پشتیبانی نکردن کنسول Xbox Series S از ارتقا 4k بازی های Backward Compatible

هنگامی که مایکروسافت (Microsoft) تصمیم گرفت تا کنسول Xbox Series S خود را معرفی کند کم کم اطلاعاتی راجع به محدودیت ها و قابلیت های این کنسول که قیمتی معادل با 299 دلار دارد به دست کاربران رسید. با انتشار این خبرها حالا اکثر بازیکنان از ویژگی های آن نظیر اجرای بازی های نسل نهم با کیفیت 1440p و نرخ 60 فریم بر ثانیه این کنسول مطلع هستند. ویژگی آپ اسکیل کردن بازی ها به 4k و 120FPS نیز برای این کنسول فراهم شده ضمن اینکه امکان ارائه رزولوشن 4k به صورت واقعی به دلیل ضعف پردازنده گرافیکی Xbox Series S، برای آن امکان پذیر نیست. این امر سبب می شود تا خریداران سری اس نتوانند برخی از بازی های Backward Compatible را مانند کنسول ایکس باکس وان با کیفیت 4k اجرا کنند.

برای حل این مشکل تیم توسعه دهندگان ایکس باکس بر آن شده تا برای بازی های Backward Compatible این کنسول برنامه ویژه ای را در نظر بگیرد. بنابراین با ارائه آپدیت نرم افزاری جدیدی با نام ” ارتقا ایکس باکس وان ایکس” توانسته بازی ها را با رزولوشن 4k اجرا کند. حال با وجود اینکه کنسول Xbox Series S یک کنسول نسل نهمی است اما به دلیل این محدودیت ها نمی تواند برخی از خدمات کنسول ایکس باکس وان ایکس که یک کنسول نسل هشتمی است را ارائه دهد. اما لازم به ذکر است که این به معنای عدم کیفیت گرافیکی بازی های نسل قبلی در این کنسول نیست بلکه به گفته مایکروسافت، این کنسول می تواند بازی های نسل قبل را با نرخ فریم پایدارتر و بالاتر، بهبود کیفیت بافت ها، قابلیت Auto HDR و زمان بارگزاری سریعتر اجرا کند.

در مقاله جدید مایکروسافت که در وب سایت Gamespew منتشر شده اینگونه بیان شده:

” هدف اصلی از طراحی کنسول Xbox Series S، ارائه بهترین پیشنهاد اقتصادی در نسل نهم بوده است که قادر است بازی های این نسل را با نرخ 60 فریم بر ثانیه و رزولوشن 4k اجرا کند اما در مورد کنسول Xbox Series X می توان گفت که این کنسول پرچم دار نسل نهم است و برای اجرای بازی های نسل قبل با ارتقا گرافیکی آن ها طراحی شده است.”

با بیان این مطلب توسط مایکروسافت می توان به معقول و منطقی بودن آن پی برد زیرا Xbox Series S به عنوان یک کنسول برای پشتیبانی از 4k طراحی نشده و قادر به پشتیبانی از بازی های کنسول های قبلی به 4k نیست. اما می توان انتظار بهبود یافتن کیفیت بازی های Backward Compatible را روی این کنسول داشت. همچنین توجه به این نکته ضروری است که با وجود قیمت ارزان این کنسول، باید از اجرای بازی های 4k روی آن چشم پوشی کرد و در غیر این صورت کنسول Xbox Series X می تواند برای علاقه مندان به اجرای این نوع بازی ها مناسب تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی