آموزش تعویض باتری دسته PS4

در تمامی وسایل بی سیم از باتری های قابل شارژ استفاده می شود، یکی از این وسایل دسته بازی پلی استیشن 4 است . باتری به کار گرفته شده در این دسته بازی از نظر کیفیت بالا است و نسبت به سایر محصولات دیرتر نیازمند تعویض می شود اما بالاخره تعویض باتری PS4 باید انجام شود.

شاید برای بسیاری سوال باشد که چگونه باید فهمید باتری نیاز به تعویض دارد. مهمترین نشانه تمام شدن عمر باتری تمام شدن سریع انرژی آن است. در صورت بروز این مشکل باید به فکر یک راه حل افتاد. ساده ترین و ارزانترین راه حل تعویض باتری پلی استیشن 4 است.

باتری که در این دسته استفاده می شود 3.7 ولت است، اما هر نوع باتری با این ظرفیت نمی تواند برای کنترلر کارا باشد. برای انتخاب باتری درست بهتر است مشخصات باتری از اطلاعات پشت کنترلر چک شود مثلا در بعضی از کنترلر ها تنها می شود مدل CUH-ZCT1E را استفاده کرد این در حالی است که دسته دیگر از باتری  CUH-ZCT2 پشتیبانی می کند، پس بررسی این موضوع بسیار مهم است.

قبل از تعویض باتری پلی استیشن 4 انتخاب مکان و زمان مناسب بسیار اهمیت دارد زیرا در این دسته فنرهایی به دکمه های L2 و R2 وصل شده است که بسیار کوچک هستند و گم شدن آنها بسیار دردسر آفرین خواهد شد.

چگونه باتری دسته PS4 را عوض کنیم ؟

1- در قدم اول باید 4 پیچی که در قسمت پشتی کنترلر قرار دارد، باز شود. لازم است در باز کردن این پیچ ها دقت شود زیرا کوچک هستند و امکان گم شدن آنها وجود دارد.

آموزش تعویض باتری دسته ps4

2- بعد از باز کردن پیچ ها باید دو صفحه (قاب دسته بازی) را از هم جدا کرد که این کار نیازمند نیروی زیادی است مخصوصا اگر قرار است برای اولین بار کنترلر باز شود.

آموزش تعویض باتری دسته ps4

3- برای جدا کردن کامل قاب دسته از هم به اسپاجر (دستگاه‌های بازکن پلاستیکی و کوچک) نیاز است. در میان دو آنالوگ حرکتی که پایین تر از دکمه PS دسته قرار دارد، می توان درگاه EXT را پیدا کرد سپس اسپاجر در بین لایه نازکی که صفحات قاب را از هم جدا می کند قرار می گیرد و با اندکی فشار صفحات از هم جدا می شوند.  باید از سمت دو دکمه L1 و R1  جداسازی صفحه صورت گیرد.

4- حالا به راحتی می توان جهت تعویض باتری PS4 صفحات دسته را از هم جدا کرد. اما باید در حین جدا کردن صفحات به کابل نوار مربوط به دسته دقت شود و برای راحتی کار بهتر است کابل از یک سمت جدا گردد. باید دانست این بخش بیشتر شبیه صفحه الکتریکی است تا کابل. در هنگام جدا کردن این کابل جهت آن را به درستی به خاطر بسپارید که در هنگام وصل کردن دچار اشتباه نشوید.

5- در این مرحله باتری قدیمی جدا می شود و باتری جدید با حالت باتری قبلی نصب می گردد. بعد از نصب باتری مراحل گفته شده به صورت معکوس مجددا اجرا می شود.

اگر بعد از تعویض باتری دسته PS4، دسته روشن نشد جایی برای نگرانی نیست زیرا ممکن است شارژ اولیه نداشته باشد و با وصل کردن کابل شارژ به راحتی می توان از آن استفاده کرد. تعویض باتری PS4 بهترین و ارزانترین راه برای احیای دسته بازی است. اگر در انجام این کار احساس ناتوانی کردید بهتر است کار را به متخصص این امر بسپارید.

مشاهده
مقایسه دسته بازی PS4 اورجینال با تقلبی (آپدیت 6 خرداد 1399)
5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی