شایعاتی درباره قدرت 4 ترافلاپس GPU و 7.5 گیگ رم کنسول Xbox Series S

همانطور که قبلا به آن اشاره شد مایکروسافت (Microsoft) سرانجام از نسخه نسل نهمی و قدرتمند کنسول جدید خود با نام ایکس باکس سری ایکس رونمایی کرد اما این شرکت علاوه بر رونمایی از این نسخه، خبر از ارائه نسخه نسل نهم دیگری با نام Xbox Series S قدرت ضعیفتر داده است. البته این خبر هنوز به طور رسمی منتشر نشده بنابراین درباره آن شایعات بسیاری وجود دارد. در این خصوص سردبیر بخش ویدئو گیمی رسانه ونچربیت که یکی از معروف ترین ژورنالیست ها نیز است بیان کرده که مایکروسافت قرار است تا پایان آگوست سال 2020 از کنسول Xbox Series S رونمایی کند. این گزارشگر همچنین اعلام کرده که این شرکت آمریکایی در نظر دارد که با عرضه هر دو کنسول Xbox Series X و Xbox Series S با فاصله زمانی اندک، رضایت مخاطب های بیشتری را با توانایی مالی متفاوت جلب کند.

شایعه منتشر شده از تولید این کنسول که ارزانتر و ضعیف تر از کنسول ایکس باکس سری ایکس است مدت هاست که بر سر زبان ها افتاده است. اما اخیرا با توجه به اسنادی که در این زمینه منتشر شده می توان به صحت داشتن این شایعه ها بیشتر عقیده پیدا کرد. در حال حاضر رسانه ورج نیز در طی گزارشی جالب، اطلاعاتی را درباره قدرت ایکس باکس سری اس منتشر کرده است. این اطلاعات حاکی از آن است که این کنسول ضعیف تر دارای حافظه رم 7.5 گیگابایتی است در حالی که ایکس باکس سری ایکس رمی معادل با 13.5 گیگابایت دارد. همچنین CPU کنسول Xbox Series S نیز ضعیف تر از سری ایکس می باشد و قدرت GPU آن نیز یک سوم قدرت کنسول نسل جدید مایکروسافت می باشد. در طی این گزارش همچنین اعلام شد برای اینکه سازندگان بازی ها بتوانند اجرای بازی های Xbox Series X را روی کنسول ضعیف تر سری اس تست کنند، قدرت دستگاه سری ایکس را تا حد زیادی پایین آوردند.

در کل می توان این نکته را در نظر گرفت که همه این شایعه ها بزودی و با انتشار اطلاعات رسمی در مورد Xbox Series S بر طرف خواهد شد و تا آن زمان همه اطلاعات غیر رسمی را باید به عنوان شایعه در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی