رونمایی سونی از دسته DualSense پلی استیشن 5

سونی برای آن که بار دیگر گیمرها را با پلی استیشن 5 محصول جدید خود شگفت زده کند، نسبت به ارائه برخی از مشخصات دسته DualSense و همچنین چند عکس از این محصول اقدام کرده است. ما هم قصد داریم در این بخش با شما در این خصوص صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. با ما در ادامه همراه باشید.

آقای هیدیاکی نیشینو به عنوان یکی از مسئولان سونی در بخش برنامه ریزی اکوسیستم پلی استیشن به شمار می رود و در زمان انتشار رسمی دسته DualSense، عنوان کرد که این مسئله می تواند یکی از مهم ترین قدم های ساخت PS5 به شمار رود. وی همچنین گفته است که این شرکت در اقدامی کنترلر تولید شده را برای شرکت های توسعه دهنده بازی های PlayStation 5 ارسال کرده است تا نسبت به تطبیق دسته و حالات بازی اقدام شود. همچنین آقای نیشینو عنوان کرده است که گیمر می تواند ارتباط بیشتر و قویتری با بازی داشته باشد و در جهان های ویدیویی می توانید زندگی بهتری داشته باشید. همچنین صدای سه بعدی که از سوی شرکت Tempest 3D Audio Tech تولید شده است، کنترلر جدید پلی استیشن 5 را قادر می سازد تا ارتباط بهتری با کاربر داشته باشد و گیمر غرق در بازی خواهد شد. این محصول بر اساس استاندارد تولید دوال شاک 4 برای PS4 تولید شده است و همچنین برخی از تغییرات برای بهبود این محصول ارائه شده است.

DualSense controller
دسته DualSense

DualSense چه ویژگی های خاصی را به پلی استیشن 5 اضافه می کند؟

کنترلردوال سنس به این دلیل که می تواند با تکنولوژی Haptic Feedback لرزش های دقیق تری را ایجاد کند، یکی از بهترین گزینه هاست. برای مثال زمانی که شما در یک جاده خاکی یا شنی در حالت رانندگی هستید، میزان شوک وارد شده نسبت به آسفالت تفاوت دارد و از این روی می توان گفت که این محصول گزینه ای جذاب برای انجام بهتر بازی به شمار می رود. در ادامه بررسی DualSense مورد استفاده در پلی استیشن 5 باید بگوییم که دکمه های R2 و L2 از تکنولوژی Adaptive Triggers برخوردار می باشد که به گیمر کمک می کند تا بتواند برای هدف گیری و شلیک، بر اساس میزان فشار وارد کرده، میزان مشخصی از متغیر ها را دریافت کند که این مسئله باعث می شود تا گیمر بتواند احساس واقعی تری در بازی داشته باشد. برای مثال در یک بازی زمانی که می خواهید کمان در دست بگیرید، می توانید با افزایش میزان فشار به دسته، میزان بیشتری از دقت در هدف گیری را داشته باشید. این ویژگی ها توسط سازنده بازی ها باید مورد استفاده قرار گیرند و می توان گفت که شاید در نسخه های بعدی برای سال های آینده می توانیم از این ویژگی بیشتر استفاده داشته باشیم.

DualSense controller
دسته DualSense

میکروفن دوال سنس، بازی آنلاین جذاب تر با پلی استیشن 5

معرفی بازی Final Fantasy در رویداد Showcase پلی استیشن 5

دیگر نیازی به داد زدن برای ارتباط با دوستان در بازی های آنلاین وجود ندارد و می توان گفت که سونی با تغییر زاویه قرار گیری میکروفن و همچنین تقویت میکروفن، دوال سنس را در پلی استیشن 5 به یکی از بهترین گزینه های موجود برای بازی تبدیل کرده است. علاوه بر تمامی تفاوت ها، سونی این بار باتری بهتری را مورد استفاده قرار داده است و به صورت رسمی اعلام کرده است که برای شارژ دسته های دوال سنس در کنسول PS5 باید از درگاه USB-C استفاده داشته باشیم. این قابلیت می تواند برای افزایش میزان سرعت شارژ دسته ها مورد استفاده قرار گیرد و همچنین گزینه Share نیز یکی از دکمه هایی است که برخلاف دوال شاک دسته های PS4 این بار جای خود را به گزینه Create داده است. به نظر می رسد که تغییر نام این دکمه به این دلیل بود که احساس می شد، سونی این کار را از روی مایکروسافت ایکس باکس کپی کرده است. شما با این دکمه می توانید لحظات بازی کردن خود را روی اینترنت به اشتراک بگذارید. در واقع این ویژگی بیشتر برای گیمرهای سطح بالا مورد استفاده است.

DualSense controller
دسته DualSense

از دیگر تفاوت هایی که میان دوال شاک و دوال سنس وجود دارد را می توان تغییر در موقعیت قرارگیری دکمه Light Bar دانست. در واقع این بار لایت بار بر روی تاچ پد دسته ها قرار دارد و سونی می گوید که این بار به دنبال آن است که بتواند امکانات جادویی را به گیمرها ها القا کند.

در نهایت می توان گفت که دوال سنس آن طور که مدیران پلی استیشن 5 می گویند، می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما برای بازی باشد و سونی به دنبال آن است که در ساخت دسته های ارگونومی گوی سبقت را از شرکت رقیب یعنی مایکروسافت برباید. شما می توانید بازی کردن را با استفاده از این دسته ها لمس کنید و در انتها به این نتیجه می رسیم که صبر کردن ما برای ارائه کنسول جدید پلی استیشن تحت عنوان پلی استیشن 5 آن قدر ها هم بیهوده نبوده است. همه ما منتظر روزی هستیم که بالاخره این کنسول بازی نیز معرفی و پس از آن وارد بازار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی