بررسی بازی Minecraft Dungeons

در دنیای گیم امکان نداره که شما گیمر باشید و اسم Minecraft به گوشتان نخورده باشد. Minecraft از آن دست بازی هایی است که طرفداران خاص خود را دارد که البته این طرفداران هم تعدادشان کم نیست. بازی Minecraft جزء محبوب ترین و سرگرم کننده ترین بازی های حال حاضر دنیای گیم به شمار می‌آید به طوری که شرکت سازنده ماینکرفت (Minecraft) با توجه به استقبال پرشور گیمرها از این بازی چندین نسخه دیگر به نام های Minecraft Earth ، Minecraft: Story Mode ، Minecraft Dungeons را وارد عرصه گیم کرد . که ما در این مقاله قصد داریم Minecraft Dungeons را مورد بررسی قرار دهیم پس اگر شما هم علاقه مند به این سبک از بازی ها هستید در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

بازی Minecraft Dungeons
بررسی بازی Minecraft Dungeons

بررسی بازی Minecraft Dungeons

بازی Minecraft Dungeons با اینکه جز سری های اصلی به شمار می آید اما کمی با نسخه اصلی بازی‌های ماینکرفت متفاوت است. بازی Minecraft Dungeons از سبک دانجن کرالر پیروی می کند که البته هدف اصلی سازنده سری بازی های ماینکرفت از ساخت این بازی، آشنایی گیمرها با سبک دانجن کرالر نیز است.

شاید سبک دانجن کرالر (Dungeon Crawler) برای گیمرهای نسل جدید سبک نام آشنایی نباشد و هر کسی نتواند با این سبک ارتباط برقرار کند اما ما این اطمینان را به شما می دهیم که شما با یک بار تجربه Minecraft Dungeons عاشق این سبک از بازی ها می شوید به طوری که به خودتان بگویید چطور همچین بازی جالبی از دستم در رفته است !!

بازی هایی که از سبک دانجن کرالر پیروی می کنند مانند بازی دیابلو (Diablo) زمانی برای خود پادشاهی می‌کردند به طوری که به هر کسی می گفتید چه سبکی بازی می کنی امکان نداشت بازی ای از سبک دانجن کرالر را بازی نکرده باشد. سبک دانجن کرالر برای پی سی گیمرها سبکی بسیار پر طرفدار است زیرا به خاطر موس و کیبرد افراد آزادی عمل بیشتری در این سبک از بازی ها دارند. پی سی گیمرها به راحتی می‌توانند در تمامی محیط بازی گشت و گذار کنند و دشمنان را از بین ببرند و صندوق های آنان را لوت کنند.

اما این سبک با گذشت زمان جای خود را به دیگر سبک ها داد و گیمرهای نسل جدید به سمت سبک‌های جدیدتر روی آوردند به طوری که شما دیگر کمتر کسی را می بینید که سبک دانجن کرالر را بشناسد اکثریت گیمرهای نسل جدید به بازی های اول شخص و ماجراجویی علاقه مند هستند و این سبک و سیاق از بازی ها امروزه در عرصه گیم حرف اول را می زند.

بازی Minecraft Dungeons
بررسی بازی Minecraft Dungeons

بعد از عرضه ی بسیار موفق بازی ماینکرفت سازندگان بازی به این فکر افتادن که نسخه های بیشتری از این بازی را روانه بازار کنند تا گیمرهای بیشتری سبک دانجن کرالر را بشناسند و با آن ارتباط برقرار کنند.اینگونه شد که بازی به نام Minecraft Dungeons توسط شرکت سازنده Mojang با همکاری دابل ایلون ساخته شد که تخصص اصلی این شرکت ساختن بازی های آرکید و فکری است. بازی ماینکرفت دانجز شاید در نگاه اول کمی پیچیده و سخت به نظر بیاید ولی با اولین تجربه متوجه می‌شوید که بازی هیچگونه سختی و پیچیدگی خاصی ندارد و از همان ابتدا به راحتی شما می توانید با گیم پلی بازی ارتباط برقرار کنید.

البته این توصیه را به شما بکنیم که اگر از طرفداران پر و پا قرص و کهنه کار بازی هایی نظیر دیابلو هستید به سمت این بازی نروید چون ممکن است تصوراتی که از این بازی دارید خراب شود چون بازی محصولی ساده است و شما نمی توانید پیچیدگی های خاصی را در این بازی مشاهده کنید.

داستان بازی Minecraft Dungeons

بازی، داستانی جذاب و درگیر کننده دارد که حتی ممکن است مدت ها شما را درگیر خود کند به طوری که زمان از دست شما کاملا در برود و متوجه گذشت زمان نشوید. داستان از این قرار است که شما کنترل شخصیت ایلیجر را در دست می گیرید ایلیجر پسری جوان است که از خانواده خود دور شده است و به دنبال خانه ای جدید برای خود می گردد به همین دلیل به روستایی دور نقل مکان می کند که در آن روستا به علت اتفاقاتی که برای مردم افتاده است چیزی جزء خشم و نفرت در آنان (مردم روستا) دیده نمی‌شود.

به همین خاطر ایلیجر بعد از مدت ها زندگی در آن روستا قلب او هم مانند دیگر روستاییان پر از خشم و کینه می شود به طوری که در یکی از سفرهای ایلیجر او به یک کوه برخورد می کند که در داستان ها آمده هر کس به سنگی که در این کوه وجود دارد دست بزند دارای قدرتی فنا ناپذیر می شود و می تواند هر کاری که بخواهد انجام دهد. ایلیجر جوان با قلبی که پر از خشم و نفرت است وسوسه می شود که به این سنگ شگفت انگیز دست بزند و قدرتمند شود و اینگونه می شود که بعد از لمس سنگ، قدرتی سیاه به نام انتقام تمام وجود ایلیجر را فرا می گیرد و ایلیجر به قدری قدرتمند می شود که هرکسی که مخالف او حرف او می شود ایلیجر با یک ضربه او را از بین می برد. بعد از گذشت چندین سال ظلم و ستم ایلیجر بر مردم، قهرمانانی برای گرفتن حق مظلومان از دست ایلیجر برخاستند.

با اینکه داستان بازی Minecraft Dungeons یک داستان خطی و بسیار ساده است اما جذابیت و پیچیدگی های خاص خود را دارد که می تواند گیمر را مدت ها سرگرم خود کند. بازی ماینکرفت دانجز یک بازی کم حجم و ساده است که می توان گفت چیزی از بازی های قدرتمند نسل جدید کم ندارد.

بازی Minecraft Dungeons
بررسی بازی Minecraft Dungeons

گیم پلی بازی Minecraft Dungeons

خوبیه بازی Minecraft Dungeons این است که شما می توانید به صورت آنلاین و آفلاین آن را اجرا کنید. شما در بخش آنلاین بازی می توانید با همکاری دوستان خود دشمنان را از سر راه بردارید و در محیط بازی پیش روی کنید. به طور کلی برای تمام کردن بخش داستانی بازی به ۵ ساعت نیاز خواهید داشت اما این ۵ ساعت در بخش آنلاین ممکن است بیشتر یا حتی کمتر شود.

بازی دارای درجه سختی های مختلف است که شما با انتخاب هر کدام از درجه سختی بازی را برای خود لذت بخش تر می کنید البته ناگفته نماند که این جمله فقط به درجه سختی های زیاد مربوط می شود. هرچه درجه سختی بالاتری را انتخاب کنید بازی سخت تر و تجربه آن لذت بخش تر می شود برای مثال درجه سختی آپوکالیپس بهترین انتخاب است البته این را بدانید که بعد از باز کردن درجه سختی نورمان و ادونچر این درجه (آپوکالیپس) سختی در دسترس است.

شما می توانید سادگی بازی را کاملا به وضوح ببینید. طی مراحلی که پیش می برید ممکن است با دشمنانی به ظاهر زامبی برخورد کنید که در عین سادگی جذابیت خود را دارند و این موضوع برای غول ها و اسکلت های موجود در بازی نیز صدق می کند. بازی ماینکرفت دانجز درست است که از سبک دانجن کرالر پیروی می کند اما برخلاف این سبک کلاس‌های متفاوتی را شامل نمی شود به همین خاطر شما می توانید به صورت همزمان هم از شمشیر و هم از تیروکمان قدرتمند استفاده کنید. شما در بازی می توانید زره و تجهیزات خود را ارتقا دهید اما این تصور را نداشته باشید که با یک درخت بزرگ ارتقا مهارت مانند دیگر بازی ها روبه رو شوید زیرا همانطور که گفتیم بازی سادگی خاص خود را دارد.

گیم پلی مبارزات و رویاروی با دشمنان بازی به قدری ساده است که شما بعد از کشتن یک دشمن به راحتی به گیم پلی بازی عادت می کنید و به قول معروف چم و خم بازی دستتان می آید. شما در کنار سلاح های قدرتمند خود، می توانید از قدرت هایتان نیز استفاده کنید که آنان نیز قابل ارتقا هستند. بازی سیستم کرفتینگ خاصی ندارد که شما با مراجعه به آن بتوانید زره و سلاح قدرتمند بسازید و فقط دو الی سه مکان در بازی وجود دارد که شما با رفتن به آنجا می توانید سلاح و زره های مختلفی به طور شانسی بدست بیاورید.

بازی Minecraft Dungeons
بررسی بازی Minecraft Dungeons

کم توجهی به سیستم کرفتینگ در بازی موجب شده تا شما زمرد و پول هایی که به دست می آورید به نوعی غیر قابل استفاده شوند و شما هیچ هدفی برای بدست آوردن بیشتر آنان در بازی نداشته باشید. در حالی که می توانست این پول ها و زمردها بسیار کارآمدتر باشند و سیستم جذاب تری را در بازی به وجود آورند.

بازی دارای آیتم های جذاب و پر کاربرد است به خصوص در درجه سختی ادونچر و آپوکالیپس اما بدست آوردن آنان کمی دشوار است به علت اینکه بازی شامل نقشه بسیار بزرگ و گسترده است و شما برای بدست آوردن این آیتم ها باید تمامی سیاهچاله ها و مناطق مختلف بازی را بگردید تا بتوانید آنان را بدست آورید.

البته بعضی مواقع ممکن است گشتن سیاهچاله ها کاملا امری بی فایده شود زیرا بعضی مواقع بازی لج می‌کند و به شما آیتم مورد نیاز را نمی دهد البته که این مورد را به شوخی گفتیم اما در بعضی موارد گشتن محیط و سیاهچاله ها هیچ فایده ای ندارد و شما نمی توانید آیتم مورد نظر را بدست آورید. درست است که در بعضی مواقع نقشه ی بزرگ و گسترده بازی را جذاب می کند اما باید پاداش و لوت کردن های زیادی نیز در آن وجود داشته باشد تا بازیکن از گشتن در نقشه خسته نشود. بازی دارای جذابیت و گیم پلی دل انگیزی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. دشمنان بازی از تنوع خوبی برخوردار شده اند و شما نمی توانید از تکراری بودن دشمنان در بازی گلایه ای داشته باشید. البته که مانند دیگر بازی ها شما هرچه به پایان بازی نزدیک می شوید دشمنان جذاب تر و سرسخت تر می‌شوند که مبارزه با آنان واقعا لذت بخش و جالب است.

بازی دارای چندین مرحله اصلی و فرعی است که در مناطق مختلف آب و هوایی وجود دارند و شما برای پشت سر گذاشتن هر مرحله باید به یکی از این مناطق بروید و با دشمنان مخصوص آن منطقه رو به رو شوید.

طراحی محیط و چهره بصری بازی Minecraft Dungeons

بدون شک می توانیم بگوییم که طراحی و محیط های بازی Minecraft Dungeons به زیباترین شکل ممکن اجرا شده است به طوری که شما می توانید ساعت ها فقط در محیط بازی و در مناطق مختلف به گشت و گذار بپردازید و از زیبایی های محیط لذت ببرید.
نورپردازی و چهره ی بصری بازی به بهترین حالت طراحی شده است به طوری که شما کاملا حال و هوای آن منطقه را حس می کنید. شما با ترکاندن TNT های موجود در بازی برای از بین بردن دشمنان خود می‌توانید طعم لذت بخش گیم پلی و نورپردازی قابل توجه آن را بچشید.

یا حتی پرتاب کردن تیرهای تیرکمان برای از بین بردن باس های بازی جذابیت خاص خود را دارد. تیرهای تیرکمان بعد از پرتاب شدن نورهایی از خود پخش می کنند که واقعا چشم نواز هستند و چشم هر گیمری را به خود جذب می کنند. انفجارها، جرقه ها، نورها و درخشش سلاح های مختلف، موجب شده تا بازی دو چندان زیبا شود.

بازی Minecraft Dungeons
بررسی بازی Minecraft Dungeons

موسیقی بازی یکی دیگر از نقاط قوت بازی به شمار می آید و کاملا همخوان با بازی طراحی و برنامه ریزی شده است. موسیقی بازی آرام و دلنشین است که به شما آرامشی خاص می دهد موسیقی بازی نسبت به هر منطقه و شرایط آب و هوایی تغییر می کند مثلا در مناطق بارانی شما می توانید صدای بارش باران و رعد و برق را کاملا واضح بشنوید به نوعی که شما حس کنید خود در آن منطقه در حال گشت و گذار هستید. یا حتی اگر سلاح شما دارای ویژگی خاصی باشد بعد از ضربه زدن به دشمن خود می توانید صدای مختص به آن سلاح را بشنوید.

جمع بندی

در کل اگر شما بخواهید با سبک بازی دانجن کرالر آشنا شوید و همچنین بازی انجام دهید که شما را برای مدتی درگیر خود کند ما به شما Minecraft Dungeons پیشنهاد می کنیم. این بازی می تواند شما را کمی با سبک دانجن کرالر آشنا کند. و همچنین در آینده امیدواریم که بازی های بیشتری در سبک و سیاق این بازی ها وارد عرصه گیم شود زیرا این گیم ها پتانسیل بسیار بالایی برای دستیابی به موفقیت دارند.

نقاط قوت

• طراحی زیبا و منحصر به فرد
• موسیقی دل انگیز
• تنوع دشمنان در مناطق مختلف بازی
• حالت آنلاین و چند نفره

نقاط ضعف

• نداشتن سیستم کرفتینگ
• ناکار بودن پول های رایج و زمرد های داخل بازی
• نقشه بسیار بزرگ بدون آیتم های مشخص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی