اضافه شدن قابلیت HDR و نرخ فریم 120 ثانیه به بازی های قدیمی توسط Xbox Series X

مایکروسافت در نسل هشتم کنسول خود با نام ایکس باکس وان نشان داد که اهمیت زیادی به پشتیبانی از بازی های قدیمی و یا همان Backward Compatibility می دهد بنابرین برای Xbox Series X نیز قرار است این ویژگی را به کار گیرد و از این طریق، از بازی های قدیمی پشتیبانی کند البته در حد پیشرفته تر ازقبل به طوری که اجرای بازی های قدیمی کنسول های نسل قبل بر روی ایکس باکس سری ایکس باعث اعمال نرخ فریم 120 فریم بر ثانیه بر روی آن ها خواهد شد. تا قبل از این قضیه از قابلیت این کنسول برای اضافه کردن ویژگی HDR به بازی های قدیمی آگاه بودید ولی اخیرا جیسون رونالد، سرپرست تیم تولید Xbox Series X اعلام کرده است که کاربران می توانند منتظر تجربه بازی های قدیمی با نرخ فریم بسیار بالاتر از قبل باشند.

او همچنین در مورد این ویژگی قدرتمند در کنسول نسل جدید گفته است که Xbox Series X از یک تکنیک جدید و نوآورانه برای ایجاد قابلیت HDR در بازی ها استفاده می کند و این ویژگی را به صورت خودکار بر روی بازی های متعلق به کنسول نسل های قدیمی اعمال می کند. این ویژگی می تواند توسط خود کنسول روی بازی ها اعمال شود و هیچ گونه نگرانی را از نظر فشار زیاد بر روی سخت افزار کنسول و همچنین کاهش نرخ فریم و کیفیت بازی ها برای کاربران به همراه ندارد. بنابراین بازیکنان می توانند با خیالی آسوده بازی های مربوط به اولین کنسول ایکس باکس که حدود 20 سال پیش ارائه شد و همچنین بازی های ایکس باکس 360 را با استفاده از این فناوری روی کنسول Xbox Series X اجرا کنند.

xbox series x cpu

مایکروسافت تا قبل از ساخت این محصول نیز ویژگی HDR را بر روی بازی هایی نظیر Mirrors Edge که روی ایکس باکس وان ایکس اجرا می شود اعمال کرده بود از این رو این ویژگی در کنسول جدید به صورت خودکار اعمال می شود و بازی سازها نیازی به ایجاد تغییرات دستی در بازی ها ندارند. این امکان در پلتفرم اپل نیز انجام می شود به طوری که ویدئوهایی که 4K نیستند به صورت خودکار به 4K HDR در اپل تی وی تبدیل می شوند.

رونالد در خصوص افزایش عملکرد بازی های قدیمی می گوید: ” تیم ما برای پشتیبانی از بازی های قدیمی تکنیک های جدیدی را به وجود آورده است و با افزایش رزولوشن و کیفیت بازی های قدیمی توانسته بدون اینکه آسیبی به شکل بازی ها و بینش طراحان آن وارد کند، با کمک قدرت Xbox Series X نرخ فریم بازی های قدیمی را بالا برده و به عنوان مثال آن ها را از حالت 30fps به 60fps و حتی از 60fps به 120fps برساند.”

در اختیار داشتن متنوع ترین بازی های انحصاری توسط Xbox Series X

در آینده ای نزدیک قرار است اطلاعات بیشتری از این ویژگی جالب کنسول جدید در اختیار علاقه مندان قرار داده شود. این ویژگی با بهره گیری از توانایی پردازنده Xbox Series X و آزادسازی قدرت کامل شبیه ساز آن و همچنین قدرت بالای پردازنده گرافیکی آن امکان پذیر است. در واقع قابلیت HDR این امکان را فراهم می کند که بازی های قدیمی بدون دخالت استودیوها، با کیفیتی بالاتر و نرخ فریم بهتر اجرا شوند.

امکان استفاده از قابلیت حرکت سریع بین بازی ها و یا Quick Resume نیز برای آثار قدیمی مثل بازی های جدید در کنسول Xbox Series X قابل اجرا است و این امکان را برای بازیکنان فراهم کرده که به راحتی و با سرعت بین بازی ها سوئیچ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی