عدم قابلیت استفاده از دسته های دوال شاک 4 روی پلی استیشن 5

هر روز به زمان عرضه پلی استیشن 5 و کنسول جدید مایکروسافت نزدیک تر می شویم و جزئیات بیشتری در خصوص این سری از محصولات در بازار داغ اخبار پیرامون این دو کنسول بیشتر می شود. در صورتی که می خواهید بیشتر در این زمینه بدانید و اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، این مقاله می تواند برای شما مفید واقع شود. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که لوازم جانبی پلی استیشن 4 برای پلی استیشن 5 نیز مورد استفاده خواهد بود یا خیر؟ در ادامه این سوالات جواب خواهیم داد ولی در ابتدای امر باید بگوییم که این سوال به خصوص برای دوال شاک 4 و قابلیت استفاده از آن روی پلی استیشن 5 نیز بسیار پر تکرار سوال می شود و در ادامه بیشتر در این زمینه توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

لوازم جانبی پلی استیشن 4 برای پلی استیشن 5 قابلیت استفاده را دارند؟

پتنت ها و وسایل جانبی زیادی برای پلی استیشن 4 در بازار عرضه شدند و ما نسبت به سوالات در این زمینه پاسخ خواهیم داد :

• لوازم جانبی که لایسنس شده باشند، مانند استیک های آرکید، استیک های پرواز و همچنین فرمان های ریسینگ را می توانید بر روی پلی استیشن 5 نیز اجرا کنید و این سری از لوازم جانبی پلی استیشن 4 بر روی PS5 نیز قابلیت استفاده را دارند.
• هدست های PS4 مانند هدست گلد و پلاتینیوم و سایر هدست هایی که با استفاده از پورت USB به کنسول یا پورت های دسته به PS4 متصل می شدند، برای PlayStation 5 نیز قابلیت استفاده را دارند. در واقع Companion App های مورد استفاده برای این هدست ها برای پلی استیشن 5 قابلیت استفاده را نخواهند داشت.
• کنترلر دوال شاک 4 و سایر دسته های لایسنس شده ای که از سوی سایر شرکت ها برای PS4 مورد استفاده بوده اند، تنها برای بازی های نسل پلی استیشن 4 قابلیت استفاده را خواهند داشت و برای بازی های پلی استیشن 5 استفاده ای ندارند.
• کنترلرهای Move و همچنین PlayStation VR Aim را می توانیم از دیگر لوازم جانبی PS4 بدانیم که در PS5 قابلیت استفاده را باز هم خواهند داشت.

سونی در بیانیه ای که منتشر کرده است، می گوید که تضمینی برای این امر وجود ندارد و تمامی تجهیزات لایسنس شده Third Play که در این لیست قابلیت استفاده بر روی پلی استیشن 5 را داشته اند، امکان دارد که قابلیت استفاده خود را نداشته باشند و این امر را می توانیم به دلیل تغییر نسل بازی ها و پیش نیازهای آن ها بدانیم.

پیش بینی استقبال بی نظیر خریداران از پلی استیشن 5 در مقایسه با ایکس باکس سری ایکس

چرا دسته دوال شاک 4 روی پلی استیشن 5 برای بازی های این نسل قابلیت استفاده ندارد؟

پلی استیشن 5 قابلیت اجرای بازی های نسل قبلی را دارد و دسته های دوال شاک تنها برای این منظور قابلیت استفاده را دارند ولی برای بازی های ساخته شده در کنسول گیمینگ پلی استیشن 5 قابلیت استفاده نخواهند داشت. سونی در این مورد می گوید که تجربه های جدید و قابلیت های منحصر به فردی که دسته های دوال سنس دارند، برای بازی ها مورد استفاده قرار می گیرند و از این روی دسته های دوال شاک 4 این قابلیت را نداشته و قابلیت استفاده بر روی پی اس فایو را نخواهند داشت.

استفاده از دوربین پلی استیشن 4 برای PS5 امکان پذیر است؟

سونی در این خصوص توضیح می دهد که این قابلیت برای پلی استیشن 5 فراهم شده است که از PlayStation Camera که برای کنسول نسل قبل طراحی شده است استفاده گردد و به این منظور تنها نیاز به یک آداپتور جدید خواهید داشت. این قابلیت در اختیار کاربران پلی استیشن VR قرار خواهد گرفت و جزئیات خرید این آداپتور را می توانید در بیانیه های بعدی که از سوی سونی منتشر می شود و ما به صورت کامل پشتیبانی می کنیم را برای شما بیان خواهیم کرد.

با توجه به تمامی این پرسش ها و پاسخ هایی که از سوی سونی در بیانیه رسمی امروز این شرکت بیان شده است، شما می توانید تصمیم گیری بهتری برای برنامه ریزی در خصوص خرید این کنسول داشته باشید. در صورتی که نظری در این زمینه داشته باشید نیز می توانید با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی