بازی های پلی استیشن 5 حجم زیادی دارند

در کنسول پلی استیشن 5 از حافظه خشک SSD استفاده می شود و از این روی انتظار داشتیم که بازی های منتشر شده برای این کنسول حجم کمتری را به اشغال خود در بیاورند. با توجه به این مسئله اما باید بدانیم که شرکت های بازی سازی، حجم بسیار زیادی را برای بازی های خود در نظر گرفته اند که قطعا برای شما این موضوع می تواند اهمیت داشته باشد.

جدیدترین اخبار بازی که منتشر می شود، مربوط به بازی های Demon’s Souls و همچنین مرد عنکبوتی است که قرار است برای پلی استیشن 5 در بازار عرضه شوند. این دو بازی به ترتیب نیاز به 66 گیگابایت و 50 گیگابایت فضای خالی داشته و اگر بخواهید که نسخه آلتیمیت مرد عنکبوتی را داشته باشیم، به 105 گیگابایت فضای خالی نیاز خواهیم داشت. در این نسخه البته علاوه بر این که بازی اصلی نصب می شود، بازی ریمستر شده مرد عنکبوتی قبلی نیز نصب خواهد شد.

رویکرد شرکت های بازی سازی در قبال پلی استیشن 5 چه خواهد بود؟

باید بدانیم که شرکت های بازی سازی نیز با توجه به این که فضای محدود ذخیره سازی اطلاعات در کنسول پلی استیشن 5 (PS5) مورد نیاز خواهد بود، از روش های خاص خود مانند تکسچرهای بهتر برای بهینه سازی فضای بازی ها استفاده خواهند کرد. برای مثال در بازی اسپایدرمن نسخه قبلی بر روی پلی استیشن 4 نیاز به 75 گیگابایت فضا داشتیم و این در حالی است که تمامی محتویات این بازی در نسخه ریمستر شده برای پلی استیشن 5 نیاز به 55 گیگابایت فضای خالی دارد. از این روی می توانیم انتظار داشته باشیم که این مسئله آن قدر ها هم مهم نیست و می توانیم بازی های مورد نظر خود را روی این کنسول نصب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی