افشای تصاویری از باکس آرت بازی های Xbox Series X

هر چه به زمان برگزاری رویداد معرفی بازی های Xbox Series X نزدیک می شویم شایعات و پیش بینی هایی درباره ویژگی ها و خصوصیات پلتفرم نسل نهم نیز بیشتر می شود. با این حال بیشتر بازیکنان و طرفداران این کنسول به دنبال آشنایی با ویژگی های کنسول جدید مایکروسافت و بازی های مربوط به آن هستند البته به مرور اطلاعات جزئی دیگری نیز در این خصوص در حال انتشار است. اخیرا نیز تصاویری از باکس آرت بازی های کنسول نسل جدید Xbox Series X در فضای اینترنت منتشر شده که مربوط به طراحی رسمی تصاویر روی جلد این بازی است. در حالی که ممکن است افشای این اطلاعات برای برخی از مخاطبان کم اهمیت باشد اما نکته جالبی که وجود دارد معرفی باکس آرت بازی های جدید پلی استیشن 5 است که همزمان با افشای این اطلاعات از آن رونمایی شده است.

طراحی جلد بازی های PS5 به این صورت است که بنر آن به رنگ آبی و با فونت سفید بالای تصویر است که با متن مشکی، روی پس زمینه سفید جعبه بازی ها طراحی شده است. این تغییرات جزئی باعث به وجود آمدن نظرها و بازخوردهای مختلف در شبکه های اجتماعی شد به طوری که حتی برخی از کاربران در خصوص طراحی اظهار نظر کردند و گفتند که بهتر است شرکت سونی برای طراحی روی جلد بازی ها، به جای استفاده از حاشیه آبی رنگ روی جعبه، از حاشیه سفید، شفاف و یا بدون رنگ استفاده کند.

بعد از طراحی روی جلد بازی ها نوبت طراحی کیس بازی های Xbox Series X و سپس به نمایش گذاشتن آن برای عموم است. در این میان می توان به شباهت زیاد باکس آرت بازی های کنسول نسل جدید Xbox Series X با باکس آرت کنسول ایکس باکس وان اشاره کرد. البته تفاوت های دیگری نظیر تغییر عبارت بالای تصاویر و بنر ویژه پشتیبانی بازی از قابلیت اسمارت دلیوری از Xbox One به Xbox به چشم می خورد. در داخل تصاویر بازی ها نیز عبارت Optimized For Series X نیز وجود دارد که به معنای “بهینه سازی شده برای سری ایکس” است.

box art xbox series x

هدف مایکروسافت از معرفی قابلیت های Xbox Series X

ایکس باکس تلاش می کند تا با عرضه کنسول نسل نهم Xbox Series X و معرفی قابلیت های مختلف و مفید آن نظیر Smart Delivery، حداکثر میزان بازیکنان را برای کنسول های خود به ویژه این کنسول جدید حفظ کند بنابراین شباهت هایی که بین باکس آرت بازی های ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس وجود دارد قابل درک خواهد بود از سوی دیگر دنبال کردن این روش سبب شده تا کاربران به این موضوع پی ببرند که لااقل تا مدت زمان طولانی قرار نیست بازی های انحصاری فرست پارتی برای کنسول Xbox Series X ارائه شود.

box art xbox series x
box art xbox series x

طبق شواهد این گونه به نظر می رسد که بازخورد طرفداران و کاربران، نسبت به باکس آرت بازی های کنسول Xbox Series X منفی بوده است. در بین انتقادهای وارد شده به طراحی روی جلد بازی ها می توان به بزرگ بودن بیش از حد لوگوی Optimized For Series X در باکس آرت و همچنین قرار گرفتن آن در مکان های مختلفی از تصویر روی جلد اشاره کرد که مانع از یکپارچگی ظاهر بازی های ایکس باکس می شود. با بیان این اظهارنظرها این امکان نیز وجود دارد که تا زمان عرضه این بازی ها، در تصاویر روی جلد آن ها تغییراتی صورت گیرد.

راه اندازی صفحه پیش خرید Xbox Series X در فروشگاه مایکروسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی