نقد و بررسی بازی The Forgotten City

یک بازی بسیار جذاب که توسط یک تیم سه نفره و در طی چهار سال ساخته شده است. در نظر بگیرید که بازی The Forgotten City یک بازی بسیار اسرار آمیز می باشد و بسیاری از مخاطبین را به خود جذب کرده است. در این مقاله با شما همراه هستیم تا اطلاعاتی را در خصوص این بازی که در سال 2021 منتشر شده است با شما به اشتراک بگذاریم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود.

بازی The Forgotten City یا همان شهر فراموش شده به عنوان محبوب ترین مود در بازی اسکایرام شناخته می شود و برای اولین بار در سال 2017 منتشر شد که بسیاری از گیمرها را به خود جذب نمود. باید در نظر داشته باشید که داستان در بازی The Forgotten City بسیار جذاب است و اسرار آمیز می باشد. شخصیت ها به خوبی ساخته و پرداخته شده اند و باید در نظر داشت که این مود پس از اولین انتشار بیشتر از سه میلیون بار دانلود شد که رکوردی بسیار نادر به شمار می رود و باید در نظر داشته باشید که نظرات بسیاری را به خود جذب نمود.

با توجه به استقبال هایی که از این مود شد، سازنده این مود که شخصی به نام نیک پیرس بود، به این نتیجه رسید که یک تیم سه نفره را مدیریت کرده و یک بازی مستقل را ایجاد کند که بر اساس داستان و شخصیت های داستان درست شده باشد. باید در نظر داشته باشید که بازی The Forgotten City پس از چهار سال تلاش توسط نیک پیرس، جان ایر و الکساندر گاس طراحی و تولید شد. این بازی که با قیمت 30 دلار در بازار عرضه شد، با کاراکترهای جذابی که دارد و ماجراجویی بسیار بزرگ در مقیاسی وسیع توانسته است بسیاری از منتقدان را به واکنش برانگیزد و بسیاری را به خود جذاب کند. بازی The Forgotten City با استفاده از موتور گرافیکی آنریل انجین ساخته شده است و در دسترس شما می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص بازی The Forgotten City با شما صحبت کنیم و این پدیده سال 2021 را نقد کنیم.

The Forgotten City

بررسی داستان بازی The Forgotten City

در ابتدای راه باید به بررسی داستان بازی بپردازیم که در این خصوص باید گفت که در واقع این داستان به بهترین شکل انجام شده و به شما کمک می کند تا بتوانید یک سفر در زمان و به یونان قدیم (2000 سال پیش) داشته باشید. در واقع باید گفت که این سفر در یک مسیر عقبگرد انجام می شود و در تاریخ می توانید به جستجوی انسان هایی بپردازید که به مجسمه هایی از جنس طلا تبدیل شده اند و با صحبت کردن با مردمان شهر شما به این نتیجه می رسید که قوانین بازی بر اساس یک قانون اصلی و به نام Golden Rule نوشته شده اند. این قانون چیست؟ در واقع باید گفت که یک خدا به شهر مسلط شده است و بر اساس آن در صورتی که هر فردی در دنیای بازی خطایی را انجام دهد، بهای خطا توسط تمامی مردمان شهر پرداخت می شود و این مسئله به معنای تبدیل شدن تمامی ساکنان شهر به طلا می باشد.

با توجه به این که پلیر در بازی The Forgotten City پیش از شروع بازی می تواند موارد متعددی از مجسمه های طلایی را مشاهده کند، می تواند پس از رسیدن به این شهر، با مردمان مصاحبه کرده و به این نتیجه خواهیم رسید که یکی از مردمان شهر یک خطا انجام می دهد و سپس تمامی مردم به طلا تبدیل می شوند. به این دلیل که جلوگیری کردن از این خطا باعث می شود تا تناقضی زمانی روی دهد، شما باید به دنبال Golden Rule رفته و پارادوکس را پیدا کنید تا در نهایت این قانون را نقض کرده و سپس دوباره به قرن بیست و یکم بازگردید تا زندگی عادی خود را دنبال کنید.

بازی The Forgotten City

بررسی فیلمنامه داستان بازی The Forgotten City

به طور کلی باید گفت که داستان بازی بسیار حساب شده است و همین مسئله باعث می شود تا گیمر بلافاصله پس از اجرای بازی به داستان جذب شده و بازی را اجرا کند. قصه ها تماما شخصیت محور هستند و دیالوگ های بازی که تعداد کمی هم ندارند بر اساس تصمیمات گیمر پیش می روند. به طور کلی 4 پایان برای بازی در نظر گرفته شده است و نویسندگی برای هر 4 پایان به صورت کاملا هنرمندانه ای انجام شده است.

پس می توان گفت که در بازی The Forgotten City یک داستان و فیلمنامه بسیار جذاب داریم که بازی را جذاب تر می کند. در بازی حدود 20 شهروند در حال زندگی می باشند که هر یک از آن ها علاقمندی ها، سلیقه ها، شغل و لهجه خاصی داشته و همین مسئله باعث می شود که به هیچ عنوان بازی The Forgotten City برای شما کسل کننده نباید. باید در نظر داشته باشیم که سناریوی بازی بسیار جذاب بوده و به شما کمک می کند تا بتوانید ساعات بسیار خوبی را با بازی The Forgotten City پیش رو داشته باشید. در نظر داشته باشید که نوشتن فیلمنامه کامل بازی به 4 سال زمان نیاز داشته و هر 20 شخصیت موجود در بازی توانسته اند کاملا مستقل باشند.

شروع بازی، روند اتفاقات و پایان آن به صورت کاملا حساب شده انجام می شود و می تواند رضایت شما را حاصل کند. در بازی The Forgotten City شما می توانید کاراکترهای مختلفی را مشاهده کنید که دغدغه آن ها قانون طلایی می باشد. ترس از این قانون باعث می شود که اتفاقات در بازی بسیار جذاب تر شود و همین امر باعث می شود تا شما با دقت بسیار بالایی تصمیم گیری کنید. نباید از یاد برد که در این بازی شما باید اعتماد کاراکترها را جلب کنید و به آن ها نزدیک شوید. سپس باید از کاراکترها برای پیش برد داستان بازی کمک بگیرید که همین امر باعث می شود تا شما بتوانید جذابیت و نزدیکی بیشتری را از بازی دریافت کنید.

تمامی تصمیماتی که به عهده شما در بازی گذاشته می شود باعث می گردد تا ادامه داستان بازی متفاوت باشد و عواقب تصمیمات اشتباه ممکن است شما را درگیر کند. در صورتی که یک دیالوگ را اشتباه انتخاب کنید، شما نخواهید توانست با یکی از شخصیت های بازی صحبت کنید و همین امر باعث می شود تا نتوانید قانون طلایی را که هدف در بازی The Forgotten City می باشد را نقض کنید. پس باید از ابتدای بازی به تمامی کارهای خود فکر کرده و داستان بازی را با دقت پیش ببرید.

بازی The Forgotten City

پس از شکستن قانون طلایی بازی تمام می شود؟

خیر! در واقع باید گفت که زمانی که قانون طلایی را در بازی The Forgotten City شکستید، شهر به پایان می رسد ولی این مسئله به معنای آن نیست که بازی هم تمام می شود، پس از این مرحله شما باید پورتال زمان را که یک بار برای بازگشت به عقب از آن استفاده کردید را دوباره مشاهده کرده و وارد آن شوید. پس از خروج از این دوره زمانی، شما اطلاعاتی را که از کاراکترها کسب کرده بودید را دوباره به همراه خواهید داشت.

زمانی که یک لوپ جدید را آغاز می کند، باید سریع تر عمل کنید و دقت بیشتری روی رفتار های خود داشته باشید تا بتوانید با موفقیت داستان بازی را ادامه دهید. در نظر داشته باشید که سناریو های پیش روی شما باید با دقت بسیار زیادی پیاده سازی شوند و همچنین شما باید بازی را با دقت نظر بسیار بالاتری پیش ببرید. انعطاف در بازی The Forgotten City بسیار بالا خواهد بود و شما باید دقت بسیار زیادی را در دیالوگ های مورد استفاده داشته باشید.

در صورتی که یک دیالوگ اشتباه را انتخاب کنید، ممکن است لوپ شما به پایان برسد و این به معنای آن است که دیگر شما به کاراکتر مورد نظر خود دسترسی نخواهید داشت تا بتوانید با آن حبت کنید. در صورتی که این اتفاق برای شما در بازی The Forgotten City روی بدهد، باید از کوئست ها برای پیشرفت در بازی استفاده کنید. سیال بودن کوئست ها باعث می شود تا تمامی مراحل به یکدیگر متصل باشند و راه های مختلفی برای حل مسئله پیش روی شما قرار داده شود.

نقد و بررسی بازی The Forgotten City

بررسی چالش ها در بازی The Forgotten City

یکی دیگر از مسائلی که باید در بازی به آن دقت کنید، چالش هایی است که در پیش روی شما قرار دارد. در واقع چالش ها (به غیر از دقت در دیالوگ های مورد استفاده) یکی از مهم ترین مسائل پیش روی شما در بازی The Forgotten City خواهد بود و باید بدانید که محوریت این چالش ها، مبارزه های تن به تن خواهد بود. شما باید دقت داشته باشید که برخی از چالش ها به گونه ای طراحی شده که مجموع تمامی آن ها باعث می شوند تا پازل محیطی پیش روی شما حل شوند و در نهایت می توان به این نتیجه رسید که چالش های پیش روی شما در بازی The Forgotten City آن قدر هم سخت نیست که شما را از بازی زده کند.

این در حالی است که این چالش ها و مبارزات بسیار جذاب طراحی شده اند و بدون این که سخت باشند، فضاسازی بسیار خوبی برای آن ها در نظر گرفته شده است. در این مبارزه ها به شما توصیه می کنیم که برای بقا بازی کنید. این چالش ها باعث می شوند که اتمسفر بازی تا حدودی برای شما اکشن باشند و در کنار آن به شما حس ترسناک بودن را القا خواهند کرد. پس شما باید در نظر داشته باشید که شخصا نباید انتظار یک بازی یکنواخت را داشته باشید. تناسب بسیار خوبی در بازی The Forgotten City میان چالش ها و دیالوگ ها برقرار شده است و همین مسئله باعث می شود که گیمر ساعت ها به بازی کردن بپردازد و از آن خسته نشود.

به طور کلی بازی بین 7 الی 10 ساعت به طول خواهد انجامید و در واقع شما مسافر زمانی هستید که در میان لوپ های زمانی باید به کاوش بپردازید. در نظر داشته باشید که جهان در این بازی به گونه ای زنده طراحی شده است که شما واقعا احساس خواهید کرد که در یک دنیای واقعی در حال قدم زدن هستید. کاراکترهای بازی بسیار جذاب و دوست داشتنی طراحی شده اند و زمانی که در پایان بازی برای شما نام کاراکترهای بازی را حفظ خواهید کرد و اهداف و دغدغه هایی را هم که آن ها دارند را نیز می دانید. نباید از یاد برد که کاراکترهای بازی بسیار دوست داشتنی طراحی شده اند و این مسئله نشان دهنده نبوغی است که سازنده بازی The Forgotten City داشته است.

نقد و بررسی بازی The Forgotten City

بررسی جلوه های ویژه بازی The Forgotten City

به طور کلی باید گفت که بازی از هر لحاظ می تواند جذاب باشد و عملکرد سازنده در بخش جلوه های ویژه بازی به خصوص در دیالوگ گویی، دوبله کاراکترها و همچنین موزیک هایی که استفاده شده است بسیار جذاب می باشد. لحن دوبلاژ بازی بسیار جذاب است و همچنین شخصیت ها همه به طور کامل ساخته و پرداخته شده اند و همین مسئله باعث می شود که قسمت های داستانی و فیلم های موجود در بازی The Forgotten City نیز برای شما بسیار جذاب باشند. نباید از یاد برد که طراحی شهر نیز به خوبی انجام شده است و همین مسئله باعث شده است تا گیمرها با علاقمندی بیشتری آن را دنبال کنند. در نهایت نیز باید گفت که با چند ساعت گشت و گذار در شهر بازی شما می توانید نقاط مورد نظر خود را پیدا کرده و با شهر آشنا شوید.

از تمامی این مسائل که بگذریم، نباید معماری و طراحی خانه ها را از یاد ببریم که استادانه و دقیقا مطابق با تاریخ طراحی شده اند. توجه بالای سازندگان به جزئیات باعث شده است تا بازی The Forgotten City به یکی از بهترین انتخاب های پیش روی شما تبدیل شود. البته نباید از یاد برد که بازی با باگ های مختلفی در دسترس شما خواهد بود که از جمله مهم ترین آن ها می توان به خشک بودن شخصیت های بازی اشاره نمود. البته برای یک بازی 30 دلاری، بازی The Forgotten City می تواند یک تجربه بسیار خوب باشد ولی باز هم این بازی می توانست بهتر هم طراحی و پیاده سازی شود.

نقد و بررسی بازی The Forgotten City

نتیجه گیری

بازی The Forgotten City را می توان یک بازی منحصر به فرد دانست که توسط یک تیم سه نفره به نام Modern Storyteller دانست که به صورت داستان محور طراحی شده است و می تواند 7 تا 10 ساعت گیم پلی جذاب را برای شما داشته باشد. بازی The Forgotten City حتی از بسیاری از بازی هایی که شرکت های بزرگ بازی سازی طراحی کرده اند از بسیاری جهات در سطح بهتری قرار گیرد و نحوه روایت داستان ها در بازی به گونه ای است که قطعا شما را جذب خواهد کرد. نویسندگی بسیار خوب برای کاراکترها و همچنین شهر بسیار جذاب طراحی شده باعث شده است که بازی مورد نظر یکی از بهترین گزینه ها برای علاقمندان به بازی های داستان محور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی