جریمه فروشندگانی که پیش فروش Xbox Series X را زودتر آغاز می کنند

شرکت های سونی و مایکروسافت (Microsoft) مدتی است که پیش فروش کنسول های نسل جدید خود را آغاز کرده اند. طوری که پیش فروش کنسول پلی استیشن 5 از هفته های گذشته آغاز شده و پیش فروش کنسول Xbox Series X نیز قرار بود از 22 سپتامبر آغاز شود البته این پیش فروش های متوالی این دو شرکت با حاشیه های زیادی همراه بوده است. یکی از این حاشیه ها، پیش فروش PS5 بدون اطلاع رسانی قبلی بود که سبب شد موجودی تمام خرده فروش ها پیش از اطلاع کاربران تمام شود و این موضوع باعث انتقاد بسیاری از کاربران به اطلاع رسانی ضعیف شرکت سونی شد. بنابراین این شرکت ژاپنی به دلیل بروز این اتفاق از کاربران خود عذرخواهی کرد و قول داد که زمان پیش فروش بعدی را زودتر به همه اطلاع رسانی کند.

بعد از انتشار این خبر، مایکروسافت تمام تلاش خود را کرد تا اتفاقی مشابه شرکت سونی برایش به وجود نیاید بنابراین سازندگان Xbox Series X اعلام کردند که پیش فروش این کنسول دقیقا در تاریخ 22 سپتامبر اتفاق می افتد. همچنین این شرکت برای راضی نگه داشتن کاربران، زمان پیش فروش این کنسول را در مناطق مختلف مشخص می کند. به عنوان مثال مایکروسافت اعلام کرده پیش فروش ایکس باکس سری ایکس در کشورهای انگلیس، کانادا، استرالیا، آمریکا و نیوزلند به وقت محلی از ساعت 8 صبح آغاز می شود. این شرکت تمام تلاش خود را می کند تا با مشکلاتی که سونی در مورد پلی استیشن 5 با آن مواجه شده برخورد نکند و پیش فروش ها زودتر از زمان تعیین شده توسط خرده فروش ها انجام نشود.

مجری و کارشناس معروف بازی های رایانه ای، جف کیلی، در حساب توئیتری خود به تازگی اعلام کرده در صورتی که فروشندگان کنسول Xbox Series X قبل از موعد مقرر این کنسول را به فروش برسانند با جریمه سنگینی از سوی مایکروسافت مواجه خواهند شد. این جریمه برای فروشندگان متخلف به این صورت اعمال می شود که تعداد کمتری کنسول برای فروش در اختیار آن ها قرار می گیرد. بنابراین به دلیل انتشار این خبر توسط یک فرد معتبر، باید آن را به عنوان یک اعلام رسمی در نظر گرفت زیرا مایکروسافت از مشکلاتی که حین فروش کنسول سونی پیش آمده درس گرفته و نمی خواهد آن ها را تجربه کند.

قرار است کنسول Xbox Series X با قیمت 499 دلار به بازار عرضه شود و کنسول کوچکتر و ضعیف تر این شرکت با نام ایکس باکس سری اس که آن نیز یک کنسول نسل نهمی است با قیمت 299 دلار در تاریخ 10 نوامبر مصادف با 20 آبان به فروش برسد. کنسول های پلی استیشن 5 و نسخه دیجیتالی آن نیز در تاریخ 12 نوامبر عرضه می شوند و قیمت آن ها به ترتیب 499 و 399 دلار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی