داغ شدن شایعات کنسول Xbox Series S در وب سایت ESRB

با وجود اینکه کنسول ایکس باکس لاک هارت یا همان Xbox Series S هنوز به طور رسمی توسط مایکروسافت معرفی نشده است اما اطلاعات و شایعات زیادی که از منابع مختلف فاش شده حاکی از آن است که این کنسول ارزان تر و ضعیف تر از کنسول ایکس باکس سری ایکس است. در هفته های گذشته نیز مدارک و نشانه های زیادی مبنی بر وجود این نسخه نسل نهمی در اینترنت انتشار پیدا کرد و در اختیار همگان قرار گرفت. از میان این اطلاعات و شایعات می توان به مواردی مانند انتشار نام Xbox Series S در بروشورهای تبلیغاتی ایکس باکس گیم پس، اشاره به نام این کنسول در آپدیت جدید سیستم عامل ویندوز و ارائه مشخصات سخت افزاری این کنسول توسط اینسایدرها اشاره کرد.

حال که همه علاقه مندان منتظر تایید رسمی مایکروسافت درباره صحت وجود کنسول Xbox Series S هستند، وب سایتی با نام ESRB به تازگی رده بندی جدیدی را به نمایش گذاشته که در آن وجود یک کنسول نسل نهمی رده پایین تر از Xbox Series X را تایید می کند و شایعات به وجود آمده را تایید می کند. این وب سایت با رده بندی سنی بازی هایی نظیر Call of Duty: Black Ops Cold War و Assassins Creed Valhalla، واژه ای را به صورت ” Xbox Series” به عنوان یکی از پلتفرم ها برای پشتیبانی این بازی ها معرفی کرده که به نوعی مبهم و نامشخص است. در واقع استفاده از این نام بدون قرار دادن پسوند S و یا X به نوعی می تواند گمراه کننده باشد اما ممکن است هدف اصلی ایکس باکس از بیان چنین واژه ای، نوعی نام گذاری عمومی برای کنسول های نسل های بعدی مایکروسافت باشد.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که سایت ESRB هنگامی که قصد داشت بازی هایی نظیر Watch Dogs: Legion را رده بندی کند به طور کاملا دقیق از عبارت ایکس باکس سری ایکس استفاده کرده است. بعلاوه مایکروسافت نیز حدود چند ماه قبل ” Xbox Series ” را به عنوان یک نام تجاری برای خود به ثبت رساند. طبق گزارشات منتشر شده درباره این موضوع، احتمال دارد که کنسول Xbox Series S به طور رسمی در ماه سپتامبر رونمایی شود در حالی که این اتفاق قبل از رویداد توکیو گیم شو 2020 خواهد بود.

مدل تئوری این کنسول که با اسم رمز لاک هارت شناخته می شود قیمت بسیار پایین تری نسبت به سری ایکس دارد و همچنین توان پردازنده گرافیکی آن حدود یک سوم توان پردازنده سری ایکس است. کنسول Xbox Series S علاوه بر تفات هایی که با ایکس باکس سری ایکس دارد، شباهت هایی نظیر حافظه SSD و نسل جدید پردازنده AMD را دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی