رونمایی از لوگو کنسول Xbox Series X توسط مایکروسافت

مایکروسافت (Microsoft) با ثبت رسمی لوگو Xbox Series X ، شایعه ها را به واقعیت تبدیل کرد و قرار شد تا در ماه میلادی آینده از برنامه های خود برای نسل نهم کنسول ایکس باکس رونمایی کند. ثبت شدن یک نشان تجاری برای یک شرکت صد در صد به این معنا نیست که شرکت ثبت کننده آن، نیت خاصی برای انجام این کار دارد و یا نکات اعلام شده در سند را به طور قطعی انجام می دهد. در دنیای بازی سازی نیز شرکت هایی نظیر اکتیویژن بارها برای ثبت نشان تجاری بازی هایی که هنوز ساخته و عرضه نشده اند اقدام کردند. این بازی ها عبارتند از Call of Duty: Space Warfare و Call of Duty: Secret Warfare.

پس می توان به این نکته پی برد که نشان و لوگوی ثبت شده برای Xbox Series X توسط مایکروسافت رسمی است و بدون شک ایکس باکس سری ایکس نام دارد. در این میان نکته ای که توجه اکثر کاربران را به خود جلب کرده کمپین رونمایی از پلی استیشن 5 توسط سونی است. این رونمایی که با لوگوی PS5 معرفی شده و پر بازدیدترین لوگوی ویدئویی منتشر شده در اینستاگرام است، چند هفته قبل این کار را آغاز کرد در حالی که مایکروسافت دیرتر از سونی اقدام کرده و حالا که تمام اطلاعات سخت افزاری کنسول Xbox Series X خود را در اختیار کاربران قرار داده می خواهد از لوگوی خود رونمایی کند. این شرکت آمریکایی برای اینکه به درخواست طرفداران پاسخ دهد و آن ها را منتظر نگذارد تلاش کرد تا این کنسول را به کاربران به خوبی بشناساند.

فیل اسپنسر در این خصوص می گوید:

با توجه به اینکه ویروس کرونا شیوع پیدا کرده و بسیاری از کارخانه ها تعطیل شده اند در نتیجه تهیه بعضی از قطعات دچار مشکل شده است اما می توان با ادامه کار در خانه، ایجاد تاخیر در زمان انتشار Xbox Series X را بعید دانست بنابراین تغییری در زمان ارائه این کنسول توسط مایکروسافت اعلام نشده است. در واقع آن ها می خواهند کنسول قدرتمند خود را در تعطیلات سال 2020 روانه بازار کنند.

لوگو xbox series x

لوگویی که توسط این شرکت رونمایی شد بسیاری از طرفداران آن را به یاد لوگوی فاش شده اما معرفی نشده ایکس باکس لاک هارت انداخت که ممکن است در نهایت به Xbox Series S تغییر نام دهد. این کنسول که ارزانتر و ضعیف تر از Xbox Series X است قرار است به زودی به همگان معرفی شود. کنسول Xbox Series S در عین نسل نهمی بودن در برخی موارد نظیر قدرت پردازنده گرافیکی GPU، از کنسول ایکس باکس وان ایکس نیز ضعیف تر است. ممکن است عرضه این دو کنسول همزمان با هم به دلیل اختلاف در قدرت پردازنده گرافیکی، باعث بروز مشکلاتی برای بازی سازان شود و در نتیجه ساخت بازی های ویدئویی را برای نسخه های نسل بعدی ایکس باکس با مشکل روبه رو کند. البته بعضی از اینسایدرها بر این عقیده اند که این کار مشکل ساز نخواهد بود و عرضه این دو کنسول با هم، بار اضافی بر دوش بازی سازان قرار نمی دهد.

اعلام زمان برگزاری رویداد نمایش بازی های Xbox Series X توسط مایکروسافت

طبق شایعات، مایکروسافت قرار است در ماه می سال 2020 رویدادی را برگزار کند و در آن از Xbox Series X و Xbox Series S و همچنین برخی از بازی های نسل نهم این کنسول ها صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی