بررسی بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 یکی از هیجان انگیزترین آثار عرضه شده برای علاقه مندان به دنیای بازی های ویدیویی است. این بازی با وجود مشکلات و ضعف هایی که دارد گزینه خوبی برای یکبار تجربه خواهد بود. در این مطلب می خواهیم به بررسی این بازی بپردازیم پس تا انتها همراه ما باشید. چند وقتی از زمان عرضه بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت 2 می گذرد و این بازی توانسته در این زمان کم توجه کاربران زیادی را به سمت خود جلب نماید. البته در میان بازی های منتشر شده از این مجموعه می توان مواردی را پیدا کرد که نتوانستند آنطور که باید خوب ظاهر شوند. اما بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 از این قاعده مستثنی بوده و توانسته عملکردی مناسب را از خود به جای گذارد.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 برای PS4

داستان بازی

داستان این بازی حکایت کننده سرگذشت اسنایپری حرفه ای به نام Raven (ریوِن) است. در طی داستان این بازی، ریون به یک کشور خیالی دور افتاده به نام کوامار اعزام می شود. البته این کشور از وضعیت آنچنان مناسبی برخوردار نبوده و پس از مرگ رهبر این کشور، مسئولیت کل کشور را همسر آن بر عهده گرفت است. این موضوع باعث شده تا یک جنگ قریب الوقوع در انتظار این کشور باشد. به همین منظور کشور های غربی در این موضوع ورود پیدا کرده و سعی در نابودی این افراد دارند. البته داستان بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 کمی کلیشه ای است؛ از همان داستان های آشنایی که نمونه ی آن را در فیلم ها و سریال های مختلفی دیده ایم. داستان این بازی نیز نبرد میان خیر و شر را به نمایش می گذارد و به طور کلی هیچ سورپرایز خاص و ویژه ای در داستان آن وجود ندارد؛ داستان Sniper Ghost Warrior Contracts 2 با از بین بردن هدف های مختلف آغاز شده و به صورت خیلی معمولی به پایان می رسد.

در کل این بازی از نظر داستان هیچ حرفی برای گفتن ندارد ولی سازندگان آن برای سرگرم کردن بازیکنان از ایده های خوبی در گیم پلی آن استفاده کرده اند. این موضوع به عنوان یکی از نقاط قوت این بازی به شمار رفته زیرا موجب افزایش ارزش این بازی می شود. همانطور که در قسمت ابتدایی این مطلب اشاره نمودیم در بازی Sniper Ghost Warrior ریون به عنوان شخصیت اصلی بازی به عنوان یک اسنایپر حرفه ای ایفای نقش می کند. او باید با استفاده از قابلیت های در نظر گرفته شده ماموریت های خود را در کشور کوامار به انجام رساند. یکی از اصلی ترین ماموریت های ریون هدف قرار دادن افراد مشخص شده بوده که در کنار آن شاهد مواردی همچون بمب گذاری، نجات دادن افراد و… خواهیم بود.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 برای PS4

بازی از چندین مرحله کلی برخوردار است

سازندگان Sniper Ghost Warrior Contracts 2 برای این بازی چندین مراحل کلی را در نظر گرفته اند که این مراحل خود به کار های جزئی تر تقسیم بندی می شوند. مراحل کلی به این صورت بوده که شما پس از انتخاب آن ها باید چندین هدف را در مرحله از بین ببرید. به عنوان مثال شخصی را با اسلحه اسنایپ مورد هدف قرار دهید که در فواصل هزار متری قرار دارند؛ یا برخی از اطلاعات سری را بدزید و کار های دیگری را انجام دهید که تمام این کار ها باعث تمام شدن آن مراحل خواهند شد.

البته در بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 در کنار مراحل کلی آن، برخی از مراحل فرعی و چالش های گوناگونی در نظر گرفته شده که با انجام دادن آن ها می توانید امتیاز ها و جوایز بیشتری را بدست آورید. البته روند کلی ماموریت های این بازی بسیار ساده بوده و سازندگان این بازی برای یکنواخت نشدن تجربه کردن آن مواردی را در نظر گرفته اند. یکی از این موارد در نظر گرفته شده، این است که بازیکنان می توانند شیوه انجام دادن مراحل بازی را به صورت دلخواه انتخاب کنند.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 برای PS4

امکان ابتکار عمل در بازی

در بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 امکان استفاده از سلاح ها و… به تصمیم بازیکن بستگی خواهد داشت. برای مثال شاید فکر کنید که Raven یک اسنایپر بوده و تمام مراحل موجود در این بازی با اسنایپ کردن به پایان برسد. اما این تصور کاملا اشتباه بوده و مراحل بازی با فرود آمدن شما در نقطه مورد نظر آغاز می شود و تصمیم گیری های بعدی آن بر عهده خودتان خواهد بود.

به عنوان مثال در بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 به شما ماموریت کشتن هدفی در فاصله 1200 کیلومتری داد خواهد شد و شما باید خود را به محلی مناسب جهت هدف قرار دادن آن برسانید؛ در طول مسیر شما به افراد دیگری برخوردار خواهید کرد که برای کشتن آن ها می توانید از کلت مجهز به صدا خفه کن و… استفاده کنید. البته سازندگان این بازی برای آن دسته از بازیکنانی که عاشق هیجان هستند مواردی را در نظر گرفته است

در بازی Sniper Ghost Warrior شخصیت بازی دارای سه اسلحه اسنایپ، رایفل و یک کلت می باشد که در کنار آن ها امکان استفاده از آیتم های دیگر نیز وجود خواهد داشت. بنابراین اگر دلتان برای کمی هیجان تنگ شد، می توانید از اسلحه رایفل برای کشتن دشمنان استفاده کنید. جدا از آزاد بودن روش های انتخابی برای انجام بازی، این موضوع در از بین بردن دشمنان نیز به خوبی مشاهده می شود. به این صورت که در بازی Sniper Ghost Warrior برای هدف قرار دادن دشمن اصلی باید به محلی مناسب بروید. پس از رفتن به محل مورد نظر می توانید از روش های گوناگونی برای از بین بردن آن استفاده نمایید؛ شما می توانید برای انتخاب روش مناسب با استفاده از دوربین خود به شناسایی منطقه بپردازید تا در نهایت مناسب ترین ایده را برای از بین بردن هدف انتخاب نمایید.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2

تنوع بسیار بالا در انتخاب سلاح و تجهیزات بازی

در بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 یکی از مواردی که موجب بهبود گیم پلی آن می شود، تنوع زیاد در انتخاب سلاح ها و تجهیزات بازی است. بهتر است بدانید در محیط این بازی چندین نمونه از اسلحه اسنایپر موجود می باشد که هر کدام از ویژگی های ظاهری و قابلیت های گوناگونی برخوردار هستند. به عنوان نمونه برخی از این اسلحه ها دارای وزنی سنگین و اندازه ای بزرگ می باشند؛ بنابراین گلوله هایی که این اسلحه ها شلیک می کنند از قدرت تخریب بالایی برخوردار خواهند بود.

همچنین در بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 نمونه های سبک تری از اسلحه اسنایپر وجود دارد که دارای سرعت شلیک بالایی هستند که البته قدرت تخریب آن ها ضعیف می باشد. در کل پیشنهاد می شود تا سلاح های موجود در بازی را بر اساس نوع ماموریت و جزئیات آن انتخاب کنید. همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، در این بازی از یک اسلحه رایفل برای نبرد های نزدیک استفاده شده است. در بازی Sniper Ghost Warrior اسلحه رایفل دارای تنوع بسیار خوبی بوده که علاوه بر آن می توان از یک شاتگان و حتی یک تیرکمان به جای آن استفاده نمود. این موضوع در مورد کلت های بازی نیز صادق بوده و شما می توانید نمونه های مختلفی از آن را انتخاب کنید.

همچنین در این بازی امکان شخصی سازی تمامی سلاح ها وجود خواهد داشت. به عنوان مثال شما می توانید برای کلت خود یک صدا خفه کن را خریداری نموده و یا دوربین اسلحه اسنایپرتان را با توجه به برد آن، شخصی سازی کنید. در بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 تجهیزات جانبی متنوعی مانند Drone برای استفاده قرار داده شده است. به طور کلی شما می توانید با استفاده از پولی که در نتیجه تکمیل مراحل به دست می آورید، تمامی موارد لازم را خریداری نمایید.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2

دریافت امتیاز در صورت انجام دادن ماموریت های بازی

در بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 هنگام اتمام ماموریت ها علاوه بر پول به شما امتیازی داده خواهد شد. با استفاده از این امتیاز شما می توانید قابلیت های شخصیت Raven یا تجهیزاتش را ارتقا بخشید. به عنوان نمونه شما می توانید قابلیت های حرکتی کاراکتر خود را بهبود بخشیده تا به این طریق هنگام راه رفتن صدای پای کاراکترتان شنیده نشود. همچنین در بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 می توانید آپدیت های مربوط به Drone را خریداری کرده و به کمک آن تیر های اسلحه خود را به سم آغشته کنید.

در کل وجود این ویژگی های بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت 2 امکانات شما را برای خلاقیت بخشیدن به گیم پلی بازی افزایش خواهد داد. قابلیت آزادی عمل یکی از ویژگی هایی بوده که به نحوی موجب افزایش جذابیت این بازی می شود. این مورد در تمامی جنبه های مراحل بازی به خوبی مشاهده می شود؛ زیرا شما می توانید با توجه به استراتژی خود برای نابودی دشمنان از سلاح های دلخواه و متنوعی استفاده نمایید. در کل در بازی Sniper Ghost Warrior دستتان برای پیاده سازی هر نوع استراتژی باز خواهد بود. البته نباید این موضوع را از یاد برد که از اهداف بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت 2 القای کردن حس قرارگیری در نقش یک اسنایپر است. بنابراین برای درک بهتر این حس باید کمی ریسک کرده و بازی را با درجه سختی بیشتری تجربه کنید.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2

وجود گزینه های کمکی در درجه های سختی آسان

در این بازی، گزینه های زیادی در درجه های سختی آسان وجود دارد که به کمک آن ها می توان به سادگی مراحل را به پایان رساند. اما در درجه های سختی بالاتر، گزینه های کمکی کمتری برای به پایان رساندن مراحل وجود خواهد داشت. به عنوان نمونه در آخرین درجه سختی مولفه هایی مانند HUD وجود نخواهند داشت؛ همچنین شما برای هدف قرار دادن دشمن اصلی خود باید براساس میزان وزش باد محل اصابت گلوله را محاسبه کنید. درکل بازی Sniper Ghost Warrior از گیم پلی بسیار مناسبی بهره می برد که البته نباید نقص های آن را از یاد برد. یکی از موارد موجود در خصوص بازی مسئله هوش مصنوعی می باشد.

نمی توان هوش مصنوعی این بازی را ضعیف خطاب کرد، زیرا دشمنان زمانی که متوجه حضور شما شوند مشکلاتی را برایتان به وجود خواهند آورد. البته هوش مصنوعی بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 دارای برخی باگ هایی می باشد؛ به عنوان مثال در برخی مواقع زمانی که در مقابل دشمنان قرار می گیرد و آن ها متوجه حضور شما می شوند، هیچ کاری برای از بین بردن شما نمی کنند. این موضوع کمی بر روی حال و هوای این بازی تاثیر منفی می گذارد. از دیگر نقاط ضعف این بازی می توان به بالا رفتن از موانع مختلف اشاره نمود. برای نمونه در بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 هنگام بالا رفتن از صخره ها، بازی تنها اجازه به بالا رفتن از نقاط خاصی را می دهد. این موضوع در جایگاه خود می تواند کمی آزار دهنده باشد، زیرا برای بالا رفتن از یک مکان ساده باید تلاش زیادی را بکار ببندید.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2

طراحی مناسب از نظر ویژگی های بصری

بازی Sniper Ghost Warrior با موتور کرای انجین طراحی شده است. این موضوع سبب شده تا از نظر ویژگی های بصری، این بازی در جایگاه مطلوبی قرار گیرد. همچنین محیط های این بازی از تنوع بسیار خوبی برخوردار هستند؛ در این بازی شما گاهی اوقات مجبور به انجام ماموریت در مناطق سبز و گاهی اوقات مجبور به انجام ماموریت در دل بیابان خواهید بود. همچنین نورپردازی بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 به خوبی انجام شده و در برخی مواقع شاهد صحنه های سینمایی شلیک با اسنایپر هستیم.

همچنین در این بازی شبیه سازی اسلحه ها به خوبی و بدون نقص انجام شده است. البته گرافیک این بازی از برخی جهات عملکرد ضعیفی دارد؛ برای نمونه افکت های در نظر گرفته شده برای انفجار و همچنین طراحی دشمنان تنوع آنچنانی ندارند. به طور کلی بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 از نظر فنی و همچنین از حیث صوتی در جایگاه خوبی قرار دارد. سازندگان این بازی برای اسلحه ها و همچنین موسیقی متن بازی از بهترین صدا گذاری ممکن استفاده کرده اند.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2

سخن پایانی

با این اوصاف بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 را نمی توان به عنوان یک بازی بی نقص و بدون مشکل دانست. اما به هر حال اگر طرفدار سبک بازی های شوتر هستید می توانید از انجام این بازی لذت ببرید. با وجود تمام مشکلات موجود در این بازی، حس قرار گرفتن در نقش یک تک تیرانداز و هدف قرار دادن دشمنان لذت بخش خواهد بود. مواردی مانند نشانه گیری دقیق با اسلحه، شلیک گلوله و نمایش حرکت گلوله به صورت اسلوموشن تا زمان برخوردار با هدف لذت دوچندانی را برای تجربه این بازی به ارمغان خواهد آورد. انجام بازی Sniper Ghost Warrior Contracts می تواند شما را برای 8 الی 9 ساعت سرگرم خود کند. بنابراین توصیه می شود تا به هیچ عنوان این بازی را از دست ندهید.

2 دیدگاه

    • سلام خدمت شما کاربر گرامی، برای تمامی کنسول ها منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی