وجود خشونت کمتر در نسخه ژاپنی بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village به عنوان یکی از مورد انتظار ترین بازی های سال میلادی جاری به شمار می آید که به تازگی شرکت کپکام سازنده این عنوان اعلام نموده که این بازی با دو نسخه در ژاپن عرضه می شود. البته این دو نسخه از میزان خشونت کمتری نسبت به نسخه تهیه شده برای سایر کشور ها برخوردار خواهند بود. تیم توسعه بازی Resident Evil Village به تازگی در طی مصاحبه ای به تمامی طرفداران خود قول یک بازی مهیج و ترسناک را داده اند و این بازی قرار است پر از صحنه های ترسناک باشد. با این اوصاف در بازی رزیدنت اویل ویلیج علاوه بر صحنه های دلهره آور باید منتظر دیدن خشونت و خون زیادی در آن باشیم. همه‌ی ما می دانیم که سازندگان مجموعه بازی های رزیدنت اویل تقریبا در تمام بازی های خود تلاش می کنند تا خشونت و خون ریزی را به بهترین نحو ممکن شبیه سازی نمایند. البته ناگفته نماند که موضوع خشونت زیاد تنها در نسخه Resident Evil Village که برای عرضه در بازار های غربی آماده می شود وجود خواهد داشت و این بازی در نسخه مخصوص کشور ژاپن به علت قوانین سخت گیرانه آن ها با خشونت کمتری عرضه می گردد. با این اوصاف به نظر می رسد که بازیکنان کشور ژاپن قرار است تا یک بازی سانسور شده را تجربه نمایند.

بازی Resident Evil Village

نسخه های متفاوت بازی Resident Evil Village برای ژاپن

شرکت کپکام در وب سایت مخصوص خود در صفحه مربوط به پرسش های متداول در خصوص این بازی اشاره کرده که بر اساس سازمان درجه بندی سنی بازی ها در کشور ژاپن دو نسخه از بازی رزیدنت اویل ویلیج برای این کشور عرضه خواهد شد. طبق این رده بندی سنی نسخه D این بازی برای گیمر های 17 سال و کمتر و نسخه Z این بازی برای بازیکنان 18 سال به بالا خواهد بود. شاید جالب باشد دانستن این موضوع که هیچ کدام از این دو نسخه شامل صحنه هایی مانند قطع سر و سایر اعضای بدن نخواهند بود و میزان خون و خونریزی در این دو نسخه بسیار کمتر از ورژن غربی آن است. جدا از این موارد برخی دیگر از صحنه های نامناسب تشخیص داده شده توسط سازمان درجه بندی سنی ژاپن (CERO) در این دو نسخه وجود نخواهند داشت. البته همچنان به طور دقیق مشخص نشده که صحنه های حذف شده شامل چه محتوا هایی هستند. به طور کلی سازمان CERO ژاپن به طور مستمر بر امر ساخت بازی های ویدیویی در این کشور نظارت داشته و از نمایش های افراطی خشونت آمیز و خون آلود در نسخه های ژاپنی بازی ها جلوگیری می نماید.

خبرهای جدید از کاراکتر زن خون آشام Resident Evil Village

اما با این وجود کپکام اعلام کرده بود که میان نسخه ژاپنی و غربی بازی Resident Evil Village تفاوت آن چنانی وجود نخواهد داشت. این بازی قرار است تا در تاریخ 17 اردیبهشت 1400 (7 می) برای کنسول های نسل هشتمی و نهمی و کامپیوتر های خانگی عرضه شود. ناگفته نماند که اخیرا خبر های به دست رسیده از این که کپکام با AMD در حال همکاری بوده و نسخه عرضه شده بازی Resident Evil Village برای PC از فناوری FidelityFX و همچنین ری-تریسینگ پشتیبانی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی