نقد و بررسی بازی Outriders

بازی Outriders شاید در ارائه یک داستان کامل ناکام مانده باشد، اما ارائه یک ترکیب جذاب از اکشن های مورد علاقه گیمرها در کنارهم باعث شده است تا این اثر ویژگی های مثبت خود را برای ارائه داشته باشد.

استودیوی People Can Fly این شرکت را با معرفی بازی جذاب Bulletstorm می شناسند، عنوانی که توانست در بین طرفداران خیلی سریع جای باز کند و محصولی بود که با وجود المان های تکراری در بازی Gears و حتی Rage توانست ویژگی های مخصوص به خود را نیز در یک اثر اکشن و بسیار جذاب به مخاطبان خود ارائه کند.

بازی Outriders در سال 2019 معرفی شد و این در حالی بود که بسیاری از طرفداران این شرکت به دنبال ساخت عنوان جدیدی برای ادامه بازی Bulletstorm بودند، اما این استودیو فکر دیگری در سر داشت و شروع به ساخت ای پی جدید خود کرد. ساختار بازی اوت‌رایدرز به گونه ای است که امکان بازی به صورت تک نفره نیز وجود دارد و به دلیل لوت محور بودن آن، امکان گذشت و گذار در بخش های مختلف این بازی وجود دارد.

بازی Outriders
بررسی بازی Outriders

این بازی روایتگر یک داستان در قرن 21ام است، که زمین به دلیل نبود شرایط مناسب آب و هوایی دیگر قابل زندگی نیست و حال گروه های مختلف در کنار هم به دنبال پیدا کردن یک مکان مناسب برای زندگی هستند. از این رو سازمانی بزرگ به نام ECA از طرف دولت های مختلف تشکیل شد تا این وظیفه را برعهده بگیرد و حال تعدادی از دانشمندان به همراه ارتش ویژه ای به نام Outriders به یک منطقه فرستاده شده اند تا محیط را بررسی کنند.

داستان پردازی بازی Outrider

بعد از شروع بازی Outrider شما باید یک طوفان کاملا مرموز Anomaly روبرو خواهید شد و در این بین نمی توانید ارتباط خود را با ECA ایجاد کنید و به همین دلیل و بروز برخی از مشکلات، بسیاری از شرکت ها به دنبال سرکوب کردن شما خواهند بود. داستان بازی نیز 31 سال بعد از این اتفاق رخ خواهد داد و شما به عنوان آخرین Outriders با پا به این دنیای وحشی بگذارید و دلایل از بین رفتن دوستان خود را بررسی کنید.

داستان بازی در حالت اول کاملا گیرا است زیرا، داشتن یک وظیفه بزرگ، مانند ثابت کردن بی گناهی می تواند بسیار جذاب باشد، اما متاسفانه این بازی در همین بخش محدود می شود و دیگر بخش جالبی را در بخش داستانی خود ارائه نمی دهد و بازیکنان نمی توانند به خوبی با روند داستان ارتباط برقرار کنند.

بازی Outriders
بررسی بازی Outriders

متاسفانه اصلی ترین دلیل تاثیرگذاری نامناسب روایت داستان، نبود شخصیت پردازی مناسب در بازی می باشد. کاراکترهای این بازی، هیچ پیش زمینه داستانی ندارند و ناگهان تبدیل به قهرمانان یک مجموعه جدید بدون هیچ پشتوانه داستانی می شوند. کاراکتری که وقتی از خواب بیدار می شود، دارای قدرت های مختلفی است و ناگهان با بیدار شدن، باید به عنوان یک قهرمان مبارزه کند. تمام این موارد نشان دهنده ضعف بسیار بالای این بازی در شخصیت پردازی هستند. همچنین دیالوگ های رد و بدل شده در بازی اصلا جذاب نیستند و صرفا تعدادی دیالوگ برای خالی نبودن بازی هستند.

گیم پلی بازی Outriders

اما در کنار نقطه ضعف این بازی، گیم پلی Outriders کاملا جذاب و دلپذیر است و افرادی که آن را تجربه کرده اند، شباهت های آن به سری مجموعه چرخ دنده های مرگ را به خوبی احساس می کنند. با شروع بازی شما باید کاراکتر خود را شخصی سازی کنید، این بخش کامل نیست، اما به اندازه کافی امکانات شخصی سازی را به شما می دهد و می توانید یک کاراکتر خشن برای خودتان طراحی کنید.

در کنار این موارد بازی از دوربین سوم شخص بهره می برد و با وجود گان پلی و سیستم کاورگیری بازی Outriders یک محصول بسیار جذاب محسوب می شود. استودیوی پیپل کن فلای از فرمول قبلی خود در بازی Bulletstorm در این بازی نیز استفاده کرده است و با تقویت آن، لذت مبارزه و کاورگیری را لذت بخش تر کرده است.

در بازی Outriders در کنار گان پلی، سیستم ارتقاء شخصیت و درخت مهارت نیز وجود دارد که برخی از آنها به صورت پسیو و برخی دیگر اکتیو هستند و با ارتقاء یکی از 4 کلاس شخصیتی موجود در بازی، میتوانید مبارزات را مرگبارتر کنید و با دشمنان بازی به مقابله به بپردازید. به عنوان مثال کلاس Trickster برای مبارزات نزدیک بسیار موثر است و هر کلاس ویژگی های مبارزه ای مخصوص به خود را دارند.

بازی Outriders
بررسی بازی Outriders

ویژگی جالب درخت مهارت بازی Outriders در مورد هماهنگی برخی از این ویژگی ها می باشد که می توانند شخصیت های دیگر و کلاس های مبارزه ای دیگر را نیز تقویت کنند. بازی Outriders همانند سری دیویژن، دارای سختی بازی نیست و براساس روند توسعه بازی توسط شما، لول مربوط به هر بخش نیز افزایش پیدا می کند و دشمنان بازی قوی تر از قبل می شوند. زمانی که نوار پیشرفت هر منطقه پر شود، این منطقه به لول جدیدی ارتقاء پیدا می کند و دشمنان بازی در آن محیط ها بیشتر دیده میشوند.

همچنین World Tier به صورت مستقیم بر روی میزان لوت شما نیز تاثیرگذار است و این بازی که یک بازی لوت محور محسوب می شود، می تواند با این ویژگی بازیکنان را حسابی به چالش بکشاند. لوت های بازی شامل لباس ها، سلاح های جدید و همچنین برخی از فناوری های خاص می شود که به واسطه آنها می توانید کاراکتر خود را قوی تر کنید. در کنار لوت های معمولی برخی از این آیتم ها به صورت مستقیم می توانند قدرت دمیج یا لول های شما را نیز تقویت کنند و استفاده از این نوع آیتم ها می تواند قدرت شما را در بازی بیشتر کند.

بازی Outriders
بررسی بازی Outriders

Outriders از آن دسته از بازیهاست که درخت مهارت آن بسیار مهم است و باید حتما به دقت مهارت های موجود را در آن انتخاب کنید. زیرا شخصیت شما به صورت کلی قدرت خاصی ندارد و با استفاده از این قدرت ها و روش مبارزه خود، می توانید با دشمنان داخل بازی مبارزه کنید. از نظر محتوا باید گفت که بازی اوت‌رایدرز دارای دو بخش اصلی و فرعی است. در بخش اصلی شما باید مراحل و ویژگی های داستان اصلی پیش بگیرید، اما در بخش فرعی مراحلی وجود دارد که باعث تقویت شما می شود.

متاسفانه مراحل فرعی این مجموعه اصلا دلچسب نیست و بعد از مدتی کاملا خسته کننده می شود، اما مراحل بازی که شامل باس ها و مناطق مختلف در بازی می شود، می تواند جذابیت بیشتری به بازی بدهد. باس های موجود در بازی و همچنین دشمنان به کار گرفته شده به گونه ای هوشمند در بازی جای گرفته اند و هرکدام روش خاص خود برای مبارزه را دارند و افزایش سطح هر کدام می تواند سبب قدرت بسیار بیشتر آنها شود.

بازی Outriders

خوشبختانه بازی اوت‌رایدرز در کنار گان پلی بازی، یک محیط کاملا زیبا را نیز ارائه می دهد. مناظر خیره کننده، وجود سیستم لوت مناسب و همچنین طراحی گرافیکی و جالب کاراکترها و دشمنان بازی باعث شده است تا شما احساس خستگی نکنید و با لذت تمام مراحل بازی را به اتمام برسانید. در بازی زیست بوم های مختلفی در نظر گرفته شده است که در برخی از آنها موجودات خاصی نیز حضور دارند که سبب چالش برانگیز شدن بازی شده است، اما در بیشتر بخش ها شما با سربازهای عادی دشمنان خود در بازی روبرو می شوید و فقط تعداد محدودی از این موجودات متفاوت هستند.

باید گفت از نظر فنی، باگ یا افت فریم در این بازی خیلی مشکلات دیده نمی شود و در تمام مراحل بازی شما اگر سخت افزار مناسبی داشته باشید، می توانید بدون افت فریم بازی کنید. محیط های بصری، طراحی خاص دشمنان و همچنین تنوع بالای آیتم ها، درخت مهارت و همچنین بسیاری از ویژگی های دیگر باعث شده است که ضعف داستان پردازی این بازی خیلی به چشم دیده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی