بررسی بازی Microsoft Flight Simulator

بررسی بازی Microsoft Flight Simulator

با نقد و بررسی بازی Microsoft Flight Simulator با ما همراه باشید. بازی Microsoft Flight Simulator یک بازی زیبا، جذاب و هیجان انگیز است که در سال 1984 نخستین نسخه از آن به بازار ارائه شد و هم اکنون نیز کاربران قدیمی و جدید زیادی را به خود اختصاص داده است. در این بازی، بازیکنان می توانند با استفاده از هواپیمای سسنا 182 بر فراز آسمان ایالت های نیویورک، شیکاگو، لس آنجلس و سیاتل به پرواز در آیند. با وجود اینکه در سال های اولیه بازی Microsoft Flight Simulator دارای ساختار تک رنگ و یا مونوکروم بود اما وجود موارد شبیه سازی شده در این بازی توانست طرفداران و علاقه مندان زیادی را به خود جذب کند.

بروزرسانی نسخه های مختلف Microsoft Flight Simulator تا سال 2006 همچنان ادامه داشت و در نهایت با ارائه نسخه Microsoft Flight Simulator X، این بازی تا مدت ها دستخوش بروز رسانی و تغییرات اساسی نشد تا اینکه مایکروسافت در سال 2019 و در نمایشگاه E3 از نسخه جدید این بازی (یازدهمین نسخه) رونمایی کرد که در آن استودیو اسوبو که سازنده بازی MFS است برای ایجاد یک بازی ویدئویی بر پایه سیستم ابری به سراغ بازی Microsoft Flight Simulator رفت.

 

یکی از مزایای بازی Microsoft Flight Simulator این است که برای انجام آن، نیاز به سخت افزار پیچیده و پیشرفته ای نیست و می توان برای بارگذاری تکسچرها و گرافیک بازی از سرعت مناسب اینترنت بهره برد به طوری که در صورت بالا بودن سرعت اینترنت و پهنای باند، می توان جزئیات بیشتری از بازی را مشاهده کرد. البته این ویژگی ممکن است در بعضی از کشورها و تعدادی از کاربران که دارای اینترنت با سرعت پایین هستند مشکل ساز باشد زیرا برای اجرای آن ممکن است پهنای باند کاملا اشغال شود و بازی از کیفیت خوبی برخوردار نگردد. بنابراین بهترین راه حل برای برطرف کردن این مشکل استفاده از سیستم ابری در بازی Microsoft Flight Simulator است که توسط استودیو اسوبو ارائه شده است.

ویژگی های بازی Microsoft Flight Simulator

از دیگر مزایای بازی Microsoft Flight Simulator این است که به دلیل شبیه سازی محیط پرواز و کابین خلبان با تمام جزئیات، می توان به عنوان یک کلاس درس قوی برای آموزش خلبانی از آن استفاده کرد. دقت این شبیه ساز به گونه ای است که کاربر می تواند تمام نکات خلبانی و پرواز از قبیل تنظیم ارتفاع، یافتن مسیر از روی جهت وزش باد و… را به خوبی آموزش ببیند و در طی انجام بازی از آن استفاده کند. کاربرانی که اخیرا به طرفداران این بازی اضافه شده اند نیازی به استفاده از نسخه های قدیمی بازیMicrosoft Flight Simulator ندارند بلکه با مراجعه به بخش آموزشی آن که شامل 8 قسمت است می توانند به کمک هواپیمای سسنا B208 و با صرف زمانی حدود 2 الی 3 ساعت، تمام نکات پرواز نظیر بلند شدن از باند فرودگاه، پرواز بر فراز آسمان و موارد مهم در طول پرواز را به خوبی یاد بگیرند و با یادداشت برداری از نکات مهم و استفاده از آن در طول بازی، با ساختار بازی Microsoft Flight Simulator به خوبی آشنا شوند.

بازیکنان می توانند بعد از اتمام بخش آموزشی و تمرینی بازی Microsoft Flight Simulator، وارد بخش World Map شوند و بدون هیچ محدودیتی به هر قسمت از کره زمین که علاقه مند هستند پرواز کنند. در واقع می توان با انتخاب فرودگاه مورد نظر حتی فرودگاه شهرهای ایران، به نقاط مختلف دنیا و حتی سایر شهرهای کشور سفر کرد.

بررسی بازی Microsoft Flight Simulatorبررسی بازی Microsoft Flight Simulator

برای شروع بازی ابتدا باید مبدا و مقصد خود را مشخص کنید. سپس با انتخاب شرایط آب و هوایی مطابق میل و سلیقه خود و یا قرار دادن آن روی حالت “زنده” و در آخر انتخاب هواپیمای مورد نظر خود و تایید آن وارد محیط بازی شوید. در بازی Microsoft Flight Simulator ملزم به رعایت قواعد ابتدایی پرواز نظیر روشن کردن موتور هواپیما و آزاد کرد چرخ های آن هنگام حرکت هستید همچنین کنترل هواپیما در طول مسیر و هدایت درست آن نیز جزء مواردی است که باید به آن توجه کنید. در انتهای پرواز و هنگام فرود آمدن می بایست به مواردی از قبیل مسیریابی و کنترل ارتفاع نیز توجه شود.

مزایای بازی Microsoft Flight Simulator نسبت به بازی های مشابه آن

یکی از مواردی که باعث تفاوت بازی Microsoft Flight Simulator با سایر بازی های شبیه سازی شده و مشابه آن شده است، تفاوت شکل ظاهری و امکانات هواپیماها نسبت به یکدیگر است به گونه ای که هواپیماهای موجود در یک گروه نیز دارای تفاوت ها و ویژگی های مختص به خود هستند بنابراین قبل از انتخاب هواپیمای مورد نظر، ابتدا باید بر روی ویژگی های آن مانند میزان ارتفاع قابل تحمل، سرعت هواپیما و سایر موارد توجه کنید و جزئیات هر کدام از آن ها را که توسط تیم سازنده نوشته شده را مطالعه کنید.
به عنوان مثال در بازی Microsoft Flight Simulator برای طی کردن مسافت هایی طولانی می توانید جت سسنا سایتیشن و یا هواپیمای بوئینگ 8-747 را انتخاب کنید و همچنین برای مسافت های کوتاه تر می توانید هواپیمای Extra 330LT و یا هواپیمای سسنا B 208 را در لیست انتخاب های خود قرار دهید. بنابراین مطالعه ویژگی ها و نقاط قوت و ضعف هواپیماها قبل از انتخاب آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا برخی از آن ها برای ارتفاعات بسیار پایین طراحی نشده اند و برخی دیگر را می توان فقط در ارتفاعات بالا مورد استفاده قرار داد.

بازی Microsoft Flight Simulatorبررسی بازی Microsoft Flight Simulator

از دیگر موارد برتری بازی Microsoft Flight Simulator نسبت به سایر بازی های مشابه، تسلط کامل به هواپیما، داشبورد و دکمه های آن است. هر کدام از هواپیماها داشبورد مختص به خود را دارند که ممکن است کار با آن کمی پیچیده و یا بسیار آسان باشد همچنین کنترل کردن یک هواپیما در هنگام پرواز می تواند با سایر هواپیماها متفاوت باشد که این مساله با انتخاب یک هواپیما و تسلط بر آن به مرور زمان میسر می شود. شما می توانید دوربین بازی را روی حالت اول شخص قرار دهید و از نزدیک شاهد تغییرات ایجاد شده در دکمه های هواپیما هنگام پرواز و نوع پنل های موجود در آن باشید.

هنگام انتخاب هواپیمای جدید در بازی Microsoft Flight Simulator باید به این نکته دقت کنید که اگر هواپیمای جدید شما پیشرفته تر باشد شامل پنل ها و دکمه های بیشتری است که باید با نحوه کار با آن نیز آشنا شوید و ممکن است آموزش های قبلی برای شما زیاد کمک کننده نباشد. بنابراین یادگیری کار با هر کدام از هواپیماها و تمام ویژگی های آن، نکته بسیار مهمی است که هنگام انتخاب بازیMicrosoft Flight Simulator و نصب آن، باید در برنامه آموزشی خودتان قرار دهید تا هیجان بازی با انواع هواپیماها را از دست ندهید.

انتخاب آب و هوا و کار با نوار ابزار در بازی

شرایط آب و هوایی که در بازی Microsoft Flight Simulator برای پرواز کردن انتخاب می کنید روی کیفیت و نوع بازی شما تاثیر می گذارد. آب و هوای پیش فرضی که برای این بازی طراحی شده به 5 دسته برفی، بارانی، نیمه ابری، تمام ابری و آفتابی تقسیم می شود که انتخاب هر کدام از آن ها، نوع بازی شما را تحت تاثیر قرار می دهد به عنوان مثال برای پرواز در هوای ابری و بارانی به دلیل شرایط سخت جوی باید هواپیمایی را انتخاب کنید که بتواند در ارتفاعات پایین و یا بسیار بالا پرواز کند تا بتوانید به آسانی به محیط اطراف تسلط داشته باشید.

برای هیجان انگیزتر شدن بازی Microsoft Flight Simulator، می توانید آب و هوای مورد پسند خود را بسازید و با هواپیمای خود در آسمان آن به پرواز درآیید و از این طریق به مناسب بودن این نوع هواپیما برای این شرایط جوی آگاهی پیدا کنید تا از این پس هواپیمای مناسب برای هر نوع آب و هوا را انتخاب کنید.

بازی Microsoft Flight Simulatorبررسی بازی Microsoft Flight Simulator

از دیگر بخش های بازی Microsoft Flight Simulator، نوار ابزار مورد نیاز کاربر هنگام پرواز کردن است این نوار ابزار به گونه ای طراحی شده که کار با آن بسیار آسان است و مزاحم دیدتان نمی شود. این نوار ابزارها این امکان را به شما می دهند تا مواردی از قبیل اعلان ها و نقشه را روی صفحه مانیتور خود مشاهده کنید و بتوانید تغییراتی از قبیل میزان کمک هوش مصنوعی، کمک از خلبان هوشمند، تعیین میزان سوخت و نوع آب و هوا را هنگام بازی، بر روی آن اعمال کنید. نوار ابزارها سبب می شوند تا بازیکنان تازه وارد با نحوه بازی آشنایی پیدا کنند و تجربه پرواز در شرایط مختلف آب و هوایی را داشته باشند.

نوع اینترنت مورد استفاده برای بازی

کاربران می توانند علاوه بر انتخاب پرواز آزادانه بر روی شهرها و کشورهای مختلف، چالش ها و رویدادهای متفاوتی را نیز تجربه کنند. انتخاب این چالش ها و شرکت در آن ها سبب می شود تا بازیکنان بتوانند مهارت خود را در بازی Microsoft Flight Simulator بسنجند و رتبه های مختلفی را در این بازی و بخش لیدر برد آن کسب کنند به علاوه از آن جایی که بازی Microsoft Flight Simulator یک بازی وابسته به سرویس های ابری و اینترنت است بنابراین پهنای باند مناسب، نقش اساسی در گرافیک و سرعت بازی دارد و می تواند تاثیر زیادی در رتبه بندی بازیکن در حین انجام بازی داشته باشد.

برای انجام بازی Microsoft Flight Simulator می توانید از اینترنت ADSL و دیتا استفاده کنید. در بخش تنظیمات بازی نیز می توانید گزینه های مربوط به مدیریت دیتای خود را فعال کنید و از این طریق اقدام به محدود کردن پهنای باند برای بازی کنید و از مصرف آن در موارد دیگر جلوگیری کنید. می توانید در تنظیمات بازی، دیتا را روی حالت نامحدود قرار دهید و از این طریق، میزان سرعت و کیفیت گرافیک بازی را بالا ببرید تا بتوانید جزئیات بیشتری از بازی نظیر ترافیک شهری را نیز مشاهده کنید. قرار دادن تمامی تنظیمات بازی روی بهترین حالت این امکان را فراهم می کند تا با صرف میزان کمی از حجم اینترنت، بهترین کیفیت در بازی Microsoft Flight Simulator را تجربه کنید.

بازی Microsoft Flight Simulatorبررسی بازی Microsoft Flight Simulator

مشاهده تمام جزئیات بازی برای اولین بار سبب می شود تا این جزئیات به صورت دائمی بر روی کش سیستم ذخیره شوند و برای ورود مجدد به بازی دیگر نیازی به دانلود مجدد این جزئیات نباشد اما نوع سخت افزار کاربر نیز در نمایش جزئیات ذخیره شده در بازی بی تاثیر نیست و به دلیل عدم دانلود مجدد آن ها، ممکن است جزئیات ذخیره شده در کش دارای کیفیت پایین تری باشند.

نکات پایانی درباره بازی Microsoft Flight Simulator

به جرات می توان گفت بازی Microsoft Flight Simulator یکی از بهترین بازی های نسل هشتم با محیطی زیبا و جذاب و با کیفیت است که تا کنون به بازار ارائه شده است البته لازم به ذکر است که مشاهده جزئیات بازی در مواردی که آب و هوای ابری و مه آلود و یا پرواز در شب را انتخاب می کنید ممکن است کمی دشوار باشد اما این به معنای پایین بودن کیفیت بازی نیست. اگر می خواهید از میزان گرافیک و کیفیت این بازی اطلاع پیدا کنید بهتر است پرواز خود را در یک روز آفتابی انجام دهید تا متوجه کیفیت بالای آن شوید.

بازی Microsoft Flight Simulator

استودیو اسوبو برای نمایش دادن فرودگاه های مختلف در سراسر دنیا به همراه جزئیات آن ها و بازسازی کره زمین، از ماهواره های پرقدرت استفاده شده در موتور جستجو Bing بهره برده است. از این رو نمایش جزئیات در Microsoft Flight Simulator به صورت دقیق ارائه شده که می توانید بنا به سلیقه خود از آن ها بازدید کنید. البته برای شهرهای کوچک و شناخته نشده ممکن است این جزئیات به خوبی مشخص نشده باشد.

این بازی بدون هیچگونه باگ و افت فریم انجام می شود و تنها مشکل آن لودینگ های بسیار طولانی می باشد که در برابر سایر ویژگی های جذاب بازی Microsoft Flight Simulator قابل چشم پوشی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی