رایگان شدن بازی های چند نفره در Xbox Series X و ایکس باکس وان، شایعه یا واقعیت

اخیرا یکی از خبرنگاران معتبر بازی های ویدئویی گفته است که برای تجربه بازی های چند نفره روی کنسول ایکس باکس (Xbox) در آینده نیازی به پرداخت هزینه نیست. هم اکنون برای اجرای بازی های چند نفره ای که روی پلتفرم های ایکس باکس وان و PS4 قابل اجرا است، کاربران می بایست اقدام به خرید اشتراک پلی استیشن پلاس و ایکس باکس لایو گلد کنند. شرکت نینتندو نیز با ارائه نینتندو سوئیچ تصمیم گرفت تا مانند مایکروسافت و سونی عمل کند. اما اخیرا مایکروسافت تصمیم گرفته تا با حذف سیستم پرداخت مشترک، بازی های چند نفره را به صورت آنلاین برای کاربران خود عرضه کند.

در جدیدترین اخبار منتشر شده از بازی ها، سردبیر ونچربیت، جف گراب، در مورد ایکس باکس لایو گلد در حساب توئیتری خود اینگونه نوشته است که در آینده ای نزدیک اشتراک لایو گلد حذف خواهد شد و کاربران می توانند به صورت کاملا رایگان بازی های چند نفره را روی Xbox Series X و ایکس باکس وان تجربه کنند. البته یکی از کاربران این کنسول مدعی شده که ممکن است دلیل حذف ایکس باکس لایو گلد، عرضه و فروش محصول جدید آن ها یعنی Xbox Game Pass Ultimate باشد. جف گراب همچنین در ادامه گفت:” سیاست مایکروسافت بر این نیست که با چنین کاری، کاربران را وادار به خرید گیم پس آلتیمیت کند بلکه هدف آن ارائه بازی های آنلاین به صورت رایگان است.”

این اطلاعات هنوز از طرف مایکروسافت تایید نشده اما در صورتی که سردبیر ونچربیت اطلاعاتی را فاش کند نشان دهنده صحت آن ها خواهد بود. بنابراین می توان به این نکته پی برد که کاربران بازی های چند نفره Xbox Series X و ایکس باکس وان برای اینکه بتوانند بازی ها را به صورت آنلاین انجام دهند نیازی به خریداری اشتراک نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی