رونمایی از داشبورد جدید Xbox Series X توسط مایکروسافت

از زمانی که مایکروسافت در رویداد The Game Awards 2019 اقدام به معرفی کنسول نسل جدید خود با نام Xbox Series X کرد تا به امروز زمان زیادی می گذرد. در طول این مدت ویژگی های ظاهری و سخت افزاری این کنسول تقریبا مشخص شده اما اطلاعات جدیدی در مورد ظاهر جدید داشبورد این کنسول در دسترس نبود تا اینکه مایکروسافت ویدئویی را منتشر کرد و در آن علاوه بر رونمایی از ظاهر جدید ایکس باکس سری ایکس، داشبورد PC و ایکس باکس وان را نیز برای عموم به نمایش گذاشت و اطلاعات کاملی را در مورد آن ها به اشتراک گذاشت.

این ویدئو داشبورد ایکس باکس را که توسط مایکروسافت اصلاح شده بود و جزئیاتی از سرعت و ظاهر جدید آن را نشان داد. این داشبورد جدید برای ایکس باکس به گونه ای طراحی شده که با سرعت بیشتری در دسترس قرار می گیرد و ظاهری جذاب تر از نوع قبلی دارد. این ظاهر جدید و جذاب داشبورد جدید قرار است علاوه بر Xbox Series X بر روی موارد دیگری از قبیل ایکس باکس گیم پس رایانه شخصی، اپ های موبایل ایکس باکس و ایکس باکس وان به اشتراک گذاشته شود.

یکی دیگر از ویژگی های این داشبورد جدید این است که متون روی آن راحت تر خوانده می شوند و جابه جایی بین ویژگی های مختلف بهتر انجام می شود. همچنین با این داشبورد می توان به روز رسانی فونت ها، آیکون ها و سبک تصویر سازی با ظاهر جدید را به راحتی انجام داد. از دیگر مزایای این داشبورد می توان به سریعتر شدن بوت صفحه اصلی به میزان 50 درصد و بارگیری سریعتر برگشت از بازی به میزان 30 درصد و استفاده از میزان حافظه کمتر و در حدود 40 درصد اشاره کرد.

در این ویدئو همچنین از ظاهر جدید مایکروسافت استور نیز رونمایی شد و اعلام شد که این برنامه می تواند در مدت زمان دو ثانیه اجرا شده و ویژگی های هدایتی آن به روز شود. در این میان یک برنامه برای موبایل های ایکس باکس نیز معرفی شد که با استفاده از آن می توان پیام ها را بیرون از خانه نیز ارسال کرد و در پارتی های آن عضو شد. ویژگی مهم دیگر این داشبورد این است که مواردی از قبیل پارتی و چت در بخش راهنمای کنسول و نوتیفیکیشن های رایانه شخصی، تلفن همراه و کنسول ادغام شده اند و در یک تب قابل نمایش هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی