ایکس باکس سری ایکس از قابلیت های دایرکت ایکس 12 پشتیبانی می کند

شرکت مایکروسافت برای معرفی کنسول نسل جدید خود با نام Xbox Series X حدود یک سال زودتر از شرکت سونی اقدام کرد. با توجه به اطلاعاتی که از کنسول جدید سونی موسوم به پلی استیشن 5 منتشر شده این نکته مشخص می شود که کنسول ایکس باکس سری ایکس از نظر سخت افزاری نسبت به نسل هشتم خود و نسل جدید کنسول سونی، پیشرفت های چشمگیری را داشته و می توان گفت قوی ترین کنسول موجود در بازار به حساب می آید. انتشار جزئیات نرم افزاری و سخت افزاری ایکس باکس نیز یکی دیگر از مزیت های آن است که اطلاعات جدیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

مدیر برنامه ریزی تیم ایکس باکس، جیسون رونالد، در اکانت توئیتری خود اعلام کرده که پردازنده گرافیکی جدیدی که در Xbox Series X مورد استفاده قرار گرفته از همان ابتدا از نسخه جدید دایرکت ایکس با نام DX12_12 استفاده می کرده و هم اکنون نیز از آن پشتیبانی می کند. البته پیش از این، گمانه زنی هایی درباره پشتیبانی نکردن از ایکس باکس سری ایکس از این ویژگی بر سر زبان ها بود زیرا نام کنسول جدید مایکروسافت در فهرست سیستم هایی که از دایرکت ایکس استفاده می کنند مشاهده نمی شد اما هنگامی که رونالد تایید کرد که کنسول جدید مایکروسافت از تمام قابلیت های سخت افزاری جدید از جمله DX12_12 بهره برداری می کند این گونه شایعه ها به پایان رسید. این کنسول همچنین با API های پلتفرم PC نیز سازگارتر شده و ویژگی های مربوط به فناوری سایه زنی با نرخ متغیر، سایه زن های اشکال هندسی و تکنولوژی ری تریسینگ را ارتقا داده است از این رو سایر تکنیک های مربوط به ورژن جدید دایرکت ایکس برای Xbox Series X قابل استفاده خواهد بود.

directx 12

این کنسول جدید آماده عرضه در تعطیلات آخر سال 2020 است اما در مورد قیمت آن هنوز چیز دقیقی مشخص نیست. در این خصوص رئیس بخش بازاریابی ایکس باکس شعبه بریتانیا، ساموئل بیتمن در توئیتری اعلام کرد که ما هنوز قیمت نهایی کنسول Xbox Series X را نمی دانیم و این قیمت زمانی مشخص می شود که مایکروسافت آماده اعلام آن باشد. این خبر در حالی نشر پیدا کرده که مایکروسافت حضور خود در رویداد توکیو گیم شو 2020 تایید کرده ولی از سوی دیگر اعلام کرده که در این رویداد خبر خاصی از ایکس باکس سری ایکس و قیمت آن نخواهد بود.

0/5 (0 نظر)
مشاهده
بارگذاری سریعتر بازی ها روی Xbox Series X نسبت به ایکس باکس وان ایکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی