نقد و بررسی بازی Scarlet Nexus

بررسی بازی Scarlet Nexus

بازی Scarlet Nexus یکی از جدیدترین آثار عرضه شده به دنیای بازی های ویدیویی می باشد؛ این بازی گزینه مناسبی برای طرفداران سبک هک اند اسلش است. در این مطلب می خواهیم به بررسی کامل این بازی بپردازیم، پس تا انتها همراه ما باشید. هک اند اسلش به عنوان یکی از محبوب ترین سبک های موجود در صنعت گیم به شمار می رود. تا به امروز استودیو های بازی سازی بسیاری آثار خود را با این سبک طراحی و عرضه کرده اند. بهتر است بدانید در سال 2019 بازی Astral Chain برای کنسول های نینتندو سوییچ به صورت کاملا انحصاری عرضه گردید. این بازی توانست به یکی از موفق ترین بازی های طراحی شده در سبک هک اند اسلش تبدیل شود.

اما در مقابل، پس از معرفی شدن بازی Scarlet Nexus در رویداد بزرگ مایکروسافت مشخص شد که این بازی شباهت زیادی به بازی استرال چین دارد. با نمایش تصاویر بیشتر از بازی اسکارلت نکسوس این طور به نظر می رسد که این بازی با توجه به شباهت زیاد به بازی استرال چین، المان های مخصوص به خود را دارد. بازی Scarlet Nexus در ظاهر شبیه به بازی های انیمه ای طراحی شده در سبک هک اند اسلش است. همه‌ی این بازی ها با محوریت نابودی دشمنانی که به زمین حمله کرده اند طراحی می شوند. اما در بازی اسکارلت نکسوس سازندگان آن با قرار دادن مکانیسم های مختلف و جدید در کنار یکدیگر، یک اثر سرگرم کننده را خلق کرده اند.

بازی Scarlet Nexus

داستان بازی

داستان این بازی حکایت کننده آینده ای بسیار دور است، جایی که به علت شرایط بد کره زمین انسان ها مجبور به زندگی کردن در کره ماه می شوند. اما چیزی نمی گذرد که تعدادی از انسان های روی کره ماه تصمیم به بازگشت به کره زمین می گیرند. اما در میانه راه به دلایلی از سمت کره ماه راه بازگشت به کره زمین مسدود می شود. به همین علت برخی از انسان های ساکن بر روی کره زمین کشوری مخصوص به خود را تحت عنوان New Himuka تشکیل می دهند. داستان بازی Scarlet Nexus از نقطه ای شروع می شود که بازیکن باید یکی از دو کاراکتر موجود در محیط بازی را انتخاب نماید. این کاراکتر ها به عنوان سربازان گروه OSF (نیروی ویژه نیو هیموکا) ایفای نقش خواهند کرد.

شما در محیط این بازی وظیفه دارید تا با بیگانگانی با نام Other مبارزه کرده و آن ها را نابود سازید. داستان این بازی در 1 الی 2 ساعت ابتدایی کمی کلیشه ای به نظر می رسد اما پس گذشت مدت زمان کوتاهی حقایق آن نمایان خواهد شد. بازی Scarlet Nexus دارای یک داستان پر فراز و نشیب است که از همان ابتدا تا انتهای بازی، موارد قابل قبولی را ارائه می دهد. داستان این بازی شاید در ابتدا به خوبی آغاز نشود، اما پایان خوشی را برای بازیکنان رقم خواهد زد. همچنین وجود دو کاراکتر اصلی در محیط بازی داستانی مهیج و فوق العاده را رقم می زند. به طور کلی بازی Scarlet Nexus تجربه ای متفاوت و مهیج را برای علاقه مندان به سبک بازی های هک اند اسلش فراهم خواهد کرد.

بازی Scarlet Nexus

شخصیت پردازی مناسب

در بازی Scarlet Nexus علاوه بر روایت داستانی بسیار خوب به موضوع شخصیت پردازی آن نیز به خوبی پرداخته شده است. در این بازی دو شخصیت یوئیتو و کاسانه مسئولیت پیشبرد داستان بازی را بر عهده دارند. همچنین این دو شخصیت در محیط بازی دوستان زیادی دارند که طراحان بازی Scarlet Nexus از یک سیستم وقت گذراندن با دوستان برای افزایش سطح دوستی استفاده کرده است.

وجود این سیستم باعث تاثیراتی در داستان بازی و همچنین گیم پلی قهرمان داستان شده است. برای آشنایی با شخصیت های بازی باید با آن ها وقت بیشتری را در محیط بازی سپری کنید. همچنین می توانید در بازی Scarlet Nexus با قرار دادن این افراد در تیم خود علاوه بر استفاده از مهارت های آن ها، میزان سطح دوستی خود را افزایش دهید. در این بازی به شخصیت های منفی آن نیز به خوبی پرداخته شده است. علاوه بر آن، با قصه گویی بسیار خوبی که در محیط این بازی صورت می گیرد با یکی از بهترین شخصیت پردازی های منفی روبرو خواهیم بود.

بازی Scarlet Nexus

وجود گیم پلی تیمی

بازی Scarlet Nexus از نظر گیم پلی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد. این بازی از گیم پلی تیمی برخوردار بوده که پس از گذشت مدت زمان کمی تعداد نفرات اعضای تیم افزایش پیدا خواهد کرد. در محیط این بازی شما می توانید از یک تیم چهار نفره که سه نفر به عنوان نفرات اصلی و یک نفر به عنوان پشتیبان فعالیت می کند، استفاده نمایید.

همچنین در بازی Scarlet Nexus هر یک از چهار نفر موجود در تیم از سبک مبارزه مختلفی برخوردار هستند. این موضوع سبب می شود تا ما یک بازی متنوع را تجربه نماییم. علاوه بر آن وجود سه نفر در کنار شما به هیجان مبارزات خواهد افزود. همچنین در بازی Scarlet Nexus شما می توانید از قابلیت های این افراد برای نبرد با باس فایت ها استفاده نمایید.

بازی Scarlet Nexus

طراحان این بازی برای کاراکتر های یوئیتو و کاسانه سیستم مبارزات متفاوتی را در نظر گرفته اند. این دو کاراکتر علاوه بر داشتن داستانی متفاوت از یکدیگر، دارای سیستم مبارزات مختلفی هستند. سیستم مبارزات در نظر گرفته شده در بازی Scarlet Nexus به این صورت بوده که شما باید با استفاده از سلاح خود، دشمنان را نابود کنید. در کنار آن، استفاده از مهارت های تیمی نیز امکان پذیر خواهد بود. علاوه بر آن، می توان با استفاده قدرتی به نام سایکوکینسیس (Psychokinesis) با اشیاء اطراف خود ارتباط برقرار کرده و آن ها را نابود کرد.

در این میان بهتر است کمی به مهارت های ویژه دو کاراکتر بازی یعنی یوئیتو و کاسانه اشاره کنیم. این دو کاراکتر بازی Scarlet Nexus دارای یک ویژگی به نام Brain Drive می باشند که در محیط بازی می توان از آن به صورت محدود استفاده نمود. همچنین استودیو باندای نامکو برای طراحی این بازی از یک درخت مهارت استفاده کرده که به کمک آن می توان مهارت های کاراکتر های بازی را ارتقا بخشید.

بازی Scarlet Nexus

تاثیر ارتباط با هم تیمی ها در سیستم مبارزات بازی

همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان گردید در بازی Scarlet Nexus از یک سیستم ارتباط با هم تیمی ها استفاده شده است. بهتر است بدانید بالا رفتن سطح این سیستم، تاثیر زیادی بر روی سیستم مبارزات بازی خواهد داشت. به عبارتی، هر چه میزان سطح دوستی های خود را در محیط این بازی افزایش دهید، قدرت مهارت کاراکتر شما در محیط بازی افزایش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر آن، این موضوع در بازی Scarlet Nexus ویژگی های قابل قبول دیگری را ارائه خواهد داد. اما به این حال، طراحی مراحل فرعی این بازی به خوبی صورت نگرفته و این مراحل پاداش کمتری را به بازیکن خواهند داد. همچنین ماموریت های فرعی این بازی در همان ابتدا، در اختیار بازیکن قرار نخواهند گرفت و برای دسترسی به آن ها باید بازی را تا نقطه‌ی مشخصی انجام داد. ماموریت های فرعی بازی Scarlet Nexus شامل مواردی مانند کمک به شهروندان و پیدا کردن برخی آیم های خاص است. اما به طور کلی انجام این ماموریت ها پاداش خوبی را در اختیار بازیکن قرار نخواهند داد. اما در مقابل، طراحی مراحل اصلی بازی به خوبی انجام شده و بازیکن را در دنیای نبرد با دشمنان و باس فایت های بازی غرق خواهد کرد. همچنین در بازی Scarlet Nexus هوش مصنوعی دوستان شما در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد. علاوه بر طراحی مراحل فرعی بازی، طراحی دشمنان آن نیز می توانست به صورت کاملا متنوع صورت گیرد.

بازی Scarlet Nexus

اما باس فایت های این بازی طراحی بسیار خوبی داشته اند، به گونه ای که هر کدام از یک سیستم مبارزه جدا برخوردار هستند. به طور کلی در این بازی ما با یک بازی انیمه ای در سبک هک اند اسلش روبرو خواهیم بود که از گرافیک و نورپردازی منحصر به فردی بهره می برد. ناگفته نماند که در بازی Scarlet Nexus طراحی انیمیشن های مربوط به کمبو ها و ضربات مختلف آن نیز به خوبی صورت گرفته است.

وجود میان پرده های سینمایی در گیم پلی بازی

استودیو باندای نامکو برای طراحی بازی Scarlet Nexus از میان پرده های متفاوتی استفاده کرده است. در این بازی از میان پرده های سینمایی و میان پرده های کمیک استفاده شده که هر یک از آن ها به جذابیت این بازی افزوده است. اما در این میان چیزی به جذابیت بیشتر این بازی افزوده است، صداگذاری شخصیت های بازی می باشد. شاید این تصور برای شما ایجاد شود که بازی Scarlet Nexus یک بازی انیمه محور همراه با دیالوگ ها و میان پرده های مختلف بوده که هیچ کدام صداگذاری نشده اند.

بازی Scarlet Nexus

اما بهتر است بدانید که تمامی میان پرده های این بازی از صداگذاری بسیار خوبی برخوردار هستند. تیم سازنده بازی Scarlet Nexus به خوبی توانسته مناسب ترین صداگذاری ممکن را برای این بازی انجام دهد. یکی از موارد قابل توجه این بازی وجود صداگذاری انگلیسی با کیفیت است. این موضوع باعث شده تا کسانی که قادر به درک زبان ژاپنی نیستند هم بتوانند به راحتی با این بازی ارتباط برقرار کرده و از انجام آن لذت ببرند. استودیو سازنده بازی Scarlet Nexus به موسیقی متن این بازی به خوبی پرداخته است. تاثیر موسیقی متن این بازی در هنگام مبارزه با باس فایت های بازی و میان پرده های آن به خوبی مشخص می شود.

بازی Scarlet Nexus

سخن پایانی

با این اوصاف بازی Scarlet Nexus را می توان جزو آن دسته از بازی های انیمه محوری دانست که تمامی اجزای آن به خوبی در کنار یکدیگر پیاده سازی شده اند. این موضوع باعث شده تا ما شاهد پدید آمدن یک بازی بدون مشکل همراه با کوچک‌ترین نقص باشیم. اما در قسمت طراحی این بازی مشکلاتی نیز وجود دارد که پیاده سازی مناسب قسمت های دیگر بازی، این موضوع را تا حد قابل قبولی پوشش داده است. به هر حال اگر طرفدار سبک هک اند اسلش هستید بازی Scarlet Nexus تجربه ای متفاوت و سرگرم کننده را برایتان به ارمغان خواهد آورد. انجام این بازی می تواند شما را برای 20 الی 25 ساعت سرگرم خود کند.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی