بررسی بازی WWE 2k battlegrounds

شما دیگر کمتر گیمری را می توانید پیدا کنید که نام WWE (کشتی کج) را نشنیده باشد و حتی یک بار هم به سمت آن نرفته باشد. بازی WWE یکی از خاطره انگیز ترین بازی های هر نسل به حساب می آید به طوری که هرساله گیمرهای زیادی را جذب خود می کند. به طور کلی ما در این مقاله سعی داریم که بازی WWE 2k battlegrounds را مورد بررسی قرار دهیم و به نوعی آن را زیر ذربین ببریم در مورد تمامی نقاط منفی و مثبت آن با شما سخن بگوییم پس برای دانستن و بررسی بیشتر این بازی و شناخت از آن با ما همراه باشید.

بازی WWE 2K Battlegrounds
بررسی بازی WWE 2k battlegrounds

بررسی بازی WWE 2k battlegrounds

بازی WWE متاسفانه طی سال های اخیر نتوانسته به اون موفقیت چشمگیری که در گذشته داشته است برسد به خصوص در سال گذشته که کمپانی 2k سازنده سری بازی های WWE (کشتی کج) که با عرضه WWE 2K20 طرفداران این سبک از بازی را از خود ناامید کرد. گیمرها بازی WWE 2K20 را به بازی پر باگ و پر گلیج یاد کردند به طوری که این بازی با متای نسبتا معمولی نتوانست جایگاه سابق خود را به دست بیاورد. این عنوان منجر شد تا 2k در یک تصمیم درست و منطقی اعلام کند که فعلا روی نسخه جدیدی از این سری کار نمی کند و شاید در نسل های آینده سری جدیدی از این عنوان را وارد دنیای گیم کند.

با اعلام این تصمیم شرکت Take Two برای اینکه گیمرها جای خالی WWE را احساس نکنند سریعا تصمیم گرفت تا بازی به همین نام با پسوند battlegrounds با همکاری شرکت Saber Interactive بسازد. شرکت Saber Interactive را گیمرهایی می شناسند که علاقه مند به بازی های آرکیدی و بسکتبالی مانند NBA Playgrounds هستند. و اینگونه شد که با همکاری دو شرکت با یکدیگر بازی WWE 2k battlegrounds ساخته و وارد دنیای بازی های ویدیویی شد.

اگرچه WWE 2K Battlegrounds دارای بخش های مختلف و متعددی است و هر کسی در نگاه اول ممکن است عاشق رنگ و کاراکترهای بامزه و سرگرم کننده آن شود اما این موارد فقط در نگاه اول است و بعد از تجربه آن ممکن است تمام تصوراتی که در نگاه اول داشته اید از بین برود.

بازی WWE 2K Battlegrounds

گیم پلی WWE 2k battlegrounds

گیم پلی بازی بسیار ساده و مکانیکی کاملا روان دارد به طوری که شما بعد از مدتی تمام حرکات موجود در مبارزه میان کاراکترها را می توانید پیش بینی کنید. از همان ابتدا که وارد اولین مبارزه می شوید بازی به شما آموزش هایی می دهد که ممکن است کمی سخت و گیج کننده باشند و در بعضی موارد حتی ممکن است آنان به کار شما نیایند اما این را هم بگوییم که در کنار این حرکات حرکت هایی هستند که به راحتی در دسترس اند و بسیار هم ساده هستند مانند وارد کردن ضربه مشت به دشمن خود با فشردن دکمه مربع با این کار شما می توانید هرگاه که دشمن خسته شد و دیگر کاری از دستش بر نمی آمد با یک حرکت کار آن را تمام کنید.

شخصیت هایی که در بازی هستند در ۵ کلاس مختلف طبقه بندی شده اند و تمامی کاراکترهایی که در یک طبقه قرار دارند دارای ویژگی و قدرت های یکسانی هستند فقط با یک تفاوت که ظاهر آنان با یکدیگر متفاوت است و دارای اسکین های بامزه و جالب هستند. البته نمی توانیم انتظار چندانی از یک بازی آرکید داشته باشیم اما سادگی بیش از اندازه ای که WWE 2k battlegrounds دارد شاید این عنوان را برای بار اول لذت بخش کند و برای بارهای دوم و سوم ممکن است کمی خسته کننده و حوصله سر بر باشد.
چون گیم پلی بازی پیچیدگی های خاصی ندارد اکثریت مبارزات به ۵ دقیقه هم نمی کشد مخصوصا اگر حریف شما هوش مصنوعی بازی باشد. شما در مبارزه با هوش مصنوعی می توانید به راحتی تمامی حرکات آن را پیش بینی کنید و با زدن ضربه های متعدد دشمن کامپیوتری خود را از پای در بیاورید.

اما خبر خوب اینجاست که اگر شما دوست و گروهی داشته باشید که بتوانند به صورت آنلاین بازی را اجرا کنند تجربه بازی به مدت محدودی لذت بخش تر می شود.

بازی WWE 2K Battlegrounds

داستان WWE 2k battlegrounds

شاید بتوانیم بگوییم که داستان و کمپین WWE 2k battlegrounds بهترین و مهمترین بخش بازی است که به صورت کمیک بوکی و جالب روایت شده است و داستان بازی از این قرار است که پل هیمن و استون کلد استیو آستین دنبال استعداد و ویژگی هایی می گردند که منحصر به فرد و خاص باشند. همین داستان کوتاه و خلاصه ممکن است شما را نزدیک به ۳ الی ۴ ساعت درگیر کند و حالات مختلفی از بازی را به شما نشان دهد مثلا شما را از مبارزات زیرزمینی نشان می دهد تا زمانی که به سالن رسلمانیا می رسید که تجربه جالب تری را در آن قسمت (سالن رسلمانیا) دارید.

البته این به این معنی نیست که شما تماماً می توانید از داستان بازی لذت ببرد در بعضی مواقع بعد از چند بار رفتن مرحله، ممکن است از آن خسته شوید زیرا همانطور که گفتیم تمامی حرکات مبارزات قابل پیش بینی هستند که بعد از مدتی کاملا تکراری می شوند در بعضی مواقع هم برخی حالت هایی در بازی می بینید که هیچ کاربردی ندارند و به نوعی در بازی اضافه هستند که ممکن است این حالات واقعا خسته کننده باشند به نوعی که شما دیگر نخواهید بازی را ادامه دهید و از آن خارج شوید مثلا شما در مبارزات حالت قفس ابتدا باید از قفس بالا بروید و کیسه های پولی که در آن قسمت است را جمع آوری کنید و صبر کنید تا نوار مربوطه کاملا پر شود و بعد اقدام به پایین آمدن از قفس کنید. شاید این عمل از نظر سازندگان بازی کاری نوآورانه و شگرف باشد اما از نظر گیمرها کاری بیهوده است که بعد از مدتی گیمر دیگر علاقه ای به تجربه دوباره آن مرحله و بخش را ندارد.

متاسفانه پرداخت های درون برنامه ای در این بازی بسیار زیاد است پرداخت هایی که به صورت پول واقعی از شما گرفته می شود تا کاراکتر و مهارت اصلی و مهمی که می تواند به شما در ادامه بازی کمک کند را، باز کند. به طور کلی اکثریت بازی های شرکت 2k دارای پرداخت های درون برنامه ای هستند و این شرکت حتی به این بازی ساده و آرکید هم رحم نکرده است و به نوعی کازینوی دریافت پولی خود را به راه انداخته است و از این اقدام هیچ ابایی نیز ندارد.

بازی WWE 2K Battlegrounds

بخش طراحی و چهره‌ی بصری WWE 2k battlegrounds

از داستان و گیم پلی که بگذریم می رسیم به بخش طراحی مدل‌ها و چهره‌ی بصری بازی کاراکترهای کارتونی WWE 2k battlegrounds آنچنان چنگی به دل نمی زنند و زیبا طراحی نشده اند حتی اگر بخواهیم کاملا به صورت انیمیشنی نیز به آنان نگاه کنیم باز هم جذابیت خاصی در آنان مشاهده نمی‌شود.

بخش ها و محیط های بازی زیاد طراحی منحصر به فردی ندارند و بدتر از این ها تماشاگرانی هستند که به یک صورت و یک شکل بالا و پایین میپرند و هیچ گونه طراحی جالبی ندارند و بعضی مواقع ممکن است اعصاب گیمر را به هم بریزند به نوعی که بازیکن بگوید اگر تماشاگرها نبودن بهتر بود . همانطور که ذکر شده در بازی باگ و گلیچ های فراوانی وجود دارد که همین عوامل می تواند به چهره‌ی بصری بازی آسیب‌های زیادی بزند به طوری که چهره های بصری نتواند در این بخش نمره قبولی را دریافت کند. اما خوشبختانه می توانیم بگوییم که موسیقی WWE 2k battlegrounds توانسته نمره خوبی بگیرد و یکی از نکات مثبتش همین موسیقی هیجانی و گوش نوازش است.

بازی WWE 2K Battlegrounds

جمع بندی

در کل با این تفاسیر WWE 2k battlegrounds عنوانی است که نمی توان به علاقه مندان سری کشتی کج (WWE) پیشنهاد کرد متاسفانه بازی نتوانسته انتظارات را برآورده کند و فقط می تواند در مدت محدود و کوتاهی شما را سرگرم کند.
گیم پلی خسته کننده، باگ و گلیج های مختلف، زیبا نبودن چهره‌ی کاراکترها، هوش مصنوعی بسیار ضعیف و.. گوشه ای از نکات منفی بازی هستند. این عوامل منجر می شود که بازی WWE 2k battlegrounds نتواند نمره قبولی را از گیمرها بگیرد.

نقاط مثبت

• موسیقی جذاب
• داستانی جالب و سرگرم کننده

نقاط منفی

• دارای گیم پلی خسته کننده
• تکراری بودن مبارزات
• ضعیف بودن هوش مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی