تصویری از کنترلر Xbox Series S فاش شد

به تازگی تصویری از یک کنترلر سفید رنگ ایکس باکس توسط یکی از کاربران ردیت منتشر شده که ممکن است به نسخه سفید رنگ Xbox Series X و یا کنترلر کنسول Xbox Series S تعلق داشته باشد. در واقع کنسول ایکس باکس سری ایکس که قدرتمندترین کنسول نسل نهمی ایکس باکس تا به امروز است قرار است در تعطیلات 2020 به بازار عرضه شود. این کنسول مایکروسافت با در اختیار داشتن پردازنده گرافیکی 12 ترافلاپسی، می تواند برخی از بازی ها را با رزولوشن 4K و نرخ 120 فریم بر ثانیه اجرا کند. اما هنوز شایعاتی در خصوص مدل ضعیف تر این کنسول با نام Xbox Series S باقی مانده که مبهم و نامشخص است. این کنسول که ضعیف تر از Xbox Series X است دارای پردازنده گرافیکی 4 ترافلاپسی و رزولوشن 1080p به همراه نرخ 60 فریم بر ثانیه است.

با وجود اینکه نام این کنسول از قبل بر سر زبان ها افتاده و به احتمال زیاد همین نام را خواهد داشت اما هنوز در مورد شکل ظاهری آن اطلاعات دقیقی منتشر نشده است. اما زمانی که یکی از کاربران Reddit تصویری از یک کنترلر سفید رنگ را که مربوط به کنسول ایکس باکس بود در اکانت خود منتشر کرد، گمانه زنی های زیادی در خصوص اینکه احتمالا این کنترلر مربوط به ایکس باکس سری اس است در بین کاربران رواج پیدا کرد. اما این احتمال که این تصویر مربوط به کنسول سفید رنگ Xbox Series X باشد نیز به قوت خود باقی است.

xbox series controller

گسترش این شایعات خیلی دور از ذهن نیست زیرا چند سالی است که شایعاتی از این دست به گوش علاقه مندان و کاربران بازی ها می رسد که خبر از ساخت کنسول ارزانتر و ضعیف تر ایکس باکس برای قشر خاصی از مخاطبان می دهد. بنابراین با گسترش این اخبار انتظار می رود که این مدل از کنسول ایکس باکس با قیمت ارزانتر و توان گرافیکی پایین تر و با اسم رمز Xbox Lockhart برای علاقه مندانی که توان خرید Xbox Series X را ندارند به فروش برسد. البته ویژگی هایی نظیر استفاده از حافظه SSD و پردازنده گرافیکی AMD تفاوت های خیلی چشمگیری را بین این دو کنسول به وجود نیاورده است.

حال باید تا انتشار اخبار رسمی منتظر ماند تا ظاهر اصلی این کنسول را مشاهده و بررسی کرد اما این نکته را می توان مد نظر داشت که تصویر منتشر شده یکی از برنامه های مایکروسافت برای به نمایش گذاشتن اولیه این کنسول بوده است تا کاربران را کم کم آماده پذیرش کنسول جدید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی