قدیمی یک بازی جذاب را مشاهده کنیم، این انتظار برآورده نشه است و می توان گفت که Mafia Definitive Edition الان تنها به یک بازی با داستان جذاب تبدیل شده است که تنها با گرافیکی جذاب تر در دسترس ما می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این خصوص با شما صحبت کنیم.

Mafia Definitive Edition، خصوصیات شخصیت های بازی چه تغییری کرده است؟

دون سالیاری پیر بود، فرانک پا به سن گذاشته بود، پائول و سم به عنوان دو دوست میان سال ما (توماس آنجلو) بودند و ما به یاد داریم که این بازی در واقع روایتگر داستان اشخاصی بود که حداقل 30 سال سن دارند! این در حالی است که در بازی جدید Mafia ما با شخصیت های جوان تری در برخورد هستیم که قطعا ارتباط گیمر با آن ها آان تر است. همچنین سیستم موشن کپچر مورد استفاده بسیار حرفه ای بوده است و اگر بخواهیم بیشتر با شما صحبت کنیم باید بگوییم که در بازی جدید Mafia ما می توانیم کاراکترهای جذابی را مشاهده کنیم که قطعا برای مدت های زیادی در خاطر ما باقی خواهند ماند. در واقع چیزی که در مورد مافیا نسخه قدیمی ما به یاد داشتیم این بود که شخصیت ها به خوبی با نقشی که در داستان بودند جور در می آمدند. مثلا پائول واقعا قدرتمند بود و سم که همیشه توماس (گیمر) و پائول به خاطر وی در دردسر بودند واقعا بدن نحیف و شخصیتی اتو کشیده داشت که اصلا به گنگسترهای واقعی نمی خورد! توماس آنجلو اما به عنوان یک شخصیت جذاب که در ابتدای بازی تنها یک تاکسیران فقیر است، با شخصیت کاریزماتیک خود می توانست گیمر را به خود جذب کند و این حس القا می شد که ما در واقع کنترل کننده بهترین شخصیت در این بازی هستیم! اما در این نسخه جدید از Mafia به این نکات توجه نشده است و حداقل پائول دیگر آن شخصیت دوست و رفیق خوب توماس را ندارد. شوخی های بی مزه و دیالوگ های اضافی پائول ما را به یاد دوست ویتو اسکالتا در نسخه دوم مافیا می اندازد. در واقع به نظر می رسد که پائول شخصیت جو در مافیا دو را به ارث برده است که اصلا حس خوبی نیست. البته شخصیت سارا و شخصیت دون سالیاری توانسته است بیشتر شود و حداقل سارا می تواند نقش بیشتری را در این بازی اجرا کند. البته این اضافه شدن دیالوگ ها و تصاویر تاثیری در خط داستانی بازی نداشته است.

ما از مافیا چه به یاد داریم؟ گیمری که واقعا مافیا را دوست داشته باشد حتی شخصیت دختر کوچک فرانک را نیز به یاد می آورد. دخترک شیرین زبانی که بعد از نجات دادن پدر، از ما تشکر کرد و به اروپا رفت! این شخصیت های منحصر به فرد در نسخه جدید Mafia Definitive Edition کمتر به چشم می آیند. در نسخه قدیمی زمانی که با پائول قدم می زدیم و درباره پول، خانواده و عشق به سازمان خلافکار صحبت می کردیم و یا مرگ یکی از افراد سازمان می توانست اشک را به چشمانمان بیاورد. مافیا این بود! زندگی در کامپیوتر و گیمرهایی که ساعت ها برای این بازی زمان می گذاشتند. در بازی اصلی ما جزئیات زیادی از گرافیک نمی دیدیم و اگر دقت کرده باشید، دقیقا تصویر کف خیابان در سرعت 40 مایل هر 5 ثانیه تکرار می شد که نشان دهنده گرافیک بسیار ابتدایی بازی بود! این در حالی بود که داستان بازی برای ما بسیار جذاب تر از آن چیزی بود که فکر می کردیم و می توانیم بگوییم که مکالمات و دیالوگ ها بسیار ماندگار در ذهن گیمر باقی می مانند.

بازی Mafia: Definitive Edition

در هر قسمت از بازی، توماس (پلیر) با پائول و سم در کنار دون سالیاری جمع می شدند و دون به ما نقشه ای را می داد که بر اساس آن می توانستیم به بازی کردن بپردازیم. بعد از دریافت ماموریت، باید به وینچنزو مراجعه می کردیم و سلاح دریافت می کردیم و سپس برای دریافت خودروی جدید به سراغ رالفی، دیوانه ماشین باز می رفتیم که قدرت تولید خودرو با قدرت بالا را برای شما انجام می داد. وینچنزو خوش برخورد بود و در این سری از بازی Mafia در جلسات با دون سالیاری ما را همراهی می کند. شاید سازندگان بازی جدید Mafia فکر کرده اند که وینچنزو واقعا 18 سال پیر تر شده است! وی هم اکنون و در نسخه جدید بازی گوشه گیر است و با شما صحبت چندانی نمی کند. دیالوگ های جذاب ندارد و برای شما از لوپارا (اسلحه خانواده های مافیایی برای کشتن خیانتکار) صحبت نمی کند! دیالوگ های بازی جدید بسیار خشک هستند و دیگر خبری از استقبال و خوش آمد های جدید در بازی Mafia نسخه ریمیک وجود ندارد.

بازی mafia definitive edition

Yellow Pete را یادتان هست؟ مرد یک دستی که دندان های زردی داشت و برای سرقت از بانک مجبور بودیم به آن مراجعه کنیم تا وینچنزو دست ما را پیش سالیاری رو نکند؟ به طور کلی در نسخه جدید Mafia خبری از این شخصیت وجود ندارد و این شخصیت به کل از بین رفته است! البته دیگر خط داستانی ما برای دریافت سلاح تنها وینچنزو نیست ولی برای سرقت از بانک شخصی به نام یلو پیت وجود ندارد که دوستی قدیمی با پائول داشته باشد و بتوانیم بهترین انواع سلاح را از آن دریافت کنیم. هنگر 13 در این خصوص هیچ توضیحی ارائه نداده است ولی قطعا این استودیو درک درستی از احساسات گیمر نداشته است و یا به صورت کاملا دستوری یک بار بازی را اجرا کرده اند چرا که پیت زرد از شخصیت های اصلی این بازی به شمار می رفت.

رالفی، شخصیتی که در Mafia نسخه ریمیک جایگاهی ندارد!

رالفی به عنوان یکی از اشخاصی شناخته می شد که جذابیت بسیار زیادی را به بازی اصلی می داد. زمانی که در مافیا می خواستیم متوجه شویم که چقدر پیشرفت داشته ایم؟ با تعداد زیادی ماشین مواجه می شدیم که رالفی راه دزدیدن آن ها را به ما آموزش داده بود ولی این مسئله در Mafia Definitive Edition از بین رفته است و دیگر رالفی عزیز، شخصیت دست و پا چلفتی و دوست داشتنی که گاهی آن قدر احمق جلوه می کرد که اعصاب گیمر را خورد می کرد، در میان شخصیت های بازی نیست! در واقع شما می توانید بدون توجه به مرحله از بازی به گاراژ بروید و از میان لیستی که در اختیار شما قرار داده می شود، ماشین مورد علاقه خود را انتخاب کنید و نسبت به استفاده از آن اقدام کنید. در صورتی که بخواهید در این بازی احساس مافیای قدیمی را به خصوص در بخش انتخاب خودرو داشته باشید، باید بگوییم که به هیچ عنوان اینطور نخواهد بود و در Mafia جدید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.

بازی mafia definitive edition

از دیگر ویژگی هایی که در خصوص مافیا باید برای شما بیان کنیم، آن است که در زمان مافیای اصلی بعد از هر انجام وظیفه، با پائول و گاهی سم باید به طرف بار در قسمت Little Italy باز می گشتیم، این حس انقدر آشنا بود که حتی ما گاهی کوچه ها و خیابان های این قسمت از شهر را، بیشتر از محله ای که واقعا در آن ساکن بودیم می شناختیم و راحت تر می توانستیم حرکت کنیم. باید بگوییم که Hangar 13 این ویژگی را غیر ضروری دانسته است و این ویژگی برای بازی جدید مافیا حذف شده است. همچنین باید بدانید که در بازی جدید Mafia حتی کمتر نیاز به رفت و آمد های غیر ضروری خواهید داشت و می توانید این ویژگی را در منو فعال سازی کرده و کمتر به قسمت های مختلف شهر سفر داشته باشید.

با توجه به این که رفت و آمد های غیر ضروری در این بازی حذف شده اند، جایی برای لوکاس برتونه نخواهد بود و باید بدانید که در واقع ماموریت های فرعی که در بازی مافیا قدیمی مشاهده می کردید و در ازای انجام این ماموریت ها می توانستید آموزش باز کردن قفل خودروهای جدید را یاد بگیرید و همچنین آن خودروها را به آرشیو خود اضافه کنید برداشته شده است و تمامی کاری که لوکاس برتونه قرار است انجام دهد، چند دیالوگ معمولی در مورد ماشین های مسابقه ای در چپتر اصلی بازی و پیش از بازی به شمار می رود. این کار به دید منفی نگاه می شود و اصولا گیمر نمی تواند با شخصیت لوکاس برتونه و تعمیرگاه او ارتباط برقرار کند. شما می توانید بدون انجام کار خاصی، کارت پستال های درون بازی را پیدا کنید و سپس به آدرس مراجعه کنید و خودروی جدید را سرقت کنید! این کار باعث می شود تا شخصیت لوکاس به عنوان دوست خوب توماس، بسیار کمرنگ شود و در واقع نشان دهنده آن است که Hangar 13 اصلا نتوانسته است به خوبی شخصیت پردازی برای این بازی انجام دهد.

بازی mafia definitive edition

حذف شدن اکستریم Free Ride و ادغام تمامی بخش ها

یکی از مهم ترین نقاط منفی که در مورد بازی مافیا باید برای شما بیان کنیم، آن است که در بازی مافیا اصلی که سال 2002 در بازار عرضه شد، Illusion نسبت به ایجاد یک بخش برای بازی اقدام کرده بود که به عنوان اکستریم شناخته می شد. توماس آنجلو یک خانه در قسمت Oakwood داشت و می توانست با انجام برخی از ماموریت ها نسبت به دریافت خودروهای لوکس و خاص اقدام کند. این بخش از بازی بسیار جذاب بود و در واقع می توان گفت که جذابیت این بخش باعث می شد که همه ما برای باز کردن این اکستریم تلاش کنیم که زودتر بخش داستانی بازی که خود جذابیت زیادی داشت را به پایان برسانیم. اگر از آن دسته گیمرهایی هستید که دوست دارید در منوی بازی همواره بخش Free Ride Extreme را مشاهده کنید، باید بدانید که این قابلیت از بیت رفته است و در واقع شما تنها می توانید در بخش اصلی بازی، برخی از این ماموریت ها را انجام دهید (این ماموریت ها بسیار آسان شده اند) و پس از انجام کار، خودروی خود را دریافت کنید. این کار باعث می شود که شما بتوانید خودرو را در قسمت free ride نیز مورد استفاده قرار دهید. در ادامه شما را بیشتر با بازی Mafia نسخه جدید آشنا خواهیم کرد.

بازی Mafia: Definitive Edition

لاست هیون، شهری به یاد ماندنی که در Mafia جذاب تر شده است

تا به این قسمت نتیجه گیری کرده ایم که Mafia Definitive Edition نسخه جدید حداقل برای این که بتوانیم خاطره بازی کنیم، شاید نقاط منفی زیادی داشته باشد و Hangar 13 نتوانسته است این بازی را جذاب در بیاورد. این در حالی است خود شهر لاست هیون که شهری ساخته شده با الهام گیری از شیکاگو ساخته شده است، می تواند جذابیت بسیار زیادی به خصوص در قسمت جدید داشته باشد. این جذابیت ها چیست؟ در ابتدا باید بدانید که مانند نسخه قدیمی Mafia که 18 سال پیش عرضه شد، در این قسمت شما نمی توانید با ورود به هر محله، موسیقی مخصوص به هر منطقه را گوش دهید و این مسئله کمی برای گیمری که قبلا هم بازی مافیا را اجرا کرده است می تواند اذیت کننده باشد. همچنین در زمانی که وارد هر منطقه می شوید، می توانید خودرو ها و NPC مناسب با منطقه را مشاهده کنید. برای مثال، ما به محله چینی ها وارد می شویم و بالطبع افراد چینی بیشتری در این قسمت زندگی خواهند کرد و NPC ها را بیشتر افرادی با شکل و شمایل چینی ها تشکیل می دهند. همچنین زمانی که به قسمت های دیگر شهر می رویم، مانند محله اعیان نشین، می توانیم مردم را با ظاهری متفاوت و خودروهای لوکس تر مشاهده کنیم. این کار باعث می شود تا گیمر بتواند با بازی ارتباط بیشتری برقرار کند و با توجه به این که Hangar 13 در این قسمت به مافیا هیچ چیزی اضافه یا کم نکرده است، می تواند برای ما جذاب باشد.

بازی mafia definitive edition

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی هایی که در مورد شهر محل بازی Mafia باید بیان کرد، آن است که این شهر در واقع هیچ تغییری نکرده است و ما می توانیم در قسمت های مختلف را مشاهده کنیم. اما اگر قطعات موسیقی مانند گذشته اجرا می شدند و ما نمی توانستیم مانند نسخه جدید Mafia به رادیو دسترسی داشته باشیم، شاید گیمرهای قدیمی بیشتر راضی می شدند. اما باید در ادامه ببینیم که Hangar 13 دیگر چه ویژگی هایی را برای ما در نظر گرفته است، آیا بازی بی روح است و جذابیت خود را از دست داده است یا می تواند جذابیت خوبی برای بازی داشته باشد؟ با ما در ادامه همراه باشید تا بیشتر در این خصوص با شما صحبت کنیم.

تفاوت ها میان Mafia اصلی و نسخه جدید

حتی اگر از بهترین استودیو های بازی سازی برای ریمیک یک بازی قدیمی استفاده شود، باز هم باید بدانید که گیمرهای قدیمی می توانند ایراد های خود را به بازی بگیرند. Hangar 13 آنقدر ها هم بد نیست و توانسته است با ایجاد برخی از خلاقیت ها به بازی، ویژگی های مثبتی را برای ما در نظر بگیرد که از مهم ترین آن ها امکان دسترسی به مغازه لوکاس برتونه برای افزایش قدرت ماشین ها پیش از انجام ماموریت ها به شمار می رود. در این قسمت با توجه به آهنگ اجرا شده می توانیم انتظار داشته باشیم که حس هیجان و نوستالژیک در کنار هم می تواند برای ما بسیار جذاب باشد.

در ادامه تغییرات، می توانیم به مرحله ها نگاهی داشته باشیم. تمامی مرحله ها را یک بار به نحوی دیگر بازی کرده ایم ولی برخی از تغییرات باعث شده است تا بازی جذاب تر به نظر برسد. این تغییرات چه بوده اند؟ در ابتدا باید بدانید که در قسمت بازی مسابقه شما می توانید ساده تر بازی کنید. همچنین شما می توانید Mafia را بسیار ساده تر بازی کنید و این مسئله می تواند گاهی اعصاب خورد کن باشد. همچنین در چالش مسابقه که حالا و در قسمت جدید Mafia به سه دور تقلیل پیدا کرده است شما باید به عنوان یک مسابقه دهنده، چالش های زیادی را پشت سر بگذارید. باید دقت کنید که حواس جمع داشته و شما باید با دقت بسیار زیادی این مرحله را پشت سر بگذارید. در ادامه بیشتر در مورد بازی Mafia نسخه جدید با شما گزینه ای جدید به شمار می رود.

بازی mafia definitive edition

تغییرات در قسمت های دیگر بازی چطور است؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد. ما در این قسمت به شما خواهیم گفت که Mafia در نسخه جدید شاید بسیاری از قسمت های جذاب را از بین برده باشد. برای اولین مسئله باید بدانید که در این بازی شما چک پوینت های زیادی دارید و نگرانی زیادی از مرگ در بازی را نخواهید داشت. همچنین شما باید بدانید که ارائه راهنمایی های زیاد در این بازی شاید جذابیت زیادی از بازی نداشته باشید. همچنین باید در نظر داشته باشید که برخی از مرحله ها مانند زندان (کشتن شهردار از روی برج زندان قدیمی) و همچنین در مرحله دزدین سیگارها (دزدیدن الماس ها به عنوان سیگار که در واقع خیانت سالیاری است) شما راهنمای زیادی را در این بازی خواهید داشت. در صورتی که می خواهید این بازی را اجرا کنید باید در نظر داشته باشید که در بازی جدید، شما نیاز به کنجکاوی زیادی ندارید و برخی از ویژگی ها برای مثال از پشت حمله کردن و یا فینیشینگ های پیاپی می تواند از نسخه های مافیا دو و سه الگو برداری شده باشد که البته باعث شده است تا بازی جذابیت خود را از دست بدهد. Hangar 13 حتی در بازسازی قسمت های مختلف بازی هم موفق عمل نکرده است و باید در نظر داشته باشید که Mafia جذابیت های خاصی که دارد را از دست داده است.

به روزرسانی Mafia، بازی جدید با کلیشه ای از بازی های دیگر

از مهم ترین ویژگی هایی که باید در بازی جدید Mafia Definitive Edition در نظر داشته باشید که Hangar 13 برای این که بیشتر بتواند با گیمرها ارتباط برقرار کنند، صحنه های اکشن و همچنین برخی دیگر از ویژگی های بازی را به صورت کلیشه ایجاد کرده اند. در واقع باید گفت که در این بازی دیگر نمی توانیم انتظار داشته باشیم که بازی حالت نوستالژیک خود را داشته باشد. ماشین سواری، درگیری، تیر اندازی و برخی دیگر از ویژگی ها در این بازی بسیار ساده شده است و در واقع چالش های چندانی نخواهید داشت. این در حالی است که ما، Mafia را به عنوان یک بازی جذاب می دانیم که از مهم ترین نقاط آن، چالش برانگیز بودن آن است. برای مثال کشتن برادر رییس خانواده مافیایی قدیمی ما باید چالش های بسیاری را پشت سر می گذاشتیم تا بتوانیم بازی را به دست بیاوریم و همچنین دسترسی به جعبه های کمک اولیه برای افزایش جان پلیر دارای اهمیت بود. توماس آنجلو باید معما حل می کرد و این امر بازی می شد تا گیم پلی بیشتر به چشم بیاید. در قسمت جدید Mafia اما این ویژگی در دسترس نخواهد بود و از این روی باید بگوییم که این بازی نتوانسته است موفقیت چندانی داشته باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید که در این بازی فرمول ها تکراری هستند و همچنین راهنماها می توانند اعصاب خورد کن باشند. در صورتی که می خواهید این بازی را به صورت نوستالژیک اجرا کنید و در واقع خاطره بازی کنید، می تواند جذابیت بسیار زیادی داشته باشد. هنگر 13 به طور کلی نتوانسته است جذابیت زیادی را در این بازی اجرا کند و شما باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. در صورتی که می خواهید بیشتر در این زمینه بدانید، در ادامه با ما همراه باشید.

سیستم مبارزاتی جدید در بازی و رفتار پلیس در بازی Mafia Definitive Edition

در بازی جدید Mafia می توانیم انتظار داشته باشیم که سیستم مبارزاتی بر اساس سیستم های مبارزاتی طراحی شده است که قبلا در مافیا سه و دو نیز آن ها را مشاهده کرده ایم. در واقع شما می توانید میزان حساسیت پلیس را بیشتر کنید و همچنین ویژگی های دیگر می توانید انتخاب کنید که چطور می خواهید بازی کنید. این کار باعث می شود تا گیمر بتواند در بازی Mafia بتوانید بیشترین میزان بازی را انتظار داشته باشید و در کل می توان گفت که این بازی توانسته است بیشترین میزان انعطاف پذیری با گیمر را داشته باشد. پس باید در نظر داشته باشید که Mafia می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد و می توانید در حال و هوای سال 1930 بازی کنید. همچنین با قدم زدن و رانندگی در این شهر می توانید لذت ببرید و تمامی ویژگی های بازی برای شما می تواند گزینه ای مناسب به شمار رود. بعد از 18 سال که بازی Mafia عرضه شد، هنوز هم می توانیم بگوییم که بازی در زمان خود می توانست یکی از بهترین انتخاب ها باشد و امکانات مختلفی در دسترس شما قرار می گرفت که قطعا می تواند برای جذابیت بیشتر مورد استفاده باشد. در این بازی شما می توانید در بهشت گمشده ای بازی کنید که قطعا جذابیت بسیار زیادی دارد و می توان گفت که جذابیت های بازی در کنار گیم پلی، شهر و خودروها، داستان بازی و روایت آن می باشد. از این روی باید بگوییم که Mafia یکی از جذاب ترین گزینه های پیش روی شما باشد و شما می توانید این بازی را اجرا کنید. در صورتی که می خواهید بازی Mafia را بیشتر اجرا کنید، باید حتما این بازی را خریداری کنید چرا که هنوز کرک برای این بازی منتشر نشده است. در ادامه نسبت به مقایسه این بازی با سایر بازی های مشابه اقدام خواهیم کرد و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بازی mafia definitive edition

مافیا، نگاهی به رقابت 2K و RockStar

Mafia زمانی که عرضه شد توانست سر و صدای زیادی را در دنیای بازی ایجاد کند. این بازی از سری GTA که توسط Rockstar عرضه شد قدیمی تر است و همچنین باید بدانید که داستان منسجم تر و جذاب تری را دارد. در سری Mafia Definitive Edition ما می توانیم خودمان را دقیقا به عنوان پلیر بگذاریم و قطعا در دنیای ساخته شده توسط بازی زندگی خواهیم کرد. قدم زدن، رانندگی کردن و حتی مسافرکشی به خصوص در بازی Mafia نسخه یک می تواند بسیار جذاب باشد و شما می توانید با این بازی زندگی کنید. اما یکی از دلایل مهمی که Mafia توانست بسیار جذاب تر باشد، دوبله فارسی بود که برای آن ارائه شد. شخصا با دوبله فارسی این بازی را اجرا کردم ولی در این نسخه حداقل هنوز خبری از دوبله فارسی نیست. دوبلور ها به خوبی توانستند این بازی را اجرا کنند و تمامی احساسات به صورت کاملا واقعی اجرا شد تا گیمر بتواند بازی را بدون مشکل اجرا کند. در Mafia همچنین شخصیت پردازی بسیار قوی بود. سالیاری واقعا شخصی بود که می توانست یک جنایتکار و در عین حال یک فرد متشخص و مفید برای جامعه باشد. در واقع Mafia ریشه در زندگی داشت و چون برداشت های رفتاری شخصیت ها از روی افراد واقعی انجام شده بود، می توان گفت که نسبت به سری GTA توانست موفقیت بسیار بیشتری کسب کند. این در حالی بود که Rockstar توانست در ادامه و در نسخه های جدید GTA امکانات مختلفی را ارائه دهد که جذابیت بسیار زیادی برای بدن دارد. قطعا تمامی گیمرهایی که این بازی را روزی زندگی کردند، امروز سنین بالایی دارند و اگر این بازی را برای کودکان خود تعریف نکنند، برای خواهرزاده و برادرزاده های خود تعریف خواهند کرد و این مسئله می تواند بسیار جذاب به شمار رود. در صورتی که قصد دارید Mafia نسخه قدیمی را اجرا کنید، نیاز به نصب نرم افزار Vmware دارید و باید نسخه XP ویندوز را نصب کنید تا بتوانید وارد بازی شوید چرا که dll ها با نسخه جدید ویندوز 10 همخوانی ندارد و کارایی بسیار زیادی خواهد داشت. Mafia را می توان یکی از جذاب ترین بازی هایی دانست که در دسترس شما می باشد.

بازی mafia definitive edition

نوستالژی قدیمی Mafia، خاطره بازی با توماس آنجلو

Autumn 1930 اولین صحنه ای بود که از Mafia دیده شد. همه چیز از استراحتی شروع شد که توماس آنجلو، بعد از یک روز کاری کنار خیابان آغاز کرده و بعد از آن دو گانگستری که می خواهند به سرعت فرار کنند و از شما به زور اسلحه خواهش می کنند که به آن ها کمک کنید. پس از آن به بار سالیاری مراجعه می کنید و یکی از گانگسترها برای این که لطف شما را جبران کند، میزان زیادی پول و پیشنهاد همکاری به شما ارائه می دهد که البته شما ترجیح می دهید زندگی خود را به صورت شرافتمندانه ادامه دهید. چیزی نمی گذرد که شما هم متوجه خواهید شد خواه ناخواه باید وارد زندگی دنیای Mafia شوید. در این دنیا شما زندگی می کنید، دوست پیدا می کنید، عاشق می شوید، خیانت می بینید، آدم کشی می کنید و حتی یک هتل را منفجر خواهید کرد و سیر تحولات بازی، زندگی شما را در بازی نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. Mafia در ایران یکی از اولین بازی های دوبله فارسی شده بود و از این روی می توان گفت که این بازی توانست جذابیت بسیار زیادی برای گیمرهای ایرانی داشته باشد. همچنین باید بدانید که این بازی برای گیمرهای ایرانی تبدیل به یک اسطوره جذابیت شده است و قطعا خبر ساخت دوباره این نسخه از بازی به خصوص پس از ناتوانی این شرکت در ساخت نسخه دوم و سوم باعث شد تا گیمرهای بسیاری علاقمند به اجرای بازی Mafia Definitive Edition شوند. در ادامه بیشتر در مورد این بازی، شخصیت پردازی ها و حس نوستالژیک با شما صحبت خواهیم کرد که قطعا برای هر خواننده ای می تواند جذاب باشد و حتی خاطراتی که دارید را زنده کند.

Mafia، زندگی کثیف مافیایی با توماس آنجلو، شرافتمند ترین گانگستر تاریخ!

زمانی که بازی Mafia Definitive Edition را اجرا می کنید، نام پلیر شما در طول بازی، شخصی به نام توماس آنجلو می باشد. وی که متولد آمریکاست، به تنهایی زندگی می کند و به صورت اتفاقی وارد دنیای گانگسترها می شود. این گانگستر شرافتمند در طول بازی از کشتن دوست خود خودداری می کند و او را فراری می دهد. کشتن دختری که باعث شده خانواده مافیایی به خطر بیفتند نیز خط قرمز وی است و او آن را فراری می دهد. در نهایت نیز با دختر مسئول بار ازدواج می کند و پس از چند سال، به دلیل آن چیزی که دون سالیاری خیانت می داند، کشته خواهد شد. یک داستان تراژدی که جذابیت زیادی برای گیمرها داشته است و هنوز بعد از 15 سال که برای اولین بار بازی مافیا را بازی کرده ام، هنوز عین دیالوگ ها برایم مانند روز روشن است! مافیا در واقع از بعد روانشناسی به دلیل این که می توانست احساسات انسان را درگیر کند، بسیار جذاب بود. مانند دیگر بازی هایی که به صرف کشتن و رانندگی جذاب بودند نبود و پس از اتمام داستان بازی، گیمر احساس خاصی را تجربه نمی کرد ولی Mafia Definitive Edition خیلی قشنگ شروع شد، بسیار جذاب ادامه داده شد و همچنین در نهایت پایان تراژدیک جذابی داشت که برای ما بسیار جذاب بود.

توماس آنجلو شخصیت کاریزماتیک جدی و بسیار جذابی داشت. خوش لباس بود و بسیار زیبا راه می رفت. حتی در بازی زمانی که در بار سالیاری قدم می زدید، صدای کفش ها بسیار جذاب بودند. توجه به جزئیات در بازی Mafia Definitive Edition بسیار جذاب بود و گیمرهای بسیاری به این بازی جذب شدند. حالا، بعد از این که بازی کردن برای نسل ما شاید یک تفریح تفننی باشد و کمتر شخصی به عنوان شغل به گیم و بازی نگاه می کنند، شرکت سازنده مادر به عنوان یک سورپرایز بازی Mafia را دوباره ساخته است و در بازار عرضه کرده است. این بازی شاید برای بسیاری از ما فرصتی باشد تا با کودکانمان بتوانیم بازی کنیم و دوباره از حس بازی کردن در شهر لاست هیون لذت ببریم!

بازی mafia definitive edition

چه چیز Mafia را ماندگار کرد؟

زمانی که Mafia در بازار عرضه شد، دنیای گیم های کامپیوتری گستردگی زیادی نداشت و در واقع این بازی توانست به سرعت محبوبیت بسیار روز افزونی را جلب کند. اما این تنها ویژگی Mafia نبود که این بازی را ماندگار کرد. در واقع این بازی در کنار دوبله ای که شرکت دارینوس زحمت آن را کشید بسیار ماندگار شد و به خصوص شخصیت هایی مانند دون سالیاری، پائول و خود توماس آنجلو با دوبله ای که داشتند توانستند به این بازی روح بخشند. به طور کلی می توان گفت که بازی از هر لحاظ می تواند نمره قبولی دریافت کند و نسبت به سالی که ساخته شد توانست جذابیت بسیار زیادی داشته باشد. همچنین باید به یاد داشته باشیم که زمان اجرای این بازی بسیاری از ما نسخه فارسی را بازی کردیم و نسخه انگلیسی بسیار کم در دسترس ما بود. این نسخه از بازی توانست محبوبیت بسیار زیادی را کسب کند و تا امروز هم که نسخه ریمیک آن در بازار عرضه شده است می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. در واقع این حس نوستالژیک که از بازی گرفته می شود، نشان دهنده اهمیت بسیار بالای آن است و شما می توانید در دنیای قدیمی و نوستالژیک بازی قدم بزنید و بازی کنید. مافیا یک نوع شروع کننده سبکی جدید و خاص در بازی بود که به عنوان بازی های مافیایی شناخته می شود. خانواده های مافیایی و قدرت آن ها در زندگی آمریکا. مردمی که می خواهند برای زندگی بهتر بجنگند و در نهایت با واقعیت تلخی روبرو می شوند که آن ها فقط برای خوشبخت تر شدن رییس خانواده مافیایی کار می کنند. در میان بازی مافیا شما با واقعیت های تلخ و شیرین زندگی مواجه می شود که این قابلیت ها در زندگی توماس آنجلو به خوبی به تصویر کشیده می شود. زندگی بسیار جذابی که با قتل، خشونت، خون، خیانت، عشق، رفاقت و درک معنای حقیقی خانواده همراه شده است. ما در این زندگی مافیایی کجای داستان هستیم؟ توماس آنجلو، شخصیتی است که جذابیت بسیار زیادی برای همه گیمرها در خلال سال های 1381 تا به امروز همواره در ذهن ما مانده است. شخصیتی که هنوز خاصیت کاریزماتیک خود را حفظ کرده است.

بازی mafia definitive edition

کلام آخر

Hangar 13 مسئولیت بسیار سنگینی را بر عهده داشت. ساخت شخصیتی که اسطوره ای جذاب برای دنیای بازی بود. توماس آنجلو و تمامی شخصیت هایی که در مافیا نسخه Definitive Edition جذابیت بسیار زیادی را داشت. در صورتی که می خواهید این بازی را اجرا کنید باید به یاد داشته باشید که Mafia در نسخه جدید جذابیت های زیادی پیدا کرده است و برخی از مهم ترین شخصیت ها را از دست داده است. همه ما به دنبال آن بودیم که در نسخه جدید بازی Mafia بتوانیم جذابیت بیشتری را مشاهده کنیم که البته این اتفاق رخ نداد و تمام این تقصیر را نمی توان بر گردن Hangar 13 انداخت. این بازی در دنیای کلاسیک آمریکایی دهه 40 میلادی رخ می دهد و قطعا می تواند جذابیت بسیار زیادی برای همه ما داشته باشد. در صورتی که قصد دارید بیشتر در زمینه بازی جدید Mafia Definitive Edition اطلاعاتی را به دست بیاورید می توانید با ما در این مقاله همراه باشید. البته باید بدانید که اگر 2K بخواهد می تواند در آینده هم از این شخصیت، گیم پلی و این محیط استفاده داشته باشد و روایت داستان های جدیدی را انجام دهد. هنوز خبری از نسخه 4 بازی Mafia وجود ندارد ولی امیدواریم که باز هم این داستان تراژیک جذاب ادامه دار باشد و بتوانیم این بازی را داشته باشیم. این بازی برای PS4، ویندوز و اکس باکس وان عرضه می شود و می توانید روی PS5 نیز این نسخه را اجرا کنید.

“نویسنده: محمد شفیعی”

برای مشاهده قیمت و خرید بازی Mafia : Definitive Edition برای PS4 به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی