نقد و بررسی بازی WRC 10

امروزه بازی های ریسنگ بسیاری برای بازی کردن وجود دارند و این سبک بازی بسیار پرطرفدار در دنیا می باشد. بازی WRC 10 یکی از بازی هایی است که شما می توانید آن را اجرا کنید و به صورت حرفه ای طراحی شده است تا بتوانید از آن لذت ببرید. نباید از یاد برد که در بین لیست بازی های رالی که وجود دارند، بازی هایی مانند Gran Turismo و Forza Motorsport نیز به چشم می خورند که در کنار بازی هایی مانند فرمول یک (F1) قرار داده می شوند و بسیاری از گیمرها را به خود جذب می کنند.

سری بازی هایی مانند WRC و Dirt Rally نیز وجود دارند که شما می توانید آن ها را نیز اجرا کنید. بازی Dirt را می توان یک ساختار نسخه چهارم از آرکید دانست که به خوبی روند یک رالی را شبیه سازی کرده و با ساختاری متفاوت در دسترس شما خواهد بود. پس از این لیست بلند از بازی هایی که برای رالی در دسترس شماست، بازی WRC 10 نیز می تواند یکی از بهترین شبیه ساز هایی باشد که در دسترس شماست و می توانید آن را اجرا کنید.

بازی WRC 10

بررسی اولیه بازی WRC 10

در ابتدا باید بگوییم که در بازی رالی، گیم پلی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و به همین منظور ما در بازی WRC 10 به بررسی مکانیسم های رانندگی و همچنین طراحی خودروها می پردازیم. باید در نظر داشته باشید که شبیه سازی وزن یک خودرو و همچنین ری اکشن خودرو در هنگام ترمز کردن و یا گاز دادن باید به واقعیت شبیه باشد و همچنین از المان های واقع گرایانه به این منظور استفاده شود. در صورتی که تمامی این مسائل رعایت شده باشد، می توانیم بگوییم که یک بازی به صورت استاندارد طراحی شده است و در غیر این صورت، بازی با عنوان آرکید به دسترس ما خواهد رسید.

زمانی که ما به بررسی این موضوع در بازی WRC 10 می پردازیم، به این نتیجه می رسیم که متاسفانه در این بازی، عملکرد مناسبی را در گیم پلی مشاهده نمی کنیم و با وجود پیشرفت هایی که در طراحی وجود دارد، حس واقع گرایانه به گیمر القا نمی شود. همچنین خودروهایی که قدیمی تر هستند، در این بازی با طراحی خوبی ارائه نشده اند و از این روی می توانیم به جرئت بگوییم که بازی WRC 10 در بسیاری موارد به شما حس یک بازی آرکید را خواهد داد. برای مثال باید در نظر داشته باشیم که در پیچ های خطرناک الزامی برای استفاده از ترمز یا ترمز دستی وجود نداشته و شما می توانید مانند یک بازی آرکید بدون نیاز به انجام ترمز یا استفاده از ترمز دستی، خطرناک ترین پیچ های بازی را رد کنید.

نقد و بررسی بازی WRC 10

با توجه به تمامی موارد بیان شده می توان گفت که استودیو KT Racing تلاش داشته است تا المان های مربوط به بازی های آرکید را به بازی خود اضافه کند تا بتواند یک بازی جذاب را برای گیمرهای تازه وارد بسازد. از این روی می توان گفت که بازی WRC 10 نمی تواند برای گیمرهای قدیمی سبک شبیه ساز گزینه ای جذاب به شمار رود. با وجود تمامی این مسائل می توان گفت که استفاده از عملکرد ها و تکنولوژی هایی که برای دسته دوال سنس PS5 مورد استفاده بوده است، از نقاط قوت این بازی به شمار می رود و شما می توانید احساسی واقعی داشته باشید.

به خصوص زمانی که شما روی سنگ ریزه ها و شن و ماسه رانندگی می کنید، احساس واقعی را در دسته دوال سنس احساس می کنید که این مسئله از مهم ترین و جذاب ترین بخش های رانندگی بازی WRC 10 برای PS4 به شمار می رود. همچنین نباید از یاد برد که وجود محیط های مختلف در گیم پلی بازی از دیگر ویژگی های جذاب این بازی به شمار می رود.

بازی WRC 10

بررسی محتوای بازی WRC 10

از دیگر مسائلی که در بازی WRC 10 باید در نظر داشته باشید، استفاده از محتوای بازی بسیار جذاب و سرگرم کننده است که باعث می شود ساعت ها در این بازی بمانید. باید در نظر داشته باشید که در حالت Career شما می توانید نام راننده و ملیت آن را انتخاب کنید و همچنین ملیت کمک راننده را نیز می توانید انتخاب کنید. سپس نوبت به انتخاب اسپانسر ماشین شما می شود و بعد از آن وارد بازی خواهید شد. شما در این حالت نقش راننده رالی را خواهید داشت و مدیریت جریان بازی WRC 10 در این حالت بر عهده خود شما خواهد بود. شما می توانید ساعت های تمرین کردن را مدیریت کنید و همچنین در رویدادهای مختلفی که می خواهید شرکت کنید را انتخاب کنید. مدیریت برنامه های تیم در این قسمت برای کسب امتیاز های بالاتر و بهبود شرایط تیم را از مهم ترین ویژگی های این بازی می توان گفت.

شما در حالت Career می توانید با موفقیت در مسابقات XP دریافت کنید و همچنین نباید از یاد برد که امتیازهای مخصوصی در دسترس شما خواهد بود تا بتوانید در ارتقای خود در بازی تلاش کرده و شرایط تیم را بهبود بخشید. برای مثال زمانی که شما امتیاز بالاتری در بازی داشته باشید، می توانید خودروی خود را سریع تر تعمیر کنید و همچنین خواهید توانست که اسپانسر های بهتر با درآمد بیشتر را جذب کرده و قراردادهای بهتری را منعقد کنید.

زمانی که شما وارد بعد دوم گیم پلی مربوط به بخش Career Mode در بازی WRC 10 می شوید که در این حالت شما می توانید مسابقه دهید. پیش از شروع هر مسابقه می توانید وضعیت خودروی خود را بررسی کنید و بخش هایی که آسیب دیده اند را تعمیر کنید تا بتوانید در مسابقه موفق باشید. همچنین باید در نظر داشته باشید که شما می توانید حالت های مختلف از بازی را در یک پیست امتحان کنید که همه چیز به ساختار بازی شما باز می گردد. در نهایت نیز بر اساس عملکردی که داشته اید و امتیازهایی که دریافت می کنید، به شما امتیاز داده می شود و شما می توانید رتبه کلی خود را در بازی بهبود بخشید.

بازی WRC 10

حالت Season در بازی WRC 10

حالت دیگری که در این بازی وجود دارد و شما با آن روبرو خواهید شد را می توان حالت Season دانست که در این بخش نیز مانند حالت Career شما می توانید به مسابقه دادن بپردازید و مسئولیت مدیریت تیم از عهده شما برداشته شده است و شما می توانید برای مسابقه دادن به کشورهای مختلفی سفر داشته باشید. همچنین در بخش Quick Play بازی WRC 10 شما می توانید به عنوان یک کاربر آزاد، پیست، ماشین و شرایط آب و هوایی مسابقه را مشخص کرده و بر اساس علاقه خود به مسابقه دادن بپردازید. این مسابقه در واقع یک مسابقه آزاد است و برای ورود به آن نیاز به ورود هیچ حالت خاصی در بازی WRC 10 وجود نخواهد داشت.

با حالت سالگرد 50 سالگی بازی WRC 10 بیشتر آشنا شوید

یکی از حالت های بسیار جذابی که در بازی WRC 10 وجود دارد را می توان سالگرد 50 سالگی دانست که در واقع این حالت به افتخار پنجاهمین سالگرد مسابقات World Rally Championship طراحی شده است و همچنین دهمین سالگرد بازی WRC را به شما یادآوری می کند. در این حالت شما می توانید مسابقاتی که از سال 1973 به بعد تدارک دیده شده است را مشاهده کرده و در نقش یکی از راننده های مطرح قدیمی بازی به انجام مسابقه بپردازید. با توجه به این مسئله می توان گفت که در بازی WRC 10 این حالت، بسیار خاص، جذاب و دوست داشتنی برای تمامی کسانی است که به مسابقات جهانی رالی علاقمند می باشند. هدف از راه اندازی این بخش را می توان کسب امتیاز و ثبت رکوردی بهتر از رکوردهای جهانی می باشد.

بازی WRC 10

ویژگی های بخش آنلاین در بازی WRC 10

یکی از مهم ترین بخش های بازی را می توان بخش آنلاین دانست که در واقع بسیار با اهمیت بوده و در بررسی بازی WRC 10 باید به آن بپردازیم. در این حالت شما می توانید با دوستان خود به بازی کردن بپردازید و بازی ها به صورت مشارکتی دو الی ده نفره قابلیت اجرا خواهند داشت. نباید از یاد برد که سرور های بازی برای گیمرهای ایرانی در دسترس نبوده و شما باید به تغییر IP پیش از ورود به بازی بپردازید. از لحاظ بصری می توان گفت که بازی WRC 10 برای PS5 به صورت آنلاین و روی پلی استیشن 5 یکی از بهترین گزینه های پیش رو به شمار می رود و شما می توانید رزولوشن ها و نرخ فریم را بهبود بخشیده و جلوه های بصری بهتری را در بازی داشته باشید.

بررسی ویژگی های بصری بازی WRC 10

از لحاظ بصری می توان گفت که در این بازی شما نورپردازی ها و ترکیب های بسیار خوبی را مشاهده خواهید کرد و این نشان دهنده تمرکز تیم سازنده بازی WRC 10 بر روی حالت های جوی مختلف می باشد. در واقع اگر بخواهیم طراحی های خودرو ها که در ابتدای متن به بررسی آن پرداختیم را کنار بگذاریم باید بگوییم که در این بازی شما می توانید به پیست های مختلفی دسترسی داشته باشید و همچنین تعداد خودروهایی که در دسترس شما قرار داده می شود بسیار متنوع بوده و شما می توانید از آن ها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که حالت های جنگلی که در این بازی وجود دارد و شما می توانید در این مود به بازی بپردازید گاها دیر لود می شود و همین مسئله می تواند برای شما بسیار ناراحت کننده باشد. در کنار این مسئله انیمیشن تکراری راننده و کمک راننده را نباید از یاد برد که باعث می شود نوعی حس مصنوعی بودن بازی را به شما القا کند. در کنار این مسئله نباید از یاد برد که عدم وجود سایه درخت ها بر روی زمین باعث می شود تا شما نتوانید به بهترین شکل ممکن از بازی لذت ببرید. در کنار تمامی این مسائل باید گفت که در بازی WRC 10 شما شاهد افت فریم و باگ نخواهید بود و بازی به صورت روان برای شما اجرا خواهد شد.

نقد و بررسی بازی WRC 10

بررسی موسیقی در بازی WRC 10

در بازی WRC 10 برای PS5 شما موسیقی خاصی را مشاهده نخواهید کرد و از این روی صداگذاری واقعی از مهم ترین نکات کلیدی در این بازی به شمار می رود. در این بازی صداگذاری به صورت حرفه ای بر روی خودروها انجام می شود و شما می توانید با تغییر دوربین یا تغییر شرایط جوی، صدای متناسب با محیط را بشنوید و همین مسئله باعث می شود تا شما بتوانید از بازی در این بخش لذت ببرید. از یاد نبرید که در شرایط پیچ های پیست ها شما خواهید توانست با صدا، تصمیم گیری های بهتری داشته باشید. در کنار این بخش عدم استفاده از موسیقی در بازی WRC 10 باعث شده است تا شما بتوانید بر اساس داده های اعلام شده از سوی کمک راننده، موفقیت بیشتری را کسب کنید.

نقد و بررسی بازی WRC 10

نتیجه گیری

در نهایت باید گفت که اگر به عنوان یک گیمر به دنبال پیشرفت در سری بازی های WRC هستید، می توانید تجربه ای مشابه با نسخه قبلی را کسب کنید ولی نباید از یاد ببرید که WRC10 با وجود حالت جدید 50 سالگی می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد. همچنین در صورتی که می خواهید برای اولین بار بازی WRC 10 را تجربه کنید، شاید بتوانید در لیست بازی های ریسینگ، بازی های بیشتر و بهتری را انتخاب کرده و بازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی