لیست بازی‌های نسل هشتمی که روی کنسول PS5 نمی توان بازی کرد

با نزدیک شدن به تاریخ انتشار کنسول PS5 در آبان ماه کمپانی سونی لیستی از بازی‌های کنسول PS4 را منتشر کرده است که روی PS5 اجرا نمی شود. در طول نزدیک به 7 سال از زمان انتشار و عرضه کنسول PS4 نزدیک به 4000 عدد بازی برای این کنسول منتشر شده است. این تعداد بازی شامل بازی‌های مستقل و بازی‌های انحصاری و مولتی پلتفرم است.

حال با نزدیک شدن به زمان عرضه کنسول PS5 کمپانی اعلام کرده است که این کنسول از بازی‌های نسل هشتم پشتیبانی می کند. البته در این بین بازی‌های نسل هشتمی هستند که روی کنسول ps5 اجرا نمی شوند. تعداد این بازی ها بسیار کم بوده و اصلاً قابل قیاس با بازی‌های پشتیبانی شده نیستند. مارک سرنی به عنوان طراح اصلی کنسول های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 اعلام کرده است که بیش از 90 درصد بازی‌های پلی استیشن 4 را می توان روی کنسول پلی استیشن 5 اجرا کرد. البته برای بازی کردن این بازی ها باید آنها را به صورت دیجیتالی. دانلودی از سرویس پلی استیشن پلاس دریافت کنید.

لیست بازی‌های PS4 که روی کنسول PS5 قابل اجرا نیستند:

DWVR

Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One

TT Isle of Man – Ride on the Edge 2

Just Deal With It

Shadow Complex Remastered

Robinson: The Journey

We Sing

Hitman Go: Definitive Edition

Shadwen

Joe’s Diner

با توجه به این لیست می توان اطمینان حاصل کرد که تقریب بیش از 99.99 درصد از بازی‌های نسل هشتم و بازی‌های کنسول PS4 روی کنسول جدید سونی قابل اجرا شدن هستند. البته این نکته را باید به خاطر داشته باشید که برای اجرای این بازی ها باید از دسته های کنسول PS4 یعنی دسته های دوال شاک 4 استفاده کنید و این بازی ها با دسته جدید کنسول Ps5 یعنی دسته بازی دوال سنس قابل بازی کردن نیستند. همچنین هدست های گلد و پلاتینیوم پلی استیشن 4 هم می توانند بدون هیچ مشکلی با کنسول پلی استیشن 5 کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی