مفهوم پینگ و روش های کاهش پینگ در بازی

پینگ یا اصطلاحا تاخیر یکی از مهم ترین مفاهیمی است که در بازی های آنلاین توجه زیادی به آن می شود و اهمیت بسیار زیادی برای گیمرهایی دارد که به صورت آنلاین با دیگر بازیکنان به رقابت می پردازند. بیشتر گیمرها، مخصوصا در بازی های شوتر با من در این باره هم عقیده اند که اهمیت این مفهوم در کنار چند مفهوم دیگر می تواند سبب شود تا شما بهتر در بازی های آنلاین از خود واکنش نشان دهید. در بازی های آنلاین وقفه و lag شاید مهمترین مشکلاتی است که یک پلیر با آن برخورد خواهد کرد و می تواند حتی سبب عصبانیت گیمرهای زیادی شود.

زمانی که این اتفاق برای شما می افتد، حتما به این فکر افتاده اید که در سیستم شبکه و انتقال دیتا چه اتفاقی رخ می دهد و همیشه به دنبال این هستید که راهکاری برای کاهش دادن این تاخیر و بهبود آن در هنگام بازی کردن پیدا کنید، تا لذت مبارزات گروهی را برای خود چند برابر کنید. اما برای دانستن این موضوع، باید ابتدا به روش های اتصال رایانه به شبکه و تاثیر آن بر روی گیم پلی بازی های آنلاین نیز اشاره کرد که در بخش زیرین 5 دلیل عمده برای به وجود آمدن پینگ بالا و تاخیر در بازی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

• کیفیت سرویس دهنده اینترنت که به آن ISP نیز گفته می شود.
• سرعت ارتباط با اینترنت
• میزان پهنای باند
• تنظیمات بخش فایروال که به صورت مستقل از آنتی ویروس کار می کند.
• موقعیت جغرافی و فاصله شما با سرورهای اصلی

مفهوم پینگ در بازی چیست؟

پینگ در اصل یک ابزار شبکه ای است که می تواند به عنوان یک سیگنال داده های مختلفی را با خود حمل کند. این سیگنال از طریق شبکه اینترنت به رایانه دیگری که در همان شبکه حضور دارد ارسال می شود و پاسخ انجام یک کار را مجددا بعد از پردازش و تایید به رایانه اولیه باز می گرداند. این سیگنال با واحد ms (میلی ثانیه) نام گذاری شده است و می تواند بسته های مبدا را به مقصد و سپس بعد از انجام پردازش به مبدا مجددا ارسال کند. در یک حالت دیگر پینگ را زمانی که بین یک سرویس گیرنده (کلاینت) و سرویس دهنده (سرور) نیز در نظر بگیرید اصطلاحا به آن تاخیر یا latency نیز گفته می شود، که می تواند داده ها را از سرویس به سرویس گیرنده انتقال دهد.

مفهوم پینگ و روش های کاهش پینگ در بازی

ریشه اصلی کلمه پینگ به جنگ جهانی دوم برمی گردد، جایی که از این اسم به عنوان یک سیگنال مهم در سونار استفاده می شد، که زیردریایی ها از آن برای بررسی دقیق فاصله خود با کشتی ها و اجسام دریایی دیگر استفاده می کردند. بازخورد این سیگنال به یک قطعه فلزی صدای بلندی را ساطح که میکرد که به آن اصطلاحا پینگ گفته می شد و بعد از آن، از این واژه برای بیان یکی از پایه ترین، ابزارهای اینترنت استفاده می شود.

مفهوم پینگ و روش های کاهش پینگ در بازی

یکی دیگر از کاربردهای پینگ، تست برقراری ارتباط دقیق یک رایانه با شبکه نیز می باشد. در دنیای رایانه پینگ در بخش گیم و در بخش شبکه دو مفهوم جدا را دارد و در بخش بازی بیشتر به معنای سرعت تاخیر انتقال اطلاعات می باشد.

پینگ بالا یا پینگ پایین چیست؟

عبارت های پینگ بالا و پینگ پایین در حالت کلی برای گیمرهایی که به اندازه گیری دقیق و زمان بندی و موقعیت اهمیت زیادی می دهند، بسیار موثر است. مخصوصا این عدد برای افرادی که به صورت مسابقه ای در حال انجام بازی هستند اهمیت بیشتری پیدا می کند و این موضوع سبب می شود تا فاکتورهایی مانند سرویس دهنده، دریافت پاسخ سریع تر از سرور و فاکتورهای دیگر برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار باشد. به عنوان مثال در بازی های شوتر و بتل رویال مانند پابجی، اپکس و مواردی از این دست، اهمیت پینگ بسیار بالا می باشد، زیرا می تواند دقت تیراندازی و زمان برخورد تیرهای شما و ثبت شدن آنها بر روی حریف را نیز بهبود ببخشد.

مفهوم پینگ و روش های کاهش پینگ در بازی

اما اگر گیمرها پینگ بالایی داشته باشند، به احتمال زیاد با لگ های مکرری روبرو خواهند شد که می تواند تجربه بازی کردن را کاملا از بین ببرد. بالا بودن پینگ همچنین این احتمال را به وجود می آورد که به صورت خودکار توسط سرور از اجرای بازی محروم شوید، به همین دلیل می تواند به عنوان یکی از عذاب آورترین مشکلات یک گیمر آن را حساب کرد. در بسیاری از بازی های آنلاین، امکان نمایش پینگ به صورت زمان واقعی برای شما وجود دارد و می توانید ارتباط خود با سرورهای مختلف یک بازی را کنترل کنید.

تاخیر چیست و چه مفهومی دارد؟

در حالی که پینگ به معنای زمان ارسال اطلاعات از یک رایانه به رایانه دیگر و بازگشت آن می باشد. تاخیر یا لتنسی نیز به معنای مدت زمانی است که سیگنال پینگ مجددا به رایانه اصلی برمی گردد. در بازی های آنلاین، بعد از رسیدن پینگ به سیستم دوم، حال این داده ها باید توسط سرور پردازش و تایید شوند و به همین دلیل یک تاخیر کوتاه نیز برای این بخش در نظر گرفته شده است. بنابراین از این مفهوم برای بیان کل سرعت انتقال اطلاعات استفاده می شود و این در حالی است که پینگ تنها وظیفه ارسال اطلاعات از مبدا به مقصد را برعهده دارد.

مفهوم پینگ و روش های کاهش پینگ در بازی

در نظر داشته باشید که کلمه تاخیر به کیفیت اینترنت شما اشاره دارد، نه سرعت اتصال شما به اینترنت، زیرا این دو مفهوم کاملا با هم تفاوت دارد. سرعت اتصال به اینترنت شما متشکل از دو بخش پهنای باند و تاخیر است که به مفهوم ارسال پاسخ از سرور می باشد. گیمرها گاها به اشتباه از دو واژه پینگ بالا و پایین استفاده می کنند که در اصل باید جایگزین تاخیر بالا و پایین شوند، به همین دلیل این دو واژه در بین گیمرها به صورت اشتباه معادل سازی شده اند.

تعریف لگ یا وقفه

واژه دیگری که بیشتر به همراه تاخیر استفاده می شود، عنوان lag است. لگ در واقع به تاخیر بسیار ناگهانی یا کاهش سرعت اینترنت به صورت یکباره دلالت دارد و گاهی اوقات به علت بروز پینگ بالا در بازی به وجود می آید. در بازی زمان تاخیر بالا می تواند بر روی ایجاد شدن لگ تاثیرگذار باشد و در حقیقت یک مشکل جدی بین بازیکنان شناخته می شود که می تواند تجربه بازی آنلاین را کاملا از بین ببرد. در برخی از موارد وجود این مشکل و ادامه دار شدن آن، حتی می تواند سبب قطع شدن یا کرش کردن بازی نیز شود. در این شرایط حتی سرورها نیز به دلیل پینگ بالا می توانند شما را از سرورها بیرون کنند و اجازه بازی کردن را به شما نمی دهند.

مفهوم پینگ و روش های کاهش پینگ در بازی

با اینکه در بیشتر اوقات بروز لگ به خاطر پینگ و اینترنت شما می باشد، اما به دلایلی گاها به خاطر بروز مشکل در رایانه شما نیز احتمال بروز لگ وجود دارد. اگر از پردازنده یا کارت گرافیک ضعیف استفاده می کنید، این احتمال وجود دارد که با لگ های زیادی در بازی روبرو شوید.

مفهوم دقیق پینگ در بازی آنلاین

همان گونه که در بالا به آن اشاره شد، پینگ بالا یا پایین، مفهوم بسیار مهمی برای بازی های آنلاین به شمار می رود و می تواند تجربه اجرای یک بازی گروهی را بهبود ببخشد. در بازی های تک نفره چون شما با سرور در ارتباط هستید، اصطلاحا سرعت پینگ برای شما چندان اهمیت ندارد و تنها نرخ تاخیر است که می تواند برای شما مهم باشد و اجرای بازی به داشتن سرعت پینگ مناسب محدود نمی شود. بیشتر اوقات پینگ در بازی های آنلاین اهمیت دارد، زیرا در این بازی ها، سرورها باید ارتباط اطلاعات بین کاربران را پردازش کند به همین دلیل اهمیت پایین بودن آنها در این نوع بازی ها می تواند بسیار مهم باشد، از نظر کیفیت و سرعت می توان پینگ را به سه دسته مختلف تقسیم بندی کرد:

• بازی های تیراندازی (FPS) اول شخص و بازی هایی مانند اتومبیل رانی یا فوتبال بیش از دیگر بازی ها به پینگ وابسته هستند، زیرا زمانبندی دقیق و واکنش سریع در این نوع بازیها، می تواند به معنای پیروزی باشد. در بیشتر بازی های شوتر آنلاین پینگ باید بین محدود 50 تا 70 باشد و بالاتر از آن می تواند سبب بروز مشکلات زیادی برای شما شود.

• بازی های چندنفره MMO از نظر ساختار پینگ با سری های شوتر کمی متفاوت هستند. در این بازی ها شما نیازمند داشتن یک پینگ سریع نیستید، زیرا بیشتر اوقات با محیط خود بازی که در سرور قرار گرفته تعامل دارید و صرفا در محیط های PVP پینگ برای شما اهمیت پیدا خواهد کرد. در این بازی ها، محدود سرعت پینگ باید بین 1500 تا 250 میلی ثانیه باشد و با وجود چنین پینگی نیز می توانید به خوبی بازی را اجرا کنید. با این وجود این پینگ صرفا برای انتقال اطلاعات با محیط می باشد، اما در حالت های مبارزه با بازیکنان دیگر باید این سرعت به زیر 150 برسد.

• بازی های استراتژیک یا RTS به طور کلی در محدوده پینگی پایین تر از 200 برنامه ریزی شده اند، اما برای تجربه بهتر، باید پینگ شما زیر 150 باشد، زیرا این نوع بازی ها، انتقال اطلاعات ساده تری به نسبت بازی های شوتر دارند.

روش های مختلف تست پینگ

انواع مختلفی از راهکارها برای تست پینگ وجود دارد که می توانید از آنها برای بررسی سرعت خود استفاده کنید و در این بخش مهم ترین موارد آن را بررسی خواهیم کرد.
ابزارهای داخل و تنظیمات بازی: در بازی های آنلاین امروزی، بخشی برای نمایش پینگ به صورت لحظه ای وجود دارد. شما با توجه به سرور و سرعت اینترنت خود، می توانید به راحتی قبل از ورود به هر سرور، پینگ خود را بررسی کنید و میزان تاخیر و حتی درصد بسته های از دست رفته خود را نیز بررسی کنید. همچنین در بخش تنظیمات بازی آنلاین، این امکان برای کاربران به وجود آمده است که در داخل سرور و هنگام بازی نیز بتوانند پینگ خود را اندازه گیری کنند.

برنامه ها و وب سایت های تست پینگ

یکی از روش های تست کردن پینگ، استفاده از نرم افزارهای مدیریت شبکه یا سایت های این حوزه می باشد. با وارد شدن به این سایت ها، می توانید کیفیت شبکه اینترنت خود و بسیاری از جزئیات مربوط به اینترنت و شبکه را مورد بررسی قرار دهید که در بین آنها سرعت پینگ نیز وجود دارد.
بهترین و ساده ترین روش بررسی پینگ استفاده از محیط داس ویندوز می باشد. برای انجام این کار کافی است خط فرمان (Command Prompt) را با وارد کردن متن cmd در کادر جست و جو یا بخش ران اجرا کنید و سپس با تایپ کردن کد خط فرمان ping، پینگ خود را تست کنید.

مثال:

ping 155.133.248.53 /t

در مثال بالا از یکی از آی پی های سرورهای اروپایی دوتا 2 استفاده شده است که یک پاسخ همانند بخش زیر را دریافت خواهید کرد.

Pinging 155.133.232.98 with 32 bytes of data

Reply from 155.133.232.98: bytes=32 time=331ms TTL=47

Reply from 155.133.232.98: bytes=32 time=328ms TTL=47

Reply from 155.133.232.98: bytes=32 time=328ms TTL=47

Reply from 155.133.232.98: bytes=32 time=328ms TTL=47

این پاسخ های متوالی نشان دهنده روش و سرعت ارتباط شما با سرور می باشد که در صورت کم یا زیاد بودن این اعداد احتمال بروز مشکل در شبکه شما را نشان می دهد. در حالتی که این اعداد به صورت منظم و دقیق در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند و فاصله عددی آنها کم باشد، به معنای ثابت بودن پینگ شما در یک سرور است.

پینگ اکنون در این سرور به حدود 331 میلی ثانیه می رسد و این نشان دهنده بد بودن پینگ در این بازی می باشد. البته این سرعت به فاکتورهای دیگری مانند سرعت آپلود و دانلود شما نیز بستگی دارد.

وب سایت های تست پینگ زیادی نیز مانند Speedtest وجود دارد که می توانند اطلاعات مربوط به پینگ شما را تنها با یک کلیک در سرورهای مختلف تست کنند و تنها شما باید از آنها برای است بهتر در سرورهای مختلف استفاده کنید.
در گوشی های اندروید و آی او اس و حتی در ویندوز نیز ابزارهای مختلفی برای تست کردن پینگ وجود دارد و شما با نصب کردن یک برنامه می توانید از آنها استفاده کنید.

راهکارهای کاهش پینگ در بازی

معمولا زمانی که در اینترنت جست و جو کنید، راهکارهای مختلفی برای کاهش پینگ را در اختیار خواهید داشت که البته برخی از آنها کاملا عجیب و غیر کاربردی هستند. در این بخش مهم ترین روش هایی که می توانید با آن پینگ خود را کاهش دهید را بررسی می کنیم.

بررسی کیفیت خدمات ISP یا همان سرویس دهنده

داشتن یک سرویس اینترنتی خوب، نیازمند رعایت فاکتورهای زیادی است. اما سرویس دهنده حرفه ای و کار بلد به شما این امکان را می دهد تا از زیر ساخت اولیه مناسبی برخوردار باشید. شرکت های زیادی در ایران در این بخش فعال هستند که بسته های مختلفی را به شما ارائه می دهند، به همین دلیل با یک مشاوره درست و بررسی نوع نیاز خود، می توانید یکی از این شرکت ها را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که در برخی از مناطق امکان سرویس دهی مبتنی بر فیبرنوری برای برخی از شرکت ها وجود ندارد، به همین دلیل باید اینترنت خود را از سرورهای مخابرات دریافت کنید.

تفاوت بین سرعت دانلود آپلود

دوتا از فاکتورهای اصلی داشتن یک شبکه استاندارد، سرعت دانلود و آپلود مناسب می باشد. سرعت دانلود به معنای بارگیری و دریافت اطلاعات از بستر اینترنت می باشد، اما سرعت آپلود به معنای قرار دادن و ذخیره سازی اطلاعات و همچنین به بیانی ساده تر، ارسال اطلاعات در محیط اینترنت را به خود اختصاص داده است. در هنگام خرید اینترنت از یک ISP این موارد به همراه حجم دانلود می تواند از فاکتورهای اصلی افزایش قیمت سرعت اینترنت باشد.

مفهوم پینگ و روش های کاهش پینگ در بازی

در اصل سرعت آپلود به نسبت دانلود برای بازی های آنلاین مهم تر است. در حالت دانلود سرعت چندین برابر از آپلود بیشتر است که در بازی کردن خیلی کاربردی نیست و شما از ISP خود می توانید درخواست کنید تا سرعت آپلود شما را کمی افزایش دهد و از سرعت دانلود شما بکاهد. با این روش می توانید پینگ بهتر و البته ثابت تری را در بازی دریافت کنید.

اکثر سرویس دهنده های اینترنت به جای مشخص کردن سرعت آپلود و دانلود خود، تنها سرعت دانلود را ملاک قرار می دهند. به عنوان مثال سرعت 50 مگابیت بر ثانیه را به عنوان سرعت پایه یک محصول به مشتری اعلام می کنند و این در حالی است که شاید سرعت آپلود به یک پنجم این سرعت کاهش پیدا کند یا حتی در موارد تنها یک مگابایت بر ثانیه باشد، به همین دلیل اگر برای بازی کردن یک اینترنت مناسب نیاز دارید، باید این موضوع را پیش از خرید بررسی کنید تا سرعت آپلود شما نیز برای بازی کردن مناسب باشد.

یکی دیگر از مباحث مهم در این بخش، بحث روش اتصال شما به اینترنت می باشد. شرکت های ISP از انواع روش ها و مودم ها برای اتصال اینترنت استفاده می کنند که می توانید از مودم هایی با شبکه های محلی یا خط مشترک دیجیتال که اصطلاحا ADSL نیز نام دارد استفاده کنید. روش های دیگری چون اتصال به فیبر نوری با مودم مخصوص نیز وجود دارد که اکنون به عنوان بهترین روش برای گیمرها شناخته می شود و برخی از محدودیت های شبکه DSl را ندارد.

مفهوم پینگ و روش های کاهش پینگ در بازی

تجهیزات مناسب بازی

در کنار این موارد داشتن تجهیزات مناسب نیز در بازی می تواند سبب کاهش تاخیر پینگ شما شود. در هنگام تست و اجرای بازی های آنلاین، حتما باید تعداد دستگاه هایی که به شبکه شما متصل هستند را کنترل کنید. متصل بودن چند رایانه یا دیوایس به شبکه شما، می تواند سبب تقسیم شدن سرعت آپلود و دانلود شما شود و این موضوع می تواند سبب کاهش یا افزایش سرعت اینترنت شما در حالت کلی شود.

همچنین باید براساس سرعت اینترنت خود از یک مودم مناسب استفاده کنید و بررسی کنید که مودم شما آیا سرعت پهنای باند را تحت پوشش خود قرار می دهد یا خیر. همچنین در نظر داشته باشید که تجهیزات شما در رایانه یا کنسول شما نیز می تواند بر روی پینگ شما تاثیرگذار باشد و باید از تجهیزات مناسبی برای کم شدن سرعت پینگ خود استفاده کنید.

به عنوان مثال بسیاری از گیمرها از یک نت جدا و مناسب برای بازی کردن استفاده می کنند و نت خانگی آنها کاملا جدا می باشد.

حجم سرویس

امروزه سرویس های اینترنتی بر اساس حجم خارجی به فروش می رسد که می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. این حجم معادل آپلود و دانلود شما در یک سرور خارجی می باشد و به مرور زمان از ان کاسته می شود. با به پایان رسیدن حجم شما در هنگام اجرای یک بازی که می تواند در حدود 400 تا 2 گیگابایت حجم را در یک بار بازی کردن مصرف کند، سرعت شما به اینترنت پایه و بسیار پایینی کاهش پیدا می کند. برای جلوگیری از این موضوع، حتما باید حجم مناسبی را برای اینترنت خود خریداری کنید.

هرچه حجم اولیه سرویس شما بالا باشد، هزینه پرداختی شما نیز برای اینترنت افزایش پیدا خواهد کرد و سرعت تفاوت زیادی در هزینه اینترنت شما نخواهد داشت.

مفهوم پینگ و روش های کاهش پینگ در بازی

سرعت ارتباط با اینترنت

سرعت اتصال به اینترنت نیز یکی از فاکتورهای اصلی در هنگام اجرای بازی می باشد. در برخی از موارد این احتمال وجود دارد که مشکلی در ISP شما وجود داشته باشد و میزان تاخیر زیادی را در بازی مشاهده کنید. این احتمال وجود دارد که در این حالت، بسته های داده ای شما در هنگام انتقال با مشکل مواجه شده باشند که اصطلاحا به آن پکت لاست نیز گفته می شود. هرچه سرعت اینترنت شما کاهش پیدا کند، به همان مقدار نیز پینگ شما افزایش پیدا می کند، زیرا انتقال این سیگنال وابسته به سرعت آپلود و کیفیت اتصال شما با اینترنت می باشد. فیبرهای نوری، تنها ابزارهای انتقالی هستند که می توانند سرعت تاخیر پایینی را برای شما رقم بزنند و سبب بهبود وضعیت اتصال اینترنت شما می شوند.

پهنای باند کم

امروزه پهنای باند، اهمیت زیادی در دنیای گیم ندارد و حتی تاثیر زیادی نیز در کاهش یا افزایش پینگ ندارد، اما باید همیشه به یک مقدار استاندارد پهنای باند ثابت برای ارسال این بسته در اختیار داشته باشید. در هنگام اتصال رایانه خود به اینترنت، نرم افزارهای زیادی دسترسی خود به اینترنت را آغاز می کنند و هر کدام بخشی از پهنای باند را به خود اختصاص می دهند که برای حل کردن این موضوع باید حتما میزان خاصی از پهنای باند را نیز برای انتقال داده های خود نگهداری کنید.

در حالی که ISP ها همیشه از اطلاعات کلی برای بیان میزان پهنای باند خود استفاده می کنند، اما کمتر صحبتی از میانگین تاخیر سرعت اینترنت خود صحبت می کنند و این موضوع می تواند به دلیل دقیق نبودن مقدار سرعت در منطقه های مختلف باشد.

تنظیمات مربوط به دیواره آتش

دیواره آتش تلاش می کند تا داده های شما را در هنگام دریافت یا ارسال بررسی کند و این موضوع می تواند در برخی از شرایط که ارسال و دریافت بسیار سریع انجام می شود، کمی بر روی سرعت پینگ تاثیرگذار باشد. با استفاده از روش های مختلف و همچنین تنظیم صحیح تنظیمات دیواره آتش، می توانید به رایانه خود دستور دهید تا داده های مربوط به یک بخش را به هیچ عنوان بررسی نکند. اما در شرایط کلی بهتر است برای داشتن یک پاسخ بهتر در هنگام اجرای بازی های آنلاین، دیواره آتش را به صورت کامل خاموش کنید. دیواره آتش ویندوز به صورت کاملا جدا با بخش اصلی آنتی ویروس شما کار می کند و در صورت استفاده از یک آنتی ویروس باید هر دو را به صورت کامل غیر فعال کنید.

همچنین یک حالت در دیواره آتش به نام Exclude یا حالت استثنا نیز وجود دارد که می تواند سبب باز کردن کامل پورت های اختصاصی یک بازی آنلاین در هنگام اتصال به اینترنت شود.

مفهوم پینگ و روش های کاهش پینگ در بازی

موقعیت جغرافیایی

فاصله بین یک سرور و محل رایانه می تواند بر روی سرعت پینگ یا تاخیر تاثیر زیادی داشته باشد. در حالت کلی موقعیت جغرافیایی سرور را باید همیشه در هنگام متصل شدن به یک سرور در نظر بگیرید و سعی کنید از یک سرور خوب در موقعیت جغرافیایی استفاده کنید. به عنوان مثال در بازی های آنلاین بهتر است اگر سرورهای آسیایی در دسترس است ابتدا به آنها مراجعه کنید و سپس به سرویس هایی چون هند، تایلند و…، البته در بین این موارد سرورهای آلمان همیشه پینگ خوبی را در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهند و می توانید به این سرورها نیز به خوبی متصل شوید، به عنوان مثال در بازی ایکس سرورهای فرانکفورت می تواند برای بازی بسیار مناسب باشد.

سرویس های کاهش پینگ چگونه کار می کنند؟

تلاش سرویسهای کاهش پینگ در اصل به منظور کاهش زمان ارسال اطلاعات و همچنین اتصال به سریع ترین مسیرها در اینترنت ختم می شود. این سرویس ها به کاربران کمک می کنند تا بتوانند داده های خود را از سریع ترین و خلوت ترین مسیر شبکه به سرور اصلی منتقل کنند که این موضوع می تواند سبب بهبود سرعت نرخ تاخیر شما شود.

بهترین روش برای استفاده از سرویس کاهش پینگ، استفاده از سیستم های کاهش دهنده مسیر می باشد که سبب بهینه سازی بهتر شبکه می شود. در واقع این سرویس ها، بهترین مسیر در شبکه را برای انتقال اطلاعات انتخاب می کنند و می توانند سبب کاهش تاخیر و پینگ شما در مسیریابی در شبکه شوند و مانع از packet loss شدن داده ها در شبکه شوند.

در نظر داشته باشید که این سرویس ها بر اساس منطقه جغرافیایی می توانند تاثیرات مختلفی نیز داشته باشند و حتی برخی از بازی ها اجازه استفاده از آنها را به شما نمی دهند و در هنگام استفاده از نرم افزارهای کاهش دهنده پینگ، امکان اتصال به سرورها را در بازی از دست خواهید داد. به همین دلیل به بازی که می خواهید در آن سرویس کاهش پینگ را استفاده کنید باید دقت کنید.

البته سرویس های کاهش دهنده پینگ در زمان قطع شدن اینترنت یا بروز یک مشکل سراسری نیز می توانند سبب ارتباط بهتر در مسیر شبکه شوند و برای گیمرها و افرادی که به دنبال استفاده از اینترنت هستند نیز می توانند بسیار کارآمد باشند. در این شرایط اگر می خواهید یک لانچر خاص مانند استیم، اپیک یا موارد این چنین را باز کنید نیز می توانید از این سرویس ها استفاده کنید. یکی از مهم ترین سرویس هایی که در این حوزه وجود دارد، WTFast می باشد که امکان اتصال سریع و مسیریابی بهتر در شبکه را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

نظر شما در مورد اتصال به اینترنت و وضعیت پینگ در ایران چیست و آیا این امکان وجود دارد که در آینده این موضوع در بازی های آنلاین به صورت کامل رفع شود یا خیر؟ نظرات خودتان را با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی