قابلیت نصب بخش های خاص بازی توسط پلی استیشن 5 را بیشتر بشناسید

اکتیویتیز پلی استیشن 5 را می توان یکی از مهم ترین و جدیدترین ویژگی های این کنسول دانست. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا تنها بخش خاصی از بازی را بر روی کنسول نصب کرده و از آن استفاده داشته باشیم. یک مقاله جدید از سوی وب سایت GameRactor منتشر شده است که یکی از قابلیت های جدیدی که سونی برای پلی استیشن 5 در نظر گرفته است را می توانید مشاهده کنید. این قابلیت که با نام PlayStation Activities شناخته می شود را می توان به عنوان یکی از مهم ترین قابلیت ها است. در برنامه ای که کارگردان و مدیر تولید بازی WRC 9 یعنی Alan Jarniou و Sebastian Waxin حضور داشتند، این قابلیت مورد بررسی قرار گرفت و ما نیز در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر آن می پردازیم.

بر اساس این اطلاعات که در مقاله مربوطه آورده شده است، این امکان برای کاربران فراهم می شود که از صفحه منوی کنسول به صورت مستقیم به بخش های خاصی از یک بازی دسترسی داشته باشند و این قابلیت می تواند باعث شود تا به جای این که بازی به صورت کامل راه اندازی شود، تنها بخش خاصی از آن را داشته باشیم. باید به این مسئله نیز توجه داشته باشیم که این قابلیت پیش از این نیز توسط مارک سرنی بیان شده بود ولی این بار در برنامه ای که بازی سازان نیز حضور داشتند، در این خصوص اطلاعات بیشتری بیان شد و ما می توانیم حق انتخاب بیشتری را با استفاده از کنسول PS5 داشته باشیم. امکان ورود مستقیم به قسمتی خاص از بازی توسط SSD مورد استفاده در این دستگاه امکان پذیر می باشد و ما همچنین می توانیم با استفاده از این قابلیت به سادگی از آن استفاده داشته باشیم. باید در نظر بگیرید که در رابط کاربری این بازی، می توانیم انتظار داشته باشیم که به صورت مستقیم ما می توانیم تنها بخش های مشخصی را نصب کنیم و از آن استفاده داشته باشیم.

مزایای استفاده از قابلیت Activities در پلی استیشن 5

به طور کلی می توان گفت که مصاحبه مارک سرنی با نشریه Wired ادعا کرده است که این قابلیت می تواند به کاربران این امکان را بدهد تا از برخی از فعالیت های مربوط به بازی های چند نفره به صورت Real-Time دسترسی داشته باشند و از آن استفاده داشته باشند. بر این بخش همچنین بیان شده است که بازی های تک نفره نیز می توانند تنها یک مرحله را نصب کنند و پس از این که مرحله به اتمام رسید، مرحله بعدی نصب خواهد شد. در واقع این امکان به گیمر داده می شود که به صورت خلاصه بازی را نصب کنیم و به مستقیما به قسمتی که تمایل داشته باشید دسترسی داشته باشید. کنسول بازی پلی استیشن 5 در تعطیلات سال جاری میلادی در بازار عرضه خواهد شد و ما می توانیم این کنسول را مورد بررسی بیشتر قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی