مایکروسافت اعلام کرد Xbox Series X قدرت 12 ترافلاپسی دارد

در سال های اخیر بازی های رایانه ای رشد چشمگیری پیدا کرده اند و علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب کرده اند. یکی از مهمترین و جذاب ترین ویژگی این بازی ها قدرت گرافیکی آن ها است به طوری که شرکت های مختلف بازی سازی تلاش می کنند تا بهترین کیفیت را برای گرافیک بازی های خود در نظر بگیرند بنابراین در این زمینه با یکدیگر رقابت تنگاتنگی دارند. طراحی و ساخت کنسول های جدیدی نظیر Xbox Series X بر این قابلیت افزوده و توقع کاربران را از نظر کیفیت و گرافیک بازی، روز به روز بالاتر می برد. این رویه باعث شده تا گیمرهای حرفه ای این دست از بازی ها، منتظر ظهور نسل جدیدی از کنسول ها با ویژگی های جدید و منحصر به فرد باشند در این میان، سرویس های ابری این امکان را به بازیکنان می دهند تا بازی ها را با کیفیتی عالی و در حد کنسول ها مشاهده و تجربه کنند.

شرکت مایکروسافت (Microsoft) نیز به خوبی می داند که طرفداران کنسول های ویدئویی اش همیشه منتظر بروز رسانی و تولید کنسول هایی با امکانات و ویژگی های جدید هستند. در واقع پیشرفت کنسول ها در گرافیک و سرعت پردازنده ها سبب خلق بازی هایی با کیفیت و هیجان انگیز توسط سازندگان می شود. البته علاوه برگرافیک و سرعت پردازنده، نوآوری در حافظه های ذخیره سازی نیز مزید بر علت است تا بتوان بازی ها و داستان های مربوط به آن ها را بدون ذره ای وقفه مشاهده کرد. حال که مایکروسافت کنسول Xbox Series X را به عنوان کنسول نسل بعدی خود معرفی کرده است باید دید که چه ویژگی ها و امکانات جدیدی توسط این دستگاه در اختیار کاربران قرار می گیرد.

xbox series x فدرت 12 ترافلاپسی دارد

بنا به آخرین اخباری که در وبسایت رسمی ایکس باکس ارائه شده، کنسول نسل آینده این شرکت که با نام ایکس باکس سری ایکس ارائه شده دارای قدرت گرافیکی 12 ترافلاپس است همچنین با انتشار تصویری که در حساب کاربری این شرکت به اشتراک گذاشته شده برخی دیگر از ویژگی های Xbox Series X نیز برای کاربران به نمایش در آمده است. این ویزگی ها شامل پردازنده Zen2 شخصی سازی شده، RDNA و یا اسم رمز ریزگرد پردازنده های AMD و همچنین ویژگی سایه سازی متغیر یا همان VRS است. ویژگی VRS به سازندگان این امکان را می دهد تا در ساخت بازی های خود جزئیات بصری بیشتری را به نمایش در آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی