تغییر احتمالی جلد بازی های Xbox Series X

خبرهایی که از مایکروسافت و تصمیم های جدیدش به گوش می رسد حکایت از آن دارد که این شرکت قصد دارد عنوان “Optimized For Series X” را از روی جلد بازی های Xbox Series X حذف کند. این کنسول که قرار است به عنوان جدیدترین کنسول مایکروسافت در سال 2020 میلادی عرضه شود انتظارات کاربران و علاقه مندان را برای ویژگی های سخت افزاری و بازی هایی که ارائه می دهد بالا برده است. در طی رویداد Xbox Games Showcase که اخیرا برگزار شد تعدادی از بازی های کنسول ایکس باکس سری ایکس برای عموم به نمایش در آمد. اما با وجود اینکه هنوز تاریخ دقیق عرضه و قیمت این کنسول مشخص نشده، مایکروسافت تلاش کرده تا به بازخورد مخاطبان خود درباره برندینگ بازی های ساخته شده برای این کنسول توجه کند.

تحلیلگر شرکت Niko Partners، دنیل احمد در همین رابطه در توئیتر خود اعلام کرده است که به نظر می رسد نشان “Optimized For Series X” از روی جلد تعدادی از بازی های Xbox Series X حذف شده باشد. او برای نمونه از بازی هایی نظیر Far Cry 6 و Dirt 5 که در حال تبلیغات و بازاریابی هستند نام برده است و بیان کرده با اینکه این نشان از روی جلد بازی ها برداشته شده اما در پشت جلد آن ها عبارت جزئی تری راجع به بهینه سازی بازی برای Xbox Series X نوشته شده است. او که در حوزه بازی فعالیت دارد و یکی از تحلیل گران این حوزه محسوب می شود برای آگاهی بیشتر کاربران به این موضوع، جلد بازی Dirt 5 را در توئیتر منتشر کرده است.

box art xbox series x

نشان ” بهینه شده برای ایکس باکس سری ایکس” که برای مشخص کردن بازی هایی هم رده با قدرت گرافیکی Xbox Series X توسط مایکروسافت مدتی قبل رونمایی شده بود به دلیل بازخوردها و انتقادهای منفی کاربران، سرانجام توسط این شرکت از روی جلد بازی ها حذف شد. وجود این نشان بر روی بازی ها می تواند به نوعی تجاری بودن آن ها را نشان دهد در واقع برندینگ این بازی ها به دلیل وجود علائم و اطلاعات زیاد روی جلد آن ها باعث ایجاد خشم برای کاربران شده است.

تام وارن از رسانه Verge در توئیتی نوشت: ” جلد بازی های ایکس باکس سری ایکس نسبت به جلد بازی های PS5 خبرهای زیادی را نشان می دهد” این جمله وارن می تواند به این معنا باشد که با مقایسه جلد بازی های Xbox Series X در مقابل جلد بازی های PS4 به این نکته پی می بریم که شرکت مایکروسافت قصد تعامل بیش از حد با کاربران خود را دارد. در هر حال کاربران بی صبرانه منتظر عرضه این کنسول در تعطیلات 2020 هستند. از سوی دیگر در طی اخبار منتشر شده در ارتباط با این کنسول بیان شده که یک سرویس دهنده اینترنت مربوط به استرالیا به کاربران خود خبر پیش فروش کنسول ایکس باکس سری ایکس را در آینده ای نزدیک داده است. بنابراین می توان به زودی شاهد عرضه این کنسول نسل نهمی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی