بررسی سیستم خنک کننده کنسول Xbox Series X و برطرف کردن شایعات

تا چند روز دیگر کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس به صورت جهانی عرضه خواهند شد. تا همین چند هفته قبل بود که شایعاتی در خصوص داغ شدن این کنسول و گرمای بیش از حد آن در فضای مجازی پیچیده بود. مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرده که سیستم خنک کننده این کنسول از لحاظ عملکرد تفاوت چندانی با ایکس باکس وان ایکس ندارد.

بررسی سیستم خنک کننده کنسول Xbox Series X

کنسول ایکس باکس سری ایکس طبق اعلام مایکروسافت به قوی ترین کنسول حال حاضر بازی های ویدیویی تبدیل شده است. با توجه به قدرت بالای این کنسول از همان ابتدا شایعاتی در خصوص داغ شدن آن در فضای اینترنت پیچیده بود. حال مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرده است که سیستم خنک کننده این کنسول بسیار کارآمد بوده و کمترین افزایش دما را بین کنسول ها دارد.

آرون گرینبرگ به عنوان مدیر بازاریابی مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرده است که سیستم تهویه کنسول ایکس باکس سری ایکس مانند کنسول قبلی مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان ایکس عمل می کند. ایکس باکس وان ایکس با اینکه در زمان خودش قوی ترین کنسول بود اما دارای یک سیستم تهویه عالی بود و مشکلی بابت داغ کردن نداشت.

با توجه به ساختار و ابعاد کنسول ایکس باکس سری ایکس و همچنین سیستم تهویه قدرتمند آن به احتمال خیلی زیاد این کنسول مشکلی بابت داغ کردن و گرمای بیش از حد نخواهد داشت. همچنین قبلاً نیز به این موضوع اشاره شده بود که سیستم تهویه هوای این کنسول و فن ها ی آن کاملاً بی صدا هستند و در هنگام کار کردن کنسول در نهایت توان شما صدای عملکرد فن ها را در اتاق نخواهید شنید که در نوع خود بسیار جالب توجه است.

کنسول ایکس باکس سری ایکس در تاریخ 10 نوامبر یعنی تاریخ 20 بهمن ماه به صورت جهانی و با قیمت 499 دلار عرضه خواهد شد. همچنین کنسول ایکس باکس سری اس نیز در همین تاریخ و با قیمت 299 دلار در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی