بررسی Super Mario 3D All-Stars

بازی Super Mario 3D All-Stars به‌عنوان کالکشن یادبود 40 سالگی ماریو برای علاقه‌مندان به این بازی محبوب و قدیمی در اختیار کاربران قرارگرفته است. این مجموعه که به‌صورت HD در اختیار کاربران کنسول نینتندو سوییچ قرارگرفته است کلکسیونی از سه عنوان دوست‌داشتنی و قدیمی مجموعه بازی‌های ماریو است.

همه شما قطعاً ماریو مجموعه بازی‌های آن را به یاد دارید. فرقی نمی‌کند که متولد چه دهه‌ای باشید این شخصیت این‌قدر محبوب و دوست‌داشتنی بوده که در تمام سنین توانسته طرفداران پروپاقرصی را برای خود جمع کندی. ماریو یا همان قارچ خور دوست داشتی در طول این سال‌ها توانسته است در مجموعه بازی‌های زیادی حضور پیدا کند و حالا مجموعه‌ای عظیم از انواع بازی‌های مفرح و شاد بانام ماریو ساخته و روانه بازار شده‌اند.

بازی ماریو را می‌توان یک یاز معروف‌ترین و موفق‌ترین بازی‌های کنسولی در تمام ادوار نام برد. تقریباً می‌توان گفت که این بازی به‌عنوان برند کنسول‌های نینتندو شناخته می‌شود و حکم یک بازی برنده و پرفروش را برای این کنسول ایفا می‌کند. اولین بار این بازی در سال 1993 عرضه شد و بعدازآن نیز نسخه‌های متفاوتی و جالبی از این بازی مطرح روانه بازار شد.

بازی Super Mario 3D All-Stars
بررسی بازی Super Mario 3D All-Stars

معرفی کالکشن Super Mario 3D All-Stars

Super Mario 3D All-Stars بر اساس همان سبک ساخته‌شده در سال‌های ابتدایی کنسول نینتندو (Nintendo) ساخته‌شده است و تنها تفاوتی که با نسخه‌های آن زمان دارد این است که به‌صورت سه‌بعدی ساخته‌شده است. همچنین کیفیت بازی به‌صورت HD است. البته منظور از سه‌بعدی در این بازی به این معناست که جریان بازی در یک دنیا باحالت سه‌بعدی رخ می‌دهد و دیگر شاهدبازی‌ها در دنیای دوبعدی و خطی این مجموعه نخواهیم بود.

مجموعه بازی‌های موجود در کالکشن Super Mario 3D All-Stars

در این کالکشن Super Mario 3D All-Stars سه بازی معروف از مجموعه بازی‌های ماریو وجود دارند که باهم نگاهی کوتاه به آن‌ها خواهیم داشت:

  1. در مجموعه بازی‌های ماریو اولین بازی که به‌صورت سه‌بعدی ساخته‌شده است بازی محبوب Mario 64 است. در این بازی یک دنیای جدید و یک گیم پلی جدید به بازی‌کننده‌ها معرفی شد. تغییرات مثبت این بازی به‌قدری بالابود که به‌سرعت توانست خود را در بین هواداران محبوب کند و به یکی از نسخه‌های خاص در طول این سال‌ها تبدیل شود.
  2. بازی بعدی یک بازی محبوب روی کنسول گیم کیوب بود که یکی از درگیرترین و جالب‌ترین گیم پلی‌ها را در بین تمام عنوان‌های ماریو دارد. بازی محبوب Mario Sunshine را می‌توان یکی از چالش‌برانگیزترین بازی‌های این مجموعه دانست که برای خود طرفداران بسیاری دارد.
  3. آخرین بازی از مجموعه کالکشن Super Mario 3D All-Stars درواقع یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ماریو است که توانست در هنگام عرضه روی کنسول Nintendo Wii حسابی غوغا کند. بازی Super Mario Galaxy در هنگام عرضه و سال‌ها بعدازآن همچنان در حال رکوردشکنی بود و عنوانی بود که توانست حسابی در دنیای بازی‌های رایانه‌ای سروصدا به پا کند.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید Super Mario 3D All-Stars شامل سه بازی فوق مطرح از مجموعه بازی‌های ماریو است که در طول این سال‌ها به بازار عرضه‌شده‌اند. حال این بازی‌ها باکیفیت HD و با گرافیک بهتر و ساختاری سه‌بعدی در اختیار بازی‌کننده‌ها قرارگرفته است تا در 40 امین سالگرد تولد ماریو این لوله‌کش جذاب و پرجنب‌وجوش ما شاهد یک کالکشن از بهترین بازی‌های این شخصیت نیز باشیم.

بررسی بازی Mario 64 در مجموعه Super Mario 3D All-Stars

بازی Mario 64 در کنسول نینتندو سوییچ باکیفیت 720P اجرا می‌شود. این بازی در زمان انتشار به‌عنوان اولین بازی ماریو به‌صورت سه‌بعدی شناخته می‌شد. بااینکه عنوان انقلابی بود و گیم پلی جذاب و روانی داشت اما نکته آزاردهنده‌ای که در این بازی وجود داشت دوربین بدقلق آن بود.

تریلر زمان عرضه بازی Super Mario 3D All-Stars

دوربین بازی در بعضی از مواقع بسیار بدعمل می‌کرد و زاویه مناسب را در اختیار بازیکن قرار نمی‌داد. البته این مورد در بعضی مراحل بازی روی اعصاب بود و در بیشتر مواقع مشکلی ایجاد نمی‌کرد. همین مشکل در نسخه بهبودیافته این بازی نیز مشاهده می‌شود. بااینکه کنترل بازی به‌صورت کامل تغییر پیداکرده است و بر اساس کنسول نینتندو سوییچ بهینه‌شده است اما بااین‌حال همچنان دوربین بازی روی در بعضی از مواقع روی اعصاب است.

در خصوص کیفیت گرافیک بازی باید بگویم که این بازی همچنان همان بازی جذاب سال‌های دور است. رنگ و لعاب بازی در کالکشن Super Mario 3D All-Stars بسیار زیباتر شده است. رنگ‌ها طبیعی‌تر و پویاتر شده‌اند و شما شاهد یک دنیای رنگی از ماریو هستید که بسیار چشم‌نواز است.

بازی Super Mario 3D All-Stars

به این نکته باید توجه کنید که این بازی حکم یک نوستالژی را برای خیلی از بازی‌کننده‌ها دارد. گیم پلی این بازی در زمان خود بسیار انقلابی بوده اما با توجه به عناوین امروزی خیلی جذاب تلقی نمی‌شود. همچنین مراحل این بازی را می‌توان سرگرم‌کننده دانست. ساختار مراحل بازی همچنان برای خیلی از بازی‌کننده ممکن است چالش‌برانگیز باشد اما در بعضی از بخش‌ها ایراد دوربین اعصاب‌خردکن بازی در کنار مراحل سخت باعث می‌شود که بازیکن حسابی کلافه شود. فکر کنید که ماریو در این بازی در حال لیز خوردن و سرخوردن است و زاویه دوربین اصلاً آن چیزی نیست که انتظارش رادارید.

درنهایت باید گفت که این بازی در مجموعه Super Mario 3D All-Stars حکم یک نوستالژی دیوانه‌وار را دارد که برای طرفداران پروپاقرص ماریو تدارک دیده است. این بازی می‌تواند تا ساعت‌ها شمارا سرگرم کنید. به‌صورت معمول اگر بازیکن حرفه‌ای ماریو باشید می‌توانید این بازی را در بازه زمانی 10 الی 12 ساعته به پایان برسانید.

بررسی بازی Mario Sunshine در مجموعه Super Mario 3D All-Stars

شاید تابه‌حال اسم بازی ماریو Sunshine به گوش شما نخورده باشد. این بازی برای کنسول گیم کیوب عرضه شد و از بد زمانه این کنسول درزمانی وارد بازار شد که جنگ کنسول‌ها بین ایکس باکس و ps2 شروع‌شده بود. البته که برنده قاطع این جنگ در نسل ششم کنسول PS2 بود. این کنسول باعث شد که بازی‌های جذاب زیادی روانه بازار شوند و همچنین بازی‌های جذاب زیادتری نیز در دیگر کنسول‌ها اصلاً دیده نشوند !

همین نکته کفایت می‌کند که بعدازاین نسل کمپانی محبوب سگا فرآیند تولید کنسول خود را متوقف کرد و دیگر به سراغ تولید کنسول نرفت! حتی کنسول مطرح و جذاب نینتندو که بانام گیم کیوب عرضه می‌شد کمتر به چشم خریداران آمد و عناوینی جذابی هم که برای این کنسول عرضه می‌شد کمتر دیده شدند.

بازی ماریو Sunshine با توجه به اینکه در زمان انتشار خودش در کنسول گیم کیوب اصلاً دیده نشد و جزء آثاری است که اگر دوباره منتشر نمی‌شود حسرت آن به دل اکثر گیمر ها می‌ماند. اگر تا به امروز این بازی را تجربه کرده‌اید باید هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه بازی Super Mario 3D All-Stars اقدام کنید.

Mario Sunshine

بازی ماریو Sunshine در زمان انتشار خودش اقدام به ابتکارهای جالبی زد که هم خوب بودند و هم بد. بدترین کاری که نینتندو با این بازی کرد این بود که در کات سین‌های بازی از صداپیشگانی استفاده کرد که اصلاً مناسب نبودند و دیالوگ‌های گفته‌شده آن‌ها به بدترین شکل ممکن در بازی شنیده می‌شد! البته همین ایراد به نسخه موجود در کالکشن Super Mario 3D All-Stars راه پیداکرده است و بازی با همان صداپیشگان عرضه‌شده است. به‌جز این مورد می‌توان گفت که تقریباً تمام تغییراتی که در این بازی اعمال شد باعث شد که ما شاهد یک نسخه از بازی ماریو باشیم که بسیار جذاب و نفس‌گیر، پویا و هیجان‌انگیز باشد.

تریلر زمان عرضه بازی Super Mario 3D All-Stars

گیم پلی بازی بر اساس یکی از ابزارهای این لوله‌کش معروف ساخته‌شده است. ماریو در این بازی یک پمپ آب سخنگو را همراه خود دارد! این پمپ آب قرار است هم صلاح شما باشد، هم یار شما باشد، هم جت پک شما باشد و هم در هنگام دویدن به‌عنوان Booster برای شما عمل کند.

داستان بازی در خصوص پاک‌سازی یک جزیره از لجن است و شما باید با استفاده از این پمپ آب مراحل بازی را پیش ببرید و جزیره را از لجن و کثافت پاک‌کنید. در نسخه اولیه بازی گیم پلی به‌شدت جذاب و روان بود ولی نینتندو همان را هم برای کنسول نینتندو سوییچ به بهترین شکل ممکن بهینه‌سازی کرده است تا شما به‌راحتی و با کنترلی خوب و دقیق بازی را انجام داده و از آن لذت ببرید.

رنگ و گرافیک بازی در نوع خود عالی‌ترین است و هر بار که شما بخشی از جزیره را پاک‌سازی می‌کنید می‌توانید شاهد رنگ‌بندی زیبا و گرافیک جذاب و دل‌نشین بازی باشید. عنصر اصلی در این بازی آب است و شما باید با استفاده از این مراحل بازی را رد کنید هرچه که بشورید رنگ و زیبایی بازی بیشتر می‌شود!

بازی Super Mario 3D All-Stars

دشمن شما در این بازی از یک ‌قلم‌موی جادویی برای کثیف کردن همه‌چیز استفاده می‌کند. این دشمن که Shadow Mario نام دارد در تمام لحظات بازی در پی این است که این‌همه رنگ و زیبایی را از بین ببرد و کنترل مردم و گیاهان و جانداران موجود در بازی را در کنترل خود بگیرد.

بازی ماریو Sunshine در کالکشن Super Mario 3D All-Stars در کنسول نینتندو سوییچ در حالت داک روی کیفیت 1080p اجرا می‌شود و در حالت دستی روی کیفیت 720. این بازی تمام نواقص بازی Mario 64 را از بین می‌برد و یک بازی جذاب با داستانی گیرا و گیم پلی درگیر کننده را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. اینت بازی می‌تواند تا ساعت‌ها شمارا دیگر کند.

بررسی بازی Super Mario Galaxy در مجموعه Super Mario 3D All-Stars

بازی Super Mario Galaxy روی کنسول فوق مطرح Wii عرضه شد. این کنسول در زمان انتشار خود توانست سروصدای زیادی به پا کند و بازی‌های جذابی برای این کنسول عرضه‌شده. بازی Super Mario Galaxy را می‌توان یکی از بازی‌های شاهکار مجموعه ماریو نامید که باعرضه Super Mario 3D All-Stars دوباره به دست گیمر ها رسیده است.

این بازی در بعضی از مراحل خود پا را فراتر از یک شاهکار می‌گذارد. به همین دلیل هم نینتندو تصمیم گرفت که این بازی را برای دارندگان کنسول نینتندو سوئیچ عرضه کند تا آن‌ها نیز این فوق شاهکار نینتندو را تجربه کنند. این بازی یکی برگ برنده‌های کنسول نینتندو Wii و توانستن فروش بسیار موفقی را روی این کنسول تجربه کند. انواع امتیازات کامل را از منتقدین دریافت کنید جایزه‌های زیادی را از آن خود کند.

ویژگی اصلی بازی Super Mario Galaxy را می‌توان مراحل بسیار متنوع و گیم پلی بسیار جذاب آن دانست. سازندگان این بازی برای آن سنگ تمام گذاشتند. داستان بازی کاملاً درگیر گیم پلی آن است. شما از یک سیاره به سیاره دیگری منتقل می‌شوید و حال باید در یک دنیای جدید با ویژگی‌های جدید بازی کنید!

Super Mario Galaxy

در عرض چند دقیقه شما از یک سیستم گیم پلی در مجموعه بازی‌های ماریو به یک سیاره دیگر می‌روید. حال در این سیاره جدید شما باید مراحل بازی را انجام دهید. کنترل شخصیت ماریو در این بازی بی‌نظیر بود و همین کنترل با بهبودهای زیاد در کالکشن Super Mario 3D All-Stars روی کنسول نینتندو سوییچ منتشرشده تا ما شاهد یک کنترل بی‌نقص از بازی باشیم.

تریلر زمان عرضه بازی Super Mario 3D All-Stars

گرافیک بازی واقعاً شاد است. همین جلوه‌های گرافیک بازی باعث شده است که این عنوان در بین برترین عناوین ماریو شاید جزء سه تای اول باشد. اگر کمی اغراق داشته باشید حتی می‌تواند بهترین عنوان هم باشد! گیم پلی بازی به نسخه‌های پیشین خود وفادار مانده است اما بیشترین چیزی که به چشم می‌آید قابلیت‌های جدید ماریو است که شما برای پیشبرد مأموریت‌ها در بازی به آن‌ها به‌شدت نیاز دارید. جهان جدید بازی باعث شده است که تقریباً در تمامی مراحل شما قابلیت‌های جدید ماریو را استفاده کنید و در کنار کنترل روان و گیم پلی جذاب شاهد دنیای رنگی و زیبای ماریو نیز باشید. بازی Super Mario Galaxy از آن عناوینی است که هرلحظه که آن را برای بار چندم هم که شده بازی کنید بازهم مجذوبان خواهید شد. این بازی در کنسول نینتندو سوییچ در حالت داک باکیفیت 1080p اجراشده و در حالت دستی روی 720 اجرا می‌شود. همین امر باعث شده است که کیفیت بافت‌ها و رنگ‌ها در این بازی به‌شدت جذاب باشد. صداگذاری و موسیقی این بازی همانند نسخه اصلی بوده همچنان بی‌نظیر و بی‌نقص است. فضای بازی به‌شدت شاد و گیم پلی بازی به‌شدت مفرح و دیوانه کننده است و می‌تواند تا ساعات‌ها شمارا سرگرم کند.

کلام آخر

در مجموعه Super Mario 3D All-Stars سه عنوان از بازی‌های جذاب ماریو قرار داده‌شده است و گل سرسبد آن‌ها نیاز بازی Super Mario Galaxy است. این کالکشن می‌تواند تا ساعت‌ها شمارا سرگرم کند. این کالکشن بازی می‌تواند در مجموعه چیزی حدود 52 ساعت شمارا درگیر گیم پلی‌های جذاب و ناب ماریو کند. البته اگر ماریو باز حرفه‌ای باشید قطعاً می‌دانید که بازی‌های ماریو دارای مراحل فرعی و داستانی زیاد است و برای اینکه این بازی‌ها را به‌صورت 100 درصد انجام دهید به زمانی به مراتبی بیشتر از این مقدار نیاز خواهید داشت. اگر برای اولین بار است که با خرید کالکشن Super Mario 3D All-Stars سراغ بازی‌های ماریو می‌روید بدانید که شاید روزها و هفته‌ها درگیر این بازی و کالکشن جذاب خواهید شد. این بازی‌ها می‌توانند تا مدت‌ها ذهن شمارا شاد و فعال نگه‌دارند.

بازی Super Mario 3D All-Stars
بررسی بازی Super Mario 3D All-Stars

برای شما که شاید اولین بار است می‌خواهید مجموعه بازی‌های ماریو را با کالکشن Super Mario 3D All-Stars انتخاب کنید باید بگویم که گیم پلی بازی‌های ماریو فارغ از ظاهر جذاب و کودکانه‌ای که دارند بسیار سخت و در بعضی مواقع چالش‌برانگیز خواهد بود. بازی ماریو در مراحل ابتدایی به‌خوبی شمارا آموزش می‌دهد و بعد از چند مرحله شمارا وارد دنیای سخت و چالش‌برانگیز خود می‌کند. مراحلی که انجام دادن آن‌ها برای شما بسیار سخت و انجام ندادن آن‌ها و رها کردن و دل کندن از بازی سخت‌تر می‌باشد!
در هنگام عرضه کالکشن Super Mario 3D All-Stars بسیاری از طرفداران ماریو خواهان عرضه بازی Super Mario Galaxy 2 در این کالکشن بودند که نینتندو این کار را انجام نداد و به نظر می‌رسد نینتندو در سال‌های بعد و شاید ماه‌های بعد بخواهید نسخه دوم از بازی فوق شاهکار خود را روی کنسول نینتندو سوییچ عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی