نقد و بررسی بازی NBA 2K22

اگر شما هم به بازی های ورزشی علاقمند هستید، بازی NBA 2K22 می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد که به تازگی منتشر شده است و بررسی آن می تواند به شما کمک کند تا بتوانید با درک بهتری از مشخصات محصول نسبت به خرید آن اقدام کنید.

در سال های گذشته، بازی های ورزشی میزان طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده ان و برخی از این بازی ها مانند بازی NBA 2K22 به صورت سالیانه و با جدیدترین تغییرات در اختیار گیمرها قرار داده می شوند. این بازی که محصولی از استودیو بازی سازی ویژوال کانسپتس می باشد را می توان یک بازی نسل نهمی دانست که علاقمندان بسیاری را تحت تاثیر قرار داده است چرا که از نظر فنی و همچنین از نظر بصری با ویژگی های بسیار متفاوتی در بازار عرضه شده است. با ما در ادامه همراه باشید تا بیشتر در خصوص این بازی نسل نهمی با شما صحبت کنیم.

بازی NBA 2K22

بازی NBA 2K22، مثل همیشه بدون داستان است

در سال های گذشته شاهد افزوده شدن قسمت داستانی به برخی از بازی های شبیه ساز ورزشی بوده ایم ولی از این قسمت در بازی NBA 2K22 خبری نبوده و باید گفت که شما تنها می توانید به یک بازیکن کاملا شخصی سازی شده دسترسی داشته باشید که در حالت My Career بازی قرار گرفته است و می خواهد به یکی از بهترین بازیکن های NBA تبدیل شود. محتویات مورد استفاده در بازی نسبت به نسل هشتم همین بازی با بهبود و تفاوت همراه بوده است که از این تغییرات می توانیم به از بین بردن My Career در بازی اشاره کنیم که به قسمت The City تغییر نام داده است و در اختیار گیمر می باشد.

نقد و بررسی بازی NBA 2K22

بررسی ساختار بازی NBA 2K22

ساختار یکی از مهم ترین قسمت های مورد بررسی در بازی های شبیه ساز ورزشی می باشد و باید بدانید که در این بخش بازی NBA 2K 22 تفاوت چندانی با قبل نداشته و شما به عنوان یک گیمر می توانید شخصیت دلخواه خود را بسازید و سپس به کاربران بازی معرفی شوید. شما یک مدیر برنامه برای شما در این بازی در نظر گرفته شده است که در صورت برطرف کردن درخواست ها و پیشرفت در بازی، در نهایت شخصیت ساخته شده توسط شما را به یک ستاره بسکتبال آمریکایی تبدیل خواهد کرد. در نظر بگیرید که شخصی سازی در بازی NBA 2K22 نسبت به نسخه های قبلی تکامل پیدا کرده است و شما قادر خواهید بود انتخاب آزادانه تری در خصوص مدل مو، چهره و سایر ویژگی ها داشته باشید.

در ادامه بررسی این بازی باید بیان کنیم که در قسمت The City بازی NBA 2K22 شما می توانید فعالیت های مختلفی داشته باشید که از جمله مهم ترین آن ها می توان به مسابقات بسکتبال خیابانی اشاره نمود. در کنار این مسئله امکان مصاحبه با بزرگترین بازیکن های NBA برای شما در نظر گرفته می شود و شما می توانید رشد بازیکن ساخته شده را شاهد باشید. همچنین نباید از یاد برد که در این بخش شما خواهید توانست نقاط ضعف خود را کشف کرده و بازی کنید. یکی از مهم ترین مشکلاتی که در این بخش ممکن است برای شما وجود داشته باشد را می توان وابسته بودن پیشرفت در بازی به پرداخت های درون برنامه ای دانست.

بازی NBA 2K22

با توجه به نیاز پرداخت های مختلف شما شاهد یک محیط ناعادلانه در بازی NBA 2K22 خواهید بود و شما برای پیشرفت حتما باید پول خرج کنید چرا که ممکن است این بازی برای شما بسیار خسته کننده شود. بخش دیگر اضافه شده به بازی را می توان قسمت MyNBA دانست که به جای قسمت MyGym طراحی شده است و در این بخش شما خواهید توانست به عنوان یک مربی تیم حرفه ای ظاهر شده و بازی را ادامه دهید. در این قسمت امکان بازی کردن وجود ندارد و شما می توانید تنها بر روند نقل و انتقالات تیمی و همچنین تمرین دادن بازیکن ها اقدام کنید.

این قسمت برای کسانی که دوست دارند در نقش یک مربی بازی کنند گزینه ای مناسب می باشد و شما در کنار این بخش قابلیت شرکت در بخش MyWNBA را خواهید داشت که برای مربی گری بازی های بانوان طراحی شده است و همچنین در قسمت تورنومنت شما خواهید توانست که لیگ های فصلی مربوط به بسکتبال را دنبال کنید.

قسمت دیگری که در بازی NBA 2K22 وجود دارد را می توان قسمت MyTeam دانست که در این قسمت شما می توانید با همراهی بازیکن های حرفه ای که به آن ها علاقمند هستید، یک تیم را طراحی کرده و قابلیت بازی به صورت تک نفره و چند نفره در این بازی وجود خواهد داشت. این قسمت برای کسانی مناسب است که می خواهند یک تیم حرفه ای داشته باشند و باید گفت که هوش مصنوعی بازی و جوایز مختلفی که در دسترس شما قرار داده خواهد شد، قطعا جذاب خواهد بود.

بررسی چالش ها در بازی NBA 2K22

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که برای بازی NBA 2K22 می توان بیان کرد، آن است که شما چالش های زیادی را در پیش رو خواهید داشت تا بتوانید یک بازی کاملا حرفه ای را داشته باشید. همچنین نباید از یاد ببرید که در قسمت MyTeam شما باید به رقابت با دیگران بپردازید و امتیاز کسب کنید و جوایز بازی را دریافت کنید. تمامی این ویژگی ها با قابلیت های ضعیفی که در بازی آنلاین در نظر گرفته شده است باعث می شود تا شما نتوانید تجربه خوبی را در این بازی داشته باشید.

با توجه به امکانات بسیار خوبی که در قسمت MyTeam در دسترس شما می باشد می توان گفت که در این بازی شما نیازمند آن هستید که در موارد متعددی از خدمات پرداخت درون برنامه ای استفاده کنید تا بتوانید کارت های بهتری به دست بیاورید و در قسمت آنلاین این مسئله قطعا به کیفیت بازی شما ضربه خواهد زد. در واقع شما برای آزاد سازی تمامی امکانات در ان بازی و ایجاد نکات مثبت در این زمینه، نیازمند پرداخت های درون برنامه ای هستید. در کنار این مسئله نباید از یاد برد که گیم پلی بازی در این بخش در سطح بسیار مناسبی قرار دارد.

بازی NBA 2K22

بررسی امکانات بازی NBA 2K22 نسبت به نسخه های قبلی

یکی از مهم ترین تغییراتی که در بازی NBA 2K22 ایجاد شده است را می توان شوت زدن راحت تر برشمرد و شما باید بدانید که انجام کارهای مختلف با استفاده از یک دکمه انجام می شود که تمامی این مسائل در کنار هم باعث شده است تا بازی به صورت ساده تری اجرا شود. از این روی ممکن است به این موضوع فکر کنید که در بازی NBA 2K22 دیگر مانند نسخه های قدیمی، نیاز نیست که چالش های سختی را پشت سر بگذاریم. این در حالی است که با توجه به تعادل بهتر بازیکنان در بازی NBA 2K22، شما نیاز دارید که در دفاع کردن و انجام کارهای دیگر مانند ریباند دقت بسیار زیادی داشته باشید و همچنین باید در نظر داشته باشید که واقع گرایی در این نسخه باعث شده است تا دیگر مانند نسخه های قبلی نتوانید پرتاب های سه امتیازی داشته باشید.

در کنار این مسئله نباید از یاد برد که برخی از امکانات مانند نسخه قبلی باقی مانده است. برای مثال شما باید بدانید که دریبل زدن در این نسخه تغییری نداشته است ولی دریبل ها و حرکات به طور دقیق تری در بازی NBA 2K22 انجام می شوند که این مسئله باعث می شود تا عملکرد شما در زمین بازی با بهبود بسیار زیادی همراه باشد. در کنار این مسئله در حالت آنلاین باید بدانید که سیستم بازی به صورت P2P بوده و به دلیل عدم استفاده از Matchmaking حتی در صورتی که پینگ خوبی از لحاظ اینترنت داشته باشید، باز هم ممکن است که بازی لگ زده و همین مسئله برای شما بسیار اذیت کننده خواهد بود. در گیم پلی بازی NBA 2K22 شما می توانید تجربه بسیار خوبی داشته باشید و همچنین حالت های مختلفی در دسترس شما خواهد بود که برخی از آن ها در صورت پرداخت درون برنامه ای امکان دسترسی خواهند داشت.

نقد و بررسی بازی NBA 2K22

بررسی مشکلات بازی NBA 2K22

به طور کلی باید در نظر داشته باشید که در این بازی مشکلات مختلفی وجود دارد که از جمله مهم ترین آن ها در بخش گرافیک بازی قابل مشاهده است. در واقع باید در نظر داشته باشید که کلیت مسابقه بسیار زیباست و نورپردازی و همچنین جزئیات به خوبی در بازی قابل مشاهده هستند ولی باید در نظر داشته باشید که در بخش The City هستید، شما به جای برخورداری از 60 فریم بر ثانیه، شما قادر خواهید بود که حداکثر 30 فریم بر ثانیه داشته باشید و حتی در تنظیمات نمی توانید نرخ تازه سازی را بهبود بخشید.

در کنار این مسئله نباید از یاد برد که از لحاظ فنی هم بازی NBA 2K22 دارای مشکلات مختلفی است که از مهم ترین آن ها می توان به افت فریم در هنگام لود بازی اشاره نمود. این مسئله به خصوص در حالت The Ctity بیشتر قابل مشاهده است و همچنین در زمان مسابقه دادن نیز برخی از باگ ها می تواند برای شما تجربه های بسیار ناخوشایندی را رقم بزند.

نقد و بررسی بازی NBA 2K22

در کنار تمام مشکلات بیان شده باید در نظر داشته باشید که صداگذاری و موسیقی نیز در بازی NBA 2K22 به بهترین شکل ممکن پیاده سازی شده است و شما می توانید صدای خوبی را از گزارشگر دریافت کنید که در کنار موسیقی های متنوع برای شما اجرا می شود و همچنین صدای تشویقات در بازی نیز به خوبی پیاده سازی شده است. در نهایت نیز باید گفت که در کنار مشکلات فنی که در بازی NBA 2K22 قابل مشاهده است، باز هم گیم پلی بازی در سطح بسیار خوبی قرار دارد ولی پرداخت های درون برنامه ای متعدد باعث شده است تا جذابیت بازی تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی