بررسی بازی Street Power Football

شاید بسیاری از عاشقان فوتبال برای تجربه این بازی بیقرار باشند اما قبل از اقدام به انتخاب این بازی پیشنهاد می شود از این بخش که به بررسی بازی Street Power Football میپردازد، غافل نشوید.

قطعا تجربه فوتبال بازی کردن در خیابان و با شخصیت های بامزه و جذاب برای تمامی فوتبال دوستان جذاب است و بدون شک تمامی گیمرها با دیدن تیزر بازی فوتبال خیابان مشتاق انجام آن می شوند تا بتوانند تجربه اجرای تکنیک ها و لایی کشیدن ها را نیز در مینی گیم داشته باشند. اما برای آنکه بدانیم بازی فوتبال خیابان به راستی جوابگوی این نیازها و هیجانات است، باید اقدام به بررسی بازی Street Power Football کرد تا گیمر با چشمی باز وارد میدان مسابقه شود.

بازی Street Power Football

بعضی از بازی ها برای اثبات خوبی یا بدی شان نیاز به زمان دارند. اما بازی فوتبال خیابان در همان دقایق اول ضعف هایش را به رخ می کشد و گیمر را وادار به عقب نشینی می کند. جالب آنجاست حتی علاقمندان به فوتبال نیز از این بازی خسته و ناامید می شوند.

با بررسی بازی Street Power Football به راحتی می توان به اهمیت فنی و مخصوصا فیزیک پی برد. بعد از تعویض موتور سری فیفا به فراست‌بایت این بازی با مشکلات فیزیکی روبرو شد نمونه آن نحوه برخورد بازیکن ها است که کاملا مصنوعی شده و روند بازی را با مشکل روبرو کرده است اما بازی Street Power Football به همگان اثبات کرد امکان دیدن مشکلات فیزیکی بیشتر از این بازی هم وجود دارد. در واقع می توان گفت بازی Street Power Football به همگان ثابت می کند که فیزیک می تواند تا این حد هم بد باشد. در این بازی حرکت دادن دست بازیکن ها، پاس دادن، شوت کردن و … همگی بسیار عذاب آور و سخت است.

بازی Street Power Football

با اینکه این بازی در حال و هوای آرکید است و قاعدتا نباید از آن انتظار پاس های دقیق و شبیه سازی واقعی داشت اما مشکلات عمیق بازی حتی با توجیه ارکید بودن آن قابل چشم پوشی نیستند. این بازی واقعا امکان یک تجربه شیرین از پاس دادن، شوت کردن و … را از گیمر دریغ می کند همین امر رسیدن به اهداف را سخت کرده است.

نقد و بررسی بازی Street Power Football تنها به فیزیک آن محدود نمی شود. این بازی از چندین حالت پیروی می کند و فضای آن داستان گونه است یعنی گیمر می تواند کاراکتر خود را انتخاب کند و در مسابقات مختلف جهانی شرکت کند تا به شهرت برسد. این بخش از داستان قطعا جذاب است اما مشکل از آنجایی شروع می شود که بعد از یک ساعت تجربه این بازی، تکرار آغاز می شود و این امر بازی را کسل کننده می کند. این کسل کننده بودن بازی حتی با حضور چهره های معروف فوتبال خیابانی و معرفی شما به شهر های جدید نیز از بین نمی رود.

در بازی امکان تجربه مینی‌گیم‌های مختلف به شکل مجزا وجود دارد به طور مثال می توان در این بازی تجربه سه در برابر سه را داشت، از طرفی مینی گیم دیگری چالشی برای هدف قرار دادن آیتم‌های مختلف با توپ ایجاد می کند که در نهایت می توان با لایی زدن به گل رسید. بعد از زدن گل امکان اجرای حرکت های نمایشی وجود دارد که با استفاده از کلیک زنی درست می توان حرکات تکنیکی را انجام داد و امتیاز جمع کرد. این مراحل گفته شده در ظاهر جذاب و پر هیجان است اما متاسفانه در این بازی آنقدر این کارها سخت انجام می شود که گیمر در نهایت به جای تجربه هیجان تنها با حوصله ی سر رفته به بازی پایان می دهد.

بازی Street Power Football

در بازی فوتبال خیابان علاوه بر فیزیک بد، مجبور به تحمل نبودن چالش در رقابت ها نیز هستید. برای بازیکن ها حرکات ویژه ای در نظر گرفته شده است که بعد از پر شدن نوار در اختیار گیمر قرار می گیرد. تنها با چند بار زدن کلید دریبل می توان به راحتی در کمتر از چند ثانیه نوار را پر کرد. حرکت ویژه از پر کردن نوار جالبتر است و به این شکل است که از هر نقطه از زمین که توپ شوت شود به گل تبدیل می شود یعنی گیمر کافیست توپ را به دست بگیرد و در این صورت حتی بدون نیاز به کلید دریبل می تواند تنها با شارژ ضربه ویژه به گل برسد. بدون شک به علت فیزیک آزار دهنده پاس کاری در طی بازی، گیمرها تکیه بر این روش ساده گل زنی را ترجیح می دهند.

حالا اگر به غیر از فوتبال به سراغ مینی گیم های دیگر بروید نباید انتظار تجربه دلنشینی داشته باشید. در هنگام شوت زدن علاوه بر فیزیک آزار دهنده، زاویه بد دوربین نیز دردسرساز شده است. یک فلش هدف را نشان می دهد و با استفاده از آن فلش باید توپ را شوت کرد اما دوربین همیشه یک زاویه دارد که این موضوع امکان دیدن درست هدف را ممکن نمی سازد. درست است که می شود دوربین را با دست تنظیم کرد اما این حالت بین صفر و یک متغیر است یعنی یا چپ یا راست و امکان تنظیم زاویه دلخواه وجود ندارد. پس برای هدف قرار دادن آیتم ها باید چندین بار آزمون و خطا کرد که نتیجه جز کسر امتیاز در بر نخواهد داشت.

حالا در ادامه بررسی گیم پلی بازی Street Power Football کافیست به دریبل زدن و یا لایی کشیدن اشاره شود. زمین این بازی مانند قفس می ماند و دروازه های آن بسیار کوچک است و در این محیط باید با زدن درست کلیدها اقدام به دریبل زنی کرد و یا نگذاشت حریف با دریبل زدن به گل برسد. درست است که نمی شود ایده این قسمت را نادیده گرفت اما فیزیک بازی باز دردسر ساز شده است به طوری که در طی بازی بعد از یک دریبل موفق به جای آنکه توپ از آن شما باشد به رقیب رسیده و او به راحتی به گل می رسد. یعنی به بیان دیگر در همه حالات شما گل می خورید و این قبیل نقطه ضعف ها امتیاز بازی Street Power Football را به حداقل ممکن رسانده است.

بازی Street Power Football

از جذابیت های این بازی حرکت های نمایشی است که در آن مانند فری استایلر‌ها با انجام حرکت های تکنیکی می توان امتیاز جمع کرد. در این بخش که جذاب ترین بخش بازی است می توان تجربه ای نزدیک به بازی‌های ریتمیک کسب کرد و با زدن درست کلید ها و یاد گرفتن حرکات قابل اجرا و انجام پشت سر هم آن ها تماشاگران را سرگرم کرد. هرچند تنوع حرکات در این بخش زیاد نیست اما بدون شک بهترین و جذاب ترین بخش این بازی است و تنها در این بخش می شود کمی سرگرم شد. امکان بازی چند نفره هم در این بازی ایجاد شده است اما حضور در مقابل بازیکن واقعی از مشکلات این بازی کم نکرده است.

در بررسی بازی لازم است به نقاط قوت نیز اشاره شود. یکی از جذابیت های بازی طراحی بازیکن ها ست که به شکلی بامزه و مناسب با حال و هوا انجام شده است. یکی دیگر از محاسن آن انتخاب موسیقی مناسب است.

اما آنچه سبب شده است که از این بازی توقع بالا داشت قیمت 50 دلاری آن است یعنی ده دلار کمتر از بازی های AAA و این مبلغ برای بازی خیابانی فاقد هیجان که از حالت مفرح به دور است به صرفه نیست. بدون پرده اگر بخواهیم سخن بگوییم پرداخت ده دلار هم برای این بازی بسیار زیاد است پس توصیه می شود از این بازی فاصله بگیرید چون ارزش تجربه کردن ندارد. بررسی این بازی بر روی پلی استیشن 4 صورت گرفته است.

برای مشاهده قیمت و خرید بازی Street Power Football برای PS4 به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی