پلی استیشن 5، بازی های PS1، PS2 و PS3 را اجرا نمی کند

پیش از این، سونی هنوز هیچ تاییدیه ای بر شایعات عدم پشتیبانی کنسول پلی استیشن 5 از بازی های پلی استیشن یک تا سه را نداده بود ولی شایعات این موضوع را تایید می کردند. حال خود جیم رایان به عنوان رئیس پلی استیشن این موضوع را تایید می کند و اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهد که این کنسول تنها می تواند بازی های پلی استیشن 4 و 5 را اجرا کند. این توضیحات به این دلیل ارائه شد که خود سونی در گذشته اطلاعاتی مبنی بر تکنولوژی Backward Compatibility را تایید کرده بود ولی گویا پلی استیشن 5 تنها از بازی های پلی استیشن 4 با این تکنولوژی پشتیبانی می کند.

این اتفاق چرا روی می دهد؟

اجرای بازی های نوستالژیک روی پلی استیشن 5 می تواند یکی از مهم ترین ویژگی های پیش روی ما باشد ولی باید بدانید که این تکنولوژی به دلیل ویژگی هایی مانند دوال سنس و همچنین SSD می تواند باعث شده است تا این کنسول در کنار تکنولوژی هایی که دارد نتواند بازی های نسل قبل را اجرا کند و پلی استیشن 5 (PS5) می تواند تنها بازی هایی که در پلی استیشن 4 مورد استفاده بوده است را نیز پشتیبانی کند. این قابلیت باعث می شود تا انتقادات زیادی نسبت به پلی استیشن داشته باشیم که البته سونی هم خود عنوان کرده است که به دلیل تکنولوژی های بازی های نسل نهم، عملا امکان وجود این کار وجود نداشته است.

مایکروسافت اما بر خلاف سونی از این قابلیت بر روی کنسول نسل نهم خود برای اجرای تمامی بازی های نسل های گذشته استفاده کرده است و شما می توانید این بازی ها را اجرا کنید. با این حال به نظر می رسد که سونی به این دلیل که فعالیت طولانی تری در این زمینه داشته است، نتوانسته است در این زمینه موفق باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی