نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی Elden Ring

بازی Elden Ring را می توان یکی از جذاب ترین عناوین بازی جدید دانست. این بازی با گیم پلی هشتاد و هفت ساعتی که دارد قطعا می تواند برای تمامی علاقمندان به بازی یکی از بهترین گزینه ها باشد. در این مقاله با شما همراه هستیم تا اطلاعاتی را در خصوص این بازی در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند برای شما جذاب باشد.

در ابتدای راه نقد و بررسی بازی Elden Ring برای PS5 باید گفت که چالش های سختی با شروع این بازی در انتظار شما خواهد بود. این به معنای هیجان بیشتر و لذت بیشتر بازی است. در طول راه باید با غول هایی که از سوی FromSoftware در نظر گرفته شده است بجنگید. گیم پلی بازی بسیار جذاب است و مناظری را به تصویر می کشد که دنیای وسیعی را در خود جای داده است. دشمنان همواره دشواری های راه شما را بیشتر می کنند و در عین حال با شکست دادن آن ها می توانید پاداش هایی را در طول بازی به دست بیاورید. سبک بازی Elden Ring به صورت جهان باز بوده و همچنین تراکم بالای بازی باعث می شود که اکتشاف قسمت های مختلف برای شما جذاب باشد. همچنین طراحی بازی تا حدودی شبیه به Dark Souls یکپارچه می باشد. تمامی این مسائل باعث می شود که بازی Elden Ring یکی از بازی های فراموش نشدنی مارکت ها به شمار رود.

در ابتدای بازی شما به عنوان یک فرد بدنام شناخته می شوید که شهرت چندانی ندارد. باید به سرزمین های مختلف سفر کنید و در نهایت به یک ارباب در بازی Elden Ring تبدیل می شوید. اکتشاف بازی باید توسط شما انجام شود و طی معامله ای که با درخت طلایی غول پیکر می کنید باعث می شود که داستان بازی تا حدی تغییر پیدا کند. برای اولین بار اجرا کردن بازی Elden Ring می تواند داستانی بسیار غیر قابل هضم را برای شما در پی داشته باشد. هیچ مجله یا راهنمایی درون بازی وجود ندارد و شما خودتان مستقیم با رویداد ها، شخصیت ها و اصطلاحات بازی به صورت مستقیم مواجهه خواهید داشت. در نظر داشته باشید که روند داستانی بازی Elden Ring به مرور جذاب تر می شود و همین امر باعث شده است تا این بازی یکی از بهترین گیم های عرضه شده در بازار به شمار رود. داستانی با جزئیات بالا و ویدیوهای بسیار حرفه ای در بازی Elden Ring در انتظار شما می باشد.

بازی Elden Ring

داستان های جانبی (ماموریت های فرعی) در بازی بازی Elden Ring بسیار جذاب هستند و شما را به خود جذب می کنند. رویکرد هوشمندانه ای که سازنده بازی (FromSoftware) در خصوص تولید بازی Elden Ring در نظر گرفته است، تا حدی شبیه به بازی هایی نظیر Bloodborne، Souls یا Sekiro می باشد و تغییرات چندانی را از لحاظ ساختاری در بازی پیدا نخواهید کرد. شما در طول بازی شخصیت ها و دنیا را کشف می کنید، در مشکلات پیش آمده درگیر می شوید و در نهایت از داستان بازی لذت خواهید برد. روی نقشه بازی Elden Ring هیچگونه نقشه یا علامت نشانه ای وجود ندارد تا شما را راهنمایی کند و همچنین شما نمی توانید شخصیت ها را پیش بینی کنید. همه شخصیت ها در این بازی به دنبال آن هستند که شما را تحت تاثیر قرار دهند و همچنین کارهایی را به شما بسپارند.

بازی Elden Ring

سبک خاص بازی Elden Ring در طراحی دنیای باز به نوعی جدید است. گیمر همواره به دنبال چهره های آشناست تا بتواند کارها و ماموریت های جدید را پیدا کند و دنیا را کشف کند. هر شخصیت بازی به پیشرفت شما کمک خواهند کرد. به شما گزارش خواهند داد و توضیحاتی که در مورد دنیا نمی دانید را در دسترس شما قرار می دهند. این طراحی بازی Elden Ring باعث می شود که حتی پس از حدود 90 ساعت بازی کردن برای به پایان رساندن داستان، خستگی احساس نکنید. البته اگر می خواهید به ماموریت های فرعی هم بپردازید باید میزان بیشتری زمان برای این بازی بگذارید.

آزادی را می توان کلمه ای دانست که در تمامی جنبه های طراحی بازی Elden Ring رعایت شده است. از زمانی که پا در Limgrave منطقه ای از محیط بازی که به نام The Lands Between شناخته می شود پای می گذارید شما کاملا آزاد خواهید بود که به مناطق دلخواه خود بروید. مطمئنا این مفهوم در بسیاری از بازی های جهان باز جایگاهی ندارد ولی نحوه انجام آن در بازی Elden Ring به صورت کامل رعایت شده است. شما می توانید ساعت ها به کاوش در Limgrave بپردازید و دشمنانی که در این قسمت وجود دارند را از بین ببرید و یا با NPC ها تعامل داشته باشید. حتی ممکن است بتوانید در این منطقه به سلاح های جدیدی دست پیدا کنید.

با توجه به این که بیان شد بازی Elden Ring تا حدی شبیه به بازی های دیگر است، شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که اصولا وجوه تمایز بازی Elden Ring با بازی Skyrim چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در بازی Elden Ring دشمنان شما خود را با سطح شما تطبیق نمی دهند. پس شما همواره باید انتظار سخت تر شدن بازی را داشته باشید. همچنین نباید از یاد برد که در این بازی شما خطرات را واقعی تر احساس خواهید کرد. در Limgrave برای شما یک مسیر اصلی طراحی شده است که از راه قلعه Stormveil می گذرد. همچنین شما می توانید از مسیر های فرعی که کشف می کنید گذر کنید و به مقاصد دسترسی پیدا کنید.

به لطف مجموعه ای از سیستم های جدیدی که از سوی FromSoftware عرضه شده اند، هر بازی نسبت به قبلی با مجموعه ای از آزادی های جدید ارائه می شود و شما می توانید گزینه های بیشتری برای از بین بردن دشمنان خود داشته باشید. این مسئله در طراحی بازی Elden Ring نیز در نظر گرفته شده است و در نهایت به شما کمک می کند تا بتوانید توانایی حمله بیشتری به سمت دشمنان خود داشته باشید. همچنین باید در نظر داشت که پلیر در طول بازی می کند به امکانات مختلفی از جمله تولید ابزار جدید دسترسی داشته باشد. احضار موجودات مختلف برای جنگیدن جای شما که هر کدام ویژگی و قدرت خاصی دارند از دیگر ویژگی های بازی Elden Ring به شمار می رود.

بازی Elden Ring

دو عنصر در سیستم Ashes of War این بازی در دسترس شماست که از عناصر بازی Souls الهام گرفته است. مهارت سلاح و نزدیکی سلاح ها به عنوان این دو عنصر شناخته می شود. در واقع شما می توانید در یک سلاح مهارت خود را بیشتر کنید و همچنین امکان تجهیز سلاح ها برای شما فراهم شده است. برای مثال تصور کنید که شما توانایی بسیار بالایی را در سلاح راپیر دارید. در این صورت می توانید هوشمندانه با این سلاح حمله کرده و دشمنان را از بین ببرید. این مسئله مانند پاداشی می باشد که از سوی سلاح برای شما در نظر گرفته شده است.

تجهیز سلاح به معنای قدرتمند تر کردن آن می باشد که به عنوان یک مهارت در Ashes of War شناخته می شود. به این منظور می توانید سلاح خود را با ترکیبات مختلف قدرتمندتر کرده و در نهایت شما می توانید قدرت آن را افزایش دهید. این کار باعث می شود که تنوع بسیار زیادی از اسلحه ها در بازی Elden Ring برای شما وجود داشته باشد.

با وجود تمامی نکات بیان شده، مهم ترین عنصر در بازی Elden Ring را می توان آزادی دانست. در واقع شما می توانید به تنهایی کارهایی را انجام دهید که در بازی های دیگر محدودیت به شمار می رود. الدن رینگ یک بازی سخت است. البته از FromSoftware انتظار تولید این چنین بازی هایی وجود دارد. البته شما می توانید با بازی کردن دیگر محصولات این شرکت، سختی ها را کاسته و هوشمندانه تر بازی کنید. برای مثال، در صورتی که در مسیر های متعدد پیشروی به بن بست برسید، باز هم جایی در بازی Elden Ring وجود دارد که باعث می شود شما بتوانید از این طریق پیشرفت کنید یا به معما پی برده و آن را حل کنید. برای مثال پیدا کردن یک NPC برای این که راه را به شما نشان دهد یا نشانگرهایی که در Map بازی وجود دارند به شما کمک خواهند کرد تا در بازی پیشرفت کنید.

با این وجود می توان گفت که بازی Elden Ring هیچگاه از حرکت باز نمی ایستد. آیتم ها و امکانات جدیدی در اختیار شما قرار می گیرد و در نهایت باعث می شود که بتوانید پیشرفت بسیار خوبی را داشته باشید.

بازی Elden Ring

در کنار راه های متعدد برای پیشرفت باید در نظر داشت که روش های متعدد برای رسیدن به خطر نیز در بازی Elden Ring کم نیست. در واقع شما همواره باید انتظار ورود به یک چالش را در بازی داشته باشید. در این خصوص باید در نظر داشت که نسخه PC که برای مایکروسافت ویندوز ارائه می شود، با افت فریم بسیار شدیدی همراه است. البته این مسئله تا حدی برای بازی های جهان باز مانند بازی Elden Ring می تواند طبیعی باشد. پس از یاد نبرید که کنجکاوی های شما در نهایت باعث می شود تا بتوانید به نتایج دلخواه دست پیدا کنید.

یک تفاوت بزرگ میان بازی Elden Ring و Breath of Wild در این است که در بازی Breath of Wild همواره شما می توانید پیش بینی کنید که چه اتفاقی در دور دست منتظر شماست تا روی دهد. می توانید یک پازل درست کنید و در نهایت می توانید از اسلحه هایی که در دسترس شماست استفاده کنید. این در حالی است که پیش بینی های گیمر در بازی Elden Ring به ندرت تبدیل به حقیقت می شود. برای مثال شما به دریاچه ای می رسید و ناگهانی اژدهایی به عنوان دشمن شما ظاهر می شود که باید آن را از بین ببرید. یا به رودخانه ای می رسید که پر از تله پیش روی شما می باشد. تمامی این موارد باعث می شود تا بازی Elden Ring به عنوان یک بازی غیر قابل پیش بینی شناخته شود که البته این ویژگی تا حدی برای شما لذت بخش خواهد بود.

بهتر از هر چیز در خصوص بازی Elden Ring آن است که شما می توانید در ازای انجام کوچک ترین کارها پاداش دریافت کنید. برای مثال یک اسلحه جدید یا قابلیت جدید برای اسلحه های قدیمی در کنار مواد مصرفی مورد نیاز شما در بازار یا طلسم جدیدی که برای NPC ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد. پس تلاش کردن در بازی Elden Ring قطعا لذت بخش می باشد.

بازی Elden Ring

FromSoftware به تمامی این ویژگی ها دقت داشته است و در نهایت توانسته است بازی جذابی را برای گیمر در نظر بگیرد. برای مثال سیستم های مربوط به سفر سریع با وجود مقاصد متعدد بر روی نقشه بازی. سیستم نشانگر برای تعیین مقصد و همچنین تعداد زیادی اسب و وسایل دیگر که به شما این امکان را می دهد که راحت تر در بازی Elden Ring پیشرفت داشته باشید.

یکی از ویژگی های اصلی بازی Elden Ring را می توان تعداد انگشت شمار Legacy Dungeos دانست. البته طراحی آن ها خطی است و به خصوص برای کسانی که قبلا Souls را بازی کرده اند گزینه ای مناسب به شمار می رود. قلعه ها، عمارت ها، مناطق مخفی و میان بر های یک طرفه را می توان از مهم ترین ویژگی های آن ها دانست. در واقع بسیاری از این لگاسی ها مانند بازی Dark Souls 4 طراحی شده اند.

با این وجود می توان گفت که اکتشاف دنیای بازی Elden Ring بسیار جذاب، هیجان انگیز و همچنین پر ارزش است و در نهایت به شما این امکان را می دهد که بتوانید به طریق های مختلف در بازی پیشرفت داشته باشید.

به طور کلی اکتشاف و افزودنی های بازی Elden Ring آن را بسیار جذاب کرده اند. ابزارهای سرگرم کننده ای در اختیار شماست که باعث شده است این بازی بسیار مورد توجه قرار گیرد. مبارزه در این بازی در سطح حرفه ای انجام می شود و همچنین تعداد دشمنان شما بسیار زیاد خواهد بود. طراحی دشمنان بسیار خوب انجام شده است و همچنین ترکیباتی که دشمنان برای حمله به شما در نظر می گیرند بسیار جذاب است. برای مثال برخی از دشمنان می توانند شما را از دور مورد هدف قرار دهند و از این روی شما برای مقابله با برخی از دشمنان باید دفاع کردن را یاد بگیرید. کمین کردن و پنهان کاری از دیگر قسمت های بازی Elden Ring به شمار می رود. رمزگشایی و حل معما نیز در این بازی جایگاه بسیار ویژه ای دارد که نباید از چشمان شما پنهان باقی بماند.

نبرد های سختی به خصوص با غول ها در بازی Elden Ring در انتظار شماست. از این  روی شما باید در طول بازی خودتان را قدرتمند سازید. در نهایت باید گفت که FromSoftware توانسته است تمامی نکات مهم در خصوص ساخت یک بازی هیجان انگیز را به خوبی رعایت نماید.

بازی Elden Ring

نتیجه گیری

اگر بگوییم که بازی Elden Ring به عنوان بلندپروازانه ترین بازی FromSoftware شناخته می شود، دروغی نگفته ایم. در نهایت 87 ساعت گیم پلی جذابی که از این بازی دریافت می شود می توانیم به شگفتی های بسیاری برسیم. هنوز هم جا برای پیشرفت وجود دارد و تقریبا می توان گفت که با وجود ماموریت های فرعی، بازی جذاب تر می شود. بازی به صورت مشارکتی طراحی شده است و در نهایت شما باید با دیگران برای از بین بردن دشمنان خود متحد شوید. در نظر داشته باشید که این بازی یکی از بهترین گزینه ها برای تمامی پروگیمرها و تازه کارها می باشد.

محمد شفیعی

دنیا برای من در یک لحظه قفل شد. پاییز سال 1930 و شخصیت به یادماندنی توماس آنجلو. بازی کردن واقعا احساس رهایی به من میده. من بازی میکنم چون قطعا هیچوقت نمیتونم به 1930 نیویورک برگردم. بازی می کنم چون هیچوقت با دوستانم نمیتونم یه گنگ مافیایی رو توی شهری که هستم رهبری کنم. محمد شفیعی، کسی که از بچگی پای ثابت بازی های کامپیوتری بوده، سعی میکنه که بدون در نظر گرفتن سلیقه شخصی، محتوایی رو برای شما آماده کنه که بررسی، انتخاب و خرید از تک سیرو آسون تر بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا